BEKAR KARDEŞLERİMİN DUA GRUBU

DUA LİSTESİ
1.Taha suresi (okuduk)
2.313 Fatiha(okuduk)
3.Fetih suresi(okuduk)
4.Ashabi Bedir(okuduk)
5.Cuma suresi(okuduk)
6.Furkan suresi(okuduk)
7.Yasin suresi
8.cevseni Kebir
9.A.kursi/Fatiha/Felak/Nas/ihlas/kafirun
10.Haşr suresi ilk 7 Hadid suresi son4
11.Hacet namazi usulleri
12.1000 Ya latif 100 salavati fatih
13.313 A.kursi
14.786 besmele 133 salavat Geylani hz besmele duasi

HANİMLAR 41 E TAMAMLANDİ RABBİM KABUL ETSİN

OKUNAN:1 CUMA SURESİ
OKUMA TİPİ:TOPLU NİYET
SON OKUMA:

hmbg hmbg (Hatice)OKUNDU (1)
megos megos (Görkem) OKUNDU (3)
Namaria Namaria (Almıla)OKUNDU (2)
@msls123 (Seval)OKUNDU (2)
ebruli-- ebruli-- OKUNDU(1)
K Kelebek_131 (Neslihan)OKUNDU(1)
Kahlofrida Kahlofrida (Gamze)OKUNDU(1)
OMRUM79 OMRUM79 (Derya)OKUNDU (1)
O Ozzgeee (Esra)OKUNDU (22)
bcgirl bcgirl (Begum)OKUNDU (2)
@Tulelut OKUNDU (1)
@diclemm(Çağla)OKUNDU(1)
love_story love_story (Özlem)OKUNDU(3)

Toplam: 41
ağzına,yüreğine sağlık canım :KK68:

DUA LİSTESİ
1.Taha suresi (okuduk)
2.313 Fatiha(okuduk)
3.Fetih suresi(okuduk)
4.Ashabi Bedir(okuduk)
5.Cuma suresi(okuduk)
6.Furkan suresi(okuduk)
7.Yasin suresi
8.cevseni Kebir
9.A.kursi/Fatiha/Felak/Nas/ihlas/kafirun
10.Haşr suresi ilk 7 Hadid suresi son4
11.Hacet namazi usulleri
12.1000 Ya latif 100 salavati fatih
13.313 A.kursi
14.786 besmele 133 salavat Geylani hz besmele duasi
canım ceveni kebir mazeretliyken okunuyor mu ? ben tam olarak bilmiyorum.

canım ceveni kebir mazeretliyken okunuyor mu ? ben tam olarak bilmiyorum.
Canim icinde ayet olmadigi icin okunur deniliyor lakin kitap onemli soyleki bendeki cevsen kalin icerisinde yasinde var fetihte kurandan bazi ayetlerde, sekine duasi vs cok kapsamli onun icin ben adetken pek o kitaba dokunmuyorum sendekide oyleyse baska bir kaynaga yonel acikcasi icine nasil sinecekse oyle okuyabilirsin zaten 100 bab oldugu icin 6gun falan sure vericem yogun olan bolerek okur istersen bekle temizlen oku istersen sadece cevsen olan bir kaynaktan oku

Kızlar hepinizin ağzına sağlık bende mazeretim bitince hem Furkan ,hem de yasin i şerifi okuyacam inşaallah Allah razı olsun hepinizden

Yuhıbbûnehum kehubbillâhi, vellezîne âmenû eşeddu hubbel lillâh (Allahı sever gibi onları severler. O inanmış olan kimseler ki Allaha sevgi bakımından daha güçlüdürler)

Vel kâzımînel ğayza vel âfîne anin nâsi, vallâhu yuhibbul muhsinîn (kızdıklarında öfkelerini yutanlar ve insanların kusurlarını bağışlayan(işte onları sonsuz nimetler beklemektedir)lardır. Allah, iyilik edenleri sever.)

Kul in kuntum tuhibbûnallâhe fettebiûnî yuhbibkumullâhu ve yağfir lekum zunûbekum, vallâhu ğafûrur rahîm.( De ki: Eğer Allah'ı seviyorsanız hemen bana uyun ki Allah da sizleri sevsin ve suçlarınızı bağışlasın; Allah, daima bağışlayan ve esirgeyendir.)

