Bebişleri ne zaman oturtacagız?

Swetter

Guru
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2007
805
2
Bazı yabancı bebek kanallarında gordum bugun kucucuk bebeklerı oturtmuslardı. Ne zaman oturtmak lazım? Ben hafıften oturtuyorum ama tam degıl korkuyorum tam oturtmaya.

bildiüğim kadarı ile 6. ayından önce oturtmamak gerekli bizim için henüz daha çok erken

bende oturtmak için sabırsızlanıyorum.Ama 5-6 aydan sonra diyorlar.Araştırmak lazım.
bizim kız bi otursada doya doya etrafı izlese :)) Yoruldum kafasını dik tutacağım diye.
Kucağıma hafif meyilli yatırıyorum,sinirleniyor,illa kafasını dikecek cadı.

4 aylıkken yavaş yavaş yarım oturtulabilir, 6.aydan sonra oturmaya başlayabilir tabi yine destekli,

birazda bebekten bebeğe değişir, herbirinin fiziksel gelişimi farklı çünkü

ben kızımı iki aylıkken destekli oturtmaya başlamıştım 3 aylıkkende çok rahat oturuyordu ben inanmıyorum yanlış olacagına sadece oturturken dikkatli sert hareketler yapmamak lazım o kadar sonuçta bebekler anne karnında kıvrılmış bi şekilde durmuyolarmı onların bedeni çok esnek olur

ben şimdi oturtmaktan yana degilim beli agrır diyolar

iki aylık bebeğin oturtulması banada doğru gelmedi, kemikleri yeterince güçlü değil çünkü

şimdi oturtursak başı da öne düşer bence çok uzun süre dik tutamazlarki.hem beli ağrır,hem kemikleri o kadar güçlü değil.bencde daha oturmamalı

Ya ne bileyim benim kız daha 1,5 ay yarı oturmak için beklemez gibi geliyor.
Elini tutuğum an vücut oturur pozisyona hiç zorlanmadan kalkıyor.

Kucağımda uzanmak istemiyo,oturmak istiyor.Çok dikkat ediyorum destekli tutuyorum.Popişe ağırlık vermiyorum ama Simavinin kızı gibi erkenci mi olcak benimki.
Durmuyo zıpır.

iki aylık bebeğin oturtulması banada doğru gelmedi, kemikleri yeterince güçlü değil çünkü

iki aylıkken yatay şekilde sırtına yastık koyarak etrafı görmesini sağladım ve 3 aylıkkende çok rahat oturmaya başladı yani yavaş yavaş sırtındaki yastığı her geçen gün biraz daha fazla kaldırarak olacak bi iş hemen oturamazlar zaten kemik gelişimide bu şekilde devam eder ve daha erken oturmaya hazırlanır ama sürekli yatarak durmasından daha güzel oluyor tabi her çocugun bir olmayabilir buna müsait olup olmamasını siz bilirisniz ancak

bu tamamen bebeğin kendi yapısıyla alakalı..

bazı bebekler gerçektende 2. aylarında oturmaya müsait duruma gelebiliyolar..

ama herşey için tabi bu kadar acele etmemek lazım..

ben şimdi başlayamam ama..

anakucağına bile yastıksız koyamıyorum hala..

ben de erken olduğunu düşünüyorum.ayrıca aceleye de gerek yok.farkında olmadan zarar vermekten korkarım ben..

geçenlerde sağlık ocağında çok tatlı bir bebk gördüm.6 aylıktı.maviş gözlü.tontiş bir bebk.inanırmısınız sandalyede oturuyor annesi sadece elini tutyordu.5 tane de dişi çıkmıştı.
her bebk farklı gerşeçten

Ben gecen de ana kucağına desteksiz yatırdım da resme oturuyor gibi geldi bana o yüzden de korktum bence daha baş kontrolleri tam olarak gelişmediği için oturtmamak lazım. Bana da dr 6. ayı bekle demişti. Bekliyoruz bakalım :)) Ama bu cimcime de beklemeye hiç razı değil en azından beklerken yatmaya. Sürekli kucağımda başı dik olsun ve meraklı meraklı etrafı seyretsin. Bayılıyorum o hallerine :)

gelişimde bireysel farklılıklar illaki olacaktır arkadaşlar, biri 3 aylıkken oturur diğeri 8 aylıkken, ama bu kaynaklarda ortalama 6. ay diye geçer, birçok uzmanda daha erken oturmasının belki zararı olmasada yararıda olmadığını belirtir, bebeklerimizin gelişimleri önde seyredebilir ama zorlamanın anlamı yok
ben ana kucağına destek koymadan oturtuyorum bazende koltuğun köşesine öyle bir koyuyorumki o oturur gibi çevresini izleyebiliyor ama aslında yatıyor

şunuda belirtmeden geçemeyeceğim gelişimde ilkeler olsada her çocuk bir kitaptır

benim oğluşum keremde bugün kahvaltı yaparken kucağımda oturdu sayılır yani yatay pozisyondan daha dik bir konumda oturur gibi çok rahat durdu kucağımda.. önceden sağa sola kaykılırdı şimdi hem kafasını hemde kendini tutabiliyor.. bende çok öyle tutmamaya çalışıyorum daha erken gibi geliyor... birde yattıkları zaman bazen kafayı kaldırıp kalkmak istiyor benim bıdıklar...

aşı kartımızda bebeğinizi oturtmak için 6.ayı beklemelisiniz yazıyor ama 4.ayda yastıkla destekleyerek kısa süreli onlara zarar vermeyecek şekilde oturtabiliriz belki.benim kızımda bıraksam oturcak şimdi kucağıma yatırıyorum sırt üstü öyle durmak istemiyo hemen kafasını ayaklarını kaldırıp oturur pozisyona gelmek istiyo...

demekki hepsi kalkmak istiyor bu bıdıkların:)
bende oto koltuğuna minder koyuyorum.

Geçenlerde ana kucağına oturttum,ana kucağını da kanapeye yasladım.Ne olur ne olmaz diyede koltuğunun altından bağladım tülbentler.
Kafasıda sağa sola düşmesin diye 2 tane yastık koydum.
Benim kız kucakta gibi izledi etrafı çok hoşuna gitti.Bi kaç kez yaptım.Hazırlamak birde onu sonra ordan çıkarmak zor oluyo diye pek yapmıyorum.

ben aynı şeyi koltuk köşesinde yapıyorum oturuyorum zannediyor bızdıkkaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…