Bekaret mevzusu ve biten ilişkim (!)

İyi geceler hanımlar,
Şu an çok gerginim ellerim titriyor yazım kurallarını ihlal edersem affola... Benim bir ilişkim var 4. yılı bitirmek üzere olduğumuz. Erkek arkadaşım mühendis ve 26 yaşında, ben de kpss tercihlerini bekliyorum 23 yaşındayım.
Bu gece konu konuyu açtı ona bir soru sordum: "ya evlendiğimiz gece kan gelmezse ne tepki vereceksin?" diye. Bana verdiği cevap: "esnek de olabilir tabi iyi tarafından düşünürsek ama test banko" ve ben yıkıldım. Gerçekten beni bekaret testine mi götüreceksin dedim evet dedi. Şüpheyle yaşayamazmış.
Bu konuşmalar sürdü gitti ve kavga kıyamet bitirdik. Ve asla lafından sözünden geri dönmedi kızlar.
Şimdi benim 5 yılım çöp mü oldu? Bu nasıl bir zihniyet? :KK43:
Bu sana yapılmış çok büyük bir saygısızlık, böyle bir insanla harcanacak bir dakikan bile olamaz. Sana söylediği şey bu insanın hayat görüşünün ne kadar hastalıklı olduğunu gösteriyor.

İyi geceler hanımlar,
Şu an çok gerginim ellerim titriyor yazım kurallarını ihlal edersem affola... Benim bir ilişkim var 4. yılı bitirmek üzere olduğumuz. Erkek arkadaşım mühendis ve 26 yaşında, ben de kpss tercihlerini bekliyorum 23 yaşındayım.
Bu gece konu konuyu açtı ona bir soru sordum: "ya evlendiğimiz gece kan gelmezse ne tepki vereceksin?" diye. Bana verdiği cevap: "esnek de olabilir tabi iyi tarafından düşünürsek ama test banko" ve ben yıkıldım. Gerçekten beni bekaret testine mi götüreceksin dedim evet dedi. Şüpheyle yaşayamazmış.
Bu konuşmalar sürdü gitti ve kavga kıyamet bitirdik. Ve asla lafından sözünden geri dönmedi kızlar.
Şimdi benim 5 yılım çöp mü oldu? Bu nasıl bir zihniyet? :KK43:
Bence sizin 5 yılınız çöp olmamış, aksine önünüzdeki uzuuun yıllar kurtulmuş !

Boyle akil vermenin neresinde iyi niyet var diye dusunuuyorum ama bulamiyorum. Ben olsam demissiniz ama eminim kendiniz boyle biseyi yapmazdiniz, burada yapin diye akil veriyorsunuz.

*Emin olun öyle bir yaparım ki şaşarda kalır.

Aldatmak cok cok cirkin bir durum. Ortada boyle bisey yokken " aldattim bakire degilim " oyuzden ayriliyorum diyince konu sahibi hangi konuma dusecek hic farkinda misiniz?

*Konu sahibinin O sandalye ye Bekaret testi için yatırılmasından daha feci olamaz.

Kendiniz yasamiyorsunuz diye boyle sallamasyon akillar vermeyin yahu...

*Bizi birbirimizden ayıran özellikler olması kadar doğal birşey olabilirmi ? Siz etraf ne der diye düşünürsünüz ben düşünmem kime ne isterse söyler. İnsanların benim yada hayatım hakkında ne düşündüklerini önemseyecek bir karakter yapısına sahip değilim. Yaşamadım Ama yapamayacağım anlamına gelmiyor.

Bu detayi simdi gordum.. Kendisi iliski yaşamamış olsa bakire istemesini anlarim (test olayi bambaska bi rezalet, ona asla onayim yok) ama hem sayisiz kadinla yat hem de karsindaki insan mutlaka bakire olsun, olmazsa test yaptirir (resmen) hesabini sorarim diye dayılan.. Lutfen kurtul bu rezil zihniyetli heriften..
Sayisiz kadinla birlikte olmus adam bakire olan kizi haketmiyorki asil sen ondan ayrilmalisin.

gerçekten inanamıyorum, gençkızların bu düşüncelerine, illa bakire olmadan evlencez merakındalar...gençkız dediğin, anne adayı insanların, tertemiz duygularla, bedenen ve ruhen yıpranmamış şekilde evlenmesi gerekmezmi? nerdeyse bakire evlenenleri suçlayacaksınız...

