Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
ben artık barışı besleme konusunda iyice saldım kendimi hiç ısrar etmiyorum yemiyor mu kaldırıyorum yoksa ruh sağlığım tehlikeye girecekti
bugün yarım kibrit kutusu kadar ekmek çay kaşığı kadar peynir yarım elma püresi içine pekmez yedi
öğlen şehriyeli tavuksuyu çorbası
akşam 1 biber dolmasının içi yanında 1 çoba kaşığı kadar erişte yedi
yatmadan önce muhallebi yemeyi reddediyor bir süredir bende ısrar etmiyorum.

bu kadar rahat olmamdan rahatsız olmam gibi çelişkili duygular içindeyim. umarım doyup besleniyordur

Çınar sabah kahvaltısını ilk defa bitirdi. 50 dk filan sonra emmek istedi emzirdim. Sonra herşeyi çıkarttı ve diğer öğünlerini yemedi bende ısrar etmedim. Doktoruna götürdüm çünkü ilk defa böyle fışkırdı. Allah'a şükür birşeyi yok. Bir daha da çıkartmadı zaten..

kızım bugünlerde pek iştahlı..nazar değmesin..
öğlen: etli nohut,pilav,yoğurt yedi.
akşam:sebze çorbası içti...
tabii ara öğünlerde meyvesi mutlaka vardı..
yatarken:süt

Çıkarsada sevindim demekki yavaş yavaş iştahı açılıyor herhangi bir sorun olmamasınada çook sevindim.
Sabahı atlıyorum hep bildik yiyecekler
Öğlen brüksel lahanası,yer elması ve kıyma hepsini beraber pişirip biraz oynaya oynaya sıkıntıyla yedirdim zorlamadım sadece kandırdım.Dışarı çıktık çıkarken tarhana çorbası yapmıştım yanıma aldım yedi keşke daha fazla yapsaydım sokakta iştahı açıldı.Akşama doğru bir adet muz yedi akşam bir kase tavuk çorbası içti güzeldi.

kızıma sabah kaşarlı omlet yaptım çok beğendi bu ikinci oldu bayıla bayıla yedi öğlen yogurtlu patatesli çorba yaptım yarısını bile yemedi içim rahat etmedi arada börek verdim ağzına akşamüstü kekle yoğurt 2 kaşık aldı istemedi bende zorlamadım akşam 1 köfte yedi uyumadan önce muhallebi yaptım yarısını yedi uyudu

bu kadar rahat olmamdan rahatsız olmam gibi çelişkili duygular içindeyim. umarım doyup besleniyordur[/quote]

canım çok hoşsun ya
merak etme besleniyordur, ayrıca ısrar edince yiyor mu, en fazla 2 kaşık fazladan yer, sonra yemekten de soğur, boşver iyi böyle
biz de öğlen tavuklu şehrşye çorbası
akşam havuçlu pırasa, ama pırasayı pek yemedi
az yoğurt yedi, emdi uyudu
ateşi var biraz, keyifsziz
diş mi ki?

Günaydın kızlar,dün akşam oğluşum bir kase mercimek çorbası,3 yemek kaşığı ıspanak yemeği ve az da makarna yedi..

herşeyi yiyen oğlum son 3 gündür yemek seçmeye başladı yoksa banamı benzeyecek korkuyorum mümkünse sadece mercimek çorbası ve tavuk çorbasıyla hayatına devam etmek istiyor.Tabi ben kandıra kandıra yediriyorum görseniz halimi kafama süzgeçler bile takıyorum sonra abuk sabuk hareketler ama yediriyorum en sonunda .Hala ne yedireceğime karar veremedim bugün kıymalı tarhana yapıyım içinede biraz sebze atıyım diye düşünüyorum.Tarhana bizim memelekete özgü çeşitinden beyimiz un tarhanası yemiyor.Hepinizede kolay gelsin..

sevhan arkadaşım taylan nazara gelmiştir valla ben maşallah diye diye okuyorum senin yazılarını

