"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

strwaberry sen en dogru kararı vereceksındır bazen boyle tesadüf olan şeyler yaşanması gerektıgı ıcın o dönemde denk gelip oluyor.
Benım bu sekılde bır arkadaşım evlendı,ben 11 aylık cok mutlu bır fakat kafa yapımın uymadıgını 11.cü ayın sonunda farkettıgım bır ılıskı yaşadım.Yanı kaderın ınsanın karşısına ne zaman kımı hangı yolla çıkarcagı hıc bellı olmaz.

günaydın canlarımmm :KK16:
hayatacım haklısın cnm, bi süre daha konuşayım, hala iyi biri olduğunu düşünürsem tanışırım, ne de olsa elimde müdür yrdsından başka alternatif de yok :KK53:
sen nasılsın cnm bu arada, daha iyisindir umarım..
benim bi arkadaşım da seninle aynı durumda şu anda.. erkek arkadaşı kızdan ayrıldı, kız çok kötü, sürekli ağlıor, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıorum ama çocuğu hala çok sevior , bi de onun için o kadar fedakarlık yaptı, ne kıymet bilmez adammış.. bu erkekler ne istiorlar anlamıorum yaaaa :KK47:

hayatacım haklısın cnm, bi süre daha konuşayım, hala iyi biri olduğunu düşünürsem tanışırım, ne de olsa elimde müdür yrdsından başka alternatif de yok :KK53:
benim bi arkadaşım da seninle aynı durumda şu anda.. erkek arkadaşı kızdan ayrıldı, kız çok kötü, sürekli ağlıor, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıorum ama çocuğu hala çok sevior , bi de onun için o kadar fedakarlık yaptı, ne kıymet bilmez adammış.. bu erkekler ne istiorlar anlamıorum yaaaa :KK47:

kuzum :KK3: bence konuşmaya devam edebilirsin... nerde yaşıyor peki o da mı istanbulda ?

ben de dün akşam ne düşündüm biliyormusun ; bazı insanlar hayatımızın bir kenarında köşesinde dururken bir şeyleri unutmamızı sağlıyor...
mesela sarışın bir çocuk vardı onunla olmayacağını anladığımda acayip bir umutsuzluk çökmüştü sanki hep yalnız kalacakmışım gibi ; sonra kurumsalı farkettim... nerdeye 6-7 ay umudum oldu ki bence bu herşeyden daha önemli... eee kurumsalın olmayacağı netleşince de fuar çocuğu çıktı... hoş bu da işte benim zihnimi oyalamak için var sanırım... umarım bundan sonraki son olur... :KK34: bu çocuk da öyle birşey olabilir senin için... en azından kendini biraz daha iyi hissedersin belki ; daha iyi bir alternatif bulana kadar :KK9:

bu arada dün jeliyle tiyatroya gittik ; çok güldük eğlendik... akşam işten çıkarken de makyajımı tazelemiştim ; patronum soruyor fuar çocuuyla mı görüşceksin diye.. hayır dedim ; sorarım ona dedi ben de "sorun" dedim... sorarsa patronum belki utanır çocuk :21: ayyy sabah da kurumsalı gördüm ; kravat filan hoş çocuk yaa ama bana hayrı yok tabii ...

tatlımm çok doğru bi tespit.. aklında kimse olmayınca boşlukta gibi hissedior insan.. ama biri olduğunda daha pozitif neşeli oluorsun, en azından oyalanıor, senin de dediğin gibi unutuorsun...
çocuk ist.da oturuor tatlımm, hem de işyerime çok yakın bi yerde oturuor :)
bakalım bi süre daha konuşalım da görüşücem sanırım...
yaa kurumsalın bence ya sevgilisi filan var cnm, ya da evli nişanlı v.s. yoksa bence mutlaka arardı...
neyse bakalım senin patron şu fuar çocuğuna bi sorsun bakalımm, neler olucaaakkk :KK23:

