Bebişlere emzik?

XSXEKERXIXM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2008
361
0
kızlar bebişlerinize ne zaman emzik vermeyi düşünüyosunuz? netten biraz baktım 6 haftadan sonra verebilirsiniz diyor.

ben vermeyi düşünmüyorum açıkçası.ona haksızlık ettiğimi düşünüyorum. dün bi denedim ama bu denemem sadece 2 dk sürdü vicdan azabı çektim ve geri çıkardım hemen. bi de bunu bıraktırması var.

Ben denedim acaba emer mi diye; hemen yakaladı ama kıyamadım, çok eğreti durdu ağzında yavrucuğumun. Hemen çıkardım. Eşim de istemiyor emzik. Her yerde emzik vermeyin diye yazıyor. Ben de ne yapacağım bilmiyorum.. :ecrin_bebek:

ben çocuk gelişimciyim ve hijyene dikkat edildiği sürece emzik vermenin bir sakıncasını görmüyorum, tabi bunu üniversitedeki hocalarımızın görüşlerine dayanarak söylüyorum, ha şuda var her konuda olduğu gibi bundada farklı görüşler söz konusu vermeyin diyenlerde var

ben veriyorum emme refleksinide doyurması gerekiyor çünkü

bazen karnı doyunca göğsümün ucunu emiyor zıpzıp,sırf zevk için.o zaman canım çok yanıyor tabi.mecburen emzik verdim.önce midesi bulandı,hemen çektim,ama dayanamadım verdim.uzmanlar emziğin sık sık değiştirilmesini tavsiye ediyor.uzun zaman kullanıldığında hijyen özelliiğinin kaybolduğnu ve yumuşayıp ağzına uyum sağladığında bıraktırmanın daha zor olduğunu söylüyorlar.

bızde 5. gün emziğe başladık.
sonuçta hijyen kurallarına uylduğu sürece hiç bir problem yok. tabi emzik sürekli ağzında değil.
biz daha çok uyku aracı ve sakinleştirici olarak kullanıyoruz.

ben emse şimdi verdim ama emmedi küçük kurbağa

diğer başlıkta cevap verecektim ama bilgisayarın başına oturana kadar geride kalmış, oğluşumu yıkadıkta:emir_bebek:

canım malesef bazı bebekler hiç emziğe alışamıyor, senin meleğinde olduğu gibi,
biz de ilk başta vermekte zorlandık, eşim önce dudaklarına sonra damağına değdiriyordu biraz verip sonra geri çekiyordu bebişimde sinirlenip öyle bir kavrıyordu görmeniz lazımdı şimdi daha rahat alıyor :ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek::nazar:

valla biz doğduğu gün emzik vermeye başladık çünki emme reflexi çok azdı yok denecek kadar hatta. hemşiremiz verin dedi bende meraklı olduğumdam hemen uygulamaya geçtim. he alıştımı derseniz tam olarak değil baya baya zorlanarak alıyor ama tuttumuda baya iyi gidiyor.
sakıncalı olduğunu düşünmüyorum. hijyene dikkat edildiği sürece. eski emzikler gibi dğilki şimdiki emzikler :ecrin_bebek:

bebeği emzik almayan arkadaşlar bana dr.umuz özellikle tavsiye etti kendini boş meme olarak kullandırtma alışmasın emzik ver diye ve almıyor dediğimde dudağına dokundur çek dokundur çek o ozaman kapmaya çalışacak dedi ve oğlumda bazen işe yarıyor bazen hiç almıyor resmen öğürüyor bazen ise öyle bir kapıyorki cokur cokur ama özellikle geceleri beni almadan asla emzik kabul etmiyor canımı çıkarıyor gündüz daha uysalız gece uyumuyoruz sürekli emmek istiyoruz oysaki fazla geliyor ve kusuyor ama öyle uyumak istiyor başım dertte sayılır kızlar:))

aynı problem bende de var beklemek, ne yapacağımı şaşırdım. sürekli emmek istiyor, emziriyorum, o zaman da fazla gelio tabi, kusuyor. emziği de almıyor, öğürüyor resmen, bu işin metodu varsa söyleyin lütfen. bazen alıyor benim oğluşum, ama çoğu zaman öğürüyor.

bebeği emzik almayan arkadaşlar bana dr.umuz özellikle tavsiye etti kendini boş meme olarak kullandırtma alışmasın emzik ver diye ve almıyor dediğimde dudağına dokundur çek dokundur çek o ozaman kapmaya çalışacak dedi ve oğlumda bazen işe yarıyor bazen hiç almıyor resmen öğürüyor bazen ise öyle bir kapıyorki cokur cokur ama özellikle geceleri beni almadan asla emzik kabul etmiyor canımı çıkarıyor gündüz daha uysalız gece uyumuyoruz sürekli emmek istiyoruz oysaki fazla geliyor ve kusuyor ama öyle uyumak istiyor başım dertte sayılır kızlar:))
işte tam bu yöntemle verdik biz kızlar, şimdiden hayatımızı kolaylaştırdı diyebilirim:ecrin_bebek:

Bende veriyorum emzik, ilk günden verdim hemde.
Emerken ağzından fırlamasa çok rahat bişey. O zaman uyanıyor ve sorun oluyor.
Kızımda 4 yaşına kadar emdi, dişleri biraz aralıktı.
Bırakınca 1 ay içinde normale döndü. Ben bir mahsurunu görmüyorum.
Ayrıca annenin hayatını % 100 kolaylaştırıyor. Böyle bir rahatlık varken neden kendimize eziyet edelim ki?:ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek:

Bende ilk günlerden emzik vermeye basladım. azda olsa oyalıyor oglanı. Ama yınede sut gelmedıgını anlayınca atıyor hemen agzından. memeden kurtaramıyorum sureklı gogsumde yapısık gezıyoruz walla

kızlar emzigi nasıl tutturdunuz bende emzik vermek istiyorum bi kaç kere denedim almadı nasıl tutturabilirim yardımcı olurmusunuz

evin içinde kanguru takıp dolaşmayı düşünüyorum tabi meme de dışarda :)) mümkün değil emzik istemiyor hayatının anlamı bu memeler ..bende saldım zaten ne yaparsa yapsın kullanıyor beni kaşık kadar boyuyla..

benim minigim emzigi pek sevmiyor arasıra çok zor durumda kalınca veriyorum ama emmesi çok kısa sürüyor hemen midesi bulanıyor.

Eklentiler

• $Görüntü097.jpg
    $Görüntü097.jpg
    106,3 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleme:
X