Ben bir sokak köpeğiyim

er_ca

6-11-2012
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2008
6.205
57
38
“Ben bir sokak köpeğiyim.

Sadece bir köpek!

Sokakta doğdum, bazıları gibi ‘cins’ değildim. Hani o pet-shop’larda görüp bayıldığınız, “Ne sevimli şey’’ dediklerinizden olamadım hiç. Onlara gösterdiğiniz sevgi ve anlayışı hak edemedim hiç. Çünkü ben sokaktaydım, ben cins değildim, ben pis ve bakımsızdım.

Ben sadece bir köpeğim.

Sokak köpeği!..

Sizlerin tehlikeli bulduklarınızdan, kuduz diye korktuklarınızdan; yanından geçerken çocuklarınızı kollarından çekip “Ay elleme o pis köpeği” dediklerinizden... Kendi korkularınızı herkeslere aşılayıp hedef gösterdiklerinizden... O korkularınız ki bizleri siyanürle zehirleten, pompalı tüfeklerle vurduran... O korkularınız ki bizleri tekmeleten, iten, kakan, demir sopalarla işkence eden... O korkularınız ki 5 yaşında çocuğu bile bize taşla saldırtan... O çocuklar ki daha aşkı, sevgiyi, paylaşmayı öğrenmeden önce işkence etmeyi ve bundan zevk almayı öğrenen... Bazılarımız bugün pompalı tüfeklerden kurtulmuş, zehirden kurtulmuş, sözüm ona ‘ölüm’den kurtulmuş, belediyelerin barınaklarında yaşıyor...

Siz hiç ‘ölüm’ kokusunu içinize çeke çeke yaşadınız mı? Siz hiç sürekli bağıran, can çekişen ırkınızla birlikte kendi dışkınızın içinde yaşadınız mı? Siz vücudunda kan kalmamış 2 aylık yavru bir köpeğin, damarı bulunamazken çıkarttığı insan yavrusu sesine benzeyen sesi duydunuz mu hiç?

Sizi hiç bir kafese kapattılar mı, sizin gibi 15 tanesinin olduğu? Ve siz zayıf olduğunuz için bu kafeste saldırıya uğradınız mı, ‘bir tane eksilirse bize daha çok yemek kalır’ diye sizi parçalamaya kalktılar mı? Biri kolunuzda, biri bacağınızda, diğeri boğazınızda aynı anda 8-10 tanesi üzerinizde ve siz avaz avaz bağırırken insanların bile bir şey yapamadığı oldu mu? Ya da siz bugün öldünüz ve yarın sahiplenildiniz mi?

O hiç gelmeyen sahipler 1 gün geç geldikleri için öldünüz mü? Hani birileri sizlerden bir şekilde haberdar olduklarında “Köpeklerin hepsi sokak köpeği mi, cins köpek arıyorduk biz” diye sordular mı?.. İllâ ki cins köpek isteyenler sizi beğenmedi diye, yaşama hakkınız elinizden alındı mı?

Siz apartmanda istemiyorlar diye sahibinin getirip barınağa bıraktığı bir köpek gördünüz mü hiç? Sahibi hasbelkader ziyarete geldiğinde onu sonsuz bir sevgi ve ilgiyle karşılayan, bu hapishaneye neden terk edildiğini dostunun başına kakmayan bir köpek gördünüz mü?..
Siz, sahipleri onu terk ettiği için hayata küsüp yemek yemeği reddeden, kafesin bir köşesinde “ölmeye yatan” bir köpek gördünüz mü?

Bu mektup bitmez...

Velhasılı ben bir sokak köpeğiyim, güvendiği dostlarının ihanetine uğrayan. Oysa tek istediğim bir parça sevgi idi, karşılığını fazlasıyla vereceğim...”

“Benden korktuğun için şimdi bir barınaktayım.

Ölmeye yattım.

Ama önce vedalaşmalıyız.”

