Bebişlerle Dişari çiktinizmi????

sakınılan göze çöp batar derler. köyde çocuklar pislik içinde,toz toprak içinde oynuyolar.ben kasabada öğretmenlik yapıyorum.sağlık ocağına bebeklerini getirdiler kadınlar.ben hamileydim ozaman.bebeklerin üstbaş perişan.insan sevemiyo kokudan.ama turp gibiler maşallah.

Ben bebeklerin de bolca dışarı cıkarılmaları gerektiğine inanıyorum.Hiç dışarı cıkmayan cocuklar ,dışarı cıkmaları gerektiğinde huysuzlaşıyor..alıştığı ortamı arıyor,huysuzluğuda size yansıyor doğal olarak..oyüzden ben gün içerisinde dışarı cıkartamazsam bile balkona cıkartıyorum,belirli saatlerde balkonda 5 dk güneşe bile tutuyorum,kemikleri güçlensin gerçek d vitamini alsın diye..
ayrıca biliyormusunuz bilmiyorum kadınlarda ve bebeklerde en çok D vitamini eksiklikleri doğum sonrasındaki ay içerisinde oluyormuş,yani bizim dediğimiz 40 gün...Sadece Devit damlasını vermekle olmuyor,güneşte lazım.

biz de çıktık dışarıya mecburen oldu ama olsun.ben hastalanınca doktora gittik beraber epeyce dışarda kaldık.biraz korktum ama ağlarsa ne yaparım diye.dışarda hiç eziyet etmedi oğlum.

canim bencede havalar cok güzel gidiyor ve bebeginin D vitaminine ihtiyaci vardir bu vitaminde disaridaki o güzel günesli havadadir kemiklerin gelisimi acisindan cok iyidir esin bence böyle izin vermiyerek bebegini cok hassas yetistirmis oluyor ve en ufak bir disariya cikmakta bile bebegin hastalanabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…