Beddua

baharsonu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2017
404
562
Belki bana kızacak çoğu beddua etme allaha havale et döner dolaşır seni bulur diyceksiniz biliyorum bunları okudum hep ama içim sogumuyo acım dinmiyor bana bu acıyı verenlerin hayatımı altüst edenlerin mutlu olmasını seyredemem ki ben ağzı bozuk niyeti kötü bir insan değilim bana dokunmayana ya da bir başarı gösteren insana hasetlenip kötülüğünü istemem. Ne durumda olduğumu anlamanız için bunları yazdım. Sorum şu bildiğiniz etkili bir beddua var mı? İnternette de araştırdım kaynağı belli olmayan dualara rastladım büyü bile olabilir bazıları. Amacım kesinlikle büyü yapmak değil. Aranızda şöyle beddua ettim etkili oldu diyen var mı?

Beddua etmek mümine yakışmaz siz Allaha havale edin Allah intikam alanların en hayırlısıdır.

Etkili beddua diye bişey yok ki

Canın yanmış öfkende haklısın ama Allaha havale et ki bi farkın olsun karşındakilerden.

Zaten herkes yaptığını çekecek. Sen beddua etsende etmesende.

Resulullah Taifte kendini taslayanlara beddua etmemisken siz ne yaşamış olabilirsiniz ki?
Hakkınız varsa haram edin baska birşeye gerek yok bence...

Etkili beddua diye bişey yok ki

Canın yanmış öfkende haklısın ama Allaha havale et ki bi farkın olsun karşındakilerden.

Zaten herkes yaptığını çekecek. Sen beddua etsende etmesende.
Umarım bana yaşattıklarinin acısıni çekerler..

Umarım bana yaşattıklarinin acısıni çekerler..
İster dua ister beddua yasadiginiz herneyse onun icin ozel vakit ayirip dua etmek iyi niyete girmez Size doner Allah muhafaza sevdiginize denk gelir eder ugrasirsiniz sakınnn!!!!!
Yaradan yasatmissa bir sebebi vardir ya bir gunahiniza kefaret ya gelecek baska bir belanin defi icindir oluruna birakin siz ancak icinizin sogumasi veya maddi manevi kaybiniz neyse yeni kapilar acilmasi daha guzellerinin nasip olmasi niyetiyle okuyun

Yapan ve yaptıran Allah'tır.

Allahu Teala kendi rızası olmadan yaprağın bile kıpırdamayacağını buyurmuşken en üstün varlık olarak yarattığı insana Onun izni olmadan kim bir şey yapabilir ki...

Bırakın başkalarını ayağımıza taş bile takılsa önce kendimizi sorgulamamız gerekiyor, "ben ne yaptım da Allah bu mahlukunu ayağıma dolandırdı" diye.

Eskiden evin kedisi bir tabak kırsa ev sakinleri namaza dururlarmış "kimbilir ne kusurum oldu da Allah bu hayvana bunu yaptırdı" diye, şimdi herkes başına gelenleri hak etmediğinden gayet emin ve öfkeyle karşı darbe telaşında...

Oysa bela iki sebepten gelir ya günahlara kefaret yani siz bir konuda hatalısınızdır ve Allah cezanızı ahirete bırakmak istemez ya da Allah vereceği derde sabretmeniz karşılığında ahiret mertebenizi yükseltmek istiyordur ki ikinci ihtimalin olması için itikadı sağlam, farzları eksiksiz yerine getiren, elinden ve dilinden kimsenin zarar görmediği, bırakın haramları mekruhlardan bile sakınan kısacası Allah'ın seçkin kullarından birisinizdir, öyle biri de beddua arayışında olmaz, Allah'ın buğzetmesinden korkar.

Biz kulluğumuza bakmalıyız, Allah'la sağlam ilişki kurmalıyız, ibadetlerimizi eksiksiz yerine getirmeliyiz, Allah'ın bize ya da başkalarına nasip edeceği ödül ve cezalar bizi ilgilendirmemeli zaten o ilahi düzen bizi aşar, daha biz yaratılmadan nasıl amel işleyeceğimiz bilindiği için her şey levhi mahfuza yazıldı, kader mürekkebi kurudu, sayfalar kaldırıldı, Kur'an'ı Kerim'de buyurulduğu gibi "Allah dilemedikçe siz dilemeyezsiniz" Allah size bunu yapanları, sizi ve bizleri isterse perişan isterse ihya eder, sevk ve idare Onundur, başımıza gelenler kulların eliyle gibi görünür ama Onun emriyledir, bu durumda kime beddua edeceksiniz ki?

Böyle bir konu çok ilgincime gitti.etkili beddua nedir yahu :KK48:
Allah belanı versin de en etkili beddua :KK53:

X