canım ben umursamıyorum.Evet yaşamımdaydı iyi şeyleri yaşadık,yeri geldi benden daha fazla emek harcadı olsun dıye çabaladı ama demekki benım farkedemedıgım bırsey vardı yada hersey sahteydiki bitirdi.Bilmiyorum eğer düşünürsem kafayı yerim.Düşünmüyorum demekki hakkımızda bu kadar zaman varmışki bu kadarını yaşadık .Kaderimiz başkaları varki karşımıza başkaları çıkcakki bitti diyorum.Önem sıram değişti,ailemi,arkadaşlarımı ne kadar ihmal ettiğimi farkettim.Belkide onunla olsaydı evlenseydık kendım için artık yapmak istediğim şeyleri yapamayacaktım.Artık hedeflerim değişti.Artık bir ilişki değil kendımı geliştirceğim şeyler istiyorum.Arkadaşlarımda sağolsunlar sürekli benı güçlü tutmaya çalışıyorlar.Zaten dediğim gibi onunla ilgili tek sey dahi hatırlamıyorum demekki bitmiş bendede ben farkında degildim.
Sorun ne bılıyormusun sorun erkeklerde değil bizde.İlişkiye başlarken az değer verip başlıyoruz sonra dünyanın mekanizması haline getiriyoruz ve kendımızden ödün veriyoruz.Ben kendımden ödün verıp ona fazla değer verirsem adam bana nıye değer versin.Ben ona karşı ben değersizim imajı çizerken o veremezki.Doğal olarak bu psıkolojıye giriyor ve ilişki sallanmaya başlıyor sallandıkca bız kaybetmekten korkup üstüne titriyoruz zaten adam değersiz seni hissetmeye başlıyor bu sefer ilginden herseyden bunalıyor off ya diyor.Sonuçta eski değerini kaybettin.Bu yüzdende ilişki bitiyor.
Cevremde gözlemlediğim kadarıyla ınsanlar kendılerınden ödün vermiyorlarsa bır ılıskı devam edıyor.Herkesın yaşama alanı var ve herkes buna göre evet fedakarlık yapıyor ama bu çerçevede buyüzdende ilişki yürüyor.Ben boyle bakmaya başladım.Artık ilişki değil hayatımı ellerıne verebileceğim insanı istiyorum.Olmazsada ben zaten yaşıyorum.Doğarken göbek bağım bırısı ıle kesılmediğine göre yaşam devam ettiğine göre neden oturup başkası için acı çekiyim mantığındayım .İyiyim ya.Umarım arkadaşında bu çerçeveden bakmayı başarabilir.Üzülsede sonuçta adam üzüldüğünü tınmıyor onu umursamıyorki şuanda hayatında yok.Ben olsam bunu farketmesini sağlardım.Çünkü benım arkadaşlarım bunu yaptırdılar.Ve ağlamıyorum.Üzülmüyorum.

tatlımm çok doğru bi tespit.. aklında kimse olmayınca boşlukta gibi hissedior insan.. ama biri olduğunda daha pozitif neşeli oluorsun, en azından oyalanıor, senin de dediğin gibi unutuorsun...
yaa kurumsalın bence ya sevgilisi filan var cnm, ya da evli nişanlı v.s. yoksa bence mutlaka arardı...
neyse bakalım senin patron şu fuar çocuğuna bi sorsun bakalımm, neler olucaaakkk :KK23:

Boşluk bence kendımızı yeterince önemseyip geliştirmediğimizden kaynaklanıyor.Aaa çok fazla vaktımız kalıncada birisi olsa sevsek sevilsek diyoruz.Gerçekten oyalanmak için birisine mi ihtiyacımız var,yapacak hıcbırsey yokmu? Yada neşemizi neden bir makyaj yapmak,neden bir arkadaşlarımızla görüşmek kazandırmıyor.Kendimizi önemseyelim ya.

Canım oun egosuyla uğraşamıyorum artık, insan gibi konuşmayı bile beceremeyen adama değer mi vereyim, millet de bak o kıza gelmedi kız ona gelmeden edemedi diycek ve bu izlenimi silmeye çalışırken ben, daha da güçlenecek bu düşüneceleri neyse gitmedim zaten kravatımla beraber çay içiyoruz. Beni en çok rencide eden şey bu hayatta, erkeğe değer veriyosun da hani, o seni görmezden geliyo ya o andır. Bunu yaşamamak için yaptım kısacası. Görmek istemiyorum zaten onu, kimseyi... Arkadaşlarımdan da kaçıyorum evet çünkü gerçek iletişim kuramıyoruz, ya yapıp ettiklerinin havasını atıyorlar, ya da senden dünya görüşlerine yaşamlarına bi şeyler katıp toz oluyorlar. Aramıycam görüşmüycem ve evde oturcam taam mı!

