bebişlerinizi nasıl uyutuyorsunuz?

ayperincim elips gibi dediğin kafasının arkası yuvarlak değişmi?yani dışa doğru amerekan traşı gibi :)) mahmudun da öyle kafası sırt üstü pek yatmadığı için yuvarlak ama çok hoş duruyor :)) mertte yatmıyor sırt üstü

canım kafasının arkası düz değil,yuvarlak ama öyle durabilen yuvarlaklardan değil ..oval ..elips gibi ,dediğin gibi tam amerikan tıraşı ..bir arkadaşım kafatası cok güzel yan yatırdığından böyle değil mi dedi..bende doğmadan öyleydi dedim:dance:
düz koyduğumda durmuyordu yerinde sağa sola düşüyordu,şimdilerde biraz kontrol edebiliyor, o yüzden emzirdikten sonra kusar diye yan yatırma derdim olmadı,direk yatırırım kafası hemen sağa sola düşer:roflol:

sırnaşık şey:roflol::roflol::roflol: ilahi ayperin güldürdün beni....kafası öyle olanlar zeki olurmuş ayperincim mertinde doğduğundan beri öyle kafası hazneye girmiş demişti dr ondan diye düşündüm zaten doğumdan 1 hafta öncesinde yürüyüşüm baya değişmişti bacaklarım baya ayrık ayrık duruyordu merdivenleri felan çıkamıyordum

sizinde bebişler akşam huysuzlanıyormu?benimki akşam 6dan yatan kadar 9-10 a kadar huysuzlanıyor ağlıyo uymuyo.....kolik müziği biraz işe yarıyor ama yine mızmızlanıyor...yarında aşımız var napcaz bakalım umarım fazla etkilenmez

benim kuzucuğumda yüzüstü çok rahat yatıyo sırt üstü ve yan yatırdığım anda hemen uyanıyo.. avebru ve yaseemin dün yazışmalarınızı okudum çok tedirgin oldum dün gece yüzüstü yatırmıyım dedim ama uyumadıki yavrum. Kafasını da çok rahat çeviriyor, yaseemin sana katılıyorum bende kızımı yüzüstü yatırcam biz hastanedeyken öyle yatırdık doktorlar bişey demedi ama çıkarken yatırmayın dediler ama kızım ilk doğduğundan beri kafasını çeviriyor yatağına yatırıp dua ediyorum allaha emanet diyorum allahım onu korusun nasıl rahatsa öle yatırmak daha mantıklı gibi geliyo bana

benim kızım gece 12 ile 5 arası uyumuyo çok zor benim için gündüz ise sürekli uyuyo diğer oğlum gece gündüz sürekli uyuyodu ben sırt üstü yatırıyorum başını yana çeviriyorum ama yine çeviriyo kafa yapısı çok güzel bir sorunum yok gazı için hindistan cevizi tohumu birdiğer adı muskat bıçakla kazıyorum tozhalinde çocuğun ağzına veriyorum arkasından su veriyorum yada emziriyorum oğlum 9 yaşında onada aynısını veriyodum çocuk rahaçça gazını çıkarıyo tavsiye ederim aktarda bulabilirsiniz

evet canım bende ilk oğluma ondan kullanmıştım işe yarıyor sen söyleyine aklıma geldi :) gerçi artık bizim yaramazlar büyüdüler gaz problemleri pek kalmadı bildiğim kadarıyla yerimseniben

Doktor bize gaz için neo baby diye bir şurup verdi..İçinde dereotu var. günde 3 kez vermek gerekiyormuş ama ben sadece sıkıntısı olduğunu hissedersem veriyorum, özellikle geceleri veriyorum oğlumda sabaha karşı 21 pare top atışıyla uyandırıyor beni :))

