bebişleri nasıl giydiriyorsunuz???

seha

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2008
340
2
kızım çok kusuyordu.enfeksiyon kapmış olmasından şüphelenerek idrar tahlili yaptırdık ve idrar yolları mikrop kapmış.şimdi herkes başladı çocuğu üşütüyorsun ince giydiriyorsun...falan filan
bence giydirmem normal ama yinede şüpheye düştümbenneyaptımki
.alta zıbın üstüne atlet-kilot veya çıtlı badi,ayağına çorap,en üstede tulum veya takım bazende kilotlu çorap ve elbise giydiriyorum.kat kat giydirmeye alıştırmak istemedim.hatamı yaptım acaba.CADIARZU
sizler nasıl giydiriyorsunuz,
ayrıca çocuğunda idrar yolları iltihabı olan var mı,ne yapıyorsunuzfisfisfis

alttan cıt cıtlı badi onun ustune uzun kollu ıclık yada zıbın kılotlu corap mutlaka onun ustune tulumu yada pıjaması. bırde mutlaka patık gıydırıyorum cunku en cok ayaktan usuturlermıs.
bırde aklıma takıldı benımkıde kusuyor sık sık enfeksıyonmu tek sebep kusmaya?

en alta cıt cıtlı atlet
onun üstüne yine alttan cıt cıtlı uzun kollu bady
sonra corap üstüne ayaklı alt, üste uzun kollu bir bluz
en üste tulum her yeri kapansın diye.
en son da ayaklara patik üste yelek.

evet kabul ediyorum biraz fazla giydiriyorum ama hasta olmasında cok korkuyorum. doktor da böyle yapmamı söylemiş ve ilk gün kendisi böyle giydir diye tarif etmişti.
evin sıcaklığı hep 25 derece, birde burnunu ve ellerini hepkontrol ediyorum. soğuksa üsüyordur demişti doktor.

bence bir kat daha giydir canım, üşümesin bebişin...

yok canım tek sebep değil tabi.doktor ateşli olur dedi.ama kızımda ateş yoktu,sürekli kusuyordu tahlil yapmasını ben istedim doktordan.iyikide istemişim.yarın tekarar gideceğiz bakalım ne diyecek.

ben en alta çıtçıtlı badi onun üstüne zıbın ya da uzun kollu badi altına külotlu çorap en üstede tulum ya da alt üst takım giydiriyorum ayağınada yün patik giydiriyorum.benim kızımda bi kaçgündür çok kusuyo ağzından burnundan süt geliyo tıkanıyo bide cuma dr a götürcem bakalım.bu arada çok geçmiş olsun sehacım.

ben alta çıtçıtlı badi,kısa çorap üzerine kilotlu çorap ,üstüne alt üst takım veya tulum (tulumların içine bazen uzun kollu bady giydiriyorum ) yün patik bazen de yelek .. ev hep 22 derecede bu arada .
çok kalın giydirmek pek iyi değil diye düşünüyorum biraz soğuğa karşı da dirençleri olması lazım yoksa dışarıda en ufak soğukta veya evdeki hava değişiminde hasta olurlar. bu arada biliyorum ki kız çocukları sıcağı daha çok severler :)) çok sıcağa alışmasın bizimki :))

benim çocuğum çıplak dolaşıyormuş ayol sizinkilerin yanında:1shok:
1.çıtçıtlı uzun kollu badi
2.çorap,
3.patikli alt (hava çok soğuksa)
4.tulum veya alt üst takım
(tulum kısa kolluysa veya hava çok soğuksa penye üst giydiriyorum)
evimizde 22-23 derece arası

kızlar okuuunca şok oldum. ben sadece kısa kollu çıtçıylı bacaksız body, üstüne de uzun kollu bacaklı, çıtçıtlı body giydiriyorum. ayağına da çorap. bu kadar yani. ama bişi olmadı hiç, bugüne kadar. ev çok sıcak ama derecesini de bilmiyorum açıkçası. şimdi annemdeyim ya istanbulda, ince giysin, rahat etsin istiyorum.

benim gibi birini görmek güzel oldu valla deniz anası :))))
ben de arada uzun kollu giydiriom içine. ama genelde kısa kollu.

benim gibi birini görmek güzel oldu valla deniz anası :))))
ben de arada uzun kollu giydiriom içine. ama genelde kısa kollu.

