Bebişlerle Dişari çiktinizmi????

ERVUS

CANIM OĞLUM İYİKİ DOĞDUN
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2007
809
13
KIZLAR BEBEKLERLE DIŞAR ÇIKTINIZMI ÇIKTIYSANIZ NERELERE GİTTİNİZ BİZ DAHA ÇIKMMADIK 40 MIZI MEKLİYORUZ 10 GÜNÜMÜZ KALDI:asigim:

KIZLAR BEBEKLERLE DIŞAR ÇIKTINIZMI ÇIKTIYSANIZ NERELERE GİTTİNİZ BİZ DAHA ÇIKMMADIK 40 MIZI MEKLİYORUZ 10 GÜNÜMÜZ KALDI:asigim:

Biz kırkını beklemeden bir kaç defa dışarıya çıktık, uzak bir yere gitmesekde hergün en azından evin önüne ya da balkona çıkartmaya çalışıyorum. Dışarıya çıktığımızda en büyük problem bir restorana ya da kafeye gittiğimizde sigara içiliyor olması. Bu yüzden bu tip yerlere çok fazla gidemiyoruz. sadece parka ya da eğer açık tarafı varsa oraya gidebiliyoruz. Açık yerlerde bile masalar birbirine çok yakın olduğu için genelde sigara dumanından kaçış olamıyor , biz de apar topar mekanı terkediyoruz. Şu sigara yasağı bir an önce tüm mekanlarda uygulansa çok rahat edeceğiz. Bir de gittiğimiz yerlerde dikkatimi çeken bebeği emzirirken sana insanların uzaylıymışsın gibi bakmaları. ne düşünüyorlar bilmiyorum ama bundan doğal birşey olabileceğini de düşünmüyorum. Alışveriş merkezleri hariç hiçbiryerde emzirme odası yok malesef ki bebeklerin de 6 aydan önce bu yerlere gitmesi önerilmiyor. Ufff yani o kadar zor ki , biz bebekli annelerin hayatını kolaylaştıracak hiç bir şey yok maalesef.Çok üzgünüm çoook

Kırkından önce de kırkındanan sonra da dışarıya çıktık.15 günlüktü acıkhavada dolaştık..20 günlüktü ev oturmasına gittik..genelde evden cıkmam bir olay oluyor,meleğimin tüm ihtiyaçlarını karşılıyorum,ve yanıma acil an eşyalarını alıyorum toparlıyorum kendimi hazırlıyorum derken..kafamçokkarıştı.ancak saatler sonra sokağa çıkabiliyorum..yalnız başıma çıktığımda en ufak bir ağlamada panik oluyorum,ama yanımda eşim,arkadaşım varsa en azından stressiz oluyorum..gittiğim rest.cafelerde veya herhangi bir yerde ilk önce emzirme odası ,herhangi bir boş oda varmı onu yokluyorum,eğer yoksa kendimi ona göre ayarlıyorum..zor oluyor ama şalımı şöyle bir atıyorum boynuma.büzülüyorum...bazen kriz anı geliyor kan ter içinde kalıyorum ama napim..meleğiminde havaya ihtiyacı var.:1rolleyes:

Son düzenleme:
İki defa sarılık için doktora gittik bir kez de aşı için....Güya gezmeye çıkmadık teyzeleri...Kırkımızın çıkmasını bekliyoruz ya gezmeler için teyzeleri :))

Gezmeye çıkmadık ama kontrole çıktık iki kez..Aslında ben çok istiyorum ve eşimede söylüyorum hafta sonu çıkıp en azından parka gidelim diye ama o "bebek daha çok küçük sonra çıkalım" diyor..

Bu arada Burcucum ben Ankara'da büyük alışveriş merkezlerinin fast food bölümlerinde uluorta emziren anneler gördüm..Kimse oralı olmuyor aslında..Sanırım mekandan mekana değişiyor tepkiler..Birde internette bir emzirme gömleği gördüm belki seninde işine yarar.

http://www.e-bebek.com/Product_Detail.aspx?ProdID=53719

Birde bebeği neyle çıkarıyorsunuz dışarı..Buradan size bir link vereyim..Orada kendi slingini kendin yap bölümleri var..Esnek bir kumaştan sling yapma yöntemleri falan var..Ben premaxx'ın slingini sipariş ettim..Aslında gitti gidiyordan almayı çok istedim ama kredi kartı muhabbetine alamadık zaten satışta durmuş..

