Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

canım benim bak ben 24 yaşındayım yaklaşık 10 yıldır adet oluyorum. yılda 12 aydan hesaplarsak normal şartlarda 168 defa bu güne dek adet olmuş olmam gerek 18 i at bir kenara 150 de sen düz hesap ama inan 100-120 kez ancak olmuşumdur aşağı yukarı o derecede düzensizdim ben 2 ayda 3 ayda bir olurdum hem nasıl sancılı sivilce olayını hiç sorma iltihablı çıkardı o kadar sonra geçerdi tabi. fakat ben bunlara rağmen hiç bir zaman ilaç kullanmayı yeğlemedim çünkü yanlış anlama beni nolursun ama yapay geldi bana anlıyormusun? ilaç kullanınca hastasın kullanmayınca değilsin. belli bir süre sonra bağımlılık yapıyor zaten. ne gerek var. doktor bana çok zor çocuğun olur dedi adet düzensizliğinden dolayı ama dedim ya 4 aylık evli 3 aylık gebeyim:) ben hep kendime şunu derim madem böyle düzensizim demek benim bünyem bunu kaldırıyor. yapım bu. ama tabi şunuda söylemeliyimki bazı ciddi durumlar varıdı ilaç kullanmak şarrttır ona lafım yok. ama kızlar en azından adet düzensizliği için ciddi bir sorununuz yoksa ilaç kullanmayın nolur... benide sakın yanlış anlamayın. ben kendi düşüncelerimi yazdım. katılmayabilirsiniz, haksız olduğumu yanlış düşündüğümü söyleyebilirsiniz ama bence böyle... gerçi herşey bir yana allahın takdiridir bu. biz ne desek boş. sen yinede sıkma canını kuzum nolur benide sakın yanlış anlama olurmu?

evet sağol cicim ama sıkıldım sabahtan beri kafamı kaldırmadım koyverdim gitti yapmıyorum bişi şimdi birazcık kafamı dağıtıyım dedim kaydirigubbakcemile3

evet sağol cicim ama sıkıldım sabahtan beri kafamı kaldırmadım koyverdim gitti yapmıyorum bişi şimdi birazcık kafamı dağıtıyım dedim kaydirigubbakcemile3

iyi yaptın canımcım boşver çalış çalış nereye kadar biraz molaaaa...
eee ne var ne yok arife hnm. anlat bakalım. neler yapıyorsun sen? buralardasın ama uzaksın neler oluyor hayatında şekerim....
bu aada biraz önce mavidenize yazdığım yazıyı kendim tekrar okuyunca güldüm muhasebeci olduğum ne kadar belli hesaplamam komik olmuş kaydirigubbakcemile3

cerencim bak bir sürü yöntem var diyorsun geri çekilme yöntemi aslında korunma yöntemi dgl ve bak sen diyorsun sonra bbek oldu diye nasip kısmet bunlar ben herzaman bekarken eşimi tanımadan önce dogumdan bile korktugum için çocuk istmem ben dayanamam falan diyordum sonradan sonraya 2 yıl olsun sonra allah veririse olur diye eşimi tanıdıktan sonrada degişmedi fikrim sonuçta bazı şeyler otursun birlikte vakit geçirelim vs ben ortama alışayım falan yani hazır hissetmedigimden uzadı bu süreç..ha şu varki bizim bir arkadaş biizmle aynı senede evlendi aramızda 1 2 ay var o şimdi bebgini dogurdu hatta 3 ayı bitti gebe iken doktora gittiginde doktor demiş yeni evlikler genelkede hep erteliyorlar ama önce bir tane olsun sonra korunmaya devam etsinler diye çünkü hiçbir şey eskisi gibi dogal dgl dogurganlık azalıyor güçleşiyor diye..dogru ben hak veriyorum ama insan hazır hissetmedikten sonra da olsunda bakarız herhalde diye doguramaz ya..en önemli olan hazır oldugunu hissetmek ama her zaman tam anlamıyla hazır olamayız beni eski arkadaşlar bilirler bundan 3 ay öncesinde bir takın tedirginliklerim olmuştu ben bu çocugu dogruabilirmiyim bakabilirmiyim hazırmıyım gibi sorularla boguştum durdum aslında hiçbir zaman tam hazır olamazsın illa bir yerde durursun..ha bu arada fazla da o dogal yöntemlere güvenmeyin benden söylemesi..hoş şuanda hepimiz bebk istiyoruz sorun yok ama ..yarın bir gün ihtiyacınız oldugunda aklınızdan çıkarmayın bunu bende size tavsiye..