Fe lemmâ raeynehû ekbernehu ve gatta’ne eydiyehunne ve gulne hâşe lillâhi mâ hâzâ beşerâ,in hâzâ illâ melekun kerîm(kerîmun) (Kadınlar onu görür görmez çok büyüttüler, kendi ellerini doğradılar ve: «Haşa, Allah için bu bir insan değil, ancak değerli bir melektir!» dediler.)

Ve ellefe beyne kulûbihim, lev enfakte mâ fîl ardı cemîan mâ ellefte beyne kulûbihim ve lâkinnallâhe ellefe beynehum, innehu azîzun hakîm. (Ve onların kalplerinin arasını (sevgiyle) birleştirdi. Eğer yeryüzündeki şeylerin hepsini infâk etseydin (verseydin), onların kalplerinin arasını birleştiremezdin. Ve lâkin Allah, onların arasını birleştirdi. Muhakkak ki O; Azîz'dir, Hakîm'dir)

“İnnellezıne amenu ve amilus salihati se yec'alü lehumur rahmanu vüdda” “İnanıp salih ameller işleyenler için Rahmân, (gönüllere) bir sevgi koyacaktır.”(Meryem-96)

Kezalike zevvecnahüm bihurin ıyn

Rabbena heb lena mines salihin." Meali "Rabbimiz bize salih zürriyetler ihsan et."

1.Vallâhu ceale lekum min enfusikum ezvâcen ve ceale lekum min ezvâcikum benîne ve hafedeten ve rezakakum minet tayyibâti, e fe bil bâtıli yu’minûne ve bi ni’metillâhi hum yekfurûn. (Nahl suresi-72.ayet)

Anlamı: Allah, size kendi cinsinizden eşler var etti. Eşlerinizden de oğullar ve torunlar verdi ve sizi temiz şeylerden rızıklandırdı. Öyleyken onlar batıla inanıyorlar da Allah’ın nimetini inkâr mı ediyorlar?

2.Ve min âyâtihî en halaka lekum min enfusikum ezvâcen li teskunû ileyhâ ve ceale beynekum meveddeten ve rahmeten, inne fî zâlike le âyâtin li kavmin yetefekkerûn (Rum suresi-21.ayet)

Anlamı: Kendileri ile huzur bulasınız diye sizin için türünüzden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet var etmesi de O’nun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır.

3.Vellezine yekulune Rabbena heb lena min ezvacina ve zurriyatina kurrete ayünin vec’alna lil müttekıyne imama. (Furkan suresi-74. ayet)

Anlamı: Onlar, “Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle” diyenlerdir.

4.Rabbi hebli min ledunke zurriyyeten tayyibeten inneke semiud dua. (Ali İmran suresi-38. ayet)

Anlamı: Orada Zekeriya Rabbine dua etti: “Rabbim! Bana katından temiz bir nesil bahşet. Şüphesiz sen duayı hakkıyla işitensin” dedi.

5.Rabbi la tezerniy ferden ve ente hayrul varisiyn. (Enbiya suresi-89.ayet)

Anlamı: Zekeriya’yı da hatırla. Hani o, Rabbine, “Rabbim! Beni tek başıma bırakma. Sen varislerin en hayırlısısın” diye dua etmişti.

6.Fe seka lehüma sümme tevalla ilez zılli fe kale rabbi inni lima enzelte ileyye min hayrin fekıyr. (Kasas suresi-24. ayet)

Anlamı: Bunun üzerine Mûsâ onların koyunlarını suladı. Sonra gölgeye çekilip, “Rabbim! Bana göndereceğin her hayra muhtacım” dedi.

7.Kâle rabbi innî eûzu bike en es'eleke mâ leyse lî bihî ilm ve illâ tagfirlî ve terhamnî ekun minel hâsirîn (Hud suresi-47.ayet)

Anlamı: Nûh, “Rabbim! Şüphesiz ben senden hakkında bilgim olmayan şeyi istemekten sana sığınırım. Eğer beni bağışlamaz ve bana acımazsan, şüphesiz ziyana uğrayanlardan olurum” dedi.

