50 günlük uykusuzluk.

Ac olmadigindam eminim. Ama aksamlari 1 kez mama takviyesi yspiyorum zaten her ihtimale karsi. 60cc yapiyorum cogu zaman bitmiyor bile
Aç değil, gaz yok onu huzursuz edecek hastalık yok,oda sıcaklığı da normalse huyu böyledir. Bence yatağına popodan pispislayin.

Gece 12 de uyuyor kaçta uyanıyor?
Öğleden sonra 4 te uyanıp gece 12 ye kadar uyanık mı?
Uyku rutini olmaz daha çok minik, ve sizin kokunuzu ister birlikte uyuyun, kanguru gibi uyuyoruz biz hâlâ kızımla. Güvende olmak istiyorlar.
Gaz sancısı vb bir durum varsa o da rahatsız edebilir.
4.aya kadar çok da uyku düzenleri yok, 10 dk uyusa kâr sayın kendinize ve dinlenin.
Sabah 6 7 bazen 8 gibi.. aksam uyuduktan sonra gece uykusu cogunlukla iyi 3 saatte bir emzirmeye kaldiriyorum. Nadiren gece uyanip 2 saat gezindigimiz oluyor ama cogu zaman uykuya devam ediyor. Dedigim gibi aksam uyumakta sorun.
Evet ogleden sonra 4 gibinfalan uyaniyor mesela sonra 12 ye kadar uyku yok malesef.
Ya inanin surekli kucagimda. 5 yasinda bir oglum daha var onu o kadar ihmal ediyorumki size anlattamam cunku bebegim surekli kucagimda ya da onun yanindayim vs. Yemin ederim 5yasindaki oglum kendi basina yasiyor gibi onun icin ayri vicdan azabi cekiyorum ama yetemiyorum gercekten surekli yanimda kucagimda bebegim.
Gaz bazen oluyo sureklinolmasada onada damla aldim, kendime e bebekten kimyonlu rezene cayi aldim yedigime ictigime dikkat ediyorum :KK43:

3 aya kadar yapışık ikiz gibi olabilirsiniz. Doyduğundan emin misiniz kilo artışını persentili için kontrolde doktor ne dedi?
Memede emerken de dinleniyor biz uyumuyor zannediyoruz ama orada uykulu emmesi de dinlendiriyor. Uyanık olduğu zaman eşinize vereceksiniz emme dışında tüm bakımı ile ilgilensin i, gerekiyorsa sağın sütü verin biborunu eşinize. Gidin biraz uyuyun. Sizin sağlam ve dinlenmiş olmanız lazım bebek için, böyle olmaz hasta edersiniz kendinizi. Siz gerildikçe bebek de mutsuz olur huysuzlanır
Kilo artisi cok iyi doktorumuz ayda 500gr bile alsa sutun yeterli demektir dedi nerdeyse 1kiloya yakin aldi 1 ayda. Ona ragmen geceleri durum boyle olunca ne olur ne olmaz diye takviye mamada veriyorum zaten. Dinlenmeye firsatim olmuyo pek acikcasi mental olarak bi yorgunluk var evet tum annelerde var tabiki :KK43: esim ilgilenmeye calisiyor ama kisitli bir sekilde diyebilirim.

Oncel
Ne gibi bir saglik sorunu olabilir ki ? Yanlis anlamayin bilmedigimden soruyorum
Anne sütü mu alıyor mama mi ? Evin derecesi kac nasıl giydiriyorsunuz? Gazını en rahat hangi pozisyonda çıkarıyor? Bebekler sıcak sevmez suan 50 günlük ince zibin ince çorap yeterli 2 aydan sonra coraba gerek yok . Mama içiyorsa comfort olanlardan alın anne sütü içiyorsa yettiğinden emin olun gerekirse her emzirme sonrası mama desteği verin veya sağdığınız sütü verin . Beslenme sonrası muhakak gaz çıkarın besleyip hemen yatirirsaniz olmaz yatağını reflü yatağı yapın gereksiz ışıkları azaltın evde bir de bezi çok sıkı bağlamayın evde gereksiz insan olmasın misafir çok almayın Bebekler çok çabuk enfeksiyon kapar. Kılmadan korkmayın direkt vurmadikca sorun olmaz bir de evde nem cihazı varsa çalıştırın odalar nemsjz kalmasjn

