Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

Çok üzgünüm çoook fesatmıyımki kaydirigubbakcemile3
evet canım çok sık az az yiyyorum ama özellikle yaptım biş ideğil alışkanlık herhalde saat başı acıkıyorum her acıktımda bişiler tepiyorum ağzıma cokacimcoook

emin ol canım en doğrusunu yapıyorsun diyetisyenlerin ilk söylediğide bu zaten. biz günde üç öğün tıka basa yiyoruzda noluyor ahan şişiyoruz işte. boşver sen böyle devam et. bebiş olurken vede oluşurken nasıl olsa şişecen :roflol:

ya arkadaşlar şimdi bana kızacaksınız ama kızmayın, yarın doktora gideceğim ya... her ne kadar kendime bebişim iyi diye telkin etsem de çok korkuyorum. o muayenehaneden tam 3 kere ağlayarak, dünya başıma yıklımış halde çıkmıştım. O günler geliyor gözümün önüne, elimde değil unutamıyorum geçirdiğim travmaları. Sonra silkiniyorum saçmalama böyle olmayacak diyorum ama korku öne geçiyor

filiiiiiiiiiiizzzzzzzzzz :eek:klava:
canım tamam haklısın üzülmekte düşünmekte sonuçta içinde can taşıyorsun ve o canın kucağına gelmesini bekliyorsun kaç zamandır. hep hüsran hep hayal kırıklığı insan ister istemez tedirgin oluyor, içindeki şüpheler beynindeki kurtlar yiyip bitiriyor ama nasip be gülüm napalım... ben gerçekten inanıyorum bu kez herşey yolunda gidecek ve bebeğine kavuşacaksın içimde öyle bir his var. kız bak hamilelere malum oılurmuş ciddiye al yani beni kaydirigubbakcemile3
madem muayenehanede seni etkiledi doktorunu değiştirseydin belki sana moralman daha iyi gelirdi ne bileyim oraya gittikçe hep yaşadıkların canlanır gözünün önüne gelir dimi. gerçi bunlarında üstüne gidip onu yenmek lazım. yinede içini ferah tut kuzum allahın izini ile yarın güzel haberlerle döneceksin inşallah. bak bu akşam cuma akşamı bol bol dua et allaha edelim daha doğrusu herşeyin hayırlısını versin rabbim bizlere :Saruboceq:

emin ol canım en doğrusunu yapıyorsun diyetisyenlerin ilk söylediğide bu zaten. biz günde üç öğün tıka basa yiyoruzda noluyor ahan şişiyoruz işte. boşver sen böyle devam et. bebiş olurken vede oluşurken nasıl olsa şişecen :roflol:

doğru diyosun valla şişcem ne güsel :CüvCüv: böle olursam hihoyyyt

filiiizzzzz ceren doğru söylüyor aldırma oklvayı elimize:eek:klava:
ayrıca hamilelere malum olur cerene oldu
banda malum oldu bende diğer malum olan kişiyim zannımca -tatlicadiarzu-
yarın bize güzel haber vercen buna inanıyoruz biz :1hug:

Cerencim ağzından bal damlıyor güzelim. Doktorumu değiştiremem çünkü gerçekten işini iyi bilen bir adam, çok memnunum. Böyle küçük bir yerde iyi bir dr bulmak gerçekten mucize. Allahım ne isterse tabii o olacak, hakkımızda hayırlısı. Ben elimden geleni yapıyorum ve bebeğimi sonunda kucağıma almak istiyorum. Hayatımdaki tek eksik o. Yaşım artık çok genç değil ve çok da fazla zamanım kalmadı denemeler için. O yüzden panikliyorum işte. Kusura bakmayın. Sizleri üzmek istemiyorum ama konuşabileceğim kimsem yok çevremde. Sizlerle paylaşabiliyorum yaşadıklarımı.

