Bebişlere isim...

İnsan bebişinin cinsiyetini bir an evvel ögrenip, ismiyle sevmek istiyor yavruşunu...
Ben kız olursa Derin erkek olursa Arda düşündüm
sizce nasıl?

İnsan bebişinin cinsiyetini bir an evvel ögrenip, ismiyle sevmek istiyor yavruşunu...
Ben kız olursa Derin erkek olursa Arda düşündüm
sizce nasıl?

Hayırlısı olsun canım, öğrenirsin nasılsa :)
bende erkekte arda ismini çok seviyorum. birde Deniz ismini :) oğlum olsaydı ismini deniz koyacaktık. Kızada olur aslında ama erkek kardeşimin ismide Deniz :) ailede hem erkek hem kız aynı isimde tuhaf olur diye vazgeçtik.
Derin ismide güzel, modern bir isim.

Hayırlısı olsun canım, öğrenirsin nasılsa :)
bende erkekte arda ismini çok seviyorum. birde Deniz ismini :) oğlum olsaydı ismini deniz koyacaktık. Kızada olur aslında ama erkek kardeşimin ismide Deniz :) ailede hem erkek hem kız aynı isimde tuhaf olur diye vazgeçtik.
Derin ismide güzel, modern bir isim.

Ben de erkek olursa Deniz ismini çok istedim ama eşime kabul ettiremedim bir türlü sonra Arda ve Çağan'ı buldum ama herkes Arda'yı benimsedi..
Derin ismini de modernliğinden ziyade manası için seviyorum... Uzunluk kadar hacim hesabı da bilsin benim kızım...

arkadaşlar bende sizler gibi isim konusunda ikilemdeyim.Emre hoş bi erkek ismi ama emreler yaramaz olurlar(dipnot:eek:ğluşumun adı emre:)) ben de kız isimleri arasında karar vermekte zorluk çekiyorum oğlumun adını babası koymuştu şimdi sıra bende ama kararsızım işte...

birkaç ay evvel yeğenimin kimliğini çıkarmak için annesiyle birlikte nüfus müdürlüğüne gitmiştim abartısız söylüyorum arkadaşlar erkek ismi olarak arda patlaması var haberiniz olsun:))

Hep Galatasaraylı Arda yuzunden tatlicadiarzu
valla canım kız ismi daha kolay geliyor bana erkek daha zor sanki..
İpek nasıl? Düşünmez misin?
dipnot: Gördüğüm tüm bebek ipekler inanılmaz, şeker ve akıllılar...
bir de Defne ismini seviyorum ben!

Gs'li Arda'nında payı vardır mutlaka ama ben bunu tv de oynayan yerli dizi vardı hani adını hatırlayamadım ama Sanem çelik oynuyordu başrolde odur budur 3 yaş altı her on erkek çocuktan muhtemelen 4 yada 5 'inin adı Arda:)
Kız isimleri hakkındaki fikirlerin için teşekkürler bunlarıda düşünücem mutlaka....

Gs'li Arda'nında payı vardır mutlaka ama ben bunu tv de oynayan yerli dizi vardı hani adını hatırlayamadım ama Sanem çelik oynuyordu başrolde odur budur 3 yaş altı her on erkek çocuktan muhtemelen 4 yada 5 'inin adı Arda:)
Kız isimleri hakkındaki fikirlerin için teşekkürler bunlarıda düşünücem mutlaka....

Doğru vallahi Aliye'de ki Arda :roflol: yerimseniben

ben Ege çok duyuyorum Bhk da bahsetmişti daha evvel...
erkek Ege, kız Duru
klasik ama hiç eskimez Zeynep ismi nasıl? Hem Zeynepler hep çok güzel olur...

erkek olsaydı favori ismimdi Ege,kız ismi bulmakta zor çünkü anlamı ve kulağa hoş gelmesi konusunda alternatif okadar fazlaki karar vermekte zorlanıyoru,.internettende bakıyorum ben çünkü isimlerin anlamı da benim için çok önemli.Kişiler isimlerinin anlamları ile hayata tutunurlarmış diye duymuştum ve isimlerinin anlamları karakterlerine mutlaka yansırmış dolayısı ile hitabı kadar anlamıda önemli benim için..neyseki vaktimiz var daha....

erkek olsaydı favori ismimdi Ege,kız ismi bulmakta zor çünkü anlamı ve kulağa hoş gelmesi konusunda alternatif okadar fazlaki karar vermekte zorlanıyoru,.internettende bakıyorum ben çünkü isimlerin anlamı da benim için çok önemli.Kişiler isimlerinin anlamları ile hayata tutunurlarmış diye duymuştum ve isimlerinin anlamları karakterlerine mutlaka yansırmış dolayısı ile hitabı kadar anlamıda önemli benim için..neyseki vaktimiz var daha....

bende anlamlarına bakıyorum ve o yuzden kızım olsa adını Derin koyacaktım...
Baska erkek ismi buldun mu hiç?

benim bebegim yok ama sizlere yardım etmek isterim tabiki birgün bebgim oldugunda bende düşünecem mesela kız olursa kayrasu zümra sudenur elifnur mina olabilir erkek olursada efe mert olabilir umarım yardımcı olabilmişimdir

ben Ege çok duyuyorum Bhk da bahsetmişti daha evvel...
erkek Ege, kız Duru
klasik ama hiç eskimez Zeynep ismi nasıl? Hem Zeynepler hep çok güzel olur...

zeynep ismine ben de eşim de bayılıyoruz.
eşimin akrabalarında olmasa kesin zeynep olacaktı ama du bakalımlülülülülülü

bende anlamlarına bakıyorum ve o yuzden kızım olsa adını Derin koyacaktım...
Baska erkek ismi buldun mu hiç?

bu arada senin bebiş erkek galiba bu kadar erkek ismine yoğunlaştığına göre :)hayırlısı olsun tabiki ama ben kız isimleri üzerine ihtisas yapıyorum:)şaka bir yana oğlum olduğu için kız istiyordum ve hep kız isimlerine bakıyorum ama erkek ismi olarak Ege gerek anlamı gerekse hitap şekli olarak oldukça hoş bence..

X