Bekar anneyim diyince şok geçiren tayfaya çözüm?

leyla06

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2013
538
458
Kızlar boşandım ve çocuğum var. Bir ortamda “evli misin bekar mı” diye soruluyor (iş, hastane, arkadaş, flört vs), ben de evli olmadığım için bekarım diyorum normal olarak. Sonra çocuk bahsi açılınca çocuğundan bahsediyorum, “bekarım demiştin” diyorlar. “Evet bekarım ve çocuğum var” diyorum, şok geçiren bakışlar “nasıl yani???” Diyorlar. Kadınlar özellikle bu tepkiyi veriyor. Ben de boşandım ya da bazen dulum diyorum artık daral geldiği için. Sonrasında da “kaç yıl oldu, neden ayrıldın” soruları geliyor ve rahatsız oluyorum, çünkü özel hayatımı paylaşmak istemiyorum.
Ya da “bekar anneyim” diyorum bir ortamda, “nasıl yani?????” Diye şok geçiriyor karşımdakiler. Sanki hiç evlenmeden çocuk yapmışım iması mı bu? Şok geçirince karşı taraf aklıma bu geliyor.
Bu olaylara nasıl tepki vereyim? Bekarım demeyeyim mi? Bu kişilerin amacı ne?

Bekar anne deyince kavram olarak evlilik birliği dışında çocuk sahibi olmuş olarak algılamışlardır.

Çocuğum var bekarım deyin. Herkes öyle diyor. Anlaşamadık , ayrıldık deyin geçin. Çok üsteleyen olursa: yanıt vermeyin , ben çalışmaya geldim dersiniz ; olur biter.

Burası Türkiye,insanlar kendi hayatlarına bakmazsızın başkalarının hayatlarını didik didik ederek dedikodu malzemesi çıkarma peşinde.Yüz göz olmayın,haddini aşan olursa da haddini bildirin.

aman boşver düşünme, hayatında önemli biri değilse özel hayatın hakkında bilgi vermek zorunda değilsin.

ne aptal insanlar var yaa.. nerden buluyolar bu haddi de bu şekilde milletin hayatına burunlarını sokuyolar sorguluyolar gerçekten şaşıyorum bazen. yerinizde olsam takmam cunku bu tür mal insanlarla uğrasmak gerçekten zor, ama yeri geldiğinde sertçe sanane demek çok önemli bence, bunun altını çiziyorum

Hiç evlenmeden çocuk yapsanız kime ne sanki bu çok kötü bir sey. Sallamayın kimseyi canınız nasıl isterse öyle anlatın kendinizi. Herkes kendi hayatına baksın.

Kendilerinde bu haddi nasıl buluyorlar ya. İnanılmaz tiksinç insanlar. Evet bekar annesiniz ya kime ne, evlilik dışı mı iması yapana da sert tepki vermeniz lazım. İnsanlar nerede durmaları gerektğini bilmeli.

Hem bekarın hem anneyim en lüx hayat benim kıskanmayın diyin. kim ne düşünürse düşünsün. Sizden önemli değil. Dış kapının mandalları. Erkek boşanınca bekar kadına sıra gelince dul. Boşver cnm amaçsız da olabiliyorlar. Evlenmeden de çocuk yapmış olabilirsin. Oturup herkese hayatını mı anlatcaksın boşverse.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…