bu şekilde tepkilerde vermek iyi geliyor bazen... içinde tuttuklarınıda dışarı atabilmekde bir ihtiyaç sonuçta rapuşumm:KK34:
bende bu aralar ikiyüzlü insanlara gıcık olmakla meşgulüm.. ayy napiim kaldıramıyorum öyle kişileri artık:KK19: tamam biliyorum etrafta onlardan çok var hatta birçok kişi işine geldiği gibi şekil alabiliyorlar kolaylıkla
midem kaldırmıyor artık yada bu geri hareketin beni zorlama yollarından biri olsa gerek

neyse geçelim bunları ben akşamdan bahsetmek istiyorum :KK1:
böcükde demiş gerçi, akşam tiyatroya gittik
ama ne güldük ne güldük, hele ben öyle gülmüşümki eve geldiğimde karnım ağrıyordu resmen :KK60::KK60:
bir hatun vardı oyuncuların içinde miskaya benzettik
yüzü çok benziyordu, tarzının aynı olduğunada kanaat getirdik böcükle
miskaaa kırmızı ruju ve kırmızı ojeleri ile seni canlandırdı gözümüzde :KK1::KK1:
yetenekliydi doğrusu

çilekçim senin şu meseleye gelim birdee, ayy banada ara sıra geliyo öle rasgele msjlar bende mi cevap versem ne, nasılsa bendede yok bir alternatif:26:
konuş bakalım biraz daha, bellimi olur

ceku, seilla, gamzenk, hayata :KK16:

bu arada katinadan hala ses yok:44:

kuzum :KK3: bence konuşmaya devam edebilirsin... nerde yaşıyor peki o da mı istanbulda ?

ben de dün akşam ne düşündüm biliyormusun ; bazı insanlar hayatımızın bir kenarında köşesinde dururken bir şeyleri unutmamızı sağlıyor...
mesela sarışın bir çocuk vardı onunla olmayacağını anladığımda acayip bir umutsuzluk çökmüştü sanki hep yalnız kalacakmışım gibi ; sonra kurumsalı farkettim... nerdeye 6-7 ay umudum oldu ki bence bu herşeyden daha önemli... eee kurumsalın olmayacağı netleşince de fuar çocuğu çıktı... hoş bu da işte benim zihnimi oyalamak için var sanırım... umarım bundan sonraki son olur... :KK34: bu çocuk da öyle birşey olabilir senin için... en azından kendini biraz daha iyi hissedersin belki ; daha iyi bir alternatif bulana kadar :KK9:

bu arada dün jeliyle tiyatroya gittik ; çok güldük eğlendik... akşam işten çıkarken de makyajımı tazelemiştim ; patronum soruyor fuar çocuuyla mı görüşceksin diye.. hayır dedim ; sorarım ona dedi ben de "sorun" dedim... sorarsa patronum belki utanır çocuk :21: ayyy sabah da kurumsalı gördüm ; kravat filan hoş çocuk yaa ama bana hayrı yok tabii ...

Elimi sallasam ellisiii biri gider gelir birisiiii diyosun kısacası. :KK1:

