"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

Bizim tavrımızla alakalı olmayabiliyor bu durumlar, adamın gözü dönmüşse, eh bi hatunla görüşünce direkt aklında o olabiliyor. Hele netten tanışma varsa sadece benle görüşmüyodur diye düşünüyo olabilirler, işi kendilenden bilip. O yüzden teslim bayraklarını çekmektense, hayatımda biri var imajı verip rahatıma bakmayı düşünüyorum ben. Dışardan da arayışta olan biri veya koca bekleyen ama bulamayan şanssız kız olarak görünmekten bıktım artık. Umarım annesinin, kızkardeşinin başına gelsin o armut kafalının düşündükleri.

Evet canım yaa, büyük oturuyordu küçüğü görünce gel gel yaptı, o da gelince büyük onun elini tuttu ve biri ıoturarak biri ayakta 3-5 dk el ele konuştular. Büyük bırakmak istemiyor gibiydi, bana gıcıklık yaptığına eminim. Biz o kadar samimiyiz ki bunu avcumun içine aldım, yaklaşamazsın bile mesajını veriyordu aklınca. Diğeri de başlardaki gibi atılgan diil zaten, korkaklaştı hemen. Ben bi şey beklemiyorum canım artık kimseden. Tarz dolayısıyla belki, belki de şanstan dolayı, bi şekilde engelleniyor herkes. Demek ki Allah bizi koruyor bu dangalaklardan.

Keyfimize bakalım, bunu başaralım nolurr...

oturdum anneciğimle çay içiorum, neyse ki onlar var...
bundan sonra geleceğimle ilgili hep yalnız kalıcakmışım gibi plan yapıcam, zaten bugüne kadar evlenicem die plan yaptım da ne oldu

Aynen artık yalnız yaşayan biri oalrak hayatımı planlıyorum ben de, yer açtıkça gelen olmuyor. Şu güne kadar kimsetye bir zorluk çıkarmadım, tüm özelliklerini kabul ettim, anlaşalım yeter dedim olmadı. Artık kendi kurallarımla yaşıycam, nasılsa kimse kendi kurallarına uysam bile istemiyor. Karamsar değilim ama istemiyorum artık.

Son düzenleme:
kuzular ; çileğimmmm ... üzmeyelim kendimizi yaaa... olmuyor işte çabalasak da olmuyor ; en iyisi bırakmak ama hayata küsmek değil çileğim bu...
saadece yalnızsak bunun tadını çıkarmak... hayatanın yaptığı gibi eminim yapabilecek birşeylerimizi vardır ; kendimize eklemek istediğimiz...

ne bileyim ben bazen genel kültürümde bazı şeylerin eksik olduğunu hissederim ; sonra bi hevesle araştırır sonra pes ederim...
halbuki mesela dünya dinlerini çok merak ediyorum ; ama buna zaman ayırmıyorum ; zamanım mı yok ; tabii ki de herkesten çok zamanım var ama oturup suratsızca yalnızlığıma ; dışarı çıkacak kimse bulamayışıma yanmak daha kolay... ya da ispanyolca öğrenmek istiyorum çok ama kıpırtı yok... bunun gibi eminim hepimiz var kendimize ekleyeceği birşeyler... ben bunu yapmaya karar verdim... iyice süper hatun olup öyle evde kalmış olmaya karar verdim

çabalamaya ; bu konuda canımı sıkmaya pes... ama hayata ; umuda değil...
bir aşk umut etmek yerine mutlu olmayı umut edeceğim ve bu başka şeylerle de olur eminim... mutlu olmak için bir erkeğe ihtiyacı olan hatunlardan değiliz ; adımız gibi biliyoruz bunu... buna göre yaşayalım sadece... ama hep diyorum hayatımda adam gibi bir erkek olsa daha mutlu olacağıma inanıyorum...

yalnızlık için fazla neşeli bir şarkı ama güzel :)

Herkes yalnızdır kendi buzdan şatosunda,
Biri gelip duvarları eritsin ister.
Herkes denizci fırtınalı okyanusta,
Bir limana yelkenleri indirmek ister.

Herkes bir savaşçıdır kendi savaşında,
Birisi için gardını indirmek ister.
Herkes yorgundur yaşamaktan bu hayatta,
Dizine yatıp birinin uyumak ister.

Ben çırılçıplak bir kadın karşında...

Attım dertleri hep içime içime,
En sonunda kaldım tek başıma.
Koy gidelim saki, koy kadehin içine!
Vuralım bu gece bu şişenin dibine!

Yastığımda hala ılık nefesin var,
Yanımda olsan şimdi nasıl sevesim var!
Her şeyi darmadağın edip gidesim var.
Durmadan içiyorsam bir sebebim var!

