bebişler ve grip aşısı!!!!

cagancuk

küçük aşkımla çok mutlym
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2009
1.343
2
40
kızlar geçen hafta çağan nezle olmuştu.kendi dr izinliydi bizde başka dr götürdük.9 aylık olunca grip aşısı vuralım çok sık oluyosa dedi.siz bu konuda ne düşünüyosunuz?

bu konuda hiç bir bilgim yok..Fakat ilk doktor kontrolümüzde bende sorayım ve sana cevap yazayım..ınşallah...

Canım aşı demek çocuğun vücuduna bakteri enjekte etmek demek.

Açıkcası bu kadar küçük bebeklere grip aşısına ne gerek var , nasıl bi doktor bunu önermiş bi anlam veremedim ben.
Bide grip virüsü şekil değiştiren bi virüs biliyosun , her sene kendini yeniliyo ve aşının da pek bi tesiri kalmıyo..

Hayatımda bi kere grip aşısı oldum , o kışı tamamen grip olup sürünerek geçirdim , aşı olup ta hiç hastalanmayan da bi sürü tanıdığım var , yani aşı herkese farklı etki ediyo , ama ne olursa olsun hiç hastalanmayacağını bilsem de bebeğime grip aşısı yaptırmam. Açıkcası ben 12.ayda KKK aşısını bile yaptırıp yaptırmamak konusunda kararsızken bi de üstüne durup dururken grip aşısı yaptırmak bana göre değil canımcım..

Bunlar benim fikirlerim , sen yine de kendi doktoruna danış , başka doktorun dediğiyle hareket etme , çocuğunu en iyi kendi doktoru tanıyor neticede..

KKK kabakulak kızamık bide kızamıkçık galiba emin diilim ama
12.ayda yapılıyor , otizme sebep olduğuna dair bulgular var , en korktuğum aşı... yaptırmasam mı acaba diye düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…