Bebişlerimizin kıyafetlerini ne zaman yıkamalıyız???

M

meleğimsin

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi meleğimsin
2009 mayıs anneleri ne zaman yıkamaya başlayalım ben çok sabırsızlanıyorum ama daha 29 haftalığız 32 debaşlasam erken mi olur ki bir an önce yıkayıp ütüleyip yerleştirmek istiyorum siz ne zaman başlamayı düşünüyorsunuz?birde hastane çantasını ne zaman hazır etmek lazım.?:enbuyukkk:

• Konu Sahibi meleğimsin
Valla canım bizim kısmetse haftaya mobilyası gelecek. Bi 15 gün kokusu çıksın diyorum. Sonra yıkayacağım. Yani sanırım en geç mart sonuna bitirmiş olurum yıkayıp, yerleştirme işini. Doğum için mayıs başı dersek 1 ay önce tamamlamış oluyorum yani...

Hastane çantasını ise valla en geç bu ay sonuna tamamlamam lazım. Haftaya izne çıktığımda bi gün gecelik-pijama işini, bigün çanta işini halledersem onuda tamamlamış olurum...

• Konu Sahibi meleğimsin
valla ikiz anne adayıyımm 27 haftayı bitirdik yıkayalım diyoruz
bohça yapıp bekletelim annemde kalıyorumda gidince mobilyayı temizler hemen yerleştiriz diyorum

• Konu Sahibi meleğimsin
çantamı 2 hafta sonra hazırlayacam

• Konu Sahibi meleğimsin
iyi ya bende ben mi çok acele ediyorum dedim bende o zaman martın başında başlarım hem çantayı hazırlamaya hemde bebeğimin kıyafetlerini yıkamaya bende yıkayıp bohça yapıcam çünkü şifonyer bekliyorum...

• Konu Sahibi meleğimsin
başla bacım ne olacak acele değil son zamanda olmaz bu işler ben annemde kalıyorum riskli gebelik benimki 32 görsek diyip duruyor doktorum ......

o yüzden hiçççççççç son zamana bırakmam hiçbişeyi

• Konu Sahibi meleğimsin

canım haklısın inşallah bebeklerini tam zamanlarını doldurdukları zamanda alırsın kucağına...

• Konu Sahibi meleğimsin
bende çok istiyorum ama eşim erken daha diyor bende 28+6yım sabırsızlanıyorum birde ağırlaşıp hiç yapamazsam diyorum sonlara doğru tek başımayım çünkü

• Konu Sahibi meleğimsin
bende daha ne yıkadım ne hazırladım belki mayısa bile kalmam ama bugünlerde başliyim diyorum ne olur ne olmaz önce yıkanacak ütülenecek ayırılacak çanta hazırlanacak nerden baksak iki haftamı bulur tabi hemen bu günlerde başlayabilirsem belki dahada uzun sürer

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi meleğimsin
2008 mayıs annesi olarak hepinize hayırlı doğumlar nasip etsin Rabbim..Hayırlısıyla SAĞLIKLA alın bebişlerinizi kucağınıza inşallah..canım ben 7.ay dolduğunda bebişimin giysilerini büyük bir özenle yıkayıp, kurutup, ütülemiş ve hazırlamıştım çantamı..o minik giysilerini asarken, toplarken, ütülerken çok garip oluyor insan..annelik çok başka bişeymiş arkadaşlar..eşim askerdeydi üstelik..doğum ile eşimin tezkeresi aynı güne rastlıyordu..önce eşim gelsin diye dualar edip az dua beklemedim 2008 mayıs annelerinden..dualarımız kabul oldu ve eşim erken geldi.. 11 mayısta eşim geldi 15 mayısta da bebeğimizi kucağımıza aldık..

sözün özü ne olur ne olmaz erken doğum olabilir diye düşünmüştüm ben..çantanın hazır olmasında bir mahsur yok bence..

