Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

kızlar ben geldimmmmm umarım herkes iyidir
geçmişi okuyamadım
size bişi sorup çıkıcam bilgilerinizi anlatın bana
bir arkdaşım bebek istiyor ama tüpleri tıkalıymış doktor sadece tüp bebek yöntemiyle hamile kalabilceğini söylemiş bununla ilgili bilgisi olan varmı bitskisel tedavi yöntemi yada daha farklı bişeyyy

geçmişi okuyamadım
bir arkdaşım bebek istiyor ama tüpleri tıkalıymış doktor sadece tüp bebek yöntemiyle hamile kalabilceğini söylemiş bununla ilgili bilgisi olan varmı bitskisel tedavi yöntemi yada daha farklı bişeyyy

burcucum gunaydınn canımmm valla benım hıc bı bılgım yok :ecrin_bebek: arkadasına gecmiş olsun diyebilirim sadece :kedi:

ya kıslar ya şimdi başka topiclerde geziyodum yeni hamiş olan yerle bazıları keseyi görmüş sonra kesenin içinde bebek felan görmemişler kürtaj olmuşlar,korkuyom valla kıslar ya bu iki hafta nasıl geçer,Allah korusun boş olursa ben naparım yıkılır dünyam ya offfffffffffffffffffffffffffffffffff

canım iyi düşün iyi olsun kötü düşünüp kendinide bebişide üzme...

günaydınnn kıslarrr bis topiş kızımla geldikkkkk opuyorumnanaktan nasılsınız bugun zemuszemus benbi geçmişi okuyım geliom:eek:
hoşgeldin canımmm ben bugun çok yoğunum mafoldumben

ya kıslar ya şimdi başka topiclerde geziyodum yeni hamiş olan yerle bazıları keseyi görmüş sonra kesenin içinde bebek felan görmemişler kürtaj olmuşlar,korkuyom valla kıslar ya bu iki hafta nasıl geçer,Allah korusun boş olursa ben naparım yıkılır dünyam ya offfffffffffffffffffffffffffffffffff
:mymeka: töbee töbeee

geçmişi okuyamadım
TEMPO Dergisi / 20-26 Haziran 2002

Neden özellikle kısırlık üzerinde duruyorsunuz?
Biz ailece yıllardır ot ve bitkilerle uğraşıyoruz. İÜ İşletme Fakültesi mezunuyum, ancak 11 yıldır bu işi yapıyorum. Kısırlık artık çok yaygın. Özellikle de sigara ve kahve erkekliği öldürüyor. Biz yıllardır kısırlık üzerinde çalıştık ve karışımlarımız sayesinde birçok kişinin çocukları oldu.

Kısırlığın özellikle hangi türlerinde bitkisel karışımlarınız yararlı oluyor?
Özellikle tüpleri tıkalı olan birçok kadın, karışımlarım sayesinde en fazla yıl içinde hamile kaldı. Bitkisel karışımlar, sperm sayısını arttırmakta spermleri güçlendirmekte, yumurtaların çalışmasında, spermin yumurtalarda tutunamadığı durumlarda, kist ve miyom olaylarında da yararlı oluyor Tıkalı tüpleri açmaktaki başarı oranı ise % 95’ lere çıkıyor. İnsanlar tüp bebek merkezlerine 5000-10.000 dolar para veriyorlar. Bu paralara yazık günah. Çünkü çok pratik çözümlerle bu işin içinden çıkılabilir. Şu an TÜBİTAK bizi destekliyor. Ayrıca Berlin Üniversitesi ve Berlin Humboldt Üniversitesi’ nden profesörlerle de diyalog halindeyiz. Yaptığımız özel kısırlık macunu. Suudi Arabistan’da, Mısır’da bile satılıyor.