Ayyy nazar deydi kuzuma.. Valla ben okurken sürekli maşallah diyordum. Nazara o kadar inanırım ki.. Canım bir hafta 10 gibi bir dönem yiyen bebekler ağızlarına kilit vururlarmış. İçini ferah tut. Stres yapma, gerildiğini hissetmesin, güç savaşına girmesin. Yiyecek göreceksin eskisi gibi ve yine bizi sevindirecek. Benim oğlan elinde bir kaşıkla, kaşığı vura vura eeeeeeeeeeeeeeeeee oooooooooyyyyyyyyyyyy veeeeeeyyyyyyyyyyy diye diye kahvaltısının yarısını zar zor yedi. Ben oğlum asker olacak, paşa olacak derken ( ki bu dönem için biraz sakat bi durum ama ) benim oğlan çoktaaaan mesleğini seçmiş. Türkücü olacak anlaşılan.. Yanık yanıkk oyyyyy çekerek Aydın Bozlağı tutturdu sabah. Muhtemelen oyyyy anam yine mi yemek yiyorum eeeeee, bu kaşık mı beni zorlayan veeeeeyyyyyy :))) :teytey:bende altta kalırmıyım başladım bi türküye..
Elindedir kaşığı,
Kara gözlüm ye gayrı,
Dat diri diri dat diri dat diri dom ben oğlumu seviyom,
Dat diri diri dat diri dat diri dom bu kahvaltı bitcek diyom. :teytey: Rahmetli ozay Gönlüm duysa türküsünün bu hale geldiğini acaba bana ne derdi :)))) Öğlen için bende senden kopiş çektim :))) hay yaşa bende tarhana yapayım bari..

bende tarhana yaptım kızıma öğle yemegi için ama kıymayı çorbalarda kızım yemiyor ya bunuda dün farkettim tavuklu olunca güzelce yiyor ama kıyma olunca öğürüyor köfte yiyor ama anlamadım gitti tarhana yaptım ama kıyma katmadım yememesinden korktum kahvaltıdanda kızım bıktı galiba yemek istemiyor her çeşit denedik bulamac tek tek cicibebeli kekli ekmekli ama hep sıkıntıyla oyunla yiyor çeşit olarak ne yapabilirim acaba

bu tarhana kurtarıcı zaten
aklıma birşey gelmeyince veya evde sebze yoksa hemen tarhana kavanozuna koşuyorum
bugün olacağı gibi:)

füsfüs burada biraz alakasız olacak ama
senin karnıbahar tarifini yapcam bugün:)))

bizde kahvaltıda bugün
vişne receli ,1yumurta sarısı, bir dilim ekmeğin içi, 1 kibrit kutusuna yakın peynir, 2 zeytin.. yedikk :))))))

Bugün kahvaltıda 1 tatlı kaşıgı peynir 3 adet bebe bisküvisi milupanın ve bebelacın kahvaltılık mamasından karıştırıp yedirdim

saat 11 da portakl ve mandalina sıkıp 3 adet bebe bisküvisi ile yedirdim üstüne de bir biberon su içti pekmezli maaşaallah

sonrada sebze çorbası yediridm {( 1 adet patates 1 adet havuç yarım çay bardagı irmik yarım çay bardagı soya kıyması çay kaşıgı zeytinyagı iki yaprak ıspanak mercimke pirinç bulgur 1 tatlı kaşığı yedirdim kalkıncada yogrut yiyeceik inşaallah

şimdilik bu kadar yogurt sonrası da tarhana yer soya unlu sonrada biberon maması ve gecede muhallebi

yusufcukk öğle uykusundan sonraa bebelac meyve salatası yedi hemde bayıla bayıla normalde meyve yediremiyodum ama bunu beğendi artık bundan vermeyi düşünüyorum

az öncede brokoli çorbası yedirdim cicibebebe ekmekli

babası geldindindede bizim yemeğimizden yeşil fasulye yediricem yoğurta birlikte

gece yatarkende herzmanki gibi muhallebisini yer

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…