Aile Planlaması Belara Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
4 nisanda başladım 21 gün kullandım ve ara verdim. ara vermemin 5. günü yani bugün ilk reglimi oldum. ama çok az geliyor :84::84::84:

21. hapmı pazar akşamı içmiştim 7 gün ara verdikten sonra
ilk hapı yine pazar akşamı mı içmeliyim pazartesi mi

Arkadaşlar bende doktorumun tavsiyesiyle belaraya başladım. Bazı arkadaşlar memnun kalmış bazıları ise kilo dan tüylenmeden bahsetmiş. Benimde kilo almak en korktugum şeydi doktoruma sordum doğum kontrol hapları kilo yapmaz aslında dedi sadece dönem dönem ödem olabilir oda geçici dedi. İnsanlar kendi yapıyo bunu kiloyu ilaca bağlamak yanlış dedi. Bakalım ben daha yeni başladım eğerki kilo yaparsa içmek istemem tabi inşallah yapmazzz..

merhaba bende bir aydır korunmak için belara kullanıyorum bir haftadır adet sancım var ve kahverengi akıntı geliyor.bu konuda bilgisi olan var mı kızlaar ???

merhabalar,

ben de çok şükür 2 ay önce vajinismusu yenmiş biri olarak 2 aydır belara kullanmaktayım..walla,çok şükür diyorum ki bende nedense hiç bir yan etkisi olmadı..ilk ay gelen kahverengi akıntı dışında..içmeden önce nasılsam hala öyleyim..yalnız bu akşam bi hata yaptım ve alarmımı kurmayı unuttuğum için her gün 20 de içtiğim hapımı,bugün 22 de içtim kızlar siz bilirsiniz belki,bişey olmaz değil mi? yani tam saatinde içilmesi gerektiği için korkuyorum ne biliim..

bende doktor tavsiyesiyle belara kullandım 1.5 yıl hiçbir yan etkisi olmadı.bıraktıktan 6 aysonra hamile kaldım
ama şimdi ne olursa olsun yan etkisi olmasada ilaç kullanmayı düşünmüyorum.zaten unutuyorum bebek te olunca aklına gelmiyor şimdilik doğal yollarla korunuyoruz.

bu yazdıklarını okuyunca ben randevu aldım bu cumartesi gününe..çok heyecanlıyım ve bu son sanşım galiba..sana birşey sormak istiyorum lütfen yardım ol cevapla mesajımı ne olur..
merak ettiğim şunlar : dr iki parmağım içeride diyince hissetmedim dedinya kremle uyuştu diyemi hissetmedin..ve diğer merak ettiğimde şu : eşinle evde hemen dedinya kan gibi birşeyler geldimi ..
lüften cevap yaz bu cumartesi gidicem çünkü ve hala korkuyorum üstelik bu dr son şansım lütfennnnn

merhaba arkadaşlar bende belarayı yaklaşık 8 aydır kullanıyorum cildimi çok güzelleştirdi hiç bir sivilcem ,izim kalmadı tertemiz oldu cildim.üstelki yağlı bir cilde sahibim.ayrıca tüylenme ,kilo alma gibi şeyler de yaşamadım.bu hormonel bişey olsa gerek .o yüzden gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz :) ama tabi bazılarının bu ilaçları içmemek için çeşitli rahatsızlıkları olabilio doktorunuza danışın eğer bir problem yoksa rahatlıkla için hatta çocuk sahibi olmak isteyene kdr bile içilebilirmiş kaç tane doktora sordum ben

kızlar illa reglin ilk gunu mu baslamak gerekiyor ? ben oylesine bir gunde ictim ilk hapı :S:S

2 senedir düzenli belara hap kullanmaktayım..bu ay diş ağrısı yüzünden dişçiye gittim..bana ağrı kesici ve antibiyotik verdi...bu ay onu da kullandım...hapım geçe hafta bitti..adet görmem lazım ama şuan 5 gün geçti ve hala görmedim..hatta bugün yeni hapa başlamam lazım ve hamile kalma korkumdan başlamadım..sizce hamile kalma ihtimali varmı..?..başına böyle bişey gelen oldumu yada..

merhaba arkadaşlar,

ben de bir kaç aydır belara hap kullanyorum ancak en son içtiğim kutudaki son hapı içmeyi unutup 7 günlük ara verme sürecine girdim..tabi kutuyu çöpe attığım için sonradan farkettim..dün 8.gündü ve ben normal yeni kutuya başladım.ama o bi tane eksik olarak tamamladığım kutu için nasıl bi yol izlemeliyim sonuçta eksik içtim ve 19 unda nikahım var, korkuyorum yardımlarnızı rica ediyorum

7 günlük ara verildiğinde genelde 3 yada 4.gün regl olunuyor..eğer oldunsa bi sorun yoktur...

regl oldum tabiki..ancak 7 günlük ara verme süreci bittiğinde renglim de bitmişti ve yeni kutuya normal şekilde başladım..benim korktuğum şey şu, sonuçta bu haplar 21 adet içildiğinde koruyor..ben o ayı 1 adet eksik tamamladım..sonradan yeni kutuya geçsem de o eksiklik problem oluşturmaz mı ondan korkuyorum..

ben bu hapa 2 hafta önce başladım yumurtalığımdaki kistten dolayı .yan etki olarak mide bulantısı yapıyor ayrıca çok fazla lekelenme yapıyor .kimse bu yan etkisinden bahsetmemiş acaba bende yalnış giden bişeylermi var bilemedim .