Ne Gibi Karışımlar Kullanıyorsunuz?
Tamamen bitkisel karışımlar, bitkisel özler, özellikle bitkisel yağlar kullanıyorum. En büyük ilacım soğan ve sarımsak.Özellikle de Adapazarı soğanı çok yararlı. Çünkü Adapazarı soğanı özellikle spermleri güçlendiriyor, Ancak bunları ilaç şeklinde kullanmayı bilmek lazım. Bir de yöresel farklılıklar var. Soğan. sarmısak. kısırlığın her tipine uygun değil. Tüpleri tıkalı olan kadınlara soğan ve sarmısak tavsiye etmiyorum mesela. Bu kadınlara zararı dokunabilir. Ancak meni veya sperm sorununa karşı iyi geliyor.

Soğan, sarmısak dışında ne kullanıyorsunuz ?
Bunların dışında bitkisel yağlar ve yağ karışımları kullanıyorum. Ancak bu bitkilerin kullanım ve kurutulma şekli çok önemli. İnsanların kafalarına göre otları kayna tıp içmeleri doğru değil. Bitkilerin yarar sağlayabilmeleri için mutlaka bitkilerden anlayan bir uzmana danışmaları şart. Kırkkilit otu da çok fazla kullandığını otlardan biri. Hamile kalamayan kadınlara bu otu kesinlikle tavsiye ediyorum, Bu otu kaynatıp ıhlamur gibi gün de bir bardak içsinler.

İnsanlar size ne zaman geliyor ?
Bir doktor tarafından tanıları konduktan ve ilaç tedavisi gördükten sonra geliyorlar. Bu insanların hepsinin bende doktor raporları var. Kişinin raporuna göre de bitkisel karışımlarını hazırlıyorum. Bizim teşhis koymamız söz konusu değil. Zaten doktora gitmeden bana gelenleri kabul etmiyorum. İlk önce teşhis, tıp, ondan sonra biz.

Bitkisel tedavilere ilgi büyük mü?
Tüm dünya bitkisel tedavilere olumlu yaklaşıyor. Amerika’ da, .Avrupa’ da bunların kürsüleri, fakülteleri bile var. Ancak maalesef Türkiye’de insanların bu konuya karşı alerjisi var. Çünkü insanlar çok kandırıldı. Bitkisel tedavileri Türkiye’ de kimse desteklemiyo. Bizim amacımız bu karışımları ilaç sektörüne kazandırmak. Sağlık Bakanlığı bile bize gülüyor. Sağlık sektöründe artık her şey kar amaçlı yapılıyor. Hastaların gözlerine baktıklarında sadece dolarlar görüyorlar. Türkiye’de çok büyük bir hasta ticareti var. Bu ciddiye alınmıyor, ancak unutmamalıyız ki, dedelerimiz ve ninelerimiz bitkilerle tedavi oluyorlardı. Her şeyin başı ise soğan, sarımsak ve kırkkilit otu.

POSTA GAZETESı 20 Haziran 2002

Neden özellikle kısırlık üzerinde duruyorsunuz?
Biz ailece yıllardır ot ve bitkilerle uğraşıyoruz. ıÜ ışletme Fakültesi mezunuyum, ancak 11 yıldır bu işi yapıyorum. Kısırlık artık çok yaygın. Özellikle de sigara ve kahve erkekliği öldürüyor. Biz yıllardır kısırlık üzerinde çalıştık ve karışımlarımız sayesinde birçok kişinin çocukları oldu.

Kısırlığa Yeşil Umut
Hastalıkların hatta kısırlıkların bile tedavisinde ilaçlar kadar yeşilliklerin yani bitkilerin rolü var. Soğan, sarımsak ve kırkkilit otu kısırlığı önüne geçiyor.

Sperm Kalitesi Artıyor
Tempo Dergisi son sayısında herbalist Selçuk Kaya’ nın birçok çifti bebek sahibi yapan bitkisel karışımlarına yer verdi. Bitkisel karışımların sperm sayısının ve yumurtlamanın artmasına yardımcı olduğunu iddia eden herbalist Selçuk Kaya, en büyük ilacın soğan, sarımsak ve kırkkilit otu olduğunu belirtiyor. Kaya, yaptığı karışımlarda özellikle Adapazarı soğanını kullandığını, çünkü bu soğanın spermin hareketliliğini arttırdığını söylüyor.

