ben boşandım

PAPATYA38

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2007
123
0
arkadaşlar ben 3ocakta boşandım.severek boşandım hemde.neden eşimin ailesiydi ve eşiminde bana hiç destek çıkmayıp hep onlardan yana olması.1,5 yıl evli kaldım.hayatımı zindan ettiler.sürekli eşimi doldurdular bana karş.onlar yokken ikimiz iyiyiz ama onlar olduğunda çok ciddi kavgalar ediyorduk.eşim zaten ben seni çok seviyorum ben seninle birebir çok mutluyum derdi hep.sorun ne ozaman dediğimde aileler derdi.ya nsan anası babası için eşine zulüm edermi.en son bayramdada yaptı yapacağını ve ben ayrılmak istedim ve bitti.ama seviyorum ve bu benim çok acı çekmeme neden oluyor.bana çok kötü davrandığınıda biliyoum ama seviyorum işte:KK43: benim durumumda olan varmı çok mutsuzum gezdiğimiz dolaştığımız nereye gitsem aklıma geliyor çok mutsuzum...

Canim ya senin adina cok uzuldum.Ve ruh halini cok iyi anliyorum.Ben Turkiyeye annemlerin yanina gittigimde onunla gezdimiz heryer bana onu hatirlatti ve cok fazla yoklugunu hissettim.Kaldiki sen daha kotu durumdasin.

Allah yardimcin olsun canim.Allah sizi ayiranlarinda yuzlerini iki cihandada guldurmesin!!!

Yani kendi sorunun olsa bu kadar uzulmezsin ama baslari yuzunden yuvan yikilmis.Bu daha aci.Allah yardimcin olsun gercekten zor bir durum.Nasil insan bunlar ya hicmi Allah korkulari yok anlamiyorumki :KK43:

zor bir durum tabi. ama benim içimden sanki biraz daha mücadele etseydin demek geçiyor. yani seviyorsan ve o da seni seviyorsa aşabilirmiydiniz acaba diye düşünüyorum. yinede yaşadıklarının birebir içinde olmadığım için sadece yazdıklarınla benim yorumum. bundan sonra hakkında hayırlısı olsun. inşallah herşey yoluna girer ve atlatırsın...svgler canım...a.s.

çok mücadele ettim benim nişanlılığımda çok problemli geçti yine ailesi yüzünden ozaman yüzüğü atmayı düşündüm ama sevdiğimden yapamadım evlenince kendi yuvamıza girince düzelir dedim.ama olmadı.çok mücadele ettim bu zamana kadar.ama eşim için ben hep son sıradaydım.onun için hiç öncelikli olmadım onlar varken.yaşadıklarımı bir bilseniz:KK43: evliliğimin ilk aylarında çok sıkıntılı günler geçirirken bir deftere yazıyordum yaşadıklarımı hissettiklerimi.geçen o defteri bldum ve yazdıklarımı okudum hiçbişey değişmemiş aksine herşey daha kötüye gitmiş.ilk gözümü açtım onu gördüm allahım ne olur sevgisini içmden alsın ne olur:KK43:

Ah su aileler yok mu....Ne isterler cocuklarinin yuvalarindan anlamiyorum..Iki kisi birbirini sevmis evlenmis, yeni hayata dogru ilerlerken köstek olmalarina o kadar sinirleniyorum ki, söylecek ve onlara yakisacak kelime bile bulamiyorum. Yazik valla yazik...Böyle insanlari anlayamadim, anlayamayacagim da...Evlenmis kisiler neyi, nasil yapacaklarinida bilecek olgunluga erismis kisilerdir. Burunlarini herseye sokarak iki insanin sonunda birbirine girmesine ve sonunda iki kisininden agzindan olmayacak kelimeler cikmasina birbirlerini affetmeyecek kivama getirmeyi basaranlari esefle kiniyorum...Seni cok iyi anliyorum canim..Herseyin hayirlisini verir insallah Allah bu vakitten sonra...Belki barisirsiniz kim bilir...

sevgili papatyacacım bu tabiki sancılı bir süreç ama zaman neleri iyleştirmiyorki? bak ben 15 yıldan sonra ayrıldım ayrılalı tam tamına 6 yıl oldu tüm mutsuzluğuma rağmen evlilikte ayrılınca aynı sancıları bende ve eminim bi çok kadında hissetmiştir.sadece kendine zaman tanı yanlız kalma sevdiklerinle ve sevdiğin şeylerle meşgul ol benden sana abla tavsiyesi. hayat devam ediyor ve bu hayat daha çok güzel şeyler sunacaktır sana emin ol biraz güç hayata tutun ve bi yerlerinden yakala tekrar hayatı. sevgiyle kal canım

kendinizi ne kadar sürede toparlayabildiniz .çok mutsuzum hep böyle olacakmışım gibi geliyor inanın ben bunu hak etmemiştim herkes böyle söyler ama bana inanın beni tanıyan herkez eşime ve ailesine o kadar çok kızıyorki ben eşime bişey yapmadım onu sevmekten başka:KK43:(

papatya çalışıyorsan eğer hani eğitimci yazıyor ya atama isteyebilirsin
yeni ortam yeni arkadaşlar iyi gelebilir
kayserilimisin?ben öyleyim dea.s.