‘Sokakta doğmayı ben seçmedim.

ALINTI

:gitme::gitme::gitme: acaip duygulandim malesef ki hayranlar boyle
iskencelere maruz kaliyor unutmayalim onlarda bir can:sinifsinif:

ayy bu nasıl bii yazı ya gercekten çok güzel emegine teşşeekkur ler ardkasım çok güzel bi yazı şahane bagzı insancıkları nede güzel analtmış

:gitme::gitme::gitme: acaip duygulandim malesef ki hayranlar boyle
iskencelere maruz kaliyor unutmayalim onlarda bir can:sinifsinif:

bazı yazıları okudukça çok daha iyi anlıyoruz onları. malesef çok zor bir hayatları var.

ayy bu nasıl bii yazı ya gercekten çok güzel emegine teşşeekkur ler ardkasım çok güzel bi yazı şahane bagzı insancıkları nede güzel analtmış

rica ederimkaydirigubbakcemile5
bazı yazılar yaşananları gözümüze soktukça daha iyi anlıyoruz malesef kırma kedi ve köpekelerin yaşamı daha zor.

mafoldumben Ne kadar düşüncesiz ve kör davranabiliyoruz bende korkuyorum köpeklerden şimdi çok kızdım kendime

çok duygulandım ya cok güzel yazmıslar :KK43:( :gitme: kıyamam ben onlara ya keske hepsne brden bakmaya ggucum olsa :gitme:

oofffffffff:KK43:((((((((((((((

=( benimde bulduqum bi sokak köpeqi vardı beslemeye baslamışm bingoydu adı sanki beni anlıyomuş gibi dinlerdi o geldi aklıma bu yazıyı okuyunca tıpkı söylediğin gibi bi sürü küçücük çocuk taslardı hayvancaqızı uf ya senağlama

=( benimde bulduqum bi sokak köpeqi vardı beslemeye baslamışm bingoydu adı sanki beni anlıyomuş gibi dinlerdi o geldi aklıma bu yazıyı okuyunca tıpkı söylediğin gibi bi sürü küçücük çocuk taslardı hayvancaqızı uf ya senağlama

kötükedihüsoo kedileri,köpekleri taşlayan çocukların ailelerinde sorun var esas olarak zaten!!!
öyle bir ailede büyüyen çocuktan ne hayır gelir kii..
dünyanın sadece kendileri için döndüğünü,yeryüzündeki tek canlının da kendisi olduğunu zanneden zavallı insanlar onlar..kötükedihüso

Allah korusun böyle ''insancık''lardan sokaktaki canlarımızı...

basımdan gecen bı olayı paylasmak ıstıyorum ıznınızle
ıstanbulda kayınwalıdemde kalıyoduk kendısı deprem nedenı ıle gecekondu tarzında bı ewde kalıyordu
bi sabah bole cocuk sesıne benzer bı ses ıle uyandım ole deısık bagırıyordu mı ne oldugunu anlamadım
dısarı cıktım ck yagmur yagıyodu sesın sahıbını aradım aradım
en sonunda bı cıcek dıbıne gızlenmıs olarak buldum
mınıcık bı kopıstı daha gobegının ızı wardı hemen ıcerı aldım kuruladım karnını doyurdum sobanın yanına kutunun ıcıne kazaga sardım 3 saat sonra kendıne geldı
sewmek ıcın kucagıma aldım baktım boynunda delıge benzer bıse war ıltahap akıyo hemen aldım weterınere goturdum
dr buyuk bı kopısın ısırmıs olabılecegını soledı antıbıyotık yaptı kucuk kopıslerde kuduz tehlıkesının olmadıgınıda soledı hap werdı ...
aldım mınıgımı ewe goturdum bıkac gunde kendıne geldı
bahceye yer yaptık adınıda börte koyduk
yawrumm ole tatlı bıse oldu kı mahallenın maskotu oldu
bız zaten kalabalık bı aıle ıdık kapanın elınde kalıyodu.....
asılarını falan yaptırdık bı yıl bızımle kaldı börtem
yan tarafta teyzosum otururdu....
teyzosun oglu bısabah ıse gıderken börte pesıne takılmıs yolu yarılamıslar beraber
almıs gerı getırmıs bahceye koymus
yola tekrar cıkmıs bı bakmıs börte yıne pesınde
kendınce gerı doner demıs ısede gec kalmıs bu arada
karsıdan karsıya gecmıs börtede pesınden
we ıste ınsanlık sıfatı tasımayan bı sofor borteme carpmıs
yegen hemen almıs hastaneye
börtem ıc kanama gecırmıs
bana solemedıler dedıler arka bacagı kırıldı ondan hastanede kalacak bı sure
aksama kadar zor sabrettım esım gelınce aglamaya basladım benı gotur börtemı gormek ıstıyorum dıe
esımde bana gercegı soledı ıc kanama gecırdıgını hastanede gozlerını kapadıgını
cnm oglum börtem bılıyorum cennette benım mınıgım..cok ozluyorumm ckkkkk
nse ck duygulandım bu yazıyı okuyunca acım deprestı...
lutfen sewmesenız ıle saygı gosterın dıger canlılara...
ck rıca edıyorum....