canım ben umursamıyorum.Evet yaşamımdaydı iyi şeyleri yaşadık,yeri geldi benden daha fazla emek harcadı olsun dıye çabaladı ama demekki benım farkedemedıgım bırsey vardı yada hersey sahteydiki bitirdi.Bilmiyorum eğer düşünürsem kafayı yerim.Düşünmüyorum demekki hakkımızda bu kadar zaman varmışki bu kadarını yaşadık .Kaderimiz başkaları varki karşımıza başkaları çıkcakki bitti diyorum.Önem sıram değişti,ailemi,arkadaşlarımı ne kadar ihmal ettiğimi farkettim.Belkide onunla olsaydı evlenseydık kendım için artık yapmak istediğim şeyleri yapamayacaktım.Artık hedeflerim değişti.Artık bir ilişki değil kendımı geliştirceğim şeyler istiyorum.Arkadaşlarımda sağolsunlar sürekli benı güçlü tutmaya çalışıyorlar.Zaten dediğim gibi onunla ilgili tek sey dahi hatırlamıyorum demekki bitmiş bendede ben farkında degildim.
Sorun ne bılıyormusun sorun erkeklerde değil bizde.İlişkiye başlarken az değer verip başlıyoruz sonra dünyanın mekanizması haline getiriyoruz ve kendımızden ödün veriyoruz.Ben kendımden ödün verıp ona fazla değer verirsem adam bana nıye değer versin.Ben ona karşı ben değersizim imajı çizerken o veremezki.Doğal olarak bu psıkolojıye giriyor ve ilişki sallanmaya başlıyor sallandıkca bız kaybetmekten korkup üstüne titriyoruz zaten adam değersiz seni hissetmeye başlıyor bu sefer ilginden herseyden bunalıyor off ya diyor.Sonuçta eski değerini kaybettin.Bu yüzdende ilişki bitiyor.
Cevremde gözlemlediğim kadarıyla ınsanlar kendılerınden ödün vermiyorlarsa bır ılıskı devam edıyor.Herkesın yaşama alanı var ve herkes buna göre evet fedakarlık yapıyor ama bu çerçevede buyüzdende ilişki yürüyor.Ben boyle bakmaya başladım.Artık ilişki değil hayatımı ellerıne verebileceğim insanı istiyorum.Olmazsada ben zaten yaşıyorum.Doğarken göbek bağım bırısı ıle kesılmediğine göre yaşam devam ettiğine göre neden oturup başkası için acı çekiyim mantığındayım .İyiyim ya.Umarım arkadaşında bu çerçeveden bakmayı başarabilir.Üzülsede sonuçta adam üzüldüğünü tınmıyor onu umursamıyorki şuanda hayatında yok.Ben olsam bunu farketmesini sağlardım.Çünkü benım arkadaşlarım bunu yaptırdılar.Ve ağlamıyorum.Üzülmüyorum.

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Kendimi yine jeli gibi hissettim. :KK1:

bu şekilde tepkilerde vermek iyi geliyor bazen... içinde tuttuklarınıda dışarı atabilmekde bir ihtiyaç sonuçta rapuşumm:KK34:
bende bu aralar ikiyüzlü insanlara gıcık olmakla meşgulüm.. ayy napiim kaldıramıyorum öyle kişileri artık:KK19: tamam biliyorum etrafta onlardan çok var hatta birçok kişi işine geldiği gibi şekil alabiliyorlar kolaylıkla
midem kaldırmıyor artık yada bu geri hareketin beni zorlama yollarından biri olsa gerek

neyse geçelim bunları ben akşamdan bahsetmek istiyorum :KK1:
böcükde demiş gerçi, akşam tiyatroya gittik
ama ne güldük ne güldük, hele ben öyle gülmüşümki eve geldiğimde karnım ağrıyordu resmen :KK60::KK60:
bir hatun vardı oyuncuların içinde miskaya benzettik
yüzü çok benziyordu, tarzının aynı olduğunada kanaat getirdik böcükle
miskaaa kırmızı ruju ve kırmızı ojeleri ile seni canlandırdı gözümüzde :KK1::KK1:
yetenekliydi doğrusu

çilekçim senin şu meseleye gelim birdee, ayy banada ara sıra geliyo öle rasgele msjlar bende mi cevap versem ne, nasılsa bendede yok bir alternatif:26:
konuş bakalım biraz daha, bellimi olur

ceku, seilla, gamzenk, hayata :KK16:

bu arada katinadan hala ses yok:44:

Bi yerde okumuştum da gülmüştüm epey jeli, yaylar ikiyüzlülüğü fark edince komaya girerler bir insan dürüstlüğü neden seçmez buna şaşırdıkları kadar hiçbir şeye şaşırmazlar diyordu. Komaya girmek doğru valla beni de kızdırıyor bu durumlar ya bu arada bu yayda var bi durumlar bu ara galiba ikimizde de bi gözden geçirme hareketleri var gibi.

Katinam Face'te yok muydu kızlar, haftaya mutlaka burda olucak İnşallah.

Gööörüş gööörüş:))))

slm kızlar. pek yazamıorum kusuruma bakmayın :KK43: acaip yoruolar okulda bu ara:KK43:

rapuşş demek seninki sonunda sattı arabasını. napcak bakalım parasıyla :p

velette kendine motosiklet alıomuş galiba bugün öğrendim :KK37:

çilek bencede görüşmelisin çocukla.

