Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
merhaba baynlar...
bende katıldım aranıza...
benim kızım yaşına girmek üzere ve maalesef çok diş sıkıntımız var...iştahımız az ama paylaşma istiyorum
babanne bakıyor çalıştığım için.pazar günü
9,00 kalkış...
tam kalhvaltı zamanı emip 10,00 da uyudu..
11,30 kahvaltı...pekmez+tahin+peynir+1 yumurta sarısı+ceviz+tereyağı+mandalina suyu+3 bisküvi
ayrı olarak domates salatalık...hepsini yiyor bunların çok sever
12,00 uyku
13,30 tavuk sulu mercimek çorbası içine patates havuç ve soğan...
maalesef çok az yedi...nomarlde bi kase yerdi
14,30 bir mandalina yarım elma yarım ayva çeyrek muz
akşama kadar bişey yediremedim...
akşam bizimle biraz et sote ve salata yedi...

07:30 kahvaltı ve ben artık kahvaltısına yarım büyümek koyuyorum bisküviyi hayatımızdan çıkardım:)
10:30 bir mandalina suyu
12:00 tavuklu tarhana çorbası
15:30 1 su bardağı yoğurt(yiyecek)
19:00 mercimek çorbası(içine yarım büyümrk koyacağım çünkü o zaman yatana kadar acıkıyor mama istiyor)
23:00-23:30 gibi uyanınca 180 cc mama

08:00 emzirdim
09:00 tahıllı mamaya yumurta,pekmez,ceviz,armut,kayısı ve üzüm kurularını haşlayıp ekledim.
12:30 sezye yemeği yedirdim mevsim sebzelerini karışırıp ve içine kıyma ekleyip yedirdim.Şuan uyuyor.

büyümek ne arkadaşım yaaaa?

dün sabah 8 tahıllı ballı mama içine labne,yumurta sarısı,pekmez karıstırarak yedırdım 4-5 kasık bıraktı
öğlen etli mevsim sebzeleriyle türlü yemegi yedi yanındada makarna
aksam bizimle beraber mercimek corbası ve oglenkı yemekten yedi,yanındada salatanın domateslerınden yedı
yatmadan once 1 elma rendeledım ,1 mandalınanında suyunu sıkıp karıstırdım ıcıne 2 ane cicibebe ekledım onu yedı -3 kasık felanda yogurt yedı uyudu

bugun sabah yıne 8 tahıllı ballı mamasının ıcıne labne yumurta ve pekmezle hazırladıgım mamasını yedı tamamını bıtırmedı--sabah kahvaltısını sevmiyor maalesef
bıraz oncede yogurt ve elma püresi yiyip uyudu
kalkınca yogurtlu koftelı bı corba yapıcam onu yiycek aksamda balık yapmayı planlıyorum onu yedırırim

Çınar sabah 09.00 uyur vaziyette emdi. 10.30 da kalktı zar zor 1/2 yumurta sarısı, yaklaşık 10 gr labne peyniri, tam buğday unu ile kendi yaptığım ekmeğin 1/2 diliminin içi ile 30 cc üzüm suyu içip emdi, 12.30 da diş kaşıyıcısının içine koyduğum armutun ancak yarısını kemirdi arkasından emdi, 14.30 da etsuyuna yaptığım balkabağı çorbasından ancak ekmekle kandırarak 35 cc yedi ve arkasından emdi,akşam üstü kaşığın ucu ile yoğurt yedi öğürünce bıraktım. yine emdi. Akşam kıymalı tarhana çorbası yaptım onu vereceğim

kıymada sorun yaşıyr musunuz?3-4 kez çekiyor aldığım yer.kurutmadan kavurmaya ve domates rendesiyle ön pişirme yapmaya çalışıyorum yumuşak olsun diye.ama yine de takılıyor boğazına.
bizim hanımefendi bakıcıda öğlen 1 de çorbasını içmiş en son,3 civarı eve geldikten yatana kadar hiçbir şey yediremedik,artık zorla mı yediriyor kadın nedir...şükür yatarken bi 60 cc mama verdim.

bazen bizimki de yapıyor öyle. 3 buçuk gibi eve geliyoruz, yatana kadar bişey yediremediğim oluyor.
bizim bakıcı zorlamıyordur, zaten zorlasa da yediremez, açmıyor kesinlikle ağzını ve ağlıyor.