Benim kızım gece 2ye kadar uyumazdı ve sürekli ağlardı. Yanlışlıkla uyusa en fazla yarım saat uyurdu yine 2 olmasını beklerdik. 4 aydan sonra geçti yavaş yavaş daha erken uyumaya başladı. Yenidoğan sürekli uyur deniyorda uyumuyor işte her bebek bir değil.
Evet kesinlikle her bebek bir degil cok haklisiniz benim ilk oglum cok kolay bir bebekmis simdi anliyorum :) hic yasamadik boyle seyler. Ya kendi yorgunlugumuda gectim uykuyu almasi gerek sonucta. Ama ne yaparak duzene sokabilirim bilmiyorum acikcadi

Oncel

Anne sütü mu alıyor mama mi ? Evin derecesi kac nasıl giydiriyorsunuz? Gazını en rahat hangi pozisyonda çıkarıyor? Bebekler sıcak sevmez suan 50 günlük ince zibin ince çorap yeterli 2 aydan sonra coraba gerek yok . Mama içiyorsa comfort olanlardan alın anne sütü içiyorsa yettiğinden emin olun gerekirse her emzirme sonrası mama desteği verin veya sağdığınız sütü verin . Beslenme sonrası muhakak gaz çıkarın besleyip hemen yatirirsaniz olmaz yatağını reflü yatağı yapın gereksiz ışıkları azaltın evde bir de bezi çok sıkı bağlamayın evde gereksiz insan olmasın misafir çok almayın Bebekler çok çabuk enfeksiyon kapar. Kılmadan korkmayın direkt vurmadikca sorun olmaz bir de evde nem cihazı varsa çalıştırın odalar nemsjz kalmasjn
Anne sutu aliyor aksamlari sadece 60cc mama veriyorum bazen yetmedigini dusundugumde takviye yapiyorum yani diyebilirim.
Evimiz gunduzleri sicak oluyor ama aksamlari bunaltici bir sicak olmuyor.
Soylediginiz gibi kisa kollu ince bir zibin ve ince corap giydiriyorum bazen serin oluyo gece o zaman ince bir pijama alti giydiriyorum.
HEr beslenmeden sonra gaz cikarttiriyorum. Yatak konusundaki onerinizi dikkate alicam :)
Klimam ve nem cihazim.malesef yok :KK43: cok fazlada misafir gelmiyor aslinda cok haklisiniz

Anne sutu aliyor aksamlari sadece 60cc mama veriyorum bazen yetmedigini dusundugumde takviye yapiyorum yani diyebilirim.
Evimiz gunduzleri sicak oluyor ama aksamlari bunaltici bir sicak olmuyor.
Soylediginiz gibi kisa kollu ince bir zibin ve ince corap giydiriyorum bazen serin oluyo gece o zaman ince bir pijama alti giydiriyorum.
HEr beslenmeden sonra gaz cikarttiriyorum. Yatak konusundaki onerinizi dikkate alicam :)
Klimam ve nem cihazim.malesef yok :KK43: cok fazlada misafir gelmiyor aslinda cok haklisiniz
Kullandığınız yatağın bir ucuna alttan yükseltici görevi görecek bir şey koyun ince yastık olur pike olur bir kısmı meyilli olursa daha rahat uyur . Oda ısısı ideal 20-22 arası olmalı. 24 bile çok sıcak

Evet haklisiniz. Her bebek bir degil sanirim gercekten. Zamanla duzene oturcak demekki
Evet benim bebeğim hamakta sürekli sallarsam uyuyor. Kucakta göğsümde uyuyor aka yatakta yatmıyor. Bunu biliyorum ona ayak uyduruyorum. Onlar ne isterse nasıl istersem öyle

Daha çok küçük yani kucağınızda uyuyor sesi çıkmıyorsa hala temas istiyordur, bizde 40 günlükken toplam 40 saat uyumamışızdır 🥺😊.
Hiçbir sorunumuz yoktu sağlık olarak.

Zaman geçtikçe uyuduğu saati her akşam 30 dk aşağı çektim. Anladım ki bebeğim sallanmak istemiyordu iyice doyurup yanına yatırıyordum loş ışıkta el ele uyuyorduk.
Benim beneğim de yanımda yatmak istiyormuş. Çok zor uykuya dalan bebeğimi artık yatarken emziriyorum sonra yüzünü mememe yaslayıp uyuyor hemen. Ama ben öyle devam etmeye korkuyorum siz yanınızda mı yatırıyorsunuz

