bebişlerinizi nasıl uyutuyorsunuz?

canancım tuba banada gönderdi açıkcası öyle şeyler yaşadığın hiç aklıma gelmemişti umarım tez zamanda unutursun.neysekiş bebeğin sağ sağlim kucağında ona şükür

Ne yazıkki öyle umarım aklımın köşesinden silinir gider dediğin gibi kızım sağsalim kucağımda ama gel görki insan unutamıyo kolay kolay yaşadıklarını allah kimseye yaşatmasın.

Ben silmiştim kayıtlı değil Tuğbada var o sizlere yollar

kızlaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrr mert hiç uyumuyo gündüz en fazla uyuduğu yarım saat gecede sık uyanıyo sizinkiler nasıl napcam bilmiyom yaaaa...hafta sonu çok zor oluyo ne ev işi ne yemek hiç bişey yapamıyorum .(((

Aynen bi ara düzeldi yine değişti hastalık çok etkiliyo değişiyo Ecrin'de geceleri uyanmıyo ama mır mırr ağlıyo alıyorum kucağımda sallıyorum biraz duruyo sonra yatağına koyuyorum acaba sıcaklık anne şefkatimi istiyo anlam veremedim yada şımarıklık yapıyo :)) şimdiden başlarsa yandık.

allah kolaylık versin hepinize kızlar...
burakta bi ara öleydi yani yazın izinden geldikten sonra ama maşallah artık ii sayılr ama belkide benim onu sallayarak uyutmamdan kaynaklanıyo olabilir küçük bi sepetimiz var bizim onun içinde uyutuyorum daha beşiğinde yatmadı zaten emerek uyuyo çoğu zaman hemen mıkırdadımıda sallayıveriryorum dahada derinleştiriyo
ama gündüzleri en fazla 1 saat uyuyo yatırdımmı ama bazende belli olmuyo 2 saatide geçiyo gerçekten bebişlerin bi günü bi gününe tutmuyo...ama ben sallamaktan gayet memnunum şuan yoksa her mıkırdandığında memeye koyduğumu düşünemiyom bile
hem bu sepet tarzı beşik çok işimize yarıyo her yere götürüyoruz hatta hafta sonu arkadaşlara gittik gece kaldıkta çok rahat oldu hemde yerini biliyo rahat rahat uyuyo yavrum içinde

kardelencim bende merti ayağımda sallıyorum sonra beşiğine koyuyorum beşikte sallamıyorum gece uyandıkça ya emziriyorum yada kucağıma alıyorum bazen emmeden yanımda uyuyo ama çok sık uyanıyor sabahta işe gidince baya zor oluyo.yanımda uyumak istiyo onada alışmasını istemiyorum korkuyorum hem yorganın altında felan kalır.

Dün gece Ecrin 10 dak uyuyo sonra ağlıyo ama uyanmadan mırrr mırrr dün aşı yaptırmıştık ateş olmadı ama böle bi reaksiyon gösterdi die düşündüm umarım bu gecede öyle olmaz şimdi annemdeyim annemle nöbetleşe idare ettik bu akşam eve gidicem eğer öyle olursa perişan oluruz ikimizde

kızlar bebeklerimizin uyku sorunlarını burdan paylaşalım diğer arkadaşlarında konu hakkında bilg ialması daha kolay olur...

benim ilk oğlumda geceleriçok sık uyanırdı sütüm olsada sanıırm bu bir alışkanlık haline gelmişti ilk olduğu için tecrübesizdim her mızırdandığında aldım emzirdim doğduğunda ıhh dese yanına gittim aldım ama hata yapmışım ona alıştı ve hep istedi merte öyle yapmadım mızırdanınca almadım oda tekrra uyudu..bi düşünün bakalım aranızda böyle yapan varmı?ben şimdi görüyorum mahmudda yaptığım hataları 2.kez anne olmak gerçekten faydalı :)))

bizimki kucaktan başka yerde uyumyor.kucağa alıncada biraz pış pış yapıyoruz uyuyor.tek başına uyuması hayal gibi şuan.denedim birkaç defa ama öyle çok ağladı ki kusacak gibi oldu.bu konuda başarısız oldum. ama bi daha denicem.

bende o kendi kendine uyuyan bebeklerin annelerine bravo demek istiyorum nası becerdilerse...
ama ben halimden şikayetçi değilim çok şükür tabi kendi kendine uyuması çok güzel olurdu ama daha hiç denemedim ve denemeyide düşünmüyorum çünkü dayanamam
biz gündüzleri salıncağımızda uyuyoruz zaten memede uyuyo bende salıncağına koyuyorum ve öle uyuyo 1 saat hatta bazen 2 saat oluyo arada sırada sallıyoruz ..
akşamlarıda ya salıncakta uyurken beşiğine götürüyorum yada emzirip beşiğine koyuyorum ve hafiten sallıyorum uyuyo geceleride öle her mızırdandığında memeye koymuyorum bir iki sallıyorum uyuyo bazen 1 bazen 2 defa kalkııo sadece emmeye...

gökçencim kucağına alışmış kuzeycik senin yanında olduğunu hissetmek için uyanıyor :)))

aramızda uyuyunca mışıl mışıl uyuyor.uyanmadan.bizim yatağımızda da uyumasını istemiyorum.alışmasın diye.gece 1 gibi uyanıyor.bi de 3-4 gibi ama uyutmak zor oluyor.bazden de sık sık uyanıyor gözler kapalı mızırdanıyor.

