Doğuma Hazırlık bebişlerimize neler almaya başladık?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

bennys

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
83
0
kızlar haziran anneleri olarak biraz boşladık birbirimizi galiba.
ee neredeyse yolu yarıladık. bebişlerimize alış verişe başladınız mı?
açıkçası ben bu indirimleri kaçırmayayım die alışverişime başladım da bi sürü şey aldım bile.
sizler almaya başladınız mı?
bu arada bebek arabası konusunda ne yapacaksınız ya bu port bebeli arabalardan bı alıcaksınız yoksa sadece araba mı?
biraz birbirimize fikir versek buradan iyi olur en azından benim fikirlere ihtiyacım vaaarrr kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

valla ben normal doğum düşünüorum şu anda ama epidural düşünüorum. bütün arkadaşlarım epidural yaptı çok memnun kaldılar

ben alttan çıtçıtlı body aldım.7li setti çok kullanışlı oluyomuş yarım kollu yazın ortasında bunalmasın bebişim.birde kazak ördüm:)

bende haziran annesiyim bebeğim kendini henüz bize göstermediği için cinsiyetini öğrenemedik kısmetse bu cumartesi dr gideceğiz. onun için bir kaç parca kıyafet zıbın falan aldık tabi kendi beğendiğimiz renklerde beşik bakıyoruz şimdide tabi doğum iğice yaklaşmadan almıycam beşiği yer kaplamasın. bebeğim için alışverişe çıkmak bambaşka bir zevkmiş :))))))))))))

Ben Daha Hiç Birşey Almadim Ama Ilk Bebeğimin Eşyelari Olduğu Gbibi Duruyor Kullanmak Nasip Olmadiği Için ... Onlari Kullanacağim Tabi Cinsiyet Farkliliği Var Bu Yüzden Kiyafet Aliriz.annemler Başladilar Ama Biz Eşimle Bekliyorum Daha Erken..

Biz anakucağı,hastane çıkışı,tulum,bady,battaniye,takım filan aldık.Allah sağlıkla kullanmayı nasip etsin.Biyerlerden başlamak lazım son aylarda sıkışmayalım

ilk bebekte gercektende günler hiç geçmiycek gibi geliyor kıslar haklısınız taa ki dogana kadar sonrasındaysa cok yorulacaksınız ve hızlanacak zaman şimdiden bol bol dinlenin derim :)
bende haziranın basında 2.bebeğimi kucagıma alıcam kısmetse..kısa kollu cıtcıtlı 7 li mothercare deki badylerden aldım ilkinden deneyimliyim en kaliteli ve kullanışlıları oranınkiler ve yine ordan birkac tulum aldım penye.. banyo küvetimiz ana kucagımız oto koltugumuz otomatik salıncagımız bunlar az kullanıldıgından kızımızdan var yepyeni duruyor :)
yine giyim tarzı birşeyler bu ara cıkıp alıcam birde uninin yenidogan ıslak mendillerinden şimdiden alın birer birer en iisi saf su ve pamuktan üretilior kullanışlı ii bir ürün.

Hurricane yazdığın ıslak mendil markasını nette bulamadım, doğru yazılışı mıdır acaba

eee hazıran annelerı son 3 ayımız kaldı sayılır
neler aldınız bakalım
odasını yatagını vs aldınızmı

hastane icin ben dun ciccitli atletler aldim coraplarini aldim
halasi hediye almis takim
bi tane foto albumu aldim
yatagi var icini almam lazim
sizler neler aldiiiniz bakayiiiiiiiiim

KISA KOLLU ve UZUN KOLLU ÇITÇITLI BADİLER ALDIM.
ÇORAPLI, ÇORAPSIZ PİJAMALAR, YELEKLER ALDIM.
BOL BOL SEVİMLİ ÇORAPLARIMIZ VAR, 2 TANE AYAKKABI PATİĞİMİZ VAR.
İÇ ÇAMAŞIRLARI BİLE VAR KIZIMIN, HASTANE ÇIKIŞI VAR :))
ELBİSESİ, TULUMU ve ANNEANNESİNİN ÖRDÜKLERİ VAR.
EV TEKSTİLİ ve MOBİLYA ALIŞVERİŞİNE HENÜZ ÇIKMADIK, İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE :))
ODASINI HAZIRLADIKTAN SONRA SİZİNLE PAYLAŞIRIM RESMiNİ :))

arkadaşlar hastane çıkışı 1 tane mi aldınız?ben 2 tane almayı düşünüyorum,gereksiz mi olur?

bizim neredeyse herseyimiz tamam.
annakucagi, cocuk arabasi ve ufak tefek seyler eksik.
mobilyasini haftalar önce aldik kurduk bile.
biraz acelecigim galiba kafamçokkarıştı
giysilerini yikayip ütüleyip yerlestiricem önümüzdeki haftalarda.
herseyi tam takir hazir olsun istiyor bebisim gelmeden onu cok seviyorum :asigim::nazar::asigim:

Koskocaman 4 Ay Bana Hiç Bitmeyecekmiş Gibi Geliyor

:nazar:hepinize hayırlı ve sağlıklı doğumlar dilerim kızlar.Sağlıkla kavuşursunuz umatrım bebişlerinize:dance:darsısı da inşallah benim başıma.adetim hep düzenlidi ama bua ya 1 hafta geçikti test yaptık akşam negatif çıktı.hamile olabilirmiyim acaba kantesti yaptırsam belli olur mu.

:nazar:hepinize hayırlı ve sağlıklı doğumlar dilerim kızlar.Sağlıkla kavuşursunuz umatrım bebişlerinize:dance:darsısı da inşallah benim başıma.adetim hep düzenlidi ama bua ya 1 hafta geçikti test yaptık akşam negatif çıktı.hamile olabilirmiyim acaba kantesti yaptırsam belli olur mu.

Allah gönlüne göre versin canım

evet canım aldıgın kıyafetler yıkanıyo yani ben öle yapmıştım oglumda temiz olsunlar ve ütülemiştim hepsini bu bebekleimdede öle yapıcam şuanda bişi almaya başlamadım adaha erken olduguna inanıyorum bide ayırdıgım baya kıyafetim var bebeklerim için zaten ama yinede alıcam ben şimdi onlara örgü örüyorum:))) sonrada zıbınlarını tulumlarını alıcam ve hepsini yine yıkıcam:))) ütülicem:)) canım bu arada tavsiyem bebekler kıyafetleri için deterjanlar var sabundan onlardan al kullan çok güsel oluyo ben ondan kullanmıştım :)allah tez zamanda kavuşturur inş. bebgine saglıklı bir şekilde. allah yardımcın olsun:)

X