bebişlere hazır sumu yoksa kaynatımış sumu verelim

muson

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2008
350
0
sizlere bi sorum olcak netten araştırdm fakat çok fazla bir bilgiye ulaşamadım ben kızıma buzamana kadar hep kaynatılmış su verdim bundan sonra hazır su vermayi düşünüyorum siz nasıl veriyorsunuz suyunu cevaplarınızı bekliyormCADIARZU:uhm:

merhaba canım, bende kızıma kaynatılmış su veriyordum ama bana bir ebe kaynatılmış suyun bebeğin kemiklerine bir yararı olmadığını ve hazır alınmış su vermemi söylemişti .kemiklerinin gelişimi açısından daha yararlıymış hazır su..:emir_bebek:hihoyyytFONT]

Hazir bebek sulari var, onlardan vermeyi düsünüyorum bir süre. Kaynatinca sudaki mineral degerlerinde azalma olabilir, arastirmak ya da doktorlara sormak gerek...

hazır suyu kaynatıp sürahiyi dolduruyorum kullanacağım zaman ısıtıp veriyorum

Hazır suyu kaynatıp veriyorum,varsın kaynamış sudanda mineral vitamin almasın 50 çeşit sebze meyce tahıl anne sütü vs yiyo zaten çocuklar gerekli vitamin ve minerali alıyorlar bence.Su kaynaklı enfeksiyon kapma riski gözönüne alınırsa bence kaynamış su vermek iyidir diyorum.Ayrıca suyunçeşitli mineralleri vardırki kaynatma yoluyla gitmez sadece kimyasal arıtma gerektirir ve bence kaynamış suda çocuğa yeterli derecede faydalıdır.

hazır suyu kaynatıp veriyorum musoncum yarın doktor kontrolümüz var bir sorayım bakalım en dogrusunu iyi bir soru sormuşsun canımbakalım doktorumuz ne dicek kaynatınca mineraller ölüyomuymuş

bende hazır suyu kaynatıp veriyorum canım güzel 1 soru sormuşsun yarın aylık doktor kontrolümüz var bi sorayım bu konuyu bakalım ne diyecek dr teyzemiz

sağol canım bende öyle yapıyorm artık eskiden şebeke suyunu kaynatıp veriyodm kızım dizanteri oldktan sonra iyce korktum

X