Bebişleriniz dönmeye başladımı??

uzumbugusu

Siyah İnci'm...
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2008
2.811
3.553
Dün bebeğimi sırt üstü yerde yatırmıştım..geldim baktım yüzüstü yatıyo..

Çok şaşırdım ve çooook mutlu oldum..

Artık dönmeye başladı bebeğim..Sizinkilerde dönüyomu :emir_bebek:

evet canım benim kızımda yaklaşık 2 haftadır dönüyor-yuvarlanıyor,ayaklarını elelrıne kaldırıp ayaklarını kendıne cekıyor..artık yalnız bırakmaya gelmezler:)başgelemicez bunlara:)delikafaduldendelikafadulden

ya benimki de dönüyor da, yüz üstü dönmeye daha yeni yeni başladı, sizinki erken başlamış yaa, geçen ay sadece yana dönüyordu, şimdi ben d eyüzükoyun buluyorum nisa hanımı, elleriyle ayaklarını tuttuğunu da hiç görmedim, oysa çok hareketli ama

evet canım benim kızımda yaklaşık 2 haftadır dönüyor-yuvarlanıyor,ayaklarını elelrıne kaldırıp ayaklarını kendıne cekıyor..artık yalnız bırakmaya gelmezler:)başgelemicez bunlara:)delikafaduldendelikafadulden

Kesinlikle haklısın.. :sm_cool:

Artık korkmaya başladım diğer odaya geçiceksem düşmesin diye yere yatırıyorum

ya benimki de dönüyor da, yüz üstü dönmeye daha yeni yeni başladı, sizinki erken başlamış yaa, geçen ay sadece yana dönüyordu, şimdi ben d eyüzükoyun buluyorum nisa hanımı, elleriyle ayaklarını tuttuğunu da hiç görmedim, oysa çok hareketli ama

Canım benimkide daha yeni dönüyo..15 şubat doğumlu..

Ayaklarını çok kaldırıo ama elleriyle tutacak kadar değil..

Ama yattığı yerden kalkacakmış gibi başını gövdesini kaldırmaya çalışıo.. :nazar:

evet arkadaşlar artık bu yaramazları yalnız bırakmaya gelmiyor bizimki nerdeyse 3 haftadır dönüyor ve bende onu yalnız bırakamıyorum hep yere yatırıyorum odadan ayrılırken bızımkide kolundan destek alarak gövdesini de kaldırmaya başladı nerdeyse kalkıp yürücek gibi yapıyor kendini annem sakın yalnız bırakma bunun ne yapacağı belli olmaz artık deyip duruyor :))

yaaa öylemi :çok üzgünüm: benim kızım 3.5 aylık ama sadece kendini itiyo yere yatırdığımda ayaklarıyla tepinerek yönünü değiştiriyo ve sadece bi tarafına dönüyo oda tam değil.... niye böyle CADIARZU

altunhan benimkide dönmüyo canım..hemen stres yapma...sırt üstü yatırınca kendini sağa sola çeviriyor..yüzükoyun yatırınca kollarıyla başını/gövdesini kaldırıyor...ayaklarını kaldırıyor yukarıya...şimdilik bu kadar...bu ay dönme çalışması yapın dedi doktorumuz..yere yatırıp, renkli bir oyuncağı yakalatmaya çalışarak dönmesine yardım edin dedi..cisimleri yakalamaya da başlaması lazım 1-1.5 ay içinde...ama meraklanma daha çok zamanları var...hepsi olacak..

altunhan benimkide dönmüyo canım..hemen stres yapma...sırt üstü yatırınca kendini sağa sola çeviriyor..yüzükoyun yatırınca kollarıyla başını/gövdesini kaldırıyor...ayaklarını kaldırıyor yukarıya...şimdilik bu kadar...bu ay dönme çalışması yapın dedi doktorumuz..yere yatırıp, renkli bir oyuncağı yakalatmaya çalışarak dönmesine yardım edin dedi..cisimleri yakalamaya da başlaması lazım 1-1.5 ay içinde...ama meraklanma daha çok zamanları var...hepsi olacak..

yani yüzüstü yatırıp oyuncağı gösterip emeklemesini sağlamak gibimi?
bide benim kızım oyuncağı elinde tutmuyo

Ewet önce saga sola dönüyolar zaten daha sonrada tamamen çeviriolar vücutlarını..