Neden aynı şey erkekler içinde geçerli degil

fikrimi söylemek, kınamak değildir...seninde oğlun olursa, bakire olmayan gelin nasip etsin..

Benim oğlum olursa, sizin gibi zihniyette bakire gelin nasip olacağına, insan olan gelin nasip olsun. Insan olmak onemli siz bilmezsiniz. Oglunuza da acıdım. Kesin paşa gibi buyutmussunuzdur. Size gelecek geline yazık

Bence çöp olduğuna şükretmelisin... Düşünsene böyle bir zihniyetle evlisin hatta en korkuncu çocuğun olmuş .. Allah korumuş!!

Valla canım kocam ya diyesim geldi..
Benden hiç kan gelmedi 1 damla wcde oda varla yok gibi.. balayındaydım.
Eşime dedim niye kan gelmiyor!!! Moralim bozuldu bir an.. hatta dedim kal doktora gidiyoruz:))

Eşim saçmalama dedi esnektir o yüzden gelmemiştir. Doktora gidip ne diyeceğim karımdan kan gelmedi mi :) Takılma ona çok normal dedi.. sonra bende baktım çok normalmiş yani..

Ayrilman en hayirlisi olmus. Bundan sonra sende onune bakarsin. Mutlaka degerini anlayan birisi ile tanisirsin daha yasin cok genç. Ama test etmek nedir. Sen iliskiden onceki hayati sorgulayamazsin kimsenin. Simdi bunu dediyse ilerde baska neler neler diyecektir.

örf ve adetlerimizde o zar önemli canım...o zaman zara önem vermeyen birini bul kendine.
Örf değil bu gerikafalılık.

Eşimin ailesi benden kanlı çarşaf istedi.
Ne münasebet. Kocamla aramdaki mevzu, size ne dedim.

Bir daha konuşturmadım.

Pis zihniyet bu.

Bu konuda size katılıyorum. Biz de ay hadi şu konuyu konuşalım diye başlamadık ki işe. Bir şekilde açıldı konu (keşke daha önce açılsaymış) ben de sordum. Soru tarzı asla bana göre değil ama sordum işte. Her işte bir hayır var derler cidden doğruymuş...

Bana da bu konusulur mu diyenler sacma geliyor
Herhaldeki konusulur, karsindakinin ne oldugunu baska sekilde anlayamiyorsun ne olursa olsun
Hele ilk gecenin konusulmasina sasiranlar var bilmiyorum ben ve benim cevremdekiler mi garip kimse konusmuyor mu yani yaklasan ilk gecesi hakkinda

böyle luzumsuz konuları açmak çok saçma bence...

Valla ben açık açık konuştum.
Kan gelmek zorunda değildir, şöyledir vs diye.
Çünkü erkekler genelde bilmiyor detayları.

Bence çöp olduğuna şükretmelisin... Düşünsene böyle bir zihniyetle evlisin hatta en korkuncu çocuğun olmuş .. Allah korumuş!!

