Ben bu işi yapmam diyen personel?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben şahsen size hak verdim üslubu biraz yanlış gibi, yoğunluğundan dem vurmak istiyorsa ve bu işide sırtlanmak istemiyorsa daha iyi bir şekilde ifade edebilirdi. Patronunuz size bu çalışanla ilgili ne yapmanızı söylerse onu yapın. Bu durumdan bence haberdar edin ve onun yönlendirmesiyle karar verin boğazına bıçak dayayarak yaptıracak değilsiniz istifa etmek isterse de kendi bileceği iş.
Bu kişi patron beni aramasın rahatsız oluyorum diye gelen biri ben asla bu üslupla konuşmam işverenim kovalım dedi ben böyle bir sebepten iş akdini sonlandırma taraftarı değilim ama üslubundan çok rahatsızım. Ayrıca benim tarafımdan baktığınız için teşekkür ederim. 🙏🏻

Ama verilen iş zaten ön muhasebe iş tanımında olan, ön muhasebecinin takip etmesi gereken bir iş.

ön muhasebecinin dahi neyi takip etmesi gerektiğinin sınırları vardır. borç takibini kiracıları aramak suretiyle yapmak, ön muhasebecinin işi olmayabilir.

28 yaşında mısınız gerçekten? Ben yöneticilik gibi konumlarda yetenek ve tecrübenin yaninda yaşın da çok önemli olduğunu düşünürüm her zaman. Diğer konuya gelirsek çalışan ne istediğini belirtmiş zaten, ego zehirlenmesi yasamaniza gerek yok. Memnun değilseniz ayırın yollarınızı, memnunsanız bir düşünün çalışan bu ekonomik krizde bu lafı ediyorsa altında belki göremediğiniz bir şey vardır. Bence bu kişi o yan gelip yatan kişi yüzünden çalışma şevkini kaybetmiş, muhtemelen de ya aynı maaşı alıyor ya da daha az ve haksızlık olduğunu düşünüyor. Böyle işaretleri okuyabiliyor olmanız lazım.
Evet üniversite bitince burada işe başladım ve 8 yıldır buradayım 1 yıldırda yöneticiyim. Yanındaki şikayet ettiği kişiyle aynı maaşı alıyor işini yaptıktan sonra ister ayaklarını uzatır isterse işi bitince kafasını koyup uyur. Bu benim problemim değil. Hakkını yedirmemek içinde ağzına gelen üslupla konuşulmamalı diye düşünüyorum en azından ben asla böyle yapmadım. Ki üniversite hayatımdada 4 yıl dekanlıkta çalıştım yöneticimle hiç bu üslupta ilini öğretircesine konuşmadım. Bu ego zehirlenmesi değil saygı duymakla alakalı diye düşünüyorum.

28 yaşında mısınız gerçekten? Ben yöneticilik gibi konumlarda yetenek ve tecrübenin yaninda yaşın da çok önemli olduğunu düşünürüm her zaman. Diğer konuya gelirsek çalışan ne istediğini belirtmiş zaten, ego zehirlenmesi yasamaniza gerek yok. Memnun değilseniz ayırın yollarınızı, memnunsanız bir düşünün çalışan bu ekonomik krizde bu lafı ediyorsa altında belki göremediğiniz bir şey vardır. Bence bu kişi o yan gelip yatan kişi yüzünden çalışma şevkini kaybetmiş, muhtemelen de ya aynı maaşı alıyor ya da daha az ve haksızlık olduğunu düşünüyor. Böyle işaretleri okuyabiliyor olmanız lazım.
kesinlikle katılıyorum.
bazi islerde bazi insanlar asla calismaz sirf goygoy yapar. kötü yoneticiler de onlara bulasmaktan cekinir ya da ugrasmak istemez en caliskana bütün gorevleri yikar.
ben yapi olarak eli hizli biriyim. yavasliga gelemem. bir sey yapılacaksa da oturmusken yapip bitireyim modunda olurum. eski islerimden birinde benim gibi amele - yaptigi ise saygi duyan birkac kisi daha vardi. bir de isi sadece yilda 3 kere belli donemlerde yogun olan - arasi herkesle iyi, coook nazli, fazla konusan bir kiz vardi. normalde kalan 9 ay bu kjz neredeyse hic is yapmazdi. zaten basit seylerdi yogunlugu. yilda calisacagi sadece 3 yogun zaman olurdu onda da yonetici diye alinan kişi kiz yapamayinca - yetistiremeyince beni ve diger amele tipli caliskanlara buluştururdu "yetissin" diye.
sinir olurdum (zaten sonra bu ve pek cok sey icin ayrildim). calisan da belli calismayan da. neden sadece caliskana - isini erken bitirene is kitleniyor? neden calismayan is yerlerinde korunuyor?
bu açıdan belki de o kadin da bu durumdadir