Kırkkilit Otu Yararlı
Ancak soğan tüm kısırlık türlerinde etkili olmuyor. Örneğin tüpleri tıkalı kadınlarda işe yaramıyor. Kaya’ nın yumurtlama düzensizliği nedeniyle hamile kalamayan kadınlara önerisi Kıkkilit otunu ıhlamur gibi kaynatarak içmeleri. Ancak bitkisel tedavi uygulayanlarla doktorlar ortak noktada buluşmuyor. Örneğin jinekolog Doç. Dr. Cem Fıçıcıoğlu çiftlerin ancak doktor tedavisiyle bebek sahibi olabileceğini savunuyor.

burcutoşşşş uzun ama oku sen sıkılırsın bilioruım amaa-tatlicadiarzu-

Tüplerin tıkalı olması

Fallop tüplerinin çok hassas ve detaylı bir iç yapısı vardır. Bu yapıdaki bir bozulma yumurtanın taşınmasını ve dolayısıyla döllenme olayını engelleyebilir. Eğer yumurtalığa yakın olan uç etkilenmişse yumurtanın yakalanıp tüp içine alınması bozulabilir, ancak en ağır durum tüpün tamamen tıkalı olduğu durumdur.

Tüpteki tıkanıklık diğer genital organlardan tüpe ulaşan enfeksiyonlardan kaynaklanabileceği gibi batın içindeki enfeksiyonlar nedeniylede tüp hasar görebilir (örneğin, appendisit). Bu tıkanıklık daha önce tüplerin bağlanma operasyonu veya batın içi cerrahi sonrasında da gelişmiş olabilir. Bunun yanı sıra dış gebelik sonucunda hasta tüplerinden biri veya her ikisini de yitirmiş olabilir.

Tüp tıkanıklıklarının hafif olanları, mikrocerrahiden fayda görebilir ama diğer hastalarda gebelik şansı ancak tüp bebek yöntemiyle elde edilebilir.

Tüplerin tıkalı olması

Fallop tüplerinin çok hassas ve detaylı bir iç yapısı vardır. Bu yapıdaki bir bozulma yumurtanın taşınmasını ve dolayısıyla döllenme olayını engelleyebilir. Eğer yumurtalığa yakın olan uç etkilenmişse yumurtanın yakalanıp tüp içine alınması bozulabilir, ancak en ağır durum tüpün tamamen tıkalı olduğu durumdur.

Tüpteki tıkanıklık diğer genital organlardan tüpe ulaşan enfeksiyonlardan kaynaklanabileceği gibi batın içindeki enfeksiyonlar nedeniylede tüp hasar görebilir (örneğin, appendisit). Bu tıkanıklık daha önce tüplerin bağlanma operasyonu veya batın içi cerrahi sonrasında da gelişmiş olabilir. Bunun yanı sıra dış gebelik sonucunda hasta tüplerinden biri veya her ikisini de yitirmiş olabilir.

Tüp tıkanıklıklarının hafif olanları, mikrocerrahiden fayda görebilir ama diğer hastalarda gebelik şansı ancak tüp bebek yöntemiyle elde edilebilir.