bugün ilk defa 8 de kalktık.tabi gece 3 saatlik bi oyundan sonra.kahvaltıda cicibebeli kahvaltısını yaptı.şimdi oynuyor.kerevizden yemek yapmak istiyorum ama nasıl yapıldığını bilmiyorum yapanlar varsa tariflerini bekliyorum.en çok msj yazılan bu topiğe bi sorum var.önceki aylarda bebeğinin tuhaf mimikler yaptığını ve hatta resmini çekip koyan bi arkadaş vardı.dün akşam bulmaya çalıştım ama başaramadım.kim olduğunu hatırlayan varmı.benim bebeğimde aynısını yapıyor.anlam veremiyorum

bazen bizimki de yapıyor öyle. 3 buçuk gibi eve geliyoruz, yatana kadar bişey yediremediğim oluyor.
bizim bakıcı zorlamıyordur, zaten zorlasa da yediremez, açmıyor kesinlikle ağzını ve ağlıyor.
bizimki de aynı.ağlamayı da huy edindi bu ara.
sabah az bi kahvaltı hazırladım-bugün boş günüm- yarısını bin oyunla zor soktum ağzına,eline bir oyuncak vs.
aç kalsın acıkınca yer diyo insan,ama acıkınca da yemez oldu.diş mi çıkarck,yemek mi seçmeye başladı,yoksa şımarık mı:) anlamadım.huy değişti iyice.

Benim oğlumda uzun zamandır kaşık görünce ağlamaya başlıyor. Ekmeğe bayılıyor. Bende ekmekle ağzını açtırıp tıkabildiğim kadar tıkıyorum yemeklerini. Ekmeğe nimet diyenler boşuna dememişler meğer

merhaba kızlar
geçen akşam drdaydık drumuz gün içinde anne sütü verme ki ek gıdaya geçişi kolaylaşsın
bi öğünde reddediyorsa ikinci öğüne kadar acıksada bişey verme
ikinci öğünde mutlaka yiyecekdie diyor
emmeyi çok seven bi bebeğim var çok zorlanıyorum
gün içinde emmek ve emerek uyumak istiyor ama emersede ek gıdayı reddediyor
dr artık farklı besinler farklı vitaminler alması gerek gelişimi için önemli diyor
kızlar emzirmeyip ağlatsam mı benimle aynı sorunu yaşayan var mı aranızda

saat 9 da kahvaltı yaptık.1/2 yumurta sarısı,minik kutu labne ve birazcık ekmek içini zar zor yedi.hatta son lokmayı tam 20 dk ağzında tuttu ve hapşırıp çıkardı.anlamıyorum lokmayı ağzında o kadar tutmayı nasıl beceriyor saatlerce bile durabilir.11 de yoğut verdim bir kaşık yedi sonra yine ağzında tuttu bende ters çevirdim yoğurdu tükürdü.aslında yoğurdu seviyordu .şimdi uyuyor uykusunda emzirmeye çalışcam canı isterse emecek.uyanıncada tavuklu sebze yemeği yaptım içinde ne ararsan var onu yiyecek tek hayır demediği öğün.hanım efendi sadece yemek yemeyi seviyor.

Be oğlumu bir keresinde 5 saat aç bıraktım. Yine yemiyor yine yemiyor

inciboncuk arkadaşımızdı canım

ya kızlar birşey soracağım
barış kahvaltısını hep karışık yapıyordu yarım kase yerdi.
2 gündür ayrı ayrı vereyim dedim. çok az ama herşeyden yedi.
kahvaltıda önemli olan midede kapladığı miktar mı yoksa azda olsa ayrı yedirilen şeyler mi?
tek tek yemeğe alışsın istiyorum ama sabahları yetersiz beslenecek diye endişe ediyorum.

aynısını ben de düşündüm
ayrı ayrı verince azıcık birşey yemiş oluyor
ekmek de yemiyor bizim ki

hehehe benim oğlumdu o 1-2 gün yaptı ben de ses çıkarmadım 3. gün unuttu merak etme seninki de unutur arada bir geliyor bu bebeklere:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…