Rabbi inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru
(Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım.)

kızlar benim dua arşivimde bulunan sevgi ve evlilik için okunacak ayetleri derledim aklımızda bulunsun listeye dahil ederiz belki okuyan olur faydası olur inşallah

Agirlikli olarak toplu niyetlenerek okumakla birlikte bazi dualarda ortak kararla kisi kisi okuma yapiliyor
• Tum dualara ortak karar verilip secilen dua ve kac defa okunacagina bagli uygun bir okuma suresi belirleniyor
Suresinde haber vermeyen duayi alip sonra bir daha haber vermeyen arkadaslar listeden cikartiliyor
• sayfaya belli araliklarla bakmak zorunlu ozellikle yeni dua belirleme sure belirleme vb durunlardada fikir beyaniniz icin sık sık iletisimde kalmaniz rica
•Muafiyetlerde oan okunan dua ayet ,sure ise kisi bitince arkadan okur digerleri dua suresi sonunda yeni duaya gecerler
OKUNAN:1 YASİN SURESİ
OKUMA TİPİ:TOPLU NİYET
SON OKUMA:21 EKİM CUMARTESİ AKSAM

hmbg hmbg (Hatice)MUAF
megos megos (Görkem)OKUNDU
Namaria Namaria (Almıla)OKUNDU (2)
@msls123 (Seval)OKUNDU
ebruli-- ebruli-- OKUNDU
K Kelebek_131 (Neslihan)OKUNDU
Kahlofrida Kahlofrida (Gamze)OKUNDU
OMRUM79 OMRUM79 (Derya)OKUNDU
O Ozzgeee (Esra)OKUNDU
bcgirl bcgirl (Begum)OKUNDU
@TulelutOKUNDU
@diclemm(Çağla)OKUNDU
love_story love_story (Özlem)

Cevseni okumamiz sart degil cnm listeye sirali gidicez diye bir sart yok sana agir geliyorsa baska dua seceriz is guc kaynakliysa alayim tabii
sadece cevşen için canım diğer duaları okurum cevşen okumuyorum ben

sadece cevşen için canım diğer duaları okurum cevşen okumuyorum ben
Anladim cnm oluyor oyle bende bazi esmalari yuksek sayida cekemiyorum baska bir dua seceriz ayrilma amac zaten beraber okumak birbirimize nefesimiz gecsin senin dualarinida bolerek esmali salavatli falan sinucam onlarida okumak kismet olur insallah

Son düzenleme:
hanimlar cevseni atlayalim dilerseniz hem uzun hemde herkes katilamiyor baska bir zamandada okuyabilirz ne okuyalim siradaki duamiz 6 li ayetlerimiz mesela 41 er tane okuyabilir misiniz cok gelirmi (A.kursi,fatiha ,felak,nas,ihlas,kafirun hem nazar kaza bela hem isinizin gucunuzun duzene girmesi icin okunuyor kuranda gecen her sikintiya onerilen dualarimiz)zamani ona gore uzunda tutabilirz veya namarianin yazdigi dualardan ilk 3unu 41 er tane gibi ara ara onlardanda katilim yapariz ne diyorsunuz
hmbg hmbg (Hatice)
megos megos (Görkem)
Namaria Namaria (Almıla)
@msls123 (Seval)
ebruli-- ebruli--
K Kelebek_131 (Neslihan)
Kahlofrida Kahlofrida (Gamze)
OMRUM79 OMRUM79 (Derya)
O Ozzgeee (Esra)
bcgirl bcgirl (Begum)
@Tulelut
@diclemm(Çağla)
love_story love_story (Özlem)

O Ozzgeee canım bu aralar umitsizlik mi isteksizlik mi dersin bi hal var üstümde listeye dahil etme beni insallah dönerim tekrar

Canım ben mazeretti olduğum için çok fikir beyan edemiyorum.Sure okuncakda mecburen sonra tamamlarım.

hanimlar cevseni atlayalim dilerseniz hem uzun hemde herkes katilamiyor baska bir zamandada okuyabilirz ne okuyalim siradaki duamiz 6 li ayetlerimiz mesela 41 er tane okuyabilir misiniz cok gelirmi (A.kursi,fatiha ,felak,nas,ihlas,kafirun hem nazar kaza bela hem isinizin gucunuzun duzene girmesi icin okunuyor kuranda gecen her sikintiya onerilen dualarimiz)zamani ona gore uzunda tutabilirz veya namarianin yazdigi dualardan ilk 3unu 41 er tane gibi ara ara onlardanda katilim yapariz ne diyorsunuz
hmbg hmbg (Hatice)
megos megos (Görkem)
Namaria Namaria (Almıla)
@msls123 (Seval)
ebruli-- ebruli--
K Kelebek_131 (Neslihan)
Kahlofrida Kahlofrida (Gamze)
OMRUM79 OMRUM79 (Derya)
O Ozzgeee (Esra)
bcgirl bcgirl (Begum)
@Tulelut
@diclemm(Çağla)