Ben bu anemle ne yapacağım? Gelin paylaşalım

seni anlıyorum.. bunalımdasın, annen cok ustune gelıyor, anlayıssız, sinirli vs vs. olabılır..
ama asla ve asla bır anneye el kaldırmak ve hakeret etmenın bır bahanesı olamaz..
bır an önce tövbe et ve annenın gonlunu al ve bır daha asla boyle bır seye yeltenme..
aksi takdirde bu dunya da da öbür dunya da ısın rasgitmez.. yarın bir gün sende evladından görürsün..
ne kadar kötüde olsa anne annedir.. onu ancak anne olunca anlarsın.. o senın annen değiştiremezsin ve bu dünyada ondan yalnız bir tane var..
Allah korusun yarın bır gun annene bırsey olsa ömür boyu vicdan azabı cekersın..
sabret, baska yollarla stresını bosaltmaya calıs.. annene karsı değil..
çünkü belli ki onunda yeterınce stresı var ve bunalımda..

Son düzenleme:
seni çokk iyi anlıyorum..hayatta hepimiz sınavlardan geçiyoruz.seninde sınavın bu demekki.tüm yazıları okudum.kınamayı ayıplamayı nekadar seven bir milletiz..yaşadıklarını göze almadan hemen yargılıyorlar.empati eksikliği var bu çoğu yorumda.neyse senin soruna gelince tabiki barışmalısın.tabiki ilk adımı sen atmalısın.nedenmi biz küçüğüz ve ne olursa olsun azda olsa bizimde hatamız vardır.diye düşünmelisin.
etki tepkiyi doğurur biliyorsun...ama sen sabretmelisin.hayatın kendisi güllük gülistanlık değil.Annen olmasa başka sorunlar hep olacak.hayat böyle işte...
bende annemle çok didişirdim.kız kardeşimse politik olduğundan çok güzel geçinir ''he de gitsin der''tamam anne der ve bildiğini okur.kardeşim ne tartışır ne söylenir.ama ben..doğrularımı kabul ettiricem diye mücadele veririm.hayattada böyle olmak lazım bazen.''sorgulamadan evet, bu değiştiremeyeceğim bir gerçek benim annem böyle''demelisin.değiştiremessin.yapman gereken sadece onu böyle kabul etmek.(biiliyorum bu çok zor ama kendin için sağlığın için şart bence)
deki kendine değiştirebileceğim şeyler için Allahım bana GÜÇ ver.değiştiremeyeceğim şeyler için SABIR!!
son olarak şunu söyleyeyim:bu senin sınavın ve sen bu sınavdan başarıyla geçeçeksin buna inanıyorum..

Olmaz ne olursa olsun ne kadar kötü olursa olsun anneye el kalkmaz bunu yapmıcaktınyasakkelime
Annen psikolojik olarak iyi olmayabilir bunu zaten bilincidesin sana düşen biraz daha güçlü olmak...
seni anlıyorum insan yıpranıyor ama inan annenden başka kimse seni anlamaz...

canım allah hayırlı geçim versin. anne dünyadaki en kutsal şey bence değerini bil. anneye vurmak bence çok yanlış anam o benım döverde severde der dayağımı yerim ama asla ve asla anama el kaldırmam. şiddeti savunmuyorum yanlış anlama annenın yaptığıda yanlış ama senin özrün kabahatinten büyük olmuş.... bence annenı piskoloğa götürmeyi denesen belki işe yarar... allah yardımcın olsun.........

Off cok can SIKICI bi durum,
annen normal olmayan bir ruh yapisina sahip o yuzden
annen kabahatlidir diyemiyorum tabii ki kabahatli
bunlari bir annenin evladina yapmasi hic hos degil, yurek acitir cinsten...
Senin de kabahatin yok ama hakkin olan en dogal seyi anne sevgisini istiyorsun,
anlasilmak, destek gormek ve sevilmek istiyorsun keske aranizdaki bu tatsizliklar hic yasanmasaydi,
bence yapman gereken sey, annenin durumunu goruyosun hic normal degil onu herhangi bir sekilde
ikna edip, tedaviye baslatmak, insAllah bu sekilde huzur bulacaksiniz... :1hug:

“hakkin olan en dogal seyi anne sevgisini istiyorsun,
anlasilmak, destek gormek ve sevilmek istiyorsun”

beni çok iyi anlamışsın çok teşekkür ederim.

