Bebislerin susuz kalma tehlikesi:((

Kancicegim

Aysima´nin Annesi:)
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2007
3.933
19
Slm kizlar ben az once bir arkadasimla konustum ..
arkadasim 7 aylik hamile..gecen gun dr a gitmis kontrol icin,dr muayenede bebegin suyunun bittigini söylemis yani azalmis...bebegin 7.ayi doldurmasina birkacgun kalmis,dr da birkac gun sonra sezeryanla alalim demis...dr un dedigine gore bebegin yasamasi % 85 mis..
sorum su böyle bir olayla karsilasirsak ( Allah korusun) ne yapamiz gerek..?ya da bebegin suyunun bitmemesi icin bizim yapabilecegimiz bisey var mi? bunu yasayan var mi aranizda ?
ben de korkmaya basladim ya bebegimin suyu biterse diye..:çok üzgünüm:.carsamba gunu dra gidecegim ama bir de size söyleyeyim dedim...:CüvCüv:Allah tum hamislere yardim etsin...

benimde son zamanlarda azalmaya başlamıştı.9 gün önce sezryan oldum ama bu da normal. arkadaşınınki epey erken azalmış.telaşlanma bol bol su iç.doktrum öyle demişti bana.

canım ya ilk defa böyle bişey duydum Allah korusun su nasıl bitiyor kendi kendine anlamış değilim neden oluyomuş böyle bişey anlatırsan sevinirim

evet malesef sık sık duyar oldum bunu.allah korusun diyelim.ama duyduğuma göre bol sıvı tüketmek gerekiyormuş.dr gittiğimde bende sorayım öğreneyim bilgimiz olsun....

kancicegim cnm boyle olumsuzluklarla kafani yorma bak kizarim ha hani herseyi pozitif dusunecektik benim bebisimi uzme bakayim vallahi bak bir terlik geliyor sana hersey yolunda gidecek allahin izniyle gunde en az 2 litre su icmeyi ihaml etme cnm

Son düzenleme:
benimde 2 aylıkken azalmıştı hatta çok azmış .dr günde 2 litre su iç dedi ama faydası olmadı.
arkadasın için şuan en doğru kararı dr u verecektir. 7 aylık doğacak bebeklerin yasama sansı fazla canım.

canım bende 27 haftalık hamileyim, bebeğimin suyu hep iyiydi ama son kontrolde bebeğin suyunun azaldığı söylendi..günde 3 litreden fazla su içerim normalde ama demekki onunla ilgisi yokmuş..dr a ne yapmam lazım dediğimde sen bişey yapamassın suyu plesanta üretir demişti.bende şu anda bişey yapmıyorum ama bişey olacağını da sanmıyorum pek ..gittiğim dr kendi dr um değildi ..başka bir sebepten gittim bebeğime de baktırmıştım..yani dr a inanmadım pek..sen de içini rahat tut..sende de olacak diye bir kaide yok..

Abimin eşide ayni sorunla karşi karşiya kalmişti ve durumu çok daha ciddi ve acildi ayrica bide hastahane kabul etmedi ve istanbula ambulansla sevk etmişlerdi hastahaneye vardiklarinda doktor çok umutsuz bir şekilde bebeği muayne ederken yaşadiğini farketmiş ve çok sevinmişti acilen sezeryana girdi şimdi çok sağlikli 7 yaşinda bir kiz yiğenim varayrica yengemim suyu hiç kalmamişti 2 saat te o şekilde bebek içinde kalmişti.yani kizlar allah ömür verdiyse kimse engel olmaz yaşamasina ve yaşar.

ya kizlar biliyorum haklisiniz bana kizmakta ama ne yapayim elde degil insan dusunmeden edemiyor,,,ben suyu en cok tuketenlerdenim gunde 2,5 lt. rahat iciyorum dr um da ic diyor zaten...ama iste insanin aklina bir acaba geliyor...
bizim bir sorunumuz yok dr hersey normal dedi cok sukur...
bu arada lora attigin terlik kafami yardi kiz,tmm anladim...

canım ya ilk defa böyle bişey duydum Allah korusun su nasıl bitiyor kendi kendine anlamış değilim neden oluyomuş böyle bişey anlatırsan sevinirim

canim benim galiba plasenta tuketiyormus suyu...
bir de o arkadasim cok zayif ve az yemek yiyor...
acaba bununla alakasi olabilir mi??

canım benim sen yine de olumlu düşün Allah korusun yavrularımızı gönlünü ferah tut o arkadaşın için üzüldüm ya yemek yiyemiyo diyosun halbu ki bebişini beslemesi lazım zorla da olsa yemesi lazım Allah yardımcısı olsun arkadaşının ve hepimizin.

selamm bende bebeğimi suyu azaldığı için 24. haftada erken doğdu ve kaybettımm buna çözüm yokk çok su içmenin faydası yokk .. zor bı durumm ..rabbım kımseyı bu durumda bırakmasın.....