Valla canım kocam ya diyesim geldi..
Benden hiç kan gelmedi 1 damla wcde oda varla yok gibi.. balayındaydım.
Eşime dedim niye kan gelmiyor!!! Moralim bozuldu bir an.. hatta dedim kal doktora gidiyoruz:))

Eşim saçmalama dedi esnektir o yüzden gelmemiştir. Doktora gidip ne diyeceğim karımdan kan gelmedi mi :) Takılma ona çok normal dedi.. sonra bende baktım çok normalmiş yani..
Yani benim de beklediğim cevap buydu. Dünden beri iki saat uyuyamadım nasıl böyle düşünebilir diye... Yapsam 5 yıldır seninle de yapardım be adam

kızımada evlenince yapmasını tavsiye ederdim.
Bence oglunada öyle tavsiye et yada ikisinde etme sen bilirsin:)buradaki esas meselelerden biri zaten bu çifte standart diğeri ise bizim gibi yaşamayan ve bizim gibi düşünmeyen insanlarında bizim dogrularımızla yaşamasını istemek bu konuda ısrar etmek ve dayatmak keşke herkes kendi dogrularıyla yaşarken eşitlikçi ve başkalarının hayatlarını bakarken de saygılı ve önyargısız bakabilse hayata

Sizi zamanında aldatmış bu adam. Başkasıyla birlikte olmuş, siz onu affetmişsiniz ama o size güvenmiyor
Kendisi her haltı yediği halde 18 yaşından beri birlikte olduğu bir kadından şüphe duyuyor üstelik.
Zihniyeti bozuk bu adamdan kurtulduğunuz için şükredin. Umarım bu sefer barışmazsınız.

Yani benim de beklediğim cevap buydu. Dünden beri iki saat uyuyamadım nasıl böyle düşünebilir diye... Yapsam 5 yıldır seninle de yapardım be adam
Sizide anlayamadım zar meselesine gelene kadar bu adamı çözemediniz mi 5 yıldır bu ne arabesklik ben yaparım o yapamaz sayısız kadınla beraber oldum dediğinde daha o zaman ayrılmalıydiniz zihniyeti belli işte bunu ögünecek birşey gibi anlatmış gururla ...
Zinanın yanlış olduğunu düşünüyorsa neden yapıyor hadi yaptı neden övünerek anlatıyor bu çifte standart bu adamla barışırsanız bütün hayatınızı kapsayacak haberiniz olsun bu bir hayat görüşü çünkü sen dur sana haram bana helal herşey böyle olacak insanlık dışı iğrenç zihniyet ikinci sınıf hayatı kabul ediyorsan git barıs bu geri zekalıyla bide mühendis miş

Kizlar herkese toplu cevap vermek istiyorum. 5 yilda hiç mi bir şey yaşamadınız diyenler olmuş; yaşadık fakat ufak çaplı şeyler. Konu buraya nasıl geldi diyenler olmuş. Aslında bu tarz muhabbetleri ne o ne ben severiz. Bir sosyal ağdaki paylaşım sayesinde konu açıldı ben de böyle bir soru sorma gafletinde bulundum fakat beklediğim cevap kesinlikle bu değildi...

Bence konuşmanız gayet de isabet olmuş. Evlenmeden önce bu konular konuşulmalı bence sonra ilk geceden itibaren sorunlar başlıyor. Benim zarım da esnekti sanırım kanama falan olmadı, eşim bir şey demedi internetten bakmış merak etmiştik ikimiz de.

Elif Şafak ın romanında vardı tam da bu konu ilk gece kanama olmadı diye apar topar bekaret muayenesine götürülüyordu evlenen genç kız. Ne kadar aşağılayıcı.

Ben evliyim ama bekar olsaydım sevgilimin bu konulardaki tavrı ilk öğrenmek isteyeceklerimden biri olurdu zira tüm karakterini belli ediyor.

Ben kocamla sevgili olduğumuzda ikimiz de bakir/bakire değildik. Hatta ben daha sevgililiğimizin başlarında yaşadıklarımı anlatmıştım.
Sevgililik dönemimizde de seviştik. Sonra nişanlandık evlendik.

4 yıldır evliyiz, 1 kere bile ima ettiğini duymadım görmedim.
Ben de ona tek kelime sormadım. Geçmiş geçmişte kaldı.

Gayet de mutluyuz.

Konu sahibi lütfen üzülme. Çok daha iyilerine layık olduğuna inanıyorum.

Ayrıca dün blutv de 7yüz diye bir dizinin 4. bölümünü izledim. Keşke izleseniz?

X