Canı istifa etmek istiyorsa etsin. Kiraları elbette muhasebeci takip eder,kim edecek? işletme müdürü değil yani mantıken. Bunu güzelce tebliğ edin. Geçmişte çok yüz verilmiş belli ki,her istediği yapılan elemanlar böyle kendilerini bir şey sanıyorlar.
Piyasada dolu ön muhasebeci. Yeni birini alın eğitin yavaş yavaş.
İşvereninize de söylersiniz,muhasebe bu işle ilgilenmek istemedi diye.

kesinlikle katılıyorum.
bazi islerde bazi insanlar asla calismaz sirf goygoy yapar. kötü yoneticiler de onlara bulasmaktan cekinir ya da ugrasmak istemez en caliskana bütün gorevleri yikar.
ben yapi olarak eli hizli biriyim. yavasliga gelemem. bir sey yapılacaksa da oturmusken yapip bitireyim modunda olurum. eski islerimden birinde benim gibi amele - yaptigi ise saygi duyan birkac kisi daha vardi. bir de isi sadece yilda 3 kere belli donemlerde yogun olan - arasi herkesle iyi, coook nazli, fazla konusan bir kiz vardi. normalde kalan 9 ay bu kjz neredeyse hic is yapmazdi. zaten basit seylerdi yogunlugu. yilda calisacagi sadece 3 yogun zaman olurdu onda da yonetici diye alinan kişi kiz yapamayinca - yetistiremeyince beni ve diger amele tipli caliskanlara buluştururdu "yetissin" diye.
sinir olurdum (zaten sonra bu ve pek cok sey icin ayrildim). calisan da belli calismayan da. neden sadece caliskana - isini erken bitirene is kitleniyor? neden calismayan is yerlerinde korunuyor?
bu açıdan belki de o kadin da bu durumdadir
Yanındaki bahsettiği kişi eli hızlı pratik biriyken kendisi daha yavaş çalışıyor aynı işi daha yavaş yapıyor diye yanındakinin hızlı olup işini erken bitirmesinden rahatsız olunmamalı. Ben işverenimin verdiği direktifi uygularım. Bulunduğum pozisyonda iş yoğunluğum çok fazla. Zaten bu işinde büyük kısmıyla ben ilgileneceğim. İstediğim desteğe karşılıkta mahalle ağzı ile konuşulmasının doğru olmadığı düşünüyorum.

Canı istifa etmek istiyorsa etsin. Kiraları elbette muhasebeci takip eder,kim edecek? işletme müdürü değil yani mantıken. Bunu güzelce tebliğ edin. Geçmişte çok yüz verilmiş belli ki,her istediği yapılan elemanlar böyle kendilerini bir şey sanıyorlar.
Piyasada dolu ön muhasebeci. Yeni birini alın eğitim yavaş yavaş.
İşvereninize de söylersiniz,muhasebe bu işle ilgilenmek istemedi diye.
Bakış açınız ve empatinizden dolayı teşekkür ederim bahsettiğim şey o ben burda 8 yıldır çalışıyorum iş beğenmemek gibi bir lüksüm hiç olmadı yeri geldi mesailere kaldım sesim çıkmadı benim işverenimle asla konuşmadığım bir üslup ile benimle konuşuyor çünkü dediğiniz gibi fazla yüz verdiğimiz için.

