Bebişler neler yapabiliyor...

gulbeseker

HAYATIMIN TADLARI...BÜYÜYORLAR
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2007
1.525
12
54
kızlar bebişlerimiz neler yapmaya başladı... benim kısçem... iki aydır güzel gülüyor... elleri sürekli ağzında çok elini emiyor... veee bugün aşısı var birazdan aşı için evden çıkacağız....

nezire muazzez'im canım kızım...
dsc0575.jpg

dün kızımın eline kına yaktım... ben deli kaıdn bi de tuttum ona kına türküsü söyledim...kaydirigubbakcemile3
kınayı getir annem
parmağın batır annem
bu gece misafirem
koynunda yatır annem...:bbo:

dün kızımın eline kına yaktım... ben deli kaıdn bi de tuttum ona kına türküsü söyledim...kaydirigubbakcemile3
kınayı getir annem
parmağın batır annem
bu gece misafirem
koynunda yatır annem...:bbo:

Allah seni napsın yahu..
Şimdi sevine sevine yak bakalım kınayı, evlenirkende yakabilecekmisin o kadar kolay?
Allah hepimizin çocuklarına hayırlı yaşamlar nasip etsin inşallah.

Benim oğluşumda oturtunca kalkmaya çalışıyo, top gibi oluveriyor.
Eliyle emziğini ağzından çıkarıyor, parmaklarını emmeye çalışıyor.
Sesleri taklit etmeye çalışıyor, çoğunda ağzının içi hareket ediyor ama ses çıkmıyor.
Ses çıkardığındada anlamsız sesler çıkarıyor.
Kahkahayla gülüyor (özellikle ablası güldürünce)
Kucaktan bırakınca çılgın gibi bağırıyor.
Uyumuyoooooooooorrrrrrr.
Yine uyandı ya 5 dk. bile olmadı daha.

Benim kızım da hemen hemen aynı şeyleri yapıyor. Yukardakilerin dışında

Alt açma konsoluna yatırdığımda poposunu sürekli havada tutmaya çalışarak annesine yardım ediyor :)
Uykusu geldiğinde e-ee yapıyor
Aynada kendine gülümsüyor
Gıdıklanıyor
Oyuncaklarını daha uzun süre tutabiliyor
Yüzüstü yatınca eskisi kadar ağamıyor

kısçem hasta.. sürekli kusuyor... gece acile götürdük . tahlil falan yapıldı . idrar yollarında iltihap çıktı. bu gece hiç uyumadı yavrucak...

Geçmiş olsun Gülbeşeker umarım iyidir şimdi bebeşin
Allahım hepsini korusun

benim oğlum bi çok şeyi yani sizin bebelerin yaptığını yapmıyo yani azcık geriden geliyor

çok güzel 4 parmağını emiyor
çok güzel ağlıyor ağzını büze büze
konuşmaya çalışıyor beceremeyince cırlıyo kendi sesine şaşırıyo :1shok:
pırtlıyo pırtladığına kokuyo gözlerini kocaman açıyo delikafadulden
kucaktan bırakınca ağlıyo
kucakta ayakta sorun yok oturunca anlıyo ağlıyor

kaydirigubbakcemile2benim kuzucak abilerine bi gülüyor sormayın kahkaha atıykaydirigubbakcemile3or zilli...

benim kuzu da kalkmaya çalışıyor.uyanır uyanmaz gözünü tam açamadan bile kafayı kaldırıyor.kucağı çok seviyor.sürekli elleri ağzında.etrafa gülücük dağıtıyor,özellikle bana ve küçük çocuklara çok gülüyor.ben bezini alırken ıslak mendili yanına koyuyorum ona uzanmaya çalışıyor,ama ellerini denk getiremiyor.uayanıkken yan yatırıp koltuğun yukarısına ince battaniye ya da tülbent koyuyorum onu çekiştiyor.alt damakta iki diş yeri şişti.bol bol salya akıtıyor.fotoğraf ya da kamera çekerken hemen farkedip bakıyor.(çok fotojenik çok).elleri ve ıslak mendili en kıymetli oyuncağı.yattığı zaman tepine tepine çoraplarını çıkarıyor.uykusu gelince eee diyor.farklı bir yere gidince inceleme yapıyor.dirsek ve dizlerinden çok gıdıklanıyor.haıkır hıkır gülüyor.sabahları çok neşeli oluyor.çığlık atarak gülüyor.şu andada uyandı sesi geliyor kuzumun.

Son düzenleme:
Kızlar bebekleriniz sesli gülmeye başladılarmı ne zaman tam olarak sesli güleceklerdi benimki sessiz şimdilik

valla geçen hafta benimki kahkaha attı ama sonra kendi yaptığı kendine garip geldi ve bi daha o günden sonra yapmadı :KK43:

benim kızanda geçen bi oyun oynadık ona kahkaha attı o günden kahkaha atmaya başladı bizde yakalamaya-tatlicadiarzu-

bizim oglan cok kahkaha atiyor ellerini tüm agzina sokuyorherkese gülüyo ama durusu cok ciddi kaslarini cok catiyor

benim oğluşlarda ikiside ellerini imkan olsa tamamen ağızlarına sokacaklar o derece hırsla emiyorlar küçük yumruklarını.. salyalar çok fazla..
kerem oğlan doğduğundan beri sürekli güler hastaneye giderisz her laf atana her bakan güler şimdi kahkahada atıyor hoşuna giden bişey olursa..
kaan oğluşda özellikle bana ve babasına gülüyor gülücüğümüz kıymetli yani herkese göstermiyoz daha kahkasını duymadık ama gülerken çığlık atıyor oda..
elleriyle her şeyi kavrıyorlar tabi hemen direk ağıza gidiyor.. biberon şeklinde çıngırağımız var kaan bey iki eliyle tutup ağzına götürüyor çok komik oluyor.. bu arada ucundanda olsa artık kendi biberonlarını tutuyorlar ama çabuk yorulup bırakıyorlar..özellikle bişey konuşurken biz hıııı aua gibi sesler çıkarıp onaylıyorlar bizi anlarmış gibi..
kerem ayaklarının üstünde duruyor hep kucakta oturmayı pek sevmiyor yada yüzü bize dönük sarılacak..
kaan işe gidecek gibi her sabah 7-7.30 gibi uyanıyor kolay uyumuyor kerem beyde annesi ile 10.30a babamız evdeykende 11 e kadar uyuyor..:)) annesiyle diyorum babamız kaanı içeri götürüyor biz anaoğul uyuyoruz eee o kadar olacak gece ben mama veriyorum sabahta babamız biraz bakacak eli mahkum......:))işe nasılsa 11.30da gidiyor..

benim kısçe evin içinde yürüteçle dolaşıyor ... ama bir yere takılınca geri vitese atamadığı için ortalığı yıkıyor...
yemek vermeye başladım haif hafi
alerji yaptı yanakları sivilcelendi...

X