geç evlendim, biyolojik saatim hadi evlen geç kalıyorsun dedi, bu kadar sorun yaşayacağımı bilseydim daha erken evlenirdim

burcucum 42 yaşındayım

valla filicim ben sana şunu diim görmüşünüdür yeğenimin resmini yolladım 9 aylık annesi 41 yaşında bu bebek işinin yaşla başla alakası yok bacım valla çok ianandım ben buna ve 45 yaşındaki bi tanıdımında 6aylık kızı var şimdi yeni düşün artık bir zamanı var deniyor ya cidden ok doğru

filizcim canım benim öğretmenimmm...
deme öyle "hayattaki tek eksiğim bebeğim" deme nolur
bak ne güzel allaha şükürler olsunki eşin yanında ve allah onun eksikliğini göstermesin.
sonra sen sağlıklılısın iyisin. bebek olursa olur olmazsada ne yapalım artık.
hamileyim diye bunları söylemiyorum emin ol. kendimi senin yerine koyup düşünüyorum inan çok sabırlı ve azimlisin. ben bu kadar azimle uğraşamazdım emin ol. bir iki denemeden sonra pes ederdim. tabiki kendi çocuğumu doğurmayı o duyudyu yaşamayı bende her kadın gibi çok istiyorum o farklı bambaşka bir şey çünkü allahım herkese nasip etsin. ama hani şansıda zorlamamak lazım. anlıyorsun dimi. daha neler neler yazmak istiyorum ama sen bende çok daha tecrğbeli olduğun vede öğretmenliğin verdiği bir kıdemde olduğu için beni anlayacağını umuyorum.
sadece sağlığının vede eşinin kıymetin bil...
şuan çocuk çocuk diye hepimiz düz duvara tırmanıyoruz nerdeyse. ama yarın öbür gün onlar bizi bırakıp nerelere gidicek bizler gibi hangimiz kaldıkki ana babamız yanında dimi?
bizler yine edi ile büdü karı-koca iki ihtiyar kalacağız başbaşa... allahım o günleride göstersin bizlere....
bastonlu nine aksakallı dede kaydirigubbakcemile3

kızlar merhaba gittim yazışmışsınız yine maşallah diyeyim o zaman..evet nasipse bu akşam yeni evime gidecem ama bu sefer eşyalarımda olacak bazen gidiyorduk ne durumda diye ama bu sefer dagınıkta olsa evime eşyalarımla olacam şükür kaç günlerdir kendimi göçebe gibi hissetmeye başlamıştım..rabbim kimseyi evsiz barksız bırakmasın..hayırlısı bakalım..adamlar hızlılarmış eşim öyle dedi inş kurarkende hzılı olurlar akşama 6'ya kalmazlar...filiz yine mi üzülmeye başladın lütfen cnm kendini sıkma üüzlme doktorunu degiştiremeyecegini söyledin aslında bu gerçekle kaçamazsın zaten ama şimdi bebgini düşün onun sana tutanacagını dogacagı ve sana enne diyecegini hayal et..dua et sürekli rabbim onu sana bagışlasın dilerim kucagına almak nasip olur..

doğru söylüyorsun burcucum. Ama maalesef 40'dan sonra yumurtanın kalitesi bozulmaya başlıyor, işte bu gerçek de beni korkututuyor. Gördüm o miniği harika bir şey (öp benim için). İş, hayat derken evliliği çok erteledim, bakalım zamanı bu zaman mı? inşallah bu zamandır ve 7 ayın sonunda bebişimi alırım kucağıma

işallah filizcim dua ediyoruz hep güsel haberler ver bize diye:Saruboceq:
bayanalr ben öğle yemeğimi yemeye gidiyorumcokacimcoook

filiz arkadaşlar haklı lütfen dedikleirmi aklından çıkarma..ha yaşla kesinlikle ilgisi yok ama doktrolar dogurganlıgın en iyi oldugu dönemleri 35 kadar gösteriyorlar ama bu bir genelleme sadece bazı riskler olabiliyor bunun için bu genelleme..hangi birimizin genç yaşta risk olmadıki baka bana henüz 23 içindeyim yaşım genç belki ama çocugum oluyormu ha deyince yaşın uygunda olsa olmuyor yeterki rabbim vermek nasip etsin..6 aydan fazla oldu belkide bebek diye her ay umutla bekliyorum..nasip kısmet rabb,m hayırlı ise versin evlat bizlere herkes anne baba olmak ister ama olmuyorsa zorlayamayızki inş rabbim mutlulugumuzu evlatlarımızla pekiştirir.bu arada bugün gazetede gördüm tiyatrocu oyuncu varya füsun öcal mı önal mı bilmiyorum tam kadın 50 yaşında ikiz çocuklarını dogurmuş biri kız niri erkek tam 31 haftalken dogurmuş gayet saglıklı oldugundan bahsediyor şuanda 5 aylık olmuşlar bile...güzel rabbim yazdıkdan sonra 50 den sonra bile oluyormuşş..

