"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

üniv. son sınıftayım ama hoşlandığım bir erkek bile olmadı
iş hayatında olur diyorum, o da mı olmaz ki :KK1:

:KK5:

ayy naptııın seeen ; hemen çevrenden buluyorsun birinii...
çabuk çabuk... iş hayatında yok öyle üniversitedeki gibi olmaaz...

sakıııın :KK20: sabah ilk iş kampüste 3-5 tur atmak olsun :KK23:

ayy naptııın seeen ; hemen çevrenden buluyorsun birinii...
çabuk çabuk... iş hayatında yok öyle üniversitedeki gibi olmaaz...

sakıııın :KK20: sabah ilk iş kampüste 3-5 tur atmak olsun :KK23:

yaa ama onları beğenemiyorum ki :26:
yani yakışıklı olan aptal oluyor, aptal olmayanı da görünüş olarak beğenmiyorum :KK17:
hem okuldakiler çok bebelak oluyor, bende takım elbise hayranlığı var da.. :KK23:
iş hayatında da yoksa eyvah o zaman gökyüzünde yalnız gezen yıldızlara selam çakıyorum

yaa ama onları beğenemiyorum ki :26:
yani yakışıklı olan aptal oluyor, aptal olmayanı da görünüş olarak beğenmiyorum :KK17:
hem okuldakiler çok bebelak oluyor, bende takım elbise hayranlığı var da.. :KK23:
iş hayatında da yoksa eyvah o zaman gökyüzünde yalnız gezen yıldızlara selam çakıyorum

al işte bunun da gözü yükseklerde ; bize selam çaksan yaaa :KK57:

iyi geceler kızlar ; ben yatıyorum...
malum gözümü para hırsı bürümüş durumda ; yarın iş var... 29 ekim filan yok yani ; çok param olmalı çok :KK23:

hadi bakalım ; inşallah gönlüne göre olsun canım :KK34:

ah umarım, teşekkürler
platonik bile olsa aşık olsam bir kere nolur sanki :KK30: bir gün ben de aşk acısı çeksem, onun aramasını beklesem, onu görünce bana bi haller olsa elim ayağım titrese:KK1: burada konu açsam aşk dertleriyle ilgili

neyse çok acıklı oldu :KK37: amaaan napalım belki bir gün bir yerde, kurumsal filan... :KK54:

Hemen begenilen meslek sahibi ama yalniz olmanizin sebebini aciklayayim...

Birincisi begenilen birisiniz, kendini begenmissiniz bu yüzden yalnizsiniz... Meslek sahibisiniz para kazaniyorsunuz muhtemelen yüksek yerlerdesiniz yine baskalarini assagilamaniz yüzünden yalnizssiniz. Hic kimseyi begenmediginiz icin evlenmiyorsunuz kendiniz gibi birisini istiyorsunuz oda olmuyor bulursanizda erkek bir zaman sonra kaprislerinizden iticiliginizden kariyer sahibisiniz ya yine kendinizi begeniyorsunuz o yüzden evlenemiyorsunuz, tabi dogal olarak cocuk istiyor erkek es istiyor yemek istiyor ev istiyor sicak yuva istiyor.. Ama bunlardan sizde asla yok cünkü yapmassiniz kendinizi ise vermissiniz para hirsi yüzünden. yasiniz 40 a gelince akliniz basiniza geliyor, ama cok gec son pismanlikta fayda etmiyor tabi :)