canım arkadaşım Panter,
Allah senden razı olsun,ne güzel bi yüreğin var,etrafındaki insanlar çok şanslıymış hayatlarında olduğun içina.s.

minik börtecik tabii ki cennettedir,seni ordan izliyo ve sana dua ediyodur bence..a.s
başın sağolsun canım..

canım arkadaşım Panter,
Allah senden razı olsun,ne güzel bi yüreğin var,etrafındaki insanlar çok şanslıymış hayatlarında olduğun içina.s.

minik börtecik tabii ki cennettedir,seni ordan izliyo ve sana dua ediyodur bence..a.s
başın sağolsun canım..

ck tsk edıyorum cnm megim
donup donup yazıyı okuyup aglıyorum
,gozlerim sisti
beklıyodur ins...
senı unutmadım ılk goz agrım japon gozlu oglum benım ....
burayı okuyanlarında en az yuregı benım kadar hıslıdır emınım
rabbım acılarını gostermesın
tekrar tsk
cnm

Panter Arkadaşım öncelikle seni insanlığın ve o güzel yüreğin için kutluyoruma.s. alkisalkisalkis
Börtecik için çok üzüldüm..ama eminim bu yaptıkların sana en iyi şekilde dönücektir emin ol

Panter Arkadaşım öncelikle seni insanlığın ve o güzel yüreğin için kutluyoruma.s. alkisalkisalkis
Börtecik için çok üzüldüm..ama eminim bu yaptıkların sana en iyi şekilde dönücektir emin ol

tsk ederım bitanem.....
ins... o gunu sabırsızlıkla bekliyorum..........

arkadaşlar yorumlarınıza sağduyunuza bu konuda hassasiyetinize hepimize tek tek çok teşekkür ederim. insan hayvanları sevmiyorsa bile içinde insanlık duygusu merhameti varsa biraz da olsa içi yanar.

panter: börte için çok üzüldüm. demek ki ömrü o kadarmış. ama şaslıynış ki bir sokaka köpei olarak bir sahip bulmay başarmış.
hayvan sahibi arkadşlar çok iyi bilirler kedi yada köpek kırma ise sahiplendirmek çok zordur. hayvansevenimiz bile beğenmez. kimimiz sadece ırk tutkunuyuzdur. kimimiz ise ne olursa severim.

sokak köpeği gördüğümde hep içim acır hiç kıyamam kışın zorlu şartlarına dayanacak kar kış arabalar. onları iyice düşman bellemiş insanların taşlamaları zehirlemeleri belediyenni topluca katliamı yada ölüm kampına dönmüş barınakları... hayatları çok zor hele de yavru köpeklerin.

X