mrb. bende bu hapı 15 gündür kullanıyorum, korunma amaçlı. Adetimin ilk günü başladım, fakat lekelenmeler hiç bitmiyor. Bugün özellikle lekelenme sanki adetmiş gibi canlı bi kırmızı. Bulantılar, karın ağrısı, ödem, aşırı meme hassasiyeti ve büyüme yaptı. Dr. kontrol için bir ay sonra gel demişti, karaciğer enzimlerinde bi değişiklik olmuş mu diye test yapacaktı. Ama bu ilaç canımı sıkmaya başladı. Ben anlamadım hapa devam etsem mi dr. a mı gitsem. Güya doğum kontrol hapları adet süresini kısaltıyomuş, benim çok düzenli adetim vardı, şimdi hepten bozuldu sanki. Ters giden bişeyler mi var acaba

hap herkeste farklı etki göstermiş.
kimisi ise senelerce içiyo ve hiçbirsey olmuo.
sans / sanssızlık meselesi diyelim...

arkadaşlar selam, başka bir başlığa daha yazdım ama...benım için çok önemli bir konu şuan için..yasmin kullanıyordum 2 yıldır neredeyse ancak sanırım bende vajinal kuruluk yaptı... birkaç ay bıraktım ve hamile kaldım vs...benım için istenmeyen gebelikti..(bu konuda çok sıkıntılıyım o an çocuk dşünmüyordukk))ama o sürede vajinal kuruluk yaşamadım hiç.. midemde b ulanmıyordu emın oldum... suan belara kullanımımın 1. günü yine mide bulantısı yaptı.. ama sizce vajinal kuruluk yapma ihtimali nedir..varmı bir dşünceniz ? tabiiki her bunye farklı ama ne bileyim bende yaptı bende yapmadıları saydığımda yapmayan bir ilaç olduğunu farkettim :)) bilmiyorum ya çok korkuyorum, ayrılma derecesine geldik neredeyse...( sevgiler

Kızlar lütfen yardımcı olun. Son hapımı bugün aldım. 25 mayıs cuma. 21 günlük kullanım bitti. Şimdi gelecek hafta cumartesi mi almalıyım yeni ilacı yoksa cuma mı?

doktor bugün yumurtalığımdaki küçük kist için ve korunma amaçlı belara verdi düğünüm 16 haziranda.acaba kisti eritirmi ve adetin 1 .gününden itibaren başlasam ilkgünden itibaren korumaya başlar mı?doktor koruma başla dedi ama yardımedin kızlar

arkadaşlar merhaba, birgün belki yine bu sebeple araştırır diye hapla ilgili izlenimlerimi yazmak istiyorum..

1. vajinal kuruluk asla yok hatta sanırım isteğimde arttı bu konuda mutluyum (maşallah demeliyiz sanırım:)) inşallah daha sonra böyle birşey olmaz....
2. mide bulantısı ara ara var.. gün bazında değişiyor..
3.aldığım kutunun son haftasındayım ve ara kanama başladı; bildiğimiz kanama yalnız, lekelenme değil yani bu!! çok can sıkıcı devamlı tetikteyim.. bigün az bigün çok.. mafetti beni..
4. ateş basması var bunu anlayamadım.. gece yatamıyorum resmen zor uykuya dalıyorum bunalıyorum vs... sıcaklardan da olabilir diyorum ama bu farklı birşey vucudum bunalıyor resmen..
5. ve en önemli anladığım şey; doktoruma sorduumda bana ginera önermişti ancak ben araştırmlarım sonucu belara kullanmaya başladım..Tamam bu iyi birşey değil ancak ben birkaç doktor değiştirdim hiçbiri bana d.k.h vermeden test yapmadı; hormonlarımın ne durumda olduğunu bile bilmiyorum.. size izlenimim olarak şunu aktaracağım.. aslında ben benımle aynı boy veyapıda birkaç kişinin bu ilacı kullandığını öğrendim ve hiçbir problemleri yoktu..(esmerlik, sarışınlık, kemik yapısı vs.. hepsinin benzerliklerini ölçtüm; çünkü hepsinde hormonlarla alakalı...) ayrıca internette yaptıım araştırmalara göre çoğu kişi gineraya göre belaranın vaginal kuruluk yapmadığını yazmıştı bu sebeple..ancak doğruca bakmam gereken yere prospektüsteki hormonlar? zaten etinilestradiol neredeyse heposinde aynı demekki dedim ilk hormon değişiyor!!! elbette böyleydii.. estrodiol seviyelelri 0.03 olan ancak ilk homonu bahsedilen yan etkileri taşımayan hormon olmalıydı.. buda benim için vaginal kuruluk daha az yapan klormadinon asetat tı... :)) bana manyak diyebilirsiniz belki ama sonuçta bir hekim bana hormon testi yapmıyorsa bende mecburen mantıklı çözümler aramak zorundayım!..

umarım yararınıza olmuştur...

sevgiler :))

bende çocuk için tedavi görüyorum bu ay kist oluştu bunun için belara kullanıyorum fakat lekenlenmem var ,daha doğrusu akıntım kirli geliyor ,ilk bir hafta bütün yan etkilerini yaşadım .benim bünyem çok çok hasastır ,şuan iyiyim bilginize arkadaşlar

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…