evet çok beğenilen biriyim,bazı erkek arkadaşlarım Türkan Şoray bile derler,takma isim olarak,ama kendimi hiç beğenmem ,ödlek erkeklerin bir kısmı çok güzellere yaklaşamaz canım,korkarlar başkaları ellerinden alacak ya da kendileri yanlarında sönük kalacak diye.
meslek sahibiyim para kazanıyorum.bu nedenle hiç bir erkeğin bana elbise ,takı almasına,faturalarımı ödemesine,ihtiyaçlarımı karşılamasına ihtiyacım olmadı.beni hiç bir zaman kendilerine muhtaç biri olarak görmediler.oysa erkekler kendilerine muhtac kadınlardan hoşlanırlar.muhtac olsun ki ona mahkum olsun,bütün olumsuz yönlerine sırf para için katlanmak zorunda olsun.ha bir de bu kadınlar kocalarını sağıp o işteyken boynuzu takmıyorlar mı takıyorlar ,bizzat şahidim.
aksine çok alçak gönüllüyümdür.herkes der ki kızım kendikıymetini kendin bil azıcık.hem okumuşsun hem beceriklisin.dantelin en alasını örerin,örgü dersen bilirim.yemek de yaparım hem de lezzetlidir elim,temizliğimi kendim yaparım öyle yalap şap değil,dip köşe.ha evet okuduğum için biliyorum neler mikrop üretir,hangi gıda kaç gün saklanabilir vs ,yani daha bilgili ve bilinçli yaparım yemek ve ev işlerini de.
kimseye kapris yapmam ,ay aşkitoooooooom ,paşaaam ,erkeğimmmm küstüm sanaaaaaaaaaaa,ben o elbiseyi çok istiyodum amaaaaaaaaa :))) demedim valla hiç kimseye.
sonuç olarak erkeklerin istediğinden fazla herşeye sahibim ,amaaaaaaa seçme özgürlüğüm var benim.kendi kendime yetebildiğim için sinek kadar kocam olsun basımda olsun demiyorum.evet en az benim kadar akıllı olsun,o da kendi ayakları üstünde dursun,kafası çalışsın istiyorum,doğacak çocuğum da sağlıklı,akıllı,bilinçli,huzurlu yetişsin istiyorum.o yüzden yoldan geçen her hangi biriyle evlenemem.
bu arada yasım 35,2 tane nişan attım ,evet adamlar bana yetemeyeceği için,maddi olarak değil,kariyer olarak da,biri fabrika sahibiydi,ikisi de üniversite mezunuydu.duygusal anlamda yetemeyecekleri için.
son olarak o dediğin sıcak yuva sartlarının hepsi var bizde canım ,herkesin elinden her iş geliyor,makbul olan budur,hem okuyup meslek sahibi olmak hem de evinin işini becerebilmek,kadın olabilmek ,yalnız bir tanesini yapabilmek maharet değil ki :))
para hırsım yok emeğimin karşılığını almayı severim.hafta içi hastanede yatmama rağmen hafta sonu para kazanmaya devam ediyorum.çünkü eğitimim sayesinde saatlerimi kendim ayarlayabiliyorum.(rofilimde listede tanımlanacak bir işim olmadığı için çalışmıyor yazıyor) bu arada tüm bunları yaparken kışlık turşularımı kurdum,yaprağımı yaptım yazdan,50 kilo da domates konservei yaptım.çevremdeki sıcak yuva sahibi hatunların hiç biri yapmadı.kocişleri getirir onlara nasıl olsa :)) hastanede yatarken bu hafta boş durmayı sevnmediğimden 2 çift havlu kenarı ördüm,adet yani.bir tane de tülbent çevirdim ,oyasını bu hafta yapacağım.bunları ameliyat öncesi tetkiklerim yapılsın diye hastaneden yatarken ,yatakta ellerim boş kalmasın diye yaptım.
benim diyen ev kızı yapmaz biliyorum çünkü ben insanları aşağılamadığım için her çevreden arkadaşım var.
kısaca ben ve buradaki bütün arkadaşlarım ELMA demeyi de biliriz, ALMA demeyi de.bazı insanlardan fazlamız bu :))
bu arada okumamıssındır ama herkesin sevgilisi ,eşi,nişanlısı var bu başlıkta.çevresinde dolanan erkek de çok yani.
Allah kimseyi bilmeden fikir sahibi yapmasın,ya da yapsın en iyisini o bilir,istese hepimizi eşit yaratırdı:))

eeeeeeeey benim sıcak yuvadan anlamayan,elinden para kazanmaktan başka bir iş gelmeyen,gözünü para hırsı bürümüş,erkeğini mutlu etmesini bilmeyen arkadaşlarıııım :))))))) nasılsınızzzzzzzz ??
kızlar ben dayanamadım yazdım cevap valla,olur da yazdığı mesajın arkasından durup bakmaz yazılanlar a diye özelden de aynen mesaj olarak yolladım yazdıklarımı.herkes haddini bilsin değil mi ??hepinizi öperim ,yeni arkadaşlar gelmiş hoşgelmişler,ama boş gelmesinler :)))))

Katinam hoşgeldin
Güzel bir cevap olmuş, önyargıyı parçalamak atomu parçalamaktan daha zormuş ben cevap vermeyeceğim arkadaşa. Ne yazsak da o kafasında bizi kendini beğenmiş olarak görüyo, o da öyle düşünsün hiç önemli değil.