Ya canim siz gorucu usulu mu yoksa severek mi evlendiniz? Yani evlenirken ailelerin rizasi alindi mi?
Boyle davranmalarini gerektirecek ne vardi ailesinin?

ya aslında ne görücü ne çıkarak ikiside bir iki hafta içide oluverdi hemen kayserilileri bilirmisiniz bilmem gelinnin boynuna tasma takmak isterler nereye çekersek oraya gelsin herdediğimizi yapsın isterler.evimi kurarken heşeyime karıştılar halıma perdeme sesimi çıkarmadım neler yaptılar sesimi çıkarmadım eşimde hep beni ezdi onların dediği olsun diye yani evimi bile kuraren gözyaşıyla kurdum daha neler neler eşim diyordu zaten annemin seni kıskandığını hissediyorum diye.anlatacak okadar çok şey varki inanın satırlar almaz.

Canim bende Kayseriliyim.
Ayrilmissan yapacak fazla bisey yok sanirim eger geri birlesmek gibi
bir olanaginiz varsa onu bilemem.
Keske ayrilmadan once sevginiz hatrina iliskinize biraz daha zaman tanisaydiniz.
Evliliklerin ilk yillari genelde sorunlu geciyor gerek aileler gerekse ciftler yuzunden.:teselli:

inanın boşanmak isteyen benim ama son anda bile ailem okadar olgun davrandıki tamam dedim zaman tanıyalım dedim abim eşime soruyormuş karını seviyormusun diye babasının gözüne bakıyormuş babası ordan oğlum söylesene sevgi saygı bitti desene diyormuş siz ne yapardınız bu durumda

inanın boşanmak isteyen benim ama son anda bile ailem okadar olgun davrandıki tamam dedim zaman tanıyalım dedim abim eşime soruyormuş karını seviyormusun diye babasının gözüne bakıyormuş babası ordan oğlum söylesene sevgi saygı bitti desene diyormuş siz ne yapardınız bu durumda

pes yani bunuda babasına bakıp cevaplıyosa..

canım zaman nelerin acısını almıyo ki şimdi çok yeni sana geçmiycek gibi gelmesi normal.insanlar evlat acısına bile katlanıyolar.sen yeniden hayata sımsıkı sarıl sakın korkma herşey senin için daha güzel olacak.bence bir psikiatr dan yardım alırsan bu durumu daha kolay atlatabilirsin..

Valla bende durum farkli olurdu benim esim dedigim insan bana deger
vermesini bilecek, sayacak, sevecek anne-babanin yeri ayri esin yeri ayri,
adi ustunde evlilik yeni bir insani hayatina sokuyorsun bu sorumlulugu tasiyabilmek gerekir. Eger duzelmiyecegine inaniyorsam bitirirdim o andan sonra da o kisinin ne adini ne de sanini anmazdim...

Eger ki iliskinin duzelicene inanirsam karsimdakini cok seviyorsam savas verirdim, yapabileceklerimi yapardim hala da olmuyorsa ayrilik...

sevgili tadli sorun burdaydı işte eşim beni hiç ailesi olarak göremedi onun bizi içinde annesi babası ve kendisi vardı azıcık bana değer verdiğini hissetsem azıcık arkamda olduğunu hissetseydim emin olunki böyle olmazdı.daha 2 haftalık evliyken bana neler yaptı bilseniz balayında olmamız gerekirken ben sorunlarla mücadele ediyordum hep sevdiğimden katlandım.en son bana şiddet uygulayınca katlanamadım tabi bunlar hp ailesi yüzündendi beni ençok üzende bu ben onu sevdim değer verdim ama o ailesinin ağzıyla bana neler yaptı :KK43:

suan eşimimn ailesiyle büyük bi tartısma yasadık ve sanırım ben artık ayrılmak istiyorum

gecmis olsun, uzulmen cok normal ama bir de soyle dusun, bosanma gibi onemli bir kararda bile babasina bakiyorsa, evliliginiz surdugu surece zaten hep ailesi karisacakti size, sen yine bu noktaya gelecektin, cocuk yok herhalde belki o zaman cocukla birlikte uzuntun daha fazla olacakti. Benim bildigim, ana baba kuzusu erkeklerle evlilik cok zor. Bence sen dogru bir karar vermistin, o andaki durumunu dusun, uzuntulerin gececek, her iste bir hayir vardir, belki cok daha iyi bir insanla mutlu olacagin icin ve onun kiymetini daha iyi bilecegin icin bunlari yasaman gerekiyordu...

Sadece esin olsa hatalarinizi duzeltebilirsiniz diycem ama sevgi saygi bitti de diyen, vicdana gelip sizi birlestirmeye calisaklari yerde ayirmaya calisan bir aileyle nereye kadar be kardesim? Gun yuzu gormezdin

X