Ben daha hiç doktora götürmedim..Siz her ay götürüomusunuzki..

benim oğlumda 4 şubat doğumlu ama daha dönmedi ama gövdesini kaldırmaya çalışıyo kendini sağa sola döndürüyo bacaklarını büküp karnına çekiyo diz kapağını tutuyo çok hoşuna gidiyo çığlık atıyo bekliyorum ne zaman dönecek cuma günü gidicez dr a bakalım ne diyecek dişlik aldım elini çok ağzına alıyo diye onu tutmayı çok sevdi biraz oynayıp düşürüyo tekrar vermemiz için bağırıyo çok tatlı yaa RABBıM HEPıMıZıN EVLADINA SAĞLIK SIHHAT VERSıN

ben biliyorum benimkinde var bi tuhaflık:)kızlar yaa var ya elleriyle ayaklarını oynamayı öyle cok sevıyorkı bırde inceleyışi varki tombul ayak parmaklarını..kendini keşfediyor.sürekli yapıyor bunu..hemen hemen her yarım saatte.ayaklar hop havaya elleriyle tutuluyo..yesin annesi kıuzucugunu..birde oturmak istiyo galıba yattıgı eyrden yana dönüp başını akldırıyo..doktor zaten motor gelişimi süper dedi..ve biz hergün egzersiz ve masaj mutlaka yapıyoruz..bırde yüzüstü yatırıp ekndı klendıne başını akldırmasını saglayın benim kız aştı artık kendını dakıkalarca durabılıyor yüzüstü ve bası yukarda.maşallah..kas gelişimleri için cok faydalıymıs bu hareket

yaaa öylemi :çok üzgünüm: benim kızım 3.5 aylık ama sadece kendini itiyo yere yatırdığımda ayaklarıyla tepinerek yönünü değiştiriyo ve sadece bi tarafına dönüyo oda tam değil.... niye böyle CADIARZU

canım her bebeğin gelişimi farklıdır..senınkısıde başlar yakında.

ılk düşüşümüzüde gerçekleştirmiş olduk.. :1no2:

Babasına bırakıp mutfaga geçmiştim..Bilgisayarla ugrasırken hoooop aşağı düşmüş..Çok korktum ama Allahtan bişey olmadı..

İlk düşüşümüzüde gerçekleştirmiş olduk.. :1no2:

Babasına bırakıp mutfaga geçmiştim..Bilgisayarla ugrasırken hoooop aşağı düşmüş..Çok korktum ama Allahtan bişey olmadı..

ah yavruuum kıyamam..ya bak başladık artık koşuşturmacanın büyüğüne..geçmiş olsun canım yaa..inşallah bir daha olmaz..ben odadan cıkarken yere battanıyesını serip onun üzerine bırakıyorum..

Ewet önce saga sola dönüyolar zaten daha sonrada tamamen çeviriolar vücutlarını..

Ben daha hiç doktora götürmedim..Siz her ay götürüomusunuzki..

1 yaşına kadar aylık, 1 yaşından sonra 3 aylık rutin kontrolleri olacak..ben her ay aşıları, ölçümleri ve tabi bilgilenmek açısından da muhakkak götürüyorum canım...

ah yavruuum kıyamam..ya bak başladık artık koşuşturmacanın büyüğüne..geçmiş olsun canım yaa..inşallah bir daha olmaz..ben odadan cıkarken yere battanıyesını serip onun üzerine bırakıyorum..

Bende ewde teksem battaniyenin üzerinde bırakıorum ama babasına güvenmiştim..Yerde battaniyesi seriliydi onun üzerine düşmüş..

Babası işe gidene kadar 100 kere tek bırakma,beşiğinden başka yere yatırma,düşerse gösteririm sana vb. bi ton laf etti..Sanki ben düşürmüşüm gibi kafamçokkarıştı

İşimiz zor bundan sonra..

ya telaş etmeyin her bebeğin gelişimi farklıdırrr, 1-2 gün içinde bile değişebiliyor bebekler, belki yarın sizinkiler de dönmeye başlar, bu arda benim kızımda kendi kendine oturmak için hamleler yapmaya başladı, başını inatla diriyor kaldırmak için, öyle bir uğraşıyor ki kalkmak için ellerinden tutuyorum, kalkmasına yardımcı oluyorum, innaılmaz seviniyor, adeta yatmak istemiyor, yatırınca cadı gibi basıyor çığlığı

benim oğlumda henüz dönemiyor ama 5-10 güne kadar döner yarım yamalak dönüyor ama tam diil.hemen olduğu yere geliveriyor.koca popolu:) henüz ayaklarıyla da oynamıyor.onu ayakta tutmamızı çok seviyor.biraz ileri doğru alınca hemen ayağını kaldırp adım atıyor.Galiba emeklemeden yürüyecek bizimki:KK70:

X