Bu arada annem kalktı sabah sanki akşamki olaylar hiç olmamış gülüyo bana laf atıyo filan. Birileri annelere anlama klavuzu yayınlasın yaa çok ihtiyacım var şu sıralar. :KK1:

ceku bugün bayram ya annen bayramda küs kalmak istemiyodur belki. :KK1:

Ben arkadaşın yazdıklarından kendime pay çıkarmaya çalışıyorum arkadaşlar farklı fikirlere o kadar çok ihtiyacım var ki. :KK1: Hani demiş ya siz yüksektesiniz beğeniliyorsunuz herkesi küçümsüyorsunuz diye. Burda şöyle bir doğruluk payı var. Mesleği var e güzel de kız beni niye beğensin diye düşünenler olabiliyor. Hatta meslektaş olup da bunu düşünenler de olabiliyor. İnsanlarda müthiş bir önyargı oluşmuş, bakın arkadaş bizi görmediği halde kendini beğenmişler diyor. :nazar: Demek ki toplumdaki önyargılardan dolayı evlenemiyoz, oysa adam kendine güvense çıksa gelse belki de evlencem ben çiftçiyle ve mutlu olcam.:26:

katinam...seni görünce...huysuz virjin geliyor... katinam şarkısı da dilimde :)) katinamın elinde makası nakaratı da dilimde :))

yazdıklarını okudum katinam ... biz ne kadar çok şey istiyoruz aslında.. ama bazen duygular mantıktan ağır basıyor... hiç kabul edemem dediğiniz biri kalbinizi çalabiliyor..

Bir erkeğe muhtaç olmadan çok bir erkek bir kadının kahramı olmalı... bir arkadaşımla sohbet ederken o öyle söylemişti... bir erkek hep kahraman olmak ister ne zaman erkeğin kahramanı olmadığınızı hissettirdiğinizde o kendine bir başka yerde kahramını olacağı kadını arar...

ne erkekler kadınları anlayabilir ne de kadınlar erkekleri.. kadın yada erkek fark etmez çoğu zaman biz hemcinslerimizi anlayamıyoruz...

ben, eşim olacak kişinin; yeri gelince öğretici, yeri gelince öğrenici olmasını isterim .. kültürlü olmalı bana öğrendikleri gezdği gördüğü yerleri anlatmalı...aynı dili konuşmalıyız aynı pencereden bakmasakta gördüklerimizi birbirimize aktarabileliyiz. fikirlerimize saygılı olmalıyız.. takdir etmeliyiz yaptıklarımızı .. sözle aşkım demek değil gözle ruhla sevmeliyiz birbirimizi ... kelimelere dökülen sevginin pek çoğu yalan oluyor...

böcükküm ..:KK54: merhaba ...

katinacım Allah senin kıymetiniz bilecek yiğit bir delikanlı naisip etsin :):KK54:

rapunzelim doğru söylemişsin aynen kendine güvenemeyip yaklaşamayn adam gelmesin be cancazım... zaten olmaz.. sana aşık adam zaten ne yapar ne eder gelir yanına... aşık gözü kör eder. sevgi veya aşk sana ulaşmasını sağlar...

dış güzelliğini beğenip arkandna önyargı ile yaklaşmış istememişse vardır bunda da bir hayır... hem yeryüzünde milyonlarca bekar erkek ve senin doğru adam katagorisnde beyfendi adamlar var. önemli olan Allahtan doğru isteklerde bulunmak.. Allah en kısa zamanda kısmetimi önüme çıkarsın... gelsin kısmetim ..:KK56:

ceku anneler kızsada dövsede yavrusuna kıyamaz.... küsse bile bir öpücükle barışırlar.. bende öyleyim küssemde kızsamda bir gülücük yeter bana ...

rapunzelim doğru söylemişsin aynen kendine güvenemeyip yaklaşamayn adam gelmesin be cancazım... zaten olmaz.. sana aşık adam zaten ne yapar ne eder gelir yanına... aşık gözü kör eder. sevgi veya aşk sana ulaşmasını sağlar...

dış güzelliğini beğenip arkandna önyargı ile yaklaşmış istememişse vardır bunda da bir hayır... hem yeryüzünde milyonlarca bekar erkek ve senin doğru adam katagorisnde beyfendi adamlar var. önemli olan Allahtan doğru isteklerde bulunmak.. Allah en kısa zamanda kısmetimi önüme çıkarsın... gelsin kısmetim ..:KK56:

Gelsin, kısmetni yiyecek misin? :KK53:

Aşık adam ne yapar eder gelir sana sözünün de artık değişmesi gerekiyor bence. Adam veya kadın aşık bile olsalar kendi hayatlarındaki lükslerden vazgeçemeyebiliyorlar, terazinin bir kefesinde aşk var diğer kefesindeyse öncelikleri, ikisi eşit geliyorsa harekete geçilemiyor.

Eskiden insanların öncelikleri yokmuş, aşk tek ve değerli kalıyormuş kıyaslanamaz ölçüde tekmiş. O yüzden aşık adam koşa koşa geliyormuş kadına.

Doğru adam kategorim yok inan ki, içi bööle kıpır kıpır olsun yeter bana.

X