Bakış açınız ve empatinizden dolayı teşekkür ederim bahsettiğim şey o ben burda 8 yıldır çalışıyorum iş beğenmemek gibi bir lüksüm hiç olmadı yeri geldi mesailere kaldım sesim çıkmadı benim işverenimle asla konuşmadığım bir üslup ile benimle konuşuyor çünkü dediğiniz gibi fazla yüz verdiğimiz için.
Küçük firma yani. Her küçük firmada böyle insanlar iş beğenmemezlik yaparlar normaldir. Patrona ağzını açamaz hayır diyemez ama müdüre canları ne işterse söylerler 🤷🏻‍♀️

Küçük firma yani. Her küçük firmada böyle insanlar iş beğenmemezlik yaparlar normaldir. Patrona ağzını açamaz hayır diyemez ama müdüre canları ne işterse söylerler 🤷🏻‍♀️
Tam olarak demek istediğim ve rahatsız olduğum konu bu. Kurumsal olmayan küçük biryer. Ne zaman isterse özel işleri için izin veriyorum işe geç kalıyor bir kere bile uyarmadım. Ama işverenimin verdiği işle alakalı gelip bana ben bu işi yapmam ablası şuna iş ver diye birde emir vermesi verilen fazla yüzden dolayı.

Bende size hak verdim. Bende çalıştığım şirkette iş verenimden direktif alıp bunu altımdakilere iletiyorum. Ancak iş size verildiyse başkasına verilmesi yanlış. Size verilirken bu görevi bir kişiye ver diye seçildiyse kimi seçtiğiniz size bağlı. Ancak hali hazırda elinizde hızlı bir elaman varken neden yavaş olana iş veriyorsunuz?
Ben daha hızlı çalışan kişiye öncelikli işleri belirtiyorum. Ve evet üslup kesinlikle yanlış. O şekilde iletilmesi hoş değil. Çalışan sebep sunarak şu şu sebepten benim değil onun yapması daha doğru olur şeklinde iletse belki bu kadar büyümeyecek bir olaydı. Ancak söyledikleri yüzünden insan farklı düşünebiliyor

Bende size hak verdim. Bende çalıştığım şirkette iş verenimden direktif alıp bunu altımdakilere iletiyorum. Ancak iş size verildiyse başkasına verilmesi yanlış. Size verilirken bu görevi bir kişiye ver diye seçildiyse kimi seçtiğiniz size bağlı. Ancak hali hazırda elinizde hızlı bir elaman varken neden yavaş olana iş veriyorsunuz?
Ben daha hızlı çalışan kişiye öncelikli işleri belirtiyorum. Ve evet üslup kesinlikle yanlış. O şekilde iletilmesi hoş değil. Çalışan sebep sunarak şu şu sebepten benim değil onun yapması daha doğru olur şeklinde iletse belki bu kadar büyümeyecek bir olaydı. Ancak söyledikleri yüzünden insan farklı düşünebiliyor
Teşekkür ederim empati ve bakış açınız için tam olarak düşüncelerimi aktardınız. Bu sebeple zaten iş akdi sonlanmaz ama bu üslupsuzluk çok rahatsız edici. Diğer kişi satış işleriyle evraksal işlerle ilgileniyor ve pat diye şehir dışına çıkması gerekiyor bazen. Bundan dolayı kendisinden rica ettim ama verdiği cevap maalesef fazla yüz verildiği için diye düşünüyorum. Sürekli işi çıkıyor özel işi oluyor çok yoğun olunan zamanlarda dahi idare ettim. Ama bunun karşılığı böyle oluyor demekki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X