canım benim inşallah daha uzun beklemeden kavuşuruz bebişlere allah büyük bak zaten yeni tedaviyede başlıcan bakarsın bu sefer olur hiç belli olmaz allah hepimizin hakkında hayırlısını versin:1hug:

canım ya haklısın sana dediğim bir şey yok. ben bebeği ilk öğrendiğimde (ki ben çocuk delisiyimdir çok düşkünümdür) hastane başıma yıkıldı sanmıştım. o kadar istediğim halde içimde olduğunu öğrenince şok oldum inan. yok olamaz ben çocuk doğuramam ben anne olamam daha ben çocuğum büyümedimki aman yarabbim daha ne kadar oldu evleneli vs. vs. neler neler düşündüm ilk bir kaç gün şoktan çıkamadım inan bana kabullenemedim. ninsan kendini ne kadar hazır hissetse yada tam tersi hazır olmadığını hissetse elimizde değil bizim. boşver herşeyin hayırlısı bz boşa çene çalmayalım en iyisi...
şuanki durumumu soracak olursan bazen yalnız kaldığımda acaba gerçekten ben bu çocuğu dünyaya getirebiecekmiyim diye soruyorum kendime ama biliyorumki o bana tutunmaya can bulmaya çalışıyor. onu kaybetsem inan kendime kızarım böyle düşündüğüm için. içinde bir can olunca bir kadının annelik iç güdüsü anında devreye giriyor. sen istersen yıllarca hazırla istersen hiç düşünme...
canınızı sıktıysam affola bayanlar....

şekerim ben hep burdayım burda olmasamda aklım hep burda valla cerencim çok yoğun günler geçiriyorum işten dolayı bi yandanda yumurtlama tedavisine devam kalbimde birburuk bir heycanlı anlıcağın bende bilmiyorum hayırlısıyla bebişimiz bi gelsin işte ozaman yeniden doğucam hayatım değişicek yani öyle cicim evet mavidenize yazdığını okurken bende çok güldüm kızım bu kadar kaptırma kendini..........:1hug:

kızlar umarım yazdıklarımdan dolayı kimseyi kırmamış,üzmemşimdir. eğer canınızı sıktıysam gerçekten hepinizden özür dilerim. bazen insan kendi düşüncelerini savunurken kendini kaybedebiliyor (benim gibi) eğer bir kırıklığa sebep olduysam affedin nolur.... ayyy sanırım pişman oldum yazdıklarıma...
mavi deniz canım kırılmadın umarım alımadın bana...

kızlar bana müsaade evden devam ederim yazmaya inşallah...
şimdilik iyi akşamlar hepinize mucx mucx...

