Bekar anneyim diyince şok geçiren tayfaya çözüm?

hiç muhattap olmayın evlenmeden de çocuk sahibi olabilirdiniz kimseyi ilgilendirmez sizin hayatınız.

Ben komşumla yaşıyorum benzer bir şeyi. Komşum boşandı ve birbirimizin evine girip çıkıyoruz sık sık. Evliyken de tanışıyorduk zaten. Ama boşandıktan sonra eşimin gelmesine yakın saatlerde bizim eve gelmeyi sorun etmeye başladı önceden gayet rahat olduğu halde. Muhtemelen o da böyle bir baskı hissediyor üzerinde. Eşim bazen bizi bi yerlere bırakacak oluyor. Yalvarıyorum gelsin diye ama taksiye binelim diye tutturuyor.

Özel hayatınızı ,bekar anneyim dedikten sonra daha çok açıklamak zorunda kalacağınızı tahmin edebilirsiniz . Boşandım çocuğum var açıklaması daha az soruyla karşılaştırır sizi . Özellikle flörtünüz varsa bunu zaten söylemelisiniz

Dün zincir mağazaların birinde geziniyorum çuval ağızlının biri ( genç bir kız) müşterisine (nerden baksan kadın 35-38 var) evlisiniz dimi dedi o da yo değilim dedi. boş boğaz ‘ ha çok olgun duruyorsunuz evlisiniz sandım, e olsun inşallah bir gün bulursunuz’ dedi. Kadın da iyiyim ben böyle hayatım düşünme bunları dedi. Bense lafa katılmamak sanane lan mal dememek için kendi kendimi bitirip mağazadan çıktım. İnsanlar niye böyle ne zaman gelişecekler ya dul nedir ya çok çirkin bi kelime bence bunu neden kadınlara yakıştırıyorlar ki. Bekarsınız işte ötesi var mı ?

Velevki öyle ?
Bundan kime ne ?
Aynen böyle söylemeye devam edin ve ardından açıklama yapmayın o şok tepkileri eğlenceli olur

Dediğiniz türden insanların çevrenizde oluşuna evren bir şekilde sinyal gönderiyor. Ayıkla bunları hayatından Tepkiniz o insanlarla muhatap olmamaktır. Karşı taraf, yan taraf olmadıkça rahatsızliginiz devam eder. Elbette ki bekarsiniz. Bu kişilerin amacı yok amaçsız yaşıyorlar hem de insanların hayatlarına burunlarını sokarak.

biz bu tiplere direkt öküz diyor ve muhatap olmuyoruz..
bu kişilerin amacı mutsuz oldukları kendi ortamlarını terk edemedikleri için başkalarının özgür alanlarında mutlu olmalarını hazmedemedikleri için herkesi kendi bataklıklarına çekmek..
30 yaştan sonra bana gelen en güzel şey insanlara hak ettiği derecede davranıp hadsize hiç çekinmeden haddini bildirmek oldu.. tatlı tatlı ağızlarına ediyorum anlamıyorlar bile
herkes yerini haddini bilecek.. bilmeyene bildirin lütfen..

İnsanların iqsu bu kadar düşük mü gerçekten ya? Ne demek bekarım demiştim?, filan diye imalı sormalar. Böyle insanlara sakince cevap vermek yerine laf sokmak lazım. Densiz densiz sorular.

Son düzenleme:
Uff bu insanlar neden bu kadar üstüne vazife olmayan her konuya karşı meraklilar

kelimelerin anlamından böyle şaşırıp kalıyor olabilirler çünkü bekar, hiç evlenmemiş demek. Siz de bekar anneyim deyince evlenmeden çocuğum var iması oluşmuş karşı tarafta. Bir de dulum demeyin. Dul da eşi ölen insanın medeni hali oluyor. Siz boşanmış bir insansınız. Yani medeni hale bakarak bekar, evli, boşanmış, dul farklı şeyler. (Nüfusta memurluk yaptım Ve nüfus olaylarına göre kütüklere tam olarak böyle yazıyoruz)

yine de böyle abartı tepki verilmesi absürt. evlenmeden de çocuk sahibi olabilirsiniz. Kimse kimseyi yargılayamaz. detay vermek zorunda değilsiniz kimseye.

Of o insanların soruları hiç bitmiyo gerçekten. Ben de başka konularda surekli aynı soruları cevaplamaktan aşırı sıkıldım. Sırf bu yüzden yeni insanlarla tanışmaktan nefret eder oldum. Yakında asosyal olucam, bi çözüm bulursanız bana da söyleyin.

Reactions: Cac
Bende en cok bundan nefret ediyorum uzaydan gelmis gibi bakiyorlar .is hayatina girince bende yasayacam eminim.birde sapik niyetli sacma sacma konusan insanlarda çıkacak
Allah iyilerle karsilastirsin turk kadınını diyeceğim bu kadar...

Malesef ülkemizde bekar diyince hiç evlenmemiş olarak algılanıyor. Bu yüzden bekar anneyim dediğinizde evlenmeden çocuk sahibi olduğunuz anlamına geliyor. Bekar anneyim dediğiniz için insanlar anlamaklarindan yada tabir farklı yerlere çekildiğinde özel hayatınızı daha çok sorgularlar. Boşandim bir çocuğum var derseniz bu konuda kafanızın agrimayacagini düşünüyorum.

-Bekarım bi kızım var.
-Aaa öyle mi hiç durmuyor
-Nasıl duruyor ki çocuklu bekar anneler
-Kem küm
-E niye ayrıldınız
-Bunlar özel konular yanlış anlama ama paylaşmak istemiyorum

Bitti

Dul değilsiniz, bekarsınız.
Dul başka bir durum. Kocası ölen kadın dul, boşanmış kadın bekar.
Bu kadar basit.
Takılmayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…