Anneniz yanlış bir evlilik yapabilir, sinirleri de harap olabilir ama bu ,onun size kaba davranmasına, incitmesine, hor görmesine, heleki "bana kocan seni ev işi yapsın die almaz seni ancak becermeye alır" gibi aşağılık bir lafı kullanmasını haklı göstermez. Hepimizin zaman zaman sinirleri bozuluyor ozaman hepimiz etrafımızdakilere kan kusturalım, heleki evlatlarımıza. Tövbe yarabbim.:kızgın:

Size gelince annenize nasıl el kaldırırsınız.:kızgın: Hadi o anneliğini yapmıyor, size yakışan ortalığı sakinleştirmektir. Bir daha yapma kırarım kafanı hebenneyaptımki

Bana gerçekten yol gösterici bir yazı olmuş.annemin yaptıkları aşırı ama bende itekledim hata yaptım.bir daha yapmayacağım.teşekkür ederim

seni bu konuda çok iyi anlayabiliyorum senin yaşadıklarına benzer olayları ben de yaşadım..
bunu başında bu tarz bir annesi olmayan anlayamaz..bir anne evladını da kıskanır,evladının elinde olan her şeye göz de diker..
bunu gerçekten yaşamayanın anlaması çok zordur..
bu yaşadıklarının sona ermesi için sayılı senelerin kalmış okuyorsun aslında şanslısın,şuanda senin gibi olup ömür boyunca bu hayata mahkum olanlar da vardır..
okumak senin için tek kurtuluş..yani ben seni suçlayamam belki de yaşadıklarını kısmen yaşadığım için suçlayamam;tamam yaptıkların hata olabilir ama ben her zaman söylerim "saygı kazanılan bir kavramdır"..
ben saygıyı hak etmeyene veremiyorum yapamıyorum bunu..annenle yaşadığın şeyleri unutmaya bak yani kendini suçlama sürekli ama bir daha da tekrar etme ben öyle yapmıştım derslerine sıkı sıkı tutun..
her şey düzelecek bir gün kendi hayatını kazanacaksın..annen varken yaşadığın annesizlik her şeyden kötüdür bilirim...mutluluklar..

“her şey düzelecek bir gün kendi hayatını kazanacaksın..annen varken yaşadığın annesizlik her şeyden kötüdür bilirim...”
desteğin için beni anladığın için çok teşekkür ederim.

İnan bende şuan aynı senin durumundayım annem o kadar kırıcı konuşmasada herşeye benden önce o kara veriyor, kardeşime kızamayınca bana kızıyor her şeye söyleniyor oda bnei çok kırıyor. Hatta bigün bana git bu evden dedi ben yine bişey söyleyemedim çünkü o benim annem...Şuan herşeye söyleniyor bazen keşke işten gelmeseydim diyorum ama ben yine sesimi çıkarmıyorum neye kızarsa kızdığı şeyi daha ii yapmaya çalışıyorum. Çünkü o benim annem ona bu haliyle katlanabilirim ama yokluğuna asla dayanamam. Sende bence bunları düşün biraz... Zamanla belki birbirinizi anlarsınız

imkanım olsaydı birkaç gün başka birisinde kalır iyice düşünürdüm.ama dün akşam beni yanından itmesi içimi acıttı.ona ne kadar çok kızsam da demek ki bir yerlerde annemi istiyormuşum.haklısın Allah bana onun yokluğunu göstermesin...

bı anne ne kadar yanlıs evlılık yaparsa yapsın kızına boyle davranmaması lazım
yanlıs evlılık yaptı dıye temıze cıkmıyo
sonucta bı evlat yetıstırıyo ne demek kocan senı becermek ıcın alır lafı
bu normal bırının soyleyebılecegı bısı dııl
acılen doktora gıtmesı lazım
sen ne yap ne et annenı kandır ve doktora gotur
elektrık sayacına bakacak kadar ruhu kotu..dusunun artık