aynen canım kızları okuyunca kendimi kalpsiz düşüncesiz hatta üvey anne gibi hissetmiştim ama seni görünce rahatladım, bu arada allah şükür bebeğimin hiç sağlık problemi olmadı şimdiye kadar

anammm bende sıkı giydiriyorum die düşünüyordum arada ben sadece uzun kollu alttan kısa olan bi bady üstüne polarlı tulum kısa çorap birde üstüne yelek bazen içine kısa kollu bady giydiriyorum evin sıcaklığıda 22 -23 derece bune böyle uzun külotlu çorap bady üstüne zıbın vs abartmışsınız kızlar valla şüpheliydim nasıl giyidiriyorum die ama sizinkileri okuyunca pekte sıkmıyormuşum şapka konusunda tereddütlüydüm üç gündür şapkada takmıyoruz onada alıştırmaya çalışıyorum 40 mız çıktı bugün 1,5 aylık oldu bebişim buarada doktor elleri soğuksa üşüyormudur dedi oğluşumun elleri bazen soğuk oluyor acaba üşüyormudur ????

kizlar cok giydiriyorsunuz ya,bebeklerin vücudu sicagi sogugu ayarlayamazmis uyum zorlugu yasarmis sürekli.

ben kisa kollu yada askili citcitli bady,üzerinede yine uzun kollu citcitli badysini giydiriyorum

altinada esaofman giydirip ayaklarinda corap oluyor hepsi bu.bence nasil alistirirsak öyle olur.

istemiyorum co ksicaga alismasini ben.

sedacim ellerinin soguk olmasi bence bizim gibi hareket edemedikleri icin oluyor.

bizimde genelde ellerimiz ssoguk oluyor ama doktorumuz dediki;ensesine bak soguksa

bebegin üsüyordur..atesi oldugundada burdan anlarsin dedi,.

cilekcim bana da senin ki cok az geldi valla, ben o kadarcık giydirirsem manyak olurum heralde. :)) başka şeylerde değil de bu sıcaklık ayarlama işinde cok evhamlıyım.

ayrıca sanırım yine doktorların arasında bi tezat yakaladık. bana iki hastanede iki ayrı doktor elleri ve burnunu sürekli kontrol etmemi eger soğuksa üşüdüğünü hemen önlem almamı söyledi. ben de öyle yapıyorum.

giyinme işini en azından 2 aylık olana kadar sıkı tutucam, biraz büyüyüp hareketlendikten sonra cok fazla üşümeyecektir diye düşünüyorum.

bebişler hasta olmasınlar da az cok giyinmişler önemi yok.
herkese sağlıklı günler diliyoruum...

Bu doktorların işine de akıl sır ermiyor kızlar. Benimki de eli fazla harket olmadığından soğuk olur, üşüdüğünü ense ve sırtından anlarsın demişti. Ben de öyle yapıyorum. Giyinme işine gelince, ben de nasıl alışırsa öyle gider diye düşünüyorum. O yüzden fazla giydirmiyorm. Ama tabi ki herşey bize bağlı arkadaşlar, içimizden nasıl geliyorsa ve nasıl yaparsak öyle alışacaktır bebişlerimiz. Çok giydiren de benim gibi az giydiren de çok mutlu ve de sağlıklı olsun inşallah :)))))

ben oğluma kısa kollu bady, üstüne penye bir takım , ayağına bir kısa çorap, patik üstünede yelek giydiriyorum evde hiç şapka takmıyorum evim normal ısıda banada doktorumuz çok kat kat giydirme dedi tüm bebişler sağlıklı olsun inşallah

Ben de az giydiriyorum ve oda sıcaklığı 22-24 derece arası. Doktorumuz da böyle doğru olduğunu söyledi. Gerçi nasıl alışırsa öyle gidermiş tecrübeliler de öyle diyolar.. Kimi sıcak sever kimi sevmez, hepimizin yavruları sağlıkla büyüsün inşallah, en önemlisi bu..

Son düzenleme:
arkadalar bizimde evimiz 22 23 derece arası ve bende kısa yada uzun kollu badı patikli pijamalardan kısa çorap ve üstünede tulumunu yada ikili takımını giydiriyorum bazende yelekte giydiriyorum.şapka takmıyorum evin içinde.valla nasıl alıştırırsak öyle gider

tulumların içine patikli pijama mı giydiriyorsun ben şu polarlı tulumlar varya kadifemsi onların içine sadece uzun kollu çıtçıtlı bady ve kısa çorap giydiriyorum bazende kısa kollu body bende mi tulumların içine pijama giydirsem koruma amaçlı acaba

sedacım bebeğin baştan beri giyim tarzına alıştıysa ve üşümyorsa bence bi daha ekstradan bişeyler giydirme.
yani benim fikrim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…