ben çalışmaya başladım :((((((

andina222

nihayet bir anne...
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
3.270
1
kızlar ben bu hafta çalışmaya başladım , nasıl zorlandığımı anlatamam , sabahları yavrumu bırakıp gitmek çoook zooorrrr senağlama

hele bakıcıya bırakmak nasıl zor geliyo , bütün gün aklımdan çıkmıyo zaten , dün bakıcıyla bebek yanlız kalmasın diye teyzemi , kocişi , annemi eve gönderdim , gidin bakın dedim , gariplerim hepsi de işini gücünü bırakıp eve gittiler , 10 dakikada bir arayıp durdum , çook kötü oldum çoookk :1no2:

keşke annem bakabilseydi çocuğuma , başkasına bırakmak gerçekten zormuş , nasıl alışıcam bu duruma bilmiyorum , bebeğim de beni özlüyo , iki akşam da beni görünce hemen ağlamaya başladı , sanki niye beni bıraktın annem dedi , nasıl sarılıp ağladık birbirimize , off yaa çok içim sıkılıyo , napıcaz biz ???
Eskiden çok kolay gelirdi konuşmak , "çocuk da yaparım kariyer de" derdim , şimdi başlarım kariyerine keşke paraya ihtiyacım olmasa da çalışmayıp çocuğuma baksam diyorum senağlama inşallah alışırız en kısa sürede , çalışan anneler sizler de deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim , birbirimize moral verelim en azından

anne olmanın kötü tarafları.........
işe ben bu yüzden hep erteliyorum bebek sahibi olmayı.....
ama nereye kadar.....
er yada geç yaşayacağım aynı şeyleri.......
çok zorlanacağımı bilmek değiştirmiyo maalesef........

allah seninde yardımcın olsun canım benim......... a.s

benimde gözlerim doldu okurken 16 şubattada be başlayacam işe kayınvalidem bakıcak ama yinede çok zor geecek onu bırakıp gitmek

Geçecek annesi bunlar. :teselli:Şimdi daha taze çalışan annesin ondan öyle geliyor sana. kaç ay beraberdiniz, şimdi ayrılınca dünyalar başına yıkılıyor biliyorum. Bunların hepsini yaklaşık 3.5 yıl önce yaşadım. Hiç tanımadığım ilanla bulduğum bir bakıcıya emanet ettim 2 yavrumu. Hırlımıdır, hırsızmıdır, psikopatın tekimidir bilmeden. 100 mt ileride oturan kayınvalideme söyledim bakmadı. Başka çarem olmadığından bakıcıya emanet ettim bende. Allahtan iyi çıktı bakıcı. İlk haftalar çok zor geldi bana da. İki tane yavrum hiç tanımadığım birinin ellerinde. Vicdan azabı çektim, hüngür hüngür ağladım, neredeyse depresyona girecektim, sınırdan döndüm.Birkaç ay sürdü kendimi toparlamam. Sonra alışıyor insan zamanla. Zaman herşeyin ilacı diye boşa söylememişler dimi.İlk zamanlar zor oluyor ama sonrası o kadar zorlamıyor sizi.

Şimdi oğluşum 3.5 yaşında kocaman delikanlı oldu, kızım okula başladı. Çok şükür bugünlerimize

yaa ne güzel atlatmışsın o dönemi , demek birkaç ayda alışıyo insan :uhm: bana hiç alışacakmışım gibi gelmiyo , paranoya yaptım kendime resmen , acaba uyku ilacı verir mi , çok ağlarsa hırpalar mı , ya yüzünü gözünü öpüp mikrop falan bulaştırırsa , ben koklamaya kıyamıyorum yavrumu senağlama bide kıskanıyorum da bütün gün benim oğlumla , ben işteyim o benim oğluma sarılıyo , kucağına alıyo .. offf yaa offfff , ne olur biran önce geçsin bugünler ve ben alışıyım hemen , aklıma geldikçe , resmine baktıkça göğsümden süt akmaya başlıyo , göğsüm sızlıyo resmen senağlama

Oğlum bakıcısına anne derdi, daha bana hiç anne demeden. Haklı çocuk napsın:sm_confused:, hiiç canını sıkma, ilk zamanlar zorlanırsın ama sonra herşey yoluna girer. Bakıcıyı tanımıyormusun?? Bu paranoyalarıda at kafandan allasen, ne öyle yok mikrop bulaştırdı, yok uyku ilacı filan. Bunları kafanda kurcalarsan yandın arkadaşım sen.