kızzllarrr size bir şey söyleyeceğim...
ben bebişim için günlük tutmaya başladım...
günlük dediysem hergün yazmıyorum aklıma geldikçe :)
haftalıkta olabilir....
hani bu bıcırık bana çok çektiriyor ya onu ona şikayet ediyorum doğduğunda okusunda anasının kıymetini bilsin :)

kızlar merhaba gittim yazışmışsınız yine maşallah diyeyim o zaman..evet nasipse bu akşam yeni evime gidecem ama bu sefer eşyalarımda olacak bazen gidiyorduk ne durumda diye ama bu sefer dagınıkta olsa evime eşyalarımla olacam şükür kaç günlerdir kendimi göçebe gibi hissetmeye başlamıştım..rabbim kimseyi evsiz barksız bırakmasın..hayırlısı bakalım..adamlar hızlılarmış eşim öyle dedi inş kurarkende hzılı olurlar akşama 6'ya kalmazlar...filiz yine mi üzülmeye başladın lütfen cnm kendini sıkma üüzlme doktorunu degiştiremeyecegini söyledin aslında bu gerçekle kaçamazsın zaten ama şimdi bebgini düşün onun sana tutanacagını dogacagı ve sana enne diyecegini hayal et..dua et sürekli rabbim onu sana bagışlasın dilerim kucagına almak nasip olur..

mavidenizcim dertleşiyorum ya, yarının kasveti çöktü üstüme. Allahıma dua ediyorum yarın çok güzel haberler vereyim sizlere

filizcim canım benim öğretmenimmm...
deme öyle "hayattaki tek eksiğim bebeğim" deme nolur
bak ne güzel allaha şükürler olsunki eşin yanında ve allah onun eksikliğini göstermesin.
sonra sen sağlıklılısın iyisin. bebek olursa olur olmazsada ne yapalım artık.
hamileyim diye bunları söylemiyorum emin ol. kendimi senin yerine koyup düşünüyorum inan çok sabırlı ve azimlisin. ben bu kadar azimle uğraşamazdım emin ol. bir iki denemeden sonra pes ederdim. tabiki kendi çocuğumu doğurmayı o duyudyu yaşamayı bende her kadın gibi çok istiyorum o farklı bambaşka bir şey çünkü allahım herkese nasip etsin. ama hani şansıda zorlamamak lazım. anlıyorsun dimi. daha neler neler yazmak istiyorum ama sen bende çok daha tecrğbeli olduğun vede öğretmenliğin verdiği bir kıdemde olduğu için beni anlayacağını umuyorum.
sadece sağlığının vede eşinin kıymetin bil...
şuan çocuk çocuk diye hepimiz düz duvara tırmanıyoruz nerdeyse. ama yarın öbür gün onlar bizi bırakıp nerelere gidicek bizler gibi hangimiz kaldıkki ana babamız yanında dimi?
bizler yine edi ile büdü karı-koca iki ihtiyar kalacağız başbaşa... allahım o günleride göstersin bizlere....
bastonlu nine aksakallı dede kaydirigubbakcemile3

çok güzel söylemişsin cerencim, çok da doğru ayrıca... valla ne diyeceğimi bilemedim işte :1hug: hepinize sarılmak geldi içimden yerimseniben

eveeeeeeet bu kadar kasvet ve hüzün yeter, yarın size çoooooooooooooook güzel haberlerle geleceğim inşallah, hatta hep beraber halay çekeceğiz inşallah :teytey: :teytey: :teytey: hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt

X