kendi kendine uyuyan ve geceleri bir ya da iki defa kalkan bebeklere hayran kaldım vallahi maşşşallah diyeyim hemen..
ben bu konuda çoook dertliyim geceleri o kadar sık uyanıyor ki ilk 4 aylık olana kadar sadece 2 ya da 3 kez uyanırdı ama artık o kadar sık uyanır oldu ki
saydım bir gece 11 kere kalktı.serseme dönüyorum artık:KK43:( aç olabilir diye muhallebi verdim gece çayı verdim hiçç bir işe yaramadı:KK43:
acaba her uyandığında emzirmesem mi emmeden uyumaya mı alışmalı bunu da denedim gerçi ille emmek istiyo yoksa hep ağlıyo:KK43:bu konuda tecrübeli olan annlerin tecrübelerine ihtiyacım var..
gündüzde çok uzun uyumuyor bu arada en uzun uykusu 1 saat diyeyim..
siz ne dersiniz??

kuzey 2 aylık olduğunda bile 1 defa uyanıp emip uyurdu.herkes hayran olmuştu.nazar mı deydiler ne anlamadım.5 aylık olana kadar durum gayet iyiydi.ama şimdi 2-3 defa uyanıyor tamam onada razıyım ama bide tekrar uyusa. yok gözler fal taşı.uyutana kadar sabah oluyor zaten. tek rahat ettiğim saat akşam 8 den gece 1e kadar. bu saate kadar iyi.1 gibi uyanıyor.1 saat sürüyor uyutmak. neyse uyutuyorum sonra 3 gibi tekrar uyanıyor sonra 5 sonra 7 derken ben ölü gibi oluyorum. diş çıkarcak diye düşündük ama o da yok. çocuğun düzeni bozuldu bidaha da oturtamıyoruz. bide ağlayarak uyanıyor ve uyurken de hep mızırdanarak uyuyor. offf yaaa offff ne güzel uyurdu oğlum eskiden...

üzüldüm şimdi bak kuzeye napıcaz bu çocukları nasıl oturtucaz uyku düzenlerini ela da bu sabah erkenden uyandı kaldırmadım yataktan yanıma aldım belki tekrar uyur diye yok nerdee:KK43:
en sonunda kalktım artık gece saymadım kaç defa uyandığını en az 6 olmuştur bir defasında emzirmeyeyim bakalım dedim cır cır cırladı yani ille emecek:KK43: maşallah diyeyim erken uyuyor yine kuzey. dün ela nın uyuması 11 i geçiyordu:KK43:

damla hanım saat 11 de uyuyor bazen 12 akşamları saat 5 te yatıyo 8 gibi uyanıyor haliyle geç yatıyor ama maşallah kızlar sabah saat 10 gibi kalkıyor gece saat 4 te uyanıyor yedikten sonra yine yatıyor.acıkmazsa kalkmıyo bazen yalnız uyutmak hiç kolay değil parmağımı tutuyor ve ana dizi var onda sallıyoruz öyle uyuyor.

kızlar benim oğluşumun uyku düzeni şöyle:
sabah 11:30 12:00 gibi uyanıyoruz. eşim işe gidince tekrar yatıyoruz yani sabah. ee gece boyu nöbette olduğum için. gündüz uykusu yapıyoruz. tabi tekrar uyutmak bazen zor oluyor. öğlen 12de falan kalktığımızda kahvaltı oyun falan saat 3:00 te uyku mızıltısı başlıyor. 3 te emzirip yatırıyorum. 1 saat bazen 40 dk. bazen 2 saate yakın? değişiyor, uyuyor.
sonra akşam 6 da 7 de bazen gözlerini ovuşturup mızıldıyor. bazen uyuyo, bazen uyumuyo. ama genellikle uyumuyo. böyle olunca akşam 10'da artık düşüyo. emip yatmak istiyo. eğer 6-7 uykusu yapmışsa uyuması 11:30' u buluyor.
yani günde 1 gündüz uykusu yapmış oluyo. ama öğlen kalkıyoruz zaten..
sizce az mı?

gece de 10 10:30 yattığında gece 2'ye kadar uyuyo. 2'de bi vıyaklama gazla karışık açlık sanırım.. hemen alıp emzirip tekrar yatış. bazen zor oluyo bu tekrar uyku tabii.. sonra duruma göre 4'te 6'da sabah 7'de, 9'da.. artık uykular bölük pörçük.. neden böyle sık sık vıyaklıyor bilmiyorum. bakıyorum daha 1 saat geçmiş açlık olamaz diyorum emzirmeyim, gaz çıkarmaya uğraşıyorum. zor bela damlalar şuruplar çıkarıyoruz. sonra da yine de emip uyumak istiyo.. ooff böyle kendini uyutmaya alışması çoook kötü.. ama gündüzleri kendi kendine uyuyabiliyo?? bunu da anlayabilmiş değilim..

dün gece ela nerdeyse hiç uyumadı yani kendi çapında uyanma rekoru kırdı:kızgın:
inşallah dişindendir diyorum biri minicik çıktı biri çıkmak üzere gibiydibakamıyorum ki bakıtmıyorda:uhm: kaşığa sürtününce farkediyorum dişleri
valla böyle giderse hakikaten çıldırıcam yafkafamçokkarıştı

X