Rahat ol biraz. Bebeğini bırakan birtek sen değilsinki. Çalışan çocuklu nice kadınlar var.Şimdi değil ama 2-3 ay sonra bana hak vereceksin.sengözlerimebaksanab

canım gerçekten zor bir durum kabul ediyorum. Aynı duyguları ben bundan 5 yıl önce kızımı bırakırken yaşamıştım ki ben babaannesine bıraktığım halde burnumun kemiği sızladı derlerya özlem anlatmak için işte ben bunu gerçekten yaşadım resmen burnumun kemiği sızlıyordu kızımı bırakıp yola çıkıyorduk eşimle (allahtan ben eşimle aynı yerde çalışıyorum yolda orda birlikte olmak iyi oluyordu) ve ben anadolu kavağından kavacığa kadar falan sürekli ağlıyordum eşimde çaktırmıyordu göya ama ara sıra oda burnunu çekiyordu düşün artık. Ben kıımı 9 aylık ken bıraktım herşeyden haberi vardı yani 2 aylık bırakınca anneyi çokta zorlamaz bebek ama büyük bir bebek resmen bilinçli bir şekilde anne diyerek ağlıyor ardından. Ayrıca benim kızım daha ancak sabahları benim işe gitmeme alıştı oda onuda okula bırakıyorumda öyle evde kalsa belkide yine ağlayacak düşün yani. Ben bir elini elimden ayırırdım öbürünü yakalardı o elini kurtarırdım öbürünü tutardı çok zor günlerdi ama insan alışıyor şimdi oğlumu bırakacağım bakalım ben bu sefer kızımda olduğu kadar zorlanmam diye düşünüyorum bakalım yaşarkende düşüncelerim galip gelecek mi?

Sana diyeceğim o ki arkadaşım kendini suçlama en kötüsü suçluluk duygusu buna kapılma ona daha iyi bir gelecek vermek için çalışıyorsun bunu unutma

ben kızım işten geldiğimde sevinsin diye ona her akşam birşeyler alıyordum bunlar şeker çikolata değil tabi üst baş doldu heryer ve kızım en sonunda ona getirdiğim şeylerin paketini açıp baktıktan sonra yanında ne var demeye başlayınca yanlış yaptığımı anladım doyumsuz bir hale getiriyordum onu farkında olmadan aynı durumlara düşmemen için parantez içinde bunuda belirteyim dedim:))

Allahım kolaylıklar versin inşallah şuanda sana bu geçiş sürecini kolay atlatırsın umarım

Canım Allah kolaylık versin. Benim de 19 günüm kaldı. Şimdiden içim sızlıyor. Anneme diyorum rapor alayım annem yok ha 1 hafta önce ha sonra diyor ama bence onunla 1 gün bile değerli. İnşallah alışırız bu duruma ben de ne yapacağımı bilmiyorum. Yapanlar yapıyor demek hem kuzum un dediği gibi geçecek heralde bugünler. Alışılacak bir durum değil gibi görünüyor ama metanetli olmak lazım.

benim aslında 12 günüm kaldı ama arkasından 10 gün rapor alıcam şimdiye kadar neredeyse hiç rapor kullanmadım ama şimdi kullancam valla özel bir durum nede olsa. bugün okuldan aradılar ücretsiz izin alacakmısın diye, hayır dedim program yapıcaklar herhalde

juli senin iznin kaç haftaydı yanlış hatırlamıyorsam bende önce doğum yapmıştın çünkü

çok saolun iyi geliyo deneyimlerinizi okumak , annem de hep diyoki şimdi çok küçük esas konuşmaya başlasın , anne bırakma beni diye ağlasın o zaman çok zorlanıcaksın diyo.. ben öle yaparmışım annem beni bırakma diye ağlarmışım arkasından , annem hala anlatır durur..

kuzum dadımız allahtan tanıdık , aynı mahalledeniz , çocukken beraber sokakta oyun oynardık , buna rağmen bu paranoyaları yapıyorum düşün , bide ben bakıcı ararken hiç tanımadığım bi sürü bayanla görüşmüştüm en son şimdiki bakıcımızla görüşmüştüm , bide tanımadığım birisi olsa eve kamera sistemi kurup , bakıcıyı gözetlemesi için de bir dedektif tutacaktım herhalde :))))

neyse biraz daha rahatladım kızlar , inşallah biran önce alışırım , çok özledim , saatler ilerledikçe kokusunu daha da bi özlüyorum , sütler sızıp duruyo... Allah hepimize yardım etsin , yavrularımızı korusun