• Konu Sahibi meleğimsin
kiyafetleri herhalde mart ortasinda felan yikarim..ee yikadiktan ütüledikten sonrada ufak ufak cantami hazirlarim herhalde :)))

• Konu Sahibi meleğimsin
Önümüzdeki hafta kiyafetleri yikayip ütüledikten sonra, benim ve minigimin cantasini hazirlamayi düsünüyorum. Her ihtimale karsi, hazir kalsin diye...

• Konu Sahibi meleğimsin
vallaha ben karar verdim yarın nasipse başlıcam önce tabi yıkayacağım ben hacışakirin sabun tozuyla yıkamayı düşünüyorum sizce yeterlimiyani ektradan yumuşatıcıda kullanmalımıyım

• Konu Sahibi meleğimsin
eveet nihayet kıyafetlerini yıkadım çok şükür ama sadece kıyafetleri daha penye battaniyeleri var ve daha çantası için herşey hazır değil benimde daha bez alıcam pişik kremi vs onları tamamlıyayım sonrada çantayı hazırlamaya geçicem heralde mart sonu bulur vallaha kızlar erken falan demeyin hemen olmuyo bu işler yani en azından benim için eşimin işinden dolayı şehir merkezine 40km uzaktayım ilçedede alabileceğim hiç birşey yok ancak merkeze gidince alışverişimi yapabiliyorum oda hepsi birden alınmıyo siz siz olun bence biran önce bitirmeye bakın ne olacakki tertemiz dursun bi köşede kirlenir tozlanır diye düşünüyorsanız bi bohça gibi birşeye koyun yada hurçun içine koyun tertemiz dursun doğuma yakında yerleştirirsiniz siz bilirsiniz tabi benim fikrim bu

• Konu Sahibi meleğimsin
walla bende martın 16 sında izne çıkıyorum 26sındada doğum iznim başlıyor yani mart sonu gibi yaparım diyorum bu işleri yıkayıp ütüleyip şifonyere yerleştircem toz olmaz herhalde öyle hurç yapmıycam sizler aldıgınız uyku setlerinide yıkıycakmısınız benimki ambalajlıydı ama magzada açıp bakmıştım bişey olurmu acaba yıkasammı birde bana bir arkadas küçük peluş oyuncaklar verdi sandıkda saklıyormuş kendi kızıın onları makinaya atsam yıkasam olurmu hangi programda yıkasam birde?ay çok heyecanlıyım ya biran önce mayıs gelse ben 10 ile 20 si arası sezeryenle doğurcam her gün dua ediyorum biran önce mayıs olsun heehheee..

• Konu Sahibi meleğimsin
bende yarısını yıkadım ütüledim bohça yaptım yarısınıda bu hafta içi halledicem kendi çantamı hazırladım bebeğiminkininde 1-2 eksiği var onlarıda ayarladıktan sonra herşeyim hazır olmuş olucak..herkeze hayırlı doğumlar

• Konu Sahibi meleğimsin
ayyyyyyyyyyy ben daha hiç bişey yapmadımmmmmdelikafaduldendelikafadulden

• Konu Sahibi meleğimsin
ayyyyyyyyyyy ben daha hiç bişey yapmadımmmmmdelikafaduldendelikafadulden
Korkma bacım bende yapmadım,hatta daha bebişe eşyada almadık,annem bikaç parça aldı o kadar,panik oldum şimdidelikafaduldendelikafadulden

• Konu Sahibi meleğimsin
Korkma bacım bende yapmadım,hatta daha bebişe eşyada almadık,annem bikaç parça aldı o kadar,panik oldum şimdidelikafaduldendelikafadulden

aynen canım ya
sadece geçen hafta bir hastane çıkışı takım aldım kızıma başka da bişeyi yok
eşim hala çok korkuyor bişey olacak diye
daha zamanı var alırız herşeyi diyor
inş geç kalmam:1shok::1shok::uhm:

• Konu Sahibi meleğimsin
Benim hazirliklar neredeyse bitti:) Sanirim erken ama gec olmasindan iyidir. Birkac parca yikanacak sey kaldi, sonrasinda ütü. Cantayida hazirladim mi, hafta sonuna kalmaz bitmis olur...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…