"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

yani karşılarında böööyylle güzel, böööyyylle akıllı, böööyylle kültürlü, iş güç sahibi, ayakları yere sağlam basan kızlar varken gözleri görmüyor da ondan salaklar :KK9:

açmak lazım gözlerini de o nasıl olacak onu bilemedim :KK47:

aklıma bir arkadaşımla bundan 2 yıl önce yaşadığımız bir diyalog geldi anlatmak istiyorum.
o zamanlar benım 6 yıllık ılıskımın bıtış dönemiydi ve doğal olarak üzülüyordum.

Arkadaşımla bır kafede otururken arkadaşım suanda ne görüyorsun anlat bakalım dedi?
İşte başladım masalar,sandalyeler,yemekler vs. ee anlat anlat dedi.
İşte anlatmaya devam ettım ınsanlar falan ee anlat diyordu durmadan sıkıldım ne anlatcam ya sor ne soracaksan diye çıkıştım
Oda bana insanlardan bahset mesela dedi:
İnsanlar derken dedim.
İnsanların cinsiyeti mesela,yaş ortalaması vs 'si gittiğimiz kafe gençlerın takıldıgı bır kafeydı
Dedimki erkekler var cogunlukta ve cogu bızım yaşlarımızda ee sokakta mesela düşün dedi gene çok fazla erkek var dedim.
Evet köpek sürüsü gibiler .Bir erkek gitse 1000 erkekten birisi sana düşer merak etme ve buna göre davran dedi.
Ve bu arkadaşım bu konuşmadan 1 yıl sonra evlendı.Kocası etrafında pervane oluyor dıyebılırım.Bızım aslında yapmayı unuttuğumuz sey bu bence.Erkeklere anlam yükleyip,değer verıyoruz sonra onun yerıne kımseyı alamayacağımızı düşünüyoruz.Onlarda şımarıyor ve oynatmaya başlıyorlar ellerinde cevrenızdekı erkeklere bakın çiftlerde ya bır sure pesınden koşmuş ve elde edemiştir yada kız bıraz uzak davranıyordur pesınden gelmesini ister şekilde hareket edıyordur.Kaçan kovalanır çünkü.

ben bu olaya inanmiyorum. insanlara birer cantaymis gibi davranabilen insanlari kalpsiz, ruhsuz ve kendini bilmez buluyorum. tabi ki hepimiz "bosver, sana erkek mi yok / kiz mi yok" tarzi cumleler kurmus ya da duymusuzdur. ama yillar boyunca hayatina dokunmus, sana bi seyler katmis ve seni sevmis bi insani da, sirf artik birbirinizle birlikte degilsiniz diye pacavralastirmak bana acimasizca geliyor.

o yuzden, birinin arkasindan aci cekebiliyorsan, yoklugunun ihtimali bile yuregini hop ettiriyosa, beni kovalasin diye kacma stratejileri aklindan gecmiyor, aksine, hep daha yakininda olmak istiyorsan; buyuk kalpli, sevmeyi bilen ve asik olma sansina erisebilmis birisindir demektir ki, bu da seni ozel yapar :)

karsisindakine deger vermeyi bilmeyen insanlar da, zamanla sevme kabiliyetlerini yitirip, bambaska seylerden sorun cikaran mutsuz insanlar oluyolar bence, biz boyle iyiyiz bosver :)

ben bu olaya inanmiyorum. insanlara birer cantaymis gibi davranabilen insanlari kalpsiz, ruhsuz ve kendini bilmez buluyorum. tabi ki hepimiz "bosver, sana erkek mi yok / kiz mi yok" tarzi cumleler kurmus ya da duymusuzdur. ama yillar boyunca hayatina dokunmus, sana bi seyler katmis ve seni sevmis bi insani da, sirf artik birbirinizle birlikte degilsiniz diye pacavralastirmak bana acimasizca geliyor.

o yuzden, birinin arkasindan aci cekebiliyorsan, yoklugunun ihtimali bile yuregini hop ettiriyosa, beni kovalasin diye kacma stratejileri aklindan gecmiyor, aksine, hep daha yakininda olmak istiyorsan; buyuk kalpli, sevmeyi bilen ve asik olma sansina erisebilmis birisindir demektir ki, bu da seni ozel yapar :)

karsisindakine deger vermeyi bilmeyen insanlar da, zamanla sevme kabiliyetlerini yitirip, bambaska seylerden sorun cikaran mutsuz insanlar oluyolar bence, biz boyle iyiyiz bosver :)

iyiyizde neden bu kadar canımız acıyor.bende hıcbır zaman giden olamadım ve gidenin arkasından acı çekmeden duramadım ama dıyorum kı böyle kişiler mutluysa ve erkekler etraflarında pervane oluyorsa acaba bızdemı sorun var?