Yani kusura bakma ama gittiğin o doktor bozuntusunun bir psikolog olduğundan eminmisin sen canım? Hangi doktor hastasına hele senin durumundaki gibi annesi ile problem yaşayan bir hastasına "annen seni kıskanıyor,çünkü onun yapamadıklarını yapıyorsun" der ?
Sende muhtemelen ondan aldığın gazla arayı düzeltmek yerine kendini haklı buldun her konuda?
Canım benim hangi anne evladının ondan daha iyi şeyler yapmasına üzülür sorun çıkarır? Bak babanı anlatıyorsun ne kadar sorumsuz bir insan,belli ki annen bunca zaman sizinle ilgili sorumluluğu tek başına yüklenmiş,biraz onun yerine koy kendini..
Bu arada sana ne yaparsa yapsın ona el kaldırmamalıydın:1no2: O senin annen,seni karnında taşıyan,büyüten,seven...
Bence gönlünü almaya çalış,af dile ondan...Gerçi yaptıkların için uzun bir süre seni tersleyebilir ama haklı unutma,sen ona yapılacak en kötü şeyi yapmışsın,el kaldırmışsın:1no2::1no2::1no2:
Biraz anlamaya çalış,destek ol,babanın yaptıklarına karşı seni yanında bilsin,güçlü hissetsin kendini kızım var benim yanımda diye...O zaman herşey daha güzel olacak inan canımŞeniz

“Bence gönlünü almaya çalış,af dile ondan...Gerçi yaptıkların için uzun bir süre seni tersleyebilir ama haklı unutma,sen ona yapılacak en kötü şeyi yapmışsın,el kaldırmışsın:1no2::1no2::1no2:
Biraz anlamaya çalış,destek ol,babanın yaptıklarına karşı seni yanında bilsin,güçlü hissetsin kendini kızım var benim yanımda diye...O zaman herşey daha güzel olacak inan canımŞeniz”

İçimden bir şey geçiyor.akşam bir anda küçükken yaptığım için kucağına oturmak istiyorum.sonrada yanaklarını acıyana kadar onu öpmek.ama bende çok kırgınım ona....zamana ihtiyacım var galiba..

allah sana akıl fikir versin kzım valla bende evlat büyütüyorum ve korktum bir anne ne yaparsa yapsın zaten norrmal bir anne bu sekilde davranmaz demekki psikolojik sorunları var çözemediği ama bir evlat anneye tokat atmaz kendini korumak pahasına da olsa kadın sorunlu anlamakta neden direniyorsun tartısmaya basladımı cık ğit evden odana gir aman ablacım sana bir nasihat ne ekersen onu biçersin asla annene el kaldırma ve sakın kızma sana söylediklerim için cok üzüldüm okurken yazık kadın hasta demek ki annelerimiz hasta olunca kapıya atamayız ki ..........
farkındayım sinirleri bozuk,ama bunun acısını benden çıkartmasın ben onu geçen yaz tatile götürmek istedim kabul etmedi.bir hediye alsam kusur bulur beğenmez.ama kalbini kapılarına bana bir açsa .... :KK43:

seni anlıyorum.. bunalımdasın, annen cok ustune gelıyor, anlayıssız, sinirli vs vs. olabılır..
ama asla ve asla bır anneye el kaldırmak ve hakeret etmenın bır bahanesı olamaz..
bır an önce tövbe et ve annenın gonlunu al ve bır daha asla boyle bır seye yeltenme..
aksi takdirde bu dunya da da öbür dunya da ısın rasgitmez.. yarın bir gün sende evladından görürsün..
ne kadar kötüde olsa anne annedir.. onu ancak anne olunca anlarsın.. o senın annen değiştiremezsin ve bu dünyada ondan yalnız bir tane var..
Allah korusun yarın bır gun annene bırsey olsa ömür boyu vicdan azabı cekersın..
sabret, baska yollarla stresını bosaltmaya calıs.. annene karsı değil..
çünkü belli ki onunda yeterınce stresı var ve bunalımda..

o vicdan azabı beni çoktan sardı bile zaten...

Olmaz ne olursa olsun ne kadar kötü olursa olsun anneye el kalkmaz bunu yapmıcaktınyasakkelime
Annen psikolojik olarak iyi olmayabilir bunu zaten bilincindesin sana düşen biraz daha güçlü olmak...
seni anlıyorum insan yıpranıyor ama inan annenden başka kimse seni anlamaz...
ama anlamıyor işte :’(

Son düzenleme:
Hiç bir şeye değilde o kırmızı ile yazdığın yazıya çok takıldım
çok ağır bir söz
allah yardımcın olsun
biraz daha sakin ve mantıklı düşünmeye çalış
anneninde bir uzman desteğine ihtiyacı var..!
Nasıl ikna edersin bilmiyorum ama bir şekilde aranızdaki dialoğu düzeltmen lazım.