Slm kizlar ben az once bir arkadasimla konustum ..
arkadasim 7 aylik hamile..gecen gun dr a gitmis kontrol icin,dr muayenede bebegin suyunun bittigini söylemis yani azalmis...bebegin 7.ayi doldurmasina birkacgun kalmis,dr da birkac gun sonra sezeryanla alalim demis...dr un dedigine gore bebegin yasamasi % 85 mis..
sorum su böyle bir olayla karsilasirsak ( Allah korusun) ne yapamiz gerek..?ya da bebegin suyunun bitmemesi icin bizim yapabilecegimiz bisey var mi? bunu yasayan var mi aranizda ?
ben de korkmaya basladim ya bebegimin suyu biterse diye..:çok üzgünüm:.carsamba gunu dra gidecegim ama bir de size söyleyeyim dedim...:CüvCüv:Allah tum hamislere yardim etsin...

canım ilk gebeliğimde 5. ayımdan itibaren suyum helmeye başladı 8. ayda amniyos sıvısı bebeğimin yaşamasına yeterli olamayacak kadar azalmıştı bi ara tedavi gördüm antibiyotik tedavisi hastanede yatarak ama olumlu sonuç alamadık
hastanede bi arkadaş akrabasının bu problemi bol su içerek atlattığını söylemişti günde 5 lt. su içmeye başladım ki bu da çok iyi bi durum değil aslında artı meyve suyu çay derken aldığım sıvı 7 litreyi buluyordu dr'um çok abartmışsın dedi ama çok şükür dr öyle desede bu yöntemle bebeğimi normal doğum zamanı dolana kadar karnımda taşıyabildim ama en son muayenemde bebeğimi hemen almaları gerekti çünkü suyum bitmişti
sezeryanla doğum yaptım şunu söyleyebilirim bol sı için ve istirahat edin merak etmeyin dikkat ederseniz bişey olmaz inşallah ama şu var eğer amniyos sıvısı büyük oranda azalırsa geri dönüşü olmuyor sadece su ve bol istirahat gerisini kafana takma olumsuz düşünme herkesde olacak diye bişey yok canımsın bak sezeryanlada olsa bebeğimi doğurdum ve gayet sağlıklı şimdi yine gebeyim 5. ayımdayım şimdilik bi sorun yok her gebelik bir olmuyora.s.

her gebelik birbirinden çok farklıdır ve bencede kıyaslama yapmayın benim de son kontrolde dr. suyun sınırda günde 5lt su iç dedi malum yazın çok terliyouz gerçekten dr.söyleyene kadar da fazla dikkat etmiyodum sonraki 2 hafat sürekli su içtim dr. herşey çok iyi devam dei bakalım bi elimizden geleni yapalım da gerisi Allaha kalmış

canım ilk gebeliğimde 5. ayımdan itibaren suyum helmeye başladı 8. ayda amniyos sıvısı bebeğimin yaşamasına yeterli olamayacak kadar azalmıştı bi ara tedavi gördüm antibiyotik tedavisi hastanede yatarak ama olumlu sonuç alamadık
hastanede bi arkadaş akrabasının bu problemi bol su içerek atlattığını söylemişti günde 5 lt. su içmeye başladım ki bu da çok iyi bi durum değil aslında artı meyve suyu çay derken aldığım sıvı 7 litreyi buluyordu dr'um çok abartmışsın dedi ama çok şükür dr öyle desede bu yöntemle bebeğimi normal doğum zamanı dolana kadar karnımda taşıyabildim ama en son muayenemde bebeğimi hemen almaları gerekti çünkü suyum bitmişti
sezeryanla doğum yaptım şunu söyleyebilirim bol sı için ve istirahat edin merak etmeyin dikkat ederseniz bişey olmaz inşallah ama şu var eğer amniyos sıvısı büyük oranda azalırsa geri dönüşü olmuyor sadece su ve bol istirahat gerisini kafana takma olumsuz düşünme herkesde olacak diye bişey yok canımsın bak sezeryanlada olsa bebeğimi doğurdum ve gayet sağlıklı şimdi yine gebeyim 5. ayımdayım şimdilik bi sorun yok her gebelik bir olmuyora.s.

ya insan ister istemez korkuyor ..zaten dr da diyor bol bol su ic diye.ama arkadasimi gorseniz tig gibi cok zayif...ben de dikkat ediyorum artik 5. aya girdik dinleniyorum bol su iciyorum ve yuruyus yapiyorum...Allah bebegini sana bagislamis canim ya...a.s.
insallah arkadasim da hayirlisiyla dogurur bebisini...

bu arada el-muallim canim senin icin de cok uzuldum ama iste kismet...
su icmek faydasiz diyorsun ama dr lar bol bol icin diyor..yani biz onlemimizi alalimda Takdir Allah in...

X