Sabah 6 7 bazen 8 gibi.. aksam uyuduktan sonra gece uykusu cogunlukla iyi 3 saatte bir emzirmeye kaldiriyorum. Nadiren gece uyanip 2 saat gezindigimiz oluyor ama cogu zaman uykuya devam ediyor. Dedigim gibi aksam uyumakta sorun.
Evet ogleden sonra 4 gibinfalan uyaniyor mesela sonra 12 ye kadar uyku yok malesef.
Ya inanin surekli kucagimda. 5 yasinda bir oglum daha var onu o kadar ihmal ediyorumki size anlattamam cunku bebegim surekli kucagimda ya da onun yanindayim vs. Yemin ederim 5yasindaki oglum kendi basina yasiyor gibi onun icin ayri vicdan azabi cekiyorum ama yetemiyorum gercekten surekli yanimda kucagimda bebegim.
Gaz bazen oluyo sureklinolmasada onada damla aldim, kendime e bebekten kimyonlu rezene cayi aldim yedigime ictigime dikkat ediyorum :KK43:
5 yaşındaki oğlunuzu kaygı etmeyin, onun yanında evde olmanız bile yetiyordur aslında, biz kompleks düşünüyoruz çocukların öyle büyük beklentilerini yok içiniz rahat olsun.
Bebiş 3 ayı dolunca biraz toparlar dinlenirsiniz, stres yapmayın kendinize. Hep böyle büyüyor bebekler, ben de tek başıma bakıyorum doğumdan beri, çok zorlanıyorum ama yanındayım sağlığımız yerinde şükür diyorum, yorgunlukta o büyüdükçe unutuluyor... Sağlıkla büyüsün kuzucuklariniz...

Evet benim bebeğim hamakta sürekli sallarsam uyuyor. Kucakta göğsümde uyuyor aka yatakta yatmıyor. Bunu biliyorum ona ayak uyduruyorum. Onlar ne isterse nasıl istersem öyle
Aynen oyle yapacak bir sey yok :KK43: onlara gore hareket edicez artik :)

Benim beneğim de yanımda yatmak istiyormuş. Çok zor uykuya dalan bebeğimi artık yatarken emziriyorum sonra yüzünü mememe yaslayıp uyuyor hemen. Ama ben öyle devam etmeye korkuyorum siz yanınızda mı yatırıyorsunuz
Yatagimin yaninda park besik var orda yatiriyorum. Yanimda 5 yasjndaki oglum yatiyor. Oda sagolsun biraz deli yatiyor. O yuzden bebegimi yanima almaya korkuyorum. Olur uyku hali olmayacak bir sey olur diye korkuyorum. Oglum normalde yanimda yatmiyordu ama kardesi dogdugundan beei yanimda yatiyo

5 yaşındaki oğlunuzu kaygı etmeyin, onun yanında evde olmanız bile yetiyordur aslında, biz kompleks düşünüyoruz çocukların öyle büyük beklentilerini yok içiniz rahat olsun.
Bebiş 3 ayı dolunca biraz toparlar dinlenirsiniz, stres yapmayın kendinize. Hep böyle büyüyor bebekler, ben de tek başıma bakıyorum doğumdan beri, çok zorlanıyorum ama yanındayım sağlığımız yerinde şükür diyorum, yorgunlukta o büyüdükçe unutuluyor... Sağlıkla büyüsün kuzucuklariniz...
Amin allah razi olsun saolun cümlemizinki insallah. Oglum oyun oynamak istiyor hic bir sey yapamiyorum kardesi biraz uyusa ben evi toparlamaya ne bileyim yemek yapmaya calsiiyorum sonra hopp geri uyaniyor zaten. Bu sene 1.sinifa baslayacak ama yaz boyu benimle birlikte evdeydi hep malesef hastane haricinde disari cikmadik hic diyebilirim. Cok uzuluyorum :KK43:

Ben uyutana kadar öyle yapıp sonra beşiğe alıyordum, şu anda 16 aylık biz 3 ay önce emmeyi kestik hamile olduğum için 🥺😊
Maşallah şimdi yanına yatıyorum konuşuyor kendi kendine 15 20 dk sonra uyuyor

Ben uyutana kadar öyle yapıp sonra beşiğe alıyordum, şu anda 16 aylık biz 3 ay önce emmeyi kestik hamile olduğum için 🥺😊
Maşallah şimdi yanına yatıyorum konuşuyor kendi kendine 15 20 dk sonra uyuyor
Ben gün içinde beşiğine alırken hemen uyanıyor tekrar zor uyutuyorum ☺️ ne güzel uyumayı öğrenmiş güzelce 🥹

X