Son düzenleme:
seni çok iyi anlayabiliyorum, evet annene el kaldırman pek hoş olmamış ma inan nasıl bir psikolojiyle bunu yaptığını anlayabiliyorum. karşındaki kim olursa olsun her insanın bi dayanma noktası vardır. sen yine sabırlıymışsın. hiç kimse ama hiç kimse verdiği yanlış kararların cezasını başkasına çektirmemeli. isterse annen olsun ama.

kızlar benide ailemle bağlarımız koptu cook üzülüyom ama benim hic sucum yok
onlar yani annem babam oğularını cok seviyo beni yok sayyo dek kızım bilmiyom benmi suclu diye kendimi sorguluyom lütfen banada akıl verin buldün ya kimseye kalmaz

seni çokk iyi anlıyorum..hayatta hepimiz sınavlardan geçiyoruz.seninde sınavın bu demekki.tüm yazıları okudum.kınamayı ayıplamayı nekadar seven bir milletiz..yaşadıklarını göze almadan hemen yargılıyorlar.empati eksikliği var bu çoğu yorumda.neyse senin soruna gelince tabiki barışmalısın.tabiki ilk adımı sen atmalısın.nedenmi biz küçüğüz ve ne olursa olsun azda olsa bizimde hatamız vardır.diye düşünmelisin.
etki tepkiyi doğurur biliyorsun...ama sen sabretmelisin.hayatın kendisi güllük gülistanlık değil.Annen olmasa başka sorunlar hep olacak.hayat böyle işte...
bende annemle çok didişirdim.kız kardeşimse politik olduğundan çok güzel geçinir ''he de gitsin der''tamam anne der ve bildiğini okur.kardeşim ne tartışır ne söylenir.ama ben..doğrularımı kabul ettiricem diye mücadele veririm.hayattada böyle olmak lazım bazen.''sorgulamadan evet, bu değiştiremeyeceğim bir gerçek benim annem böyle''demelisin.değiştiremessin.yapman gereken sadece onu böyle kabul etmek.(biiliyorum bu çok zor ama kendin için sağlığın için şart bence)
deki kendine değiştirebileceğim şeyler için Allahım bana GÜÇ ver.değiştiremeyeceğim şeyler için SABIR!!
son olarak şunu söyleyeyim:bu senin sınavın ve sen bu sınavdan başarıyla geçeçeksin buna inanıyorum..

tüm yazıları okudum.kınamayı ayıplamayı nekadar seven bir milletiz..yaşadıklarını göze almadan hemen yargılıyorlar.empati eksikliği var bu çoğu yorumda.

nihayet birisi bunu farketti.ben ilk yazımı yazarken "ya tamam barışıcam ama nasl yapayım,nsl yakşayım ki oda beni anlasın" diyordum.ama buradaki o yargılayacı ve aşağılayıcı yorumlar beni o kadar çok kırdıki...
ve o an içimden geçen şu oldu,madem acısnı benden çıkartıyor.iyi bende bu forumdaki olanlara hıncımı annemden çıkartırım.demekki düzen böyle işliyormuş dedim...

o sırada da forumda bir sorun vardı,bende pc yi kapattım geçtim evde hüngür hüngür ağladım,biraz düşündüm,biraz kendime geldim.ve sonradan yazılan destekleyici yazılar bana çok iyi geldi.herkese teşekkür ederim.şuan aşağı yukarı kafamda bişiler oturdu.zaten ben onu sevmsem ayrı kalmaya dayanmasydım bu başlığı açmaz.saatlerce yazı yazma zahmetine girmezdim...
fakat şimdi yapmam gerek n bir an önce barışmak,artık kalbini nsl alacağım kısmıda bana kalmış.bu sefer gerçekten bütün karekterimden ayrılıp tam tamına onun istediği dilek olucam.sonrada ilk fırsatta onu psikolga gitmeyi teklif etçem.biliyorum tepsikisi sen git ben delimiyim sersem çocuk olacak ama olsun onuda bak sinirlerin bozulmuş ben naptımda kızııyorsun anne die masum çocuk tavrıyla kandırrımım ben yer cücemi :)(boyu 1.55te ben ona öle hitap ederim)
aramızın ilk düzeldiği an ona bu sefer çok fena bir ültümatom vereceğim.ona neden her defasında özellkle bnm üstüme geldini soracağım.ona düşmak değil ana-kız oldumuzu hatıralatacağım.