canlarım benden pes artık başım gözüm hiçbir uzvum kaldırmıyo pc yi yoksa size doyum yokkk akşam uğramaya calışırım bakalım bi cvp gelecekmi :80:

iyiyizde neden bu kadar canımız acıyor.bende hıcbır zaman giden olamadım ve gidenin arkasından acı çekmeden duramadım ama dıyorum kı böyle kişiler mutluysa ve erkekler etraflarında pervane oluyorsa acaba bızdemı sorun var?

onlar mutlu degiller bence, sadece pervane olan sevgilileri/kocalari var. bu onlari mutlu ediyor olabilir mi sence? en fazla egosunu tatmin ediyordur. hicbi sey hissetmedigi, onlar icin sokak kopeginden farki olmayan bi adam pervane olsa kac yazar, olmasa kac yazar..
dusun bakalim, senin icin pervane olan, ama senin hicbi sey hissetmedigin, asla onunla beraber olmak istemedigin bi talibin hic olmadi mi? onun boyle seni caresizce sevisi ve etrafinda dort donusu seni mutlu ediyo muydu? yoksa, senin de sevecegin bi adamin ozlemi mi vardi icinde?

onlar mutlu degiller bence, sadece pervane olan sevgilileri/kocalari var. bu onlari mutlu ediyor olabilir mi sence? en fazla egosunu tatmin ediyordur. hicbi sey hissetmedigi, onlar icin sokak kopeginden farki olmayan bi adam pervane olsa kac yazar, olmasa kac yazar..
dusun bakalim, senin icin pervane olan, ama senin hicbi sey hissetmedigin, asla onunla beraber olmak istemedigin bi talibin hic olmadi mi? onun boyle seni caresizce sevisi ve etrafinda dort donusu seni mutlu ediyo muydu? yoksa, senin de sevecegin bi adamin ozlemi mi vardi icinde?

ben hep sevdiğim adamlarla hep bırlıkte oldum yoksa olamamki.

seilla gulumser :) "ben erdem" diyerek elini uzatirken, gulumser adam.. o an irkilir seilla...yuzukteki eksik isilti, onun gulusunde gizlidir...

miska taktın erdem'e ya,40 kere söyleyince olur misali,kıza bir erdem bulacaksın sonunda:90:ay çok tatlısın çok güldüm ya çok güzel bir hikaye buuuu:KK70:benim 3.sayfanın pembe hali(böcükün deyimiyle)hikayem gibi değil,çok şirin..ya bana da yazııııııınnn:KK69:dışardan nasıl görünüyorum merak ettim,gerçi aranıza katılalı çok olmadı,iki taraf da birbirimizi çok tanımıyoruz..

ay evet eylul bu cıvık molan evli olan değil daha yeni gitti tutturdu salı yemeğe gidelim ok diyene kadar gitmedi şimdi olurda gitmek zorunda kalırsam bende sürpriz kankamı alaıpda gidecem bide tuturdu tele resmini cekiyim arayınca cıksın daha dayanamadım patladım bozuldu gitti aman napimmm gerdi beni

aa deli mi ne,arayınca foton çıksınmış..oldu her önümüze gelene foto dağıtıyorduk biz de,ne gözle bakıyor bu böyle ne bu ya! seilla patlamakla iyi yapmışsın ama bence gitme inan vakit kaybı ve can sıkıntısından öte birşey olmayacak.ha baktın çok yapışkan,susmasını istiyorsun,gideyim diyorsun o zaman dediğin gibi şu kankanı al ama gitmeden söyle böyle böyle cıvık herif,sinir oluyorum,beni onun boş konuşmalarıyla çok muhatap etme,çok oturmayalım diye..

katılıyorum..hatta öyle durumlarda bazen insanın içi cız eder,ne olurdu sevebilseydim şu adamı,nasıl da seviyor beni..ya da ne olurdu beni sevmeseydi,karşılık veremiyorum,yazık oluyor ona da diye..derler ya seni sevenle evlen,mutlu olursun diye.tamam gerçekten sevmesi lazım karşı tarafın,ama sen birşey hissetmeyince de olmuyor ki..:KK43:

bişey sorabilir miyim yaa yeniyim de ben nasıl konu açıcam bilmiyorum yardım edebilir misiniizzz :KK70: çok önemli bi sorunum var da onu yazmak istiyorumn

Kızlar kızlar ben geldim... Nereye gidiyosunuz yaa, gitmeyin. :KK8:

Erkeklerin salaklıkları konusunda joey ve hayata'ya hak veriyorum.
Peşinden koştukları kıza daha çok bağlandıklarına da inanıyorum.
Eski kafalıyım sanırım bu konuda napayım.
miska'nın dediği pervane olan adamın Selami olduğu durumlar için geçerli.
Düşünsenize şööyle kara yağız bi adam pervane oluyor size.
Siz de içiniz gide gide seviyorsunuz ama adam pervane, engellenemez biçimde. :KK9:
Süper olurdu dimi ama...
Yani ben ne yardan ne serden diyorum ve hem seveyim hem pervane olsun diyorum.
O zaman da gerçekten kaçan kovalanır durumu gerekiyor.