çileğim bir de şunu söyleyecektim unutmuşum ;

keşke onlar da bizim kadar dürüst olsalar ; açık olsalar...
ama kendileri bile ne istediklerini bilmiyorlar, tek istedikleri eğlenmek... biz eğlenirken bile güven duymak istiyoruz...
o yüzden hiç öfkelenip kendi canını sıkma ; bir sonraki de bundan farklı olmayacak çünkü...

Evet daha süper hatunlar olup, öyle evde kalmalıyız:)) Hem bence dışardan asla evde kalmış imajımız yok, istese olur, kimseleri beğenmiyormuş diye dedikodum yapılıyor benim:)), hepimizin öyledir. Ben doğru yolda olduğumu evli hatunların bana imrenerek bakışlarından, arada da laf sokmalarından anlıyorum üzmek istiyolar beni ama ben de laflarını veriyorum artık sinirlenmeden. Çok sığ ve dar bir hayatınız var dedim dün Güleryüzle dediğim için "hı hı evet" diye onaylayanlar bile oldu o an:)))

Kimsenin istediği gibi değilim artık, ben benim uyan olursa ne ala yok olmadı mı üzülmek yoook!

Ben de farklı şeyler yapmak istiyorum kendimi yokluyorum yazmaktan okumaktan bıktım bunu söylemek acayip görünebilir ama cidden sıkıldım artık, başka şeyler istiyorum aklıma ilk önce spor ve seyahat geliyor.

:))
senin için evet okumak dışında birşey daha keyifli olabilir...

dans kursları da olabilir ; spor yerine...

imkanın varsa seyahat süper fikir ; maddi olarak ben pek fırsat bulamıyorum ama mesela kültürel turlar süper olurdu... bazen yurtdışı turları bile çok uygun olabiliyor...
yalnızım ık mık demeden gitmek lazım

ya da sinemada belli bir konu ya da tür belirleyip o tarz filmlere gidilebilir... ben çoğu zaman şunun eksikliğini hissederim bir konuda çok bilgim olmadığının... yani odaklanma sorunu diyebiliriz ; sıkılıyorum :)) belki de tutku eksikliğinden... mesela beşiktaşlıyım ama takip etmiyorum ; bunun gibi... gerçekten birşeyi benimseyip onunla ilgili herşeyi bilmek istemek de gayet faydalı olabilir...

pastacılık kursu meselaaa...

dün bir tv programı izledim ve ilk defa bu kadar keyifle bir program izledim diyebilirim... Mehmet gürs diye bir şef varmış ; yemek yapmakla ilgiliydi muhabbet ve çok keyifli geldi...
aşçılık kursu olabilir ya da benim için...

hahaaa el ele 3-5 dak, haaa, bunlar harbiden kafayı yemişlerrr, allahım sen aklıma mukayyet ol
ee tatlım adamlar her konuda birbirlerine yetiorlarsa bizi napsınlar di mi :)))
rapuşum bu arada sen ev almakla en iyisini yaptın cnm yaa, ben de faizler biraz düşerse (bekle dediler bana) ev almaya karar verdim.. yani hiç evlenemiyceksem kendi evim olsun bari diorum, istediğim gibi şekil verebileceğim bi ev özlemimi gidermiş olurum bari :))
vee bu bana davranış şeklini en sevdikleri yaşasın diorum, yani bana öyle davranınca kendimi iğrenç biri gibi hissettim gerçekten, umarım allah ona hakettiğini verirrrrr.....
böcüğümmm ben de hep kursa ,kendimi geliştireyim filan diorum ama karar alıorum öyle kalıor, üşeniorum gidemem filan diorum, ne biliyim belki de hep aynı konuya yoğunlaşmaktan başka bişey düşünememekten oluor bu :26:
neyse çok kafanızı şişirdiimm, iyi ki varsınız kızlarrr

Dans kursuna katılamam gibi geliyor, kıvırmalar, sarılmalar filan... Rahatsız edici geliyor bana düşününce. :44: Vücudumda yağ namına bir şey kalmasın istiyorum hani sporsular gibi bööle sırf kas. İştahımı da açıldı tutamıyorum, tatlı yiyorum özellikle canım çok istiyor tatlıyı, kendimi engellemek ide istemiyorum en iyisi hem yiyip hem spor yapayım diyorum da işte tembelleik ve o tutku eksikliğinden dolayı başlasam da sonu gelemz biliyorum:)) En iyisi kendini salmak yaa, hani derler ya dünya şeyime, minare şeyime diye

Belli bir alana konsantre olmak insanı doyuran bir şey de maymun iştahlıyım ben de, bugün başlarım yarın amann bunları biliyorum zaten derim vazgeçerim, bi de genel kültür artık çok önemli değil ki:)))

Yılbaşı bileti alıcam ben bana vurursa örtmenliği bırakp şık küçük bi kafe açmak istiyorum, aklımdan hep geçiyorr, bi arkadaşla bi ara çikolata evi açıcaktık hatta sonra o beni sattı:)))

Evet caım her yönden yetiyor da olabilirler ben her şeyi beklerim Allah affetsin günaha sokuyolar beni de.:)) Benim elimi değil de birbirlerinin elini tutuyolarsa vardır bir bildikleri.