öncelıkle durumuna cok uzuldum yazdıklarından annenın sana uvey evlat gıbı davrandıgını cıkardım nekadar sorunlu evlılık yasarsa yasasın annenın sana boyle davranmaya hakkı yok.
helekı 19 yasında bır genc kız olarak senı kendınden ve evınden anlamadan sogutması.
ama senınde annene el kaldırman hıc hos degıl oankı psıkolojını bılemeyız tabı ama neolursa olsun o bır anne.
umarım aranız duzelır .
senınde yazdıgın gıbı bır uzmandan yardım alırsa belkı senı daha ıyı anlayabılır sevgıyle kal canım annenın kıymetını bıl.

Son düzenleme:
Çok yazık çok...benneyaptımki
Annenizin zaten yanlış bir evlilik yaptığını ve sinir sisteminin bozuk olduğunun farkındasınız..
Buna rağmen nasıl üzerine gidersiniz kadının?:1shok:
Hele ki vurmak!
Aklım almıyor inanın..:kızgın:

Ben olsam;sırf sinir sistemi bozuk diye anormallik yapıp beni evlatlıktan reddeden,ztn evlat olarak bile görmeyen bi "ANNE'ye değil vurmak..........??? ne yapardım bilinmez..? töbe töbe..Kötü Kazen:eek:klava::kızgın:

Canım benim seni çok iyi anlıyorum. Benzer dertleri bende çektim. Ve hala çekiyorum. İnsanın ailesi olunca kapıyı çekip çıkamıyorsun kocan olsa boşanırsın biter ama aile böyle değil malesef.

Buradaki herkes sana yardım etmek için birşeyler yazmış. Onayladıkları taraflar var onaylamadıkları taraflar var.

Ama yazan arkadaşlar; lütfen genelleme yapmayın. Evet anneye el kaldırilmaz tabii ki ama her anne pamuk değil ve o anne sizi dayaktan bayıltacak kadar dövüyorsa artık canınıza tak eder ve kendinizi savunmak zorunda kalırsınız. Ve bazen insanlar siz karşi çıktığınızda ve kendinizi savunduğunuzda yaptıkları hatanın farkına varırlar yoksa o dövsün dursun oh ne güzel anneye el kaldirilmaz derseniz 30 yaşiniza kadar dayak yersiniz. Allah bunu kimseye yaşatmasın ama böyle şeyler olabiliyor malesef. Belki okuyanlara inanılmaz görünebilir "hadi canım" diyebilirsiniz. Ama böyle düşündüğünüz için ben size "çok şanslısınız demekki bunları yaşamamışsınız ki inanılmaz geliyor" derim sadece.

Kıskanma olayı da gerçekten doğru. Psikolojide bu var. İsterseniz yok deyin. Evet kadınlar mutsuz evlilikler yaptıklarında özellikle kızlarını kıskanıyor ve onun mutluluğunu büyüyüp arkadaşlar edinmesini eğlenmesini engellemek isteyebiliyorlar. Bunu biri size gösterdiğinde / söylediğinde ise annenizin size neden kötü davrandığını daha iyi anlıyorsunuz. Bu yüzden bu işin eğitimini almış bilimsel açıdan yeterli insanların dediklerine yanliştir demeyin.

Canım sen şu okulunu bitirene kadar dayanıp sabredebilirsen sonrasında herşey çok daha kolay olacak inan bana. Gerçi mezun olmak birşeyi değiştirmeyecek ama ileride kendi ayakların üzerinde durup yaşadığın evden gitmene bir adım daha yaklaşmış olacaksın. Belki karşina iyi biri çıkacak ve evlenip gideceksin. Öyle ya da böyle kendi ayakların üzerinde durana kadar ve ya ayrı eve çıkana kadar bu böyle gidecek. Bu yüzden hiçbirşeyin masallardaki gibi bir anda değişmesini bekleme. Ama bu hayatta herşeyin bir sonu vardır. İllaki bu sıkıntının da sonu olacak ötesi yok böyle düşünmelisin. Ve Allah'a dua etmelisin.