kısım hem bekarsın hem de bu kadar şey biliyon helal valla halülülülülülü

günaydınnn kıslarrr bis topiş kızımla geldikkkkk opuyorumnanaktan nasılsınız bugun zemuszemus benbi geçmişi okuyım geliom:eek:
günaydın canım hoşgeldin nasılsın minik kızımız nasıl
Yaaaaaaaaa ama yarın ben az tatile çıkıcam şimdi 2 günlük tatilden de erkenden getirtme beni. Merak ediyorum. Hadi uyduruk bir idrar testi alıp denesene bak günün de geçmiş bugün bakabilirsin. Sen şimdi stres yapmışsındır gülüm ondan elin kolun kalkmıyor. Varsa var yoksa yok hiç değilse bu bunalımdan kurtulursun bitanem, kıyamam sana ya. Ben ilk defa bu ay erkenden adetim geldi de test bilmem düşünme derdinden kurtuldum. soğan içtim belki de ondan değişti düzenim. Seni merak ediyorum hadi be güzelim...
canım benim sen tatile git istersen sana mail atarım eşim hemen test yapmamı istemiyor o yüzden beklicem canım bu sefer .galiba ondan canım ama bebişten çok adetimin bozulması benim canımı sıkıyor 1birgün erken geldiğini bilmem çok kafama taktım galiba :nazar:bu ayda olmazsa bende soğan suyuna başlıcam hayırlısı artık
bu akşam test yaparsan yazarım nesecim çok öpüyorum seni
kumsalcım anım kac gun gecti adetin yaw ıdrar testı 14 gun gecmeden net bısey solemıyoda hep negatıf cıkıyo ben denedım sahsenn:sinifsinif:
canım dün adet tarihimdi hala gelen bişi yok ama benim her ay böyle oluyor genelde ya geç geliyor yada yumurtalar çatlamamış oluyor ilaç kullanıyorummm
geçmişi okuyamadım

canım hoşgeldin nasılsın
arkadaşına çok geçmiş olsun allah şifa versin bildiğim kadarıyla kapalı tüplere ameliyat öneriyolar canım onun dışında bi bilgim yok bide rahim filmi çektiriceğim zaman bu topikte okumuştum kapalı tüplere birkaç kere film çekildiğinde açılanlar olmuş ne kadar güvenilir bilmiyorum inşallah çok beklemeden kucaklar yavrusunu:Saruboceq:

günaydın canım hoşgeldin nasılsın minik kızımız nasıl

canım dün adet tarihimdi hala gelen bişi yok ama benim her ay böyle oluyor genelde ya geç geliyor yada yumurtalar çatlamamış oluyor ilaç kullanıyorummm

canımcım benım topiş kızım gayet iyi hepinize tepikleriyle sevgilerini yolluyo opuyorumnanaktan

valla canım ınana bende 1.5 yıl her ay aynı sekılde bekledım 1 gun gecıktı 2 gun derken heycan yaptıgım zaman cok oldu anlıyorum seni zor bı durum Allahım şu cuma mübarek gün sesimizi duysunda bütün cocuk isteyen arkadaslarıma cocuk versinnnnn:Saruboceq:

hoşgeldin canımmm ben bugun çok yoğunum mafoldumben

:mymeka: töbee töbeee

kuşum yaaaa yınemı yogunsun:kedi: Allah kolaylık versin :teselli::1hug: bugun benım kızımın sepeti gelicek teyzeleriiiii :ecrin_bebek: annanesi aldı dun İzmirden kargoya verdıler bugun gelıcekk babası kurucak annesıde resımlerını cekıp sıze gosterıcekkkk benım topiş kızımda geldiğinde geceleri orda yanımısda uyucakkkk opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

bugün herkes nerde yaw

burdayıss kısss nen bagrınıon yınee ortalıklardaaaakaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile2

selam kızlar nasılsınız yine kimsecikler yok topikte ya ben kışı özledimmm ne güzel cıvıl cıvıldı burası zaten gülçinin yokluğuda çok belli oluyor kaydirigubbakcemile3

canımcım benım topiş kızım gayet iyi hepinize tepikleriyle sevgilerini yolluyo opuyorumnanaktan

valla canım ınana bende 1.5 yıl her ay aynı sekılde bekledım 1 gun gecıktı 2 gun derken heycan yaptıgım zaman cok oldu anlıyorum seni zor bı durum Allahım şu cuma mübarek gün sesimizi duysunda bütün cocuk isteyen arkadaslarıma cocuk versinnnnn:Saruboceq:

maşallah miniğimize amin canım inşallah allah razı olsun dualrın için
sen guatr hastasımısın

maşallah miniğimize amin canım inşallah allah razı olsun dualrın için
sen guatr hastasımısın

öyleyim canım hormonlarım cok hızlı calısıyo ömür boyu ilaç :kedi:prolaktin sorunumda var-dıı bakalım dogumdan sonra onunda sonuclarına bakılcakk:ecrin_bebek:

X