:roflol::roflol::roflol::roflol: ben top atışlarını duyunca seviniyorum ohh rahatladı oğluşum diesırnaşık şey

kızlar bebişleriniz gece uyursa gündüz uyumamalrı normal benimkide öyle 3 aylık kızım var size tavsiyem ben önce banyo ettiriyorum hergün yaz nasıl olsa zaten emince çok terliyo malum bide kusuyolar sonra altını değiştiriyorum karnını doyuruyorum emerken uyuyo zaten sonra her bebekde bir değil tabi sancısı falan olur o ayrı en fazla 2 saat uyuyo oda bana yetiyo :)

mert bugünlerde gündüz uyuyamıyo yani uyuyo hemen uyanıyo niye anlamadım.bugünde sabahtan beri daha yeni uyudu sayılır uyuyo hemen uyanıyo gece fena değil uykusuda gündüz neden böyle oldu anlamadım...sestenmi etkilenmeye başladı acaba?abisine akülü araba aldık onun sesine hemen uyanıyo onuda çalıştırtmıyorum umarım sessizliği istem,yordur çünkü çok zor oluyo öyle

yaseminciğim sesten etkilenen cocukta cok zor hakikaten..inş.öyle değildir..uykusunun hafifliğindedir belki..
kuzenimin cocuğu öyle ,ama en kötüsünden,kız uyurken evde onlar fıs fıs konuşuyorlar..:) ben özellikle nehir uyurken gürültü yapmaya çalışıyorum,evi süpürüyorum,müzik açıyorum, vs..alışsın da sonra sıkıntı olması diye.
bizimkide gündüzleri bazen uykusuzluktan bağırıyor ,ama ne bağırma,huysuzluktan resmen sinirleniyor...uyutuyorum 10 dk sonra cin cin etrafa bakıyor..sanki saatlerce uyumuşta uyanmış gibi:)

Son düzenleme:
ayperincim aynen mertte öyle işte 10 dk bi gidiyorum kıpır kıpır kıpırdanıyo eli ağzında şapur şupur :) niye acaba yaaa

yaseminciğim buaralar benim oğluştada var uyku problemi bazı günler çok yoruyor beni bu konuda özellikle iş yapacağım zaman yapıyor nedense istiyor heralde yanında yatıp uyuyayım ilgileneyim onunla:))) ben koyuyorum yatağa o uyanıyor ben koyuyorum o uyanınıyor memede istiyor. yine gelişimleriyle alakalı heralde büyüyorlar keratalar uykularıda azlıyor:))))) gece bi problemimiz yok mışıl mışıl sabaha kadar......

evet kardelencim mertte gece uyuyo amaa günüdüz bazen aynen senin dediğin gibi yapıyo hiç ni iş yapamıyorum uyanıkta durmak istemiyo.bu arada oğlun çok tatlı maşşallah mert gibi keltoş :) mertin saçları baya döküldü yenileri çıkıyo uzunlu kısalı ama baya az

yasecim benim oğlanda aynı seninki gibi gündüzleri tilki uykusu misali hiç belli olmuyo....
sallayarak uyutuyorum gündüzleri ama gece oldumu saat ondan sonra maşallah sabaha kadar hiç sallamadan uyuyo...
gündüz uykuyu sevmeyecek yada ses olayı sanırım gece rahata eriyo çocuk :)))
aman gece uyusunda maşallh gündüzleri bi şekilde çekiliyo ama gece çok zor olurdu aman nazar değmesin....

evet kardelennncim gece uyksuu olsunda günüz idare ederiz ALLAH onlara sağlık sıhhat versinde...daha çok yazacaktım ama mahmud acıkmış :)) mutfak yolu görünüyo

off off 3 gündür gündüz yarım saat uyuyoruz uyakkende sürekli huzursuz uykusunu alamadığı için

Benim kuzuda öyle 4-5 gündür gündüzleri toplasan 1 saat uyumuyo ve çok huysuz acaba havaların son günlerde çok sıcak olmasına bağlı olabilirmi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…