Bir de annenin sinirleri bozuk bu belli, yaptıkları şeylerin üstünde fazla durmamaya çaliş ve sende ona aynı şekilde öfkeyle karşilik verme bu hiçbirşeyin çözümü olmuyor. Mantıklı laf anlatmaya da çalişma çünkü anlamayacaktır. Onun yerine sinirli olduğun zaman evde oturmak yerine bir arkadaşina git o bağırıyorsa müzik aç en olmadı kulaklarını tıka.. Ama yeter ki sabret bunlar geçecek.

canım bak annen yaşadığı şeylerden dolayı psikolojisi bozulmuş belli.ama ne olursa olsun annenin kalbini kırmaya hiç bişey için değmez.sen annene nasıl davranırsan emin ol senin çocuğunda sana aynısını yapacaktır.annenin bazı lafları ağır olabilir duyma sen.anneler evlatlerının başına bişey gelmesini asla istemez.bende hep annem bişey söyleyince kızardım içimden derdimki hep bu evden bi kurtulsam.inan evlenince annenin kızması sana okşama gibi geliyor.keşke annemi üzmeseydim.şimdi anlıyorum bir damla gözyaşına canımı verirdim.anne gibi kim olabilirki.ne eşin ne başkası.annenin değerini bil.bir ömür boyu sırtımızda taşısak haklarını asla ödeyemeyiz.özür dile sen sarıl bak oda sana nasıl sarılıyor.

canim;annen bir evlada yapilmamasi gereken seyleri yapmis.siddet,asagilayici sözler,yaptigin hic bir seyi begenmeyen,her seye kulp takan vs......tabiki bunlarla yasamak cok zor.biliyorum ki; annenden tek istegin sey,sevgi ilgi.oda bunlari sana gösteremiyor sanirim.herkesin dedigi gibi,annenin psikolojisi bozuk.burada büyük görev sana düsüyor.annen sana sevgisini ilgisini göstermiyorsa,sen onu sevginle bog.anne sözünün yerine annem de,annecigim de.al anneni karsina konus.neden biz böyleyiz de.annenden bekledigin sevgiyi ilgiyi onun yüzüne karsi söyle.belki bunlari defalarca yaptin.olsun bir degil binde olsa yine yap.biz evlatlara düsen görev budur.kardes bulunur,yar bulunur,evlat bulunur.ama anne baba bulunmaz.kötüde olsalar. bunu unutma canim.sen sadece güzel davran.annen bagirdiginda sus,karsilik verme.sen sadece sabret.böylece Allah katinda da büyük degerin olur...........unutma bu sıkıntılı günlerin arkasi ferahliktir.bir gün mutlaka annen de senin degerini anlayip,bütün yaptiklarina pisman olacak..........

şimdiye kadar annenle yaşadığın tüm kötü olayları bir an önce üstesinden gelmeni tüm kalbimle dilerim dilekçim.bazı şeylerin değerini onu kaybedince anlaşılıyo derlerya gerçekten de öyle..iş işten geçmeden annenin elinden öp bence onlar bizim başımızın tacı her ne yaparlarsa yapsınlar.ben annemi kaybedeli 1,5 yıl oldu ama hala yaşasaydıda bana kötü davransaydıda başımda olsaydı ...allah yar ver yardımcın olsun .............

QUOTE=dilek_88;3199749]psikola gittim.ama beraber değil ben gittim.biliyomrusunuz ona karşı içimden gelen her anlayışı gösterdim,onun için hayat zor biliyorum ama düşmanı değilim kızıyım kızı kızı!!!!
düşmanı değilim.ona yardımcı olmaya çalıştım kendi içimde.ben 6-7 yıldır bu durumdayım.ve artık bıktım analatabiliyormuyum?ayrıca vurmak dediysemde tekme tokat dalmadım vuracakken kollarını geri ittim üstümden.lütfen yorum yaparken daha insaflı olun!ya hayır nie psilolğa giden bnm nie uğraşan bnm.o nie bana karşı bi adım atmıyor.baksanıza halinize hiç birinizin annesi bu kadar ketum değil.
hiç birinizin annesi elin adamı seni ancak becermeye alır demiyor!!!
kusur buluyosa en azından arkdaş olmayı biliyor.ama bend eo da yok yaa.ne ruh halimde olduğumu bilmiyorsunuz.
bravo ağlattınız beni..[/QUOTE]