Canım izin 16 hafta ama ben senden sonra da çalıştım resmi olarak 32. haftada izne çıkmış göründüm ama doğuma 4 gün kalaya kadar calıştım o yüzden bu kadar uzadı benim doğum sonrası. Sen hangi üniversitedesin bu arada hep soracağım unutuyorum.

canım bir gün bir gündür , valla ben de keşke rapor falan alsaydım diye düşünüyorum , çocuğunun yanında geçireceğin bir gün bile onun bir gün daha iyi beslenmesi demek bana göre mirmirmirmir

anladım canım
bende 37 ye kadar çalışmıştım 13 hafta çabucak geçti işte(

ben lise mezunlarına eğitim veren bir kurumda çalışıyorum ama üniversite değil, enstitü, ara elemen yetiştiriyoruz,
çocuk gelişiminde eğitim görenler anaokullarında yardımcı öğretmen oluyorlar, okulun ismini istersen özeline atarım

hatta senin açtığın bir başlık vardı oradada bahsetmiştim bakıcı konusuyla ilgili

Tamam canım şimdi hatırladım. Güzel bir işin varmış.

Belki gecen sene olsa 20 gün bile rapor alırdım ama işten çıkarmalar sonrasında biz çok az kişi kaldık. Zor durumdalar yani ama bir yandan bebeğimin de bana ihtiyacı var. Ne yapacağımı şaşırdım şimdi.

OFff bu çalışıp çocuğu bırakıp gitme işi beni çok zorluyor..Benim doğum iznim bitti.20 gün rapor aldım o bitti,şimdi 20 gün izinliyim..Sanırım daha sonrada ücretsiz izine ayrılıcam..

Annem ayrılma ücretsiz izine diyor çocuk büyüyünce daha zor olur ayrılmak,sen de çok bunalırsın diyor ama ben ayrılmak istiyorum..nasıl olsa ömür boyu çalışıcam bu seneyi yavrumla beraber geçiririmm diye düşünüyorum..

ahhhh ahhhhhhhh ne zor çalışan anne olmak
benim iznim de pazartesi bitiyor ama ben 1 ay kadar rapor almayı düşünüyorum
bebeğimi düşünmek zorundayım
her ne kadar annem bakacak olsa da ilk 1 yıl bebekler annesinin yanında kendilerini güvende hissederler
hayırlısı Allah hepimize kolaylık versin

Ay canım ya süt kuzusu bunlar bırakmak çoook zor.Ama ne yapalım onların geleceği için çalışıyoruz.
Ben bu konuda biraz daha şanslıyım anneme bırakacağım bebeğimi.Allah hepimizin bebeklerini korusun.

ılk calısmaya baslayan benım sanırım
evımın ve annemın evının ısıme yakın olması sebebıyle belkı bıraz daha sanslıyım
ama ılk zamanlarda ıse baslama dusuncesı bıle benı hungur hungur aglatıyordu
ısverenım hıc maasımı kesmedıgı ıcın cocugu emzırdıkten ve uyuttuktan sonra 1 saatlıgıne ıse ugrasyıp donmeye basladım uzunca bır sure ıznım bıtmeden daha
sonra bunu 2 saate cıkardım
sonra gunde 1 kez eve ugrayıp ıse donme seklınde yarım gune derken ıse tam gun basladım
hergun maraton kosusu yapar gıbı gunıcıde 2 kez eve gıdıp gelıyorum
annem bakıyor benım ogluma allah razı olsun
cokta ıyı bakıyor ama sabahları attıgı gulucukler anneye kıvrılmalar yaparken yavrum sımdı gıdıyorum 2 saate kadar gelıcem dedıgımde dudak bukuyor yavrum
bırkac kez arıyorum annem olmasına ragmen anneme hıcbır ıs yaptırmıyorum cocukla evde yalnızken
hatta mısafırlerını de hafta sonu kabul etmesını ıstedım en azından mısafır varken cocukla ben ılgılenırım dıye hafta sonları calısmıyorum

bu sekılde olmasına ragmen bazen aglayarak gelıyorum ıse
benımde ıcım sızlıyor
ama hersey onun daha ıyı bır gelecegı olabılmesı ıcın bunu cok ıyı bılıyorum

bende 23 başlıyorum, annem geldi bakmak için memleketten ama şimdiden içim daralıyor o zamanı düşününce, 3 saatte bir emiyor, o yüzden nasıl halledeceğim hiç bilmiyorum, işyerinde süt sağmak için uygun bir yer bulabileceğimi sanmıyorum, ayrıca süt iznimi vermek konusunda da sorun yaratacak gibiler , aklımı kaçırmadan şu aşamayı da bir atlatsam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…