http://annevebebisi.blogspot.com/2007/09/valentines-park-ve-ev-yapm-slingler.html

off kızlar ya ben anneme gitmek istiyorum iki sokak ötemde ama eşim gitme bebek hasta olur diyo iyice sıkıldım evde yaaaaa dışarı sadece bebeği kontrole götürdük okadar

biz bebişimi bol bol kontrole
diyarbakırdan izmire getirdik
dünde 40 ımızdı 40 gezmesine annemin arkadaşına götürdük
ama artık yavaş yavaş açık havada dolaşmaya çıkaracam

off kızlar ya ben anneme gitmek istiyorum iki sokak ötemde ama eşim gitme bebek hasta olur diyo iyice sıkıldım evde yaaaaa dışarı sadece bebeği kontrole götürdük okadar

Canım artık havalar iyice ısındı bence kendini ve bebişini eve hapsetme bak annen de çok yakınmış ne güzel hiç durma evde dışarı çıkmak sana da bebişine de çok iyi gelecektir.

Ebrucuğum,sling bu dönemler için en iyisi vallahi.bende en kısa zamanda dışarı cıkabilirsem kumaş alacağım ve diktireceğim..yurtdışında yaşayan bir arkadaşım 1 yaşına kadar kendi yapmış olduğu slingi kullanıyordu,ve okadarda rahatmışki..ama malesef buaralarda kimse kullanmıyor..yada beğenmiyor..aslında önemli olan rahat etmek ve bebeğimizinde rahatlığı..gerisi hikaye..:)

3 günlükten beri dısarıdayız
(sarılık oldu bebeğim hergün kan aldırmaya gittik)onun dışında
20 günlükken başladık alışveriş merkezi falan gezmeye
gecen hafta mersine gittik

3 günlükten beri dısarıdayız
(sarılık oldu bebeğim hergün kan aldırmaya gittik)onun dışında
20 günlükken başladık alışveriş merkezi falan gezmeye
gecen hafta mersine gittik

ooooooo biz çoktan hergün dışardayız geziyoruz valla. hafta sonu havalar yağmurlu ve soğuktu biz yine gittik. ben nasıl alıştırırsan öyle gider diye düşünüyorum. pazara çıkıyoruz, alışverişe, ev gezmelerine sağolsun oğluşumda ayak uyduruyor bana oda rahatsız olmuyor evin kapısından çıkıyoruz hemen ağlıyorsa susup uyuyor gelene kadar ses yok maaşallah:))) 40mıza 10 gün kaldı

Ayperincim haklısın beğenmiyor olabilirler çünkü biraz eski usul ama minnacık bebeğide çantaya yada arabaya atıp gezdirmek pek doğru gelmiyor bana hem slinglerde ellerde serbest oluyor istediğin gibi hareket ediyorsun, bebeği görebiliyorsun..

Kardelencim çok özendim sana gerçekten bende çıkmak istiyorum ama tek başımayım yanımda biri olsa sanki daha rahat ederim..Bu hafta sonu eşimi biraz sıkıştırayım bakalım..yerimseniben

sıkıştır valla iyigelir sanada bebişede. çok zor ya evde durmak yanlızım bide işte bitmiyor ya duramıyorum yapmadan vıcığım çıkıyor sonra. kendileri dururmuydu acaba sorsanız evde bukadar 1 gün dursalar 2. gün oflayıp poflarlar. 40 gün ya bu yaz gününde hemde kış olsa anlarım hadi. bizim baston arabamız var arkasıda tam yatıyor çok rahat oluyor tıngır mıngır gidiyoruz yol boyunca uyuyor oğluşumda. uzak yerlerede taşıt arabamız var babamız götürüyor.

Son düzenleme:
bizde 20. gün dışarıya çıkamay başladık 40 mızada 10 gün var ve abimiz yüzünden biz hiç evde durmuyoruz hemen hemen gün aşırı dışardayız ...daha bugün alışveriş merkezine gittik hem oğluma karne hediyesi hemde babamıza babalar günü hediyesi aldık ..kızımda çok uslu durdu valla hiç sorun yaşamadık...evde insan zaten durmaktan bunalıma giriyor o 20 gün neler çektim bi allah bilir bi ben...

oh oh maaşallah betül sende bendensin allah 40 günü evde geçirenlere sabır versin. amin

5 günlükken topuk kanı için çıktık okadar.10 gün sonra aşıya götüreceğiz.belki ozamn biraz turlarız arabayla.ben de çok sıkıldım.hamileliğimin son gününe kadar gezdim yani alışık değilim evde oturmaya.ama çıkarsam mikrop kapar falan diye korkuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…