canım behn seni anlıyorum hiç ağlama burası bir forum yüzlerce farklı düşünen kişi var kimisi kendi annesini düşünerek yaptığının yanlış olduğunu düşünüyor kimisi kendisini senin yerine koyarak belki de haklı olduğuna inanıyor... Bence sen burada kendin için çözüm olabileceğine inan çözümlere kafayı yor diyerlerinin üstünde o kadarda düşünme. Malesef damdan düşenin halini sadece damdan düşen anlar. Nasıl bir sınıra gelmişsin ki tepki göstermişsin önemli olan bu. Tamam mutsuz bir evlilik yapış olabilir annen ama bunun acısını çocuklarından çıkarması ipe sapa gelir bir mantık değil.. Çocukken annem erkek kardeşimi benden ve kızkardeşimden üste tutar ağzının içine bakardı birşey söylesede yapsam diye..O zamanlar nefret ederdim ondan böyle yapmamasını çocuklarını ayırdığını kendinden soğuttuğunu söylerdim . Tabi hiiççç dinlemezdi şimdi der'' hata yaptım diye'' ama ne kadarda büyüsen olgunlaşsan içindeki çocuk hep küs ve kırıktır..
Şunu bilir şunu söylerim kedilerde anne olur. Anne olmak bir yetenek işidir vicdan işidir. Akıl işidir.. Ve her kadın anne olamaz.
Benim sana abla tavsiyem şudur. Annenle bir daha bu tarz tartışmaların içine sokmamaya çalış kendini ve şimdiden kendi geleceğine yatırım yapıp ayakları yere sağlam basan bir bayan olmaya çalış.. sevgilerle :1hug:

slma.s.
bütün yorumları okuduma.s öncelikle şunu söylemek istiyorum o senin annen haksızda olsa annen herşeye bu gözle baksan sanırım hayatın biraz daha kolaylaşır.allah onları başımızdan eksik etmesin ne olursa olsun sanırım kimse yokluğuna dayanamza.s
zaten sen kararını vermişsin bencede git özür dile ve gönlünü almaya çalış yerimseniben
ve bundan snra bi uzmana görünün beraber gidin sende daha sabırlı olmaya çalış cnma.s
unutma her ne olursa olsun o bir ANNEyerimseniben

a.s.Canım yaşadıklarını bilemem ama benim yaşadıklarımda bana özel ve bi o kadar zor.Benim annem ve babamda seninkiler gibi görücü usulü evlenmiş şiddetli geçimsizlik çok fazla gelgit yaşanmış bir ilişki boşanmamışlar boşanamamışlar.Sonuç 5 çocuk aşırı sinirli tahamülsüz bir baba ve şizofreni tanısı konmuş bir anne.Ben çocukların en büyüğüyüm yaşadıklarımı, katlanmak zorunda olduklarımıı bir ben bilirim.Yazılanların hepsini okumadım .Burada yazan arkadaşlara kırılıp bozulma insan tabiatında olan şey bazı olayları empati yaparak anlayamıyoruzt tecrübe etmemiz grerkiyor ama Allah kimseye vermesin.Sana tavsiyem annenin profosyenel yardım almasını sağla ilaçları kontrolleri konusunda çok titiz davran.Benim annemde seninki gibiydi hatta çok daha fazlası normal bir insanın diğerine söylerken bile zorlanacağı herkesin kullanamayacağı kelimeleri kullanırdı annem bana,babama bu durumlarda herzaman serin kanlı mantıklı olunamıyor.İçindeki siniri boşaltıp rahatlayana kadar uğraşır karşılık buluncada belli ki sen sinir oldun bu sefer o rahatlar sigarasını yakar şarkı söylerdi çok bilirim işe uykusuz ağlamaktan şişmiş gözlerle gittiğimi.
Uzun lafın kısası annenin yaptıklarında mantık arama bence.Kesinlikle bir doktora gidin anneni buna ikna etmen zor olabilir kesinlikle pes etme ama tatlıdille olmalı.Sende kendi hayatından hayallerin ve amaçlarından kesinlikle vazgeçme hayattan koparsan kimseye yardım edemezsin kendine bile.
Amacım ahkam kesmek değildi nacizane benim yaşadıklarım.Yalnız olduğunu düşünme istedim.Şeniz

X