Canım fırsatın azıcık maddi gücün varsa hiç durma hemen almaya bak. Borç harç da olsa aldım ben bu evi, öde öde bitmez bir durumdaydı, sonra zamanla halloldu, ödemelerim devam ediyor ama diyorum ki biriktirmeye kalksan birikmiyor, ertelesen yıllar geçiyor elde bi şey kalmadan, en iyisi kendi düzeniniz kurmak. Ben ev alırsam evlenmekten vazgeçmişim konumunda olurum diye düşünüp ağlayıp sızlayıp vazgeçiyordum ne salakmışım. Evlensen de düşünsene evlilik öncesi aldığın için senin oluyor ev, her halükarda iyi bir yatırım. Çok zorlandım dayayaıp döşeyemedim daha eksiklerim var, bak şu an ay sonu geldi cebimde 20 liram var:)) Son kuruşuma kadar emdi beni ev ama eskiye göre moralim daha iyi şükür. Her açıdan kendimizi düşünmeliyiz, kendine yatırım yapmalısın, araba olur ev olur lazer epilasyon olur artık hepsi uyar:))

çileğimm üzme kendini ya napalım oluo işte dediğin gibi dünyanın çivisi çıkmış maaleeseff.

ben de umudumu yitirdim . ne kaldı ki şurda iki buçuk sene kaldı okulumun bitmesine. ee adamakıllı biri de yok. olcanı da sanmıorum.

sonra da iş hayatı. ee o zaman hiç olmaz (

bi de face ten konuştuğum çocuk kızlardan yakınıodu kızlar şöyle böyle diye. bütün arkadaşları bunalımdaymış kızlar yüzünden. asıl düzgün erkek yok bee.

gamzenkcim saol tatlımm.. bence de elini çabuk tut, cidden çalışmaya başlayınca bu işler daha da zorlaşıor..
kızlar bi de düşünsenize bana böyle söyleyen adamın böyle davranabilecek biri olduğunu hayatındaki insanlar bilmiordur.. yani belki de bizim hoşlandığımız iyi gördüğümüz erkekler de bu şekilde başka kızları üzüorlardır.. eminimki kızkardeşi, annesi onun kızlara böyle davranabileceğini akıllarına bile getirmiorlardır.. yani işin özü erkekler artık raydan çıkmışlar, akıllısı, iyisi vardır elbet ama çok az.. o azınlık da bize denk gelmedi, gelmior işte napalım kısmet....
rapuşum zaten seni örnek alarak ev almaya karar verdim, bi de ben çok savruğum kendimi frenliyemiorum, sürekli kıyafet almak istiorum, özellikle de bunalım zamanlarımda..
o yüzden bi yatırım yapmam lazım, anneme de söyledim, bi araştıralım alırsın dedi...
gidip kendime bira aldım, akşam içicem, bu hayatın kahrı başka türlü çekilmez

Son düzenleme:

Yok hayatım yok, kıyafet al al nereye kadar, sonuçta bez parçası bunlar abartmamak lazım. Ruhen de iyi gelmez insana bir şeylerin fazla olması. Ben sevmiyorum o kadar fazla, altı yıl önce aldığım kazaklarımı-pantolonlarımı bile giyerim yeri gelir. Makyaj malzemesine de fazla para vermem, fazla kullanmıyorum çünkü. Bi ruj iki sene gidiyor. Bi fondoten bir yıl. Modayı takip etmiyorum zaten, o beni takip etsin

Yarasın bebek, ohhh.

hmm en doğrusunu yapıorsun cnm, ben de tasarruf yapmayı deneyeyim böyle olmuor :)
keşke aynı şehirde olsakkk hep beraber içerdik harika olurdu :)
benim gene midem ağrıor, stresten sanırım öff

Strestendir tabi, her görüşme insanda küçük de olsa bi yıkım oluyor. İçsek keşke beraber olsak da yaa rakı denesem ben senle:)) Alta da öyle bi yazmışım ki okuyan para karcamadan yaşıyorum sanır, alakası yok halbuki. :44:

Benim canımı şu aralar iş arkadaşlarım sıkıyor. Geri hareketten bunlar heep.

Bu arada ev ve kredi konusunda seve seve sohbet ederim senle, ev demişken miska ne yaptı acaba yau ses seda yok.

Millet nerdesiniz, yeni gelenlerden de ses yok.

kızlaarr bugün büyük bişe başardımm :))

epey bi zamandır eyeliner çekmeye çalışıyordum ve bi türlü beceremiyodum. ilk defa bugün düzgün çekebildim sanırım nerde yanlış yaptımıda anladım :))

bundan sonra makyaj yaparken eyeliner da kullancam oleeyy :))

Nerde hata yapıyomuşsun cicim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…