Son düzenleme:
slm kızlar. pek yazamıorum kusuruma bakmayın :KK43: acaip yoruolar okulda bu ara:KK43:

rapuşş demek seninki sonunda sattı arabasını. napcak bakalım parasıyla :p

velette kendine motosiklet alıomuş galiba bugün öğrendim :KK37:

çilek bencede görüşmelisin çocukla.

Evet canım sattı. Bilmiyorum ki sence napcak? :44:
Ama bi yanlışın var, artık o benimki değil:))

Aynı ortamdayız ama görmedim çünkü göz ucuyla bile bakmıyorum canım.
Tripcanla mı uğraşıcam bu yaşta?

haklısın ya ne diyim ki.

erkekleri anlamıorum. arkadaşıma da neler çektirdi o çocuk. bi kere yüzüne bakmıo konuşmuo. kız depresyona girdi ya çocuğun dengesizlikleri yüzünden. bizim sınıftakilerin hepsi aynı öküz familyasındanmış anlamış olduk .

haklısın ya ne diyim ki.

erkekleri anlamıorum. arkadaşıma da neler çektirdi o çocuk. bi kere yüzüne bakmıo konuşmuo. kız depresyona girdi ya çocuğun dengesizlikleri yüzünden. bizim sınıftakilerin hepsi aynı öküz familyasındanmış anlamış olduk .

Hangi arkadaşın bu canım? Zor bela çıkmayı başaran arkadaşın mı?

Ya boşvermeye çalışıyorum napayım, zorla güzellik olmuyor.
Olsa şöyle şahane olurdu diye düşündüğümde gözlerim doluyor sonra diyorum ki o sadece benim düşüncemdeki ilişki. Gerçekte kim bilir ne kadar kötü olucaktı...Şimdi bile acı verebiliyosa bu insan dimi ama.

Hangi arkadaşın bu canım? Zor bela çıkmayı başaran arkadaşın mı?

Ya boşvermeye çalışıyorum napayım, zorla güzellik olmuyor.
Olsa şöyle şahane olurdu diye düşündüğümde gözlerim doluyor sonra diyorum ki o sadece benim düşüncemdeki ilişki. Gerçekte kim bilir ne kadar kötü olucaktı...Şimdi bile acı verebiliyosa bu insan dimi ama.

evt o arkadaşım. çıkmayı başaramadı henüz. şu an hiç bişe olmamasına rağmen kavga vs. çocuk kızın suratına bakmıo. konuşmyo. çok tuhaf ya.

tabi ya. daha en başından ne kkadar yıprandın baksana. kesinlikle o zaman daha çok acı vercekti. ben arkadaşımda bunu gördüm. keşke hiç hayatıma sokmasaydım dio. bin pişman yani:KK43:

aynen o senin sadece hayalindeki ilişki eğer olmasını senın kadar oda isteseydı olurdu ama olmadı.Demekki istemiyor.Nedenleri var göya ama oyle nedenler arkasına saklanmakla sevmek olmuyor buyüzden vazgeç.
gamzek canım üniversitede okuyorsun elini sallasan ellisi yapma nolur bak okulun en popüler kızıydı üniden sonra bellı kesım kalıyor ve aşık oldugun ınsanda bır anda çekip gidiyor.Bizlerden ders al kendını gerçekten sevebilecek bırısını bul.Üniversitede buldun buldun bulamadın sonra çok zorlasıyor.Üzülmeyin kızlar biz daha ıyılerıne layığız yıpratmayın kendınızı.

Ben yarın giremeyeceğim kızlar bunu haber vermek ıcın gırdım ama yorum yazmadan yapamadım.
Sabah sauna,hamam ve lazer epilasyona gidicem,sonra bır arkadaşımla buluşup kahvaltı edıcez emınım oradan yenı evlendı dıye evıne geçeriz.Sonra güzellik salonuna gıdıcem manıkur ,fön ve eve gelip giyinip bir arkadaşımın doğumgününe gidicem,oradanda dumanın konserine.
Feci yogun bır program benı beklıyor pazar sabahı geç kalkıp akşamüstü gene arkadaşlarımla görüşcem.
Bu haftasonu vur patlasın çal oynasın modunda olucam benımkısı hayatımdayken yarın anca ben evlı arkadaşımla oturuyor olurdum.Gerisi için kavga ederdık bazen yanlız olmak en ıyısı aman bır dahamı gelicem dünyaya.:21::21:

X