çünkü bız değer verıp,adam yerıne koyuyoruz onlara bız kendımıze heyecan arıyoruz.Buyüzdende onları anlam,değer yüklüyoruz buyüzdende onların salaklıklarını akıllı hareket olduğunu düşündüğümüzden gene bız kendımızı oynattırıyoruz onların aslında bırsey yaptıgı yok.Değer verende biziz kendimizi oynattıranda.

Onların aslında bi şey yaptığı yok mu?!
Aaa olur mu adamlar bizim onları düşünmemiz için çaba harcıyorlar.
Bu taktiklerini iyi bildiğim halde şapşal oluyorum eğer beğeniyorsam.
Adam bir ileri iki geri oyun oynuyor ben de ay ne yapmak istedi diye düşünmeye başlıyorum.
Bakıyorum ki onun varlığına alışmışım, hoşlanmışım ondan.
Bu sefer farklı olacak diyorum gene aynı...
Yani çok çaba harcıyorlar aslında da bi noktaya gelince tıkanıp kalıyoruz.
En azından bende öyle oluyor:KK43:(

iyi de şöyle bir durum var arkadaşlar benim için. bana ilgisi olan kimse yok ki etrafımda bildiğim ya da şüphelendiğim. kimi nası ayartcam.. kimden kaçcam da kovalıcak, adamın umuru değilim belki... yeni ortama girdim kısa bir süre önce, etrafta bir sürü erkek var, bir tane çıkmadı ya... ama paçoz kızların yanında hoş çocuklar. kafayı yicem :KK43:

cvp yok bu cocuk face düşmanı benden beter diyorum size demek ki banda ilgisi yok olsa mutlaka arada bir girer yoklardı sanırım yani merak eder bakardı demekki davetim ilgisini cekmedi öffffff olmayacak bu iş galiba :KK14:
miska senin erdeme kalacam ben galiba

iyi de şöyle bir durum var arkadaşlar benim için. bana ilgisi olan kimse yok ki etrafımda bildiğim ya da şüphelendiğim. kimi nası ayartcam.. kimden kaçcam da kovalıcak, adamın umuru değilim belki... yeni ortama girdim kısa bir süre önce, etrafta bir sürü erkek var, bir tane çıkmadı ya... ama paçoz kızların yanında hoş çocuklar. kafayı yicem :KK43:

Benim de yok ama kızlar içimde öyle bi öfke oluştu ki deminden beri yaşladıklarımı düşünüyorum da hep iyi niyetli ve kazık yiyen. Oyun oynayasım geliyor erkeklerin hepsiyle teker teker. :47. :KK47: :KK47:

cvp yok bu cocuk face düşmanı benden beter diyorum size demek ki banda ilgisi yok olsa mutlaka arada bir girer yoklardı sanırım yani merak eder bakardı demekki davetim ilgisini cekmedi öffffff olmayacak bu iş galiba :KK14:
miska senin erdeme kalacam ben galiba

Canım açıp bi bakması lazımdı doğru dyorsun da belki çok yoğundur. Az bi sabırlı oll.

Benim de yok ama kızlar içimde öyle bi öfke oluştu ki deminden beri yaşladıklarımı düşünüyorum da hep iyi niyetli ve kazık yiyen. Oyun oynayasım geliyor erkeklerin hepsiyle teker teker. :47. :KK47: :KK47:
valla ben o dediğini çok yaptım cnm, çünkü hakediorlar :KK47:
randevu verdim gitmedim, biri bana aşıktı, beni dansa kaldırdı, ben hyr hastayım dedim sonra karşısında başkasıyla dansettim ve bunun gibi bi çok şey :KK53:
hiç de pişman da deilim, onlar beni yeterince üzmüşlerdi, biraz da ben üzeyim ohh sefam olsunn :KK52:
acımak yok kızlarr, onlar bunu hakediorlarrr :KK1:
bu aradaaaaa ben 2 hafta izin aldıımmm, bayramla birlikte tam 3 hafta işe gitmioorrrruuummmmm :KK66: :KK66:

X