Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

megilara

onelife,onesoul,onelove..
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2008
3.377
26
konuyu buraya taşıdım diğer başlık çalışmıyor artık
kızlar sabah-öğle-akşam ve ara öğünlerde bebişlere bugün ne yedirdiğimizi yazarsak birbirimize fikir vermiş oluruz...
bizimkisi sabah cicibebeli kahvaltısını yedi(4 cicibebe-yarım yumurta sarısı-1çay kaşığı labne peynir-1çay kaşığı tereyağ-1çay kaşığı pekmez,formül mamayla ezip)
öğlen emdi
birazdan milupa sütlaç vercem
akşama kadar 1 kere daha emer
akşam yayla çorbası yapcam(onunkisini yağda nane kavurup çorbaya koymadan ayırcam)
yatmadan önce de milupa sütlü-armutlu gece tahılından yedirir yatırırım

bugüne kadarki en faydalı konu başlığı bu bence
konu hiç kapanmasın çoook uzun süre devam etsin inşallah

sabah 5 cicibebe, 1 tatlı kaşığı labne,1 tatlı kaşığı pekmez,1 çay kaşığı ceviz ıhlamurla hazırladım
öğleden önce meyvesini yemedi uyudu çünkü
öğlen kıymalı sebze çorbası içti
akşam üzeri çok az yoğurt yedi içine biraz tahıl koydum
akşam 1 tane balık yedi
az önce yine çok az muzlu muhallebi yedi
1 saat sonra emip uyur

Barış maşallah iyi yiyor. Benim merak ettiğim anne sütü günde kaç defa alıyor.

evet ya hiç kapanmasın walla çok hissettim yokluğunu bu başlığın, saol megilaracım.
sabah yumurta, labne, azıcık domates(çeri) ama domatesi sevmedi sanırım öğürür gibi yaptı verince. pekmezli ıhlamur içti yanında da.
öğlen yarım elma ve üzüm suyunu karıştırdım, meyveyi çok seviyor. dibini gördüğümüz tek öğün.
meyveden sonra emdi uyudu.
kalkınca karnıbahar, irmik, havuç ve et sulu çorbayı içti ama az. akşam üstü tekrar uyudu.
kalkınca tarhana vereyim dedim 2 kaşık yedi. sonra emzirdim.
şimdi babasıyla armut yalıyor. birazdan emip uyur. bişeyler daha versem mi kararsız kaldım bende.
bu arada geçen gün küçük bir balığı yedi güzelce. bizim gibi sever inşallah balığı.

Çınar sabah yine zar zor 1/2 yumurta sarısı, çay kaşığı ucuyla labne peyniri yedi. Emdi. Öğlen kıymalı sebze çorbasından sadece 2 kaşık yedi arkasından emdi, 2 saat sonra1/2 armut yedi, emdi, akşam 1/2 köfteyi kavga dövüş yedi, emdi, birazda uyuyacak ve gece kalkıp emecek

Var olan basligi acmayalim, sakin sabirli olalim, konu tasimalari yapiliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…