cerencim çok fazla katılamayacagım sende beni yanlış anlama sanada kızmıyorum sonuçta biz düşüncelerimizi paylaşıyoruz..evet keşke bu haplara gerek kalmasa ama bir yerde ihtiyacımız oluyor bunuda şöyle düşün bak bebk sahibi olamıyoruz ve benim gibi bir çok kişi bebek sahibi olamıyor pko yüzünden hiç olmuyor demiyorum geç oluyor ama zor oluyor ve bu durumda ne yapıyoruz farklı tedavi süreçlerine gidiyoruz saglıklı bir insan normal şartlarda 2 3 ayda gebe kalır yardımsız doktorlar bu süreyi yine uzatıyorlar yinede 6 ay kimisi 1 yıl ilaçsız denetmeye çalışıyorlar kimini oluyor kiminin olmuyor nasip işte..bizde olmayanlardanız ee ne yapmak gerekiyor yine hapa dönüyor o olmuyor igneye o olmuyor aşılama derken tüp bebk falan..bunuda regl düzensizligi gibi düşün eger bu insan düzensiz oluyorsa bir sorun olabilir belki inanmayacaksın bende hiç hesaplamadım ama 3 ayda regl oldugumu bilirim..bazen uzun bazen kısa aslında bu kısa kelimesi bana ne kadar kısa anlamınıda hemen söyleyeyim 35 gün ..en basitinden geçen aylarda 40 gün regl olmadım doktora söyledim bana progestan verdi öylece 46 günden regl oldum sonraki ay ise inatla bende bekledim aramadım doktoru tam 45 güne çıkınca bu süreç mecbur aradım ve 50 günde regl oldum yani o progestanı kullanmasaydım 60 bulacaktı belki daha fazla..bir yerde mecburuz bunlara baksana bebk sahibi olamıyoruz zorlaşıyor reglimiz düzenli olsun ki yumurta olayına bakılsın..tabii herkeste bu haplar aynı etkiyi göstermez birşey diyemem bende sevmiyorum ama mecbur kaldıgım için kullanıyorum yardımsız regl olmayı beklersem kaç ay beklemem gereekcek bu bile kestiremiyorumm..nurcum evet gebe kalma süresi biraz uzuyabiliyor hapla ama ne yapalım..diyorum bazı bünyelerde bunu göstermiyor en basit örnegi ablam bıraktıktan 2 3 ay falan sonra gebe kaldı şubat gibi bıraktı mayısta gebe oldugunu söyledi bize şimdi biri cadı digeri masum ikiz bebegi var..

Son düzenleme:
cerencim olurmu bende yazmaya başlayınca herşeyi yazıyorum aklıma gelen..burada biz düşüncelerimizi paylaşıyoruz birbirimizi kırmak dgl niyetimiz zaten..herkes aynı düşünecek dgl belki benim yanlış yanlış savundugum düşüncelerim olabilir birbirimizide bilgilendiririz bu sorun dgl..

Canım sen de haklısın. Güvendiğin doktor tavsiye ediyorsa dinlemelisin tabi. Biz beklentilerimiz gerçekleşmeyince birşeyleri sebep görmek istiyoruz belki de. Herkesin hemfikir olduğu husus ise stresin hamileliği zorlaştırdığı. Onu yoketmek de elimizde olmuyor maalesef ama mümkün olduğunca azaltmamız lazım. Nasıl yaparız bilmem. Sana acil şifalar diliyorum canım. İnşaallah düzene girer reglin.

ya evlenir evlenmez bebeğe karşıydım ve bu sadece bana ait bir fikir sonuçta hayatımız tamamen değişiyor. Ben hep iki yıl sonra demiştim eşimle 6 yıl flört 2 yı nişanlılıktan sonra evlendim ama evlenince insanlar daha farklı oluyor biz evlendikten 2 yıl sonra diyorduk ama 1 yıl sonra düşünmeye başladık. 7 aylık bi süreç sonunda hamile kaldım. Çok memnunum bu durumdan birkaç arkadaşım evlenir evlenmez hemen çocuk sahibi oldu açıkçası pişmanlar çünkü çok uzun bi süre flört ve nişanlılıl yaşamadıkları için. Birbirini tam anlamıyla tanımadan çocuk sahibi olmak bana uygun gelmiyor çünkü çocukla birlikte birbirini tanımaya çalışmak iki tarafıda yıpratabiliyor. Ay ne kadar çok konuştum değil mi???

cerencim alemsin bende kızcak tip varmı baksana -tatlicadiarzu-
valal iki dakka boşladım amma yazmışsınız ha özet şekliden üstünkörü okuyabildim resmen artık evden detaylı okucam hepsini ama hepimiz genciz çıtırız fıstık gibiyiz hatta :1rolleyes:a.s. d.kontrol hapına gelince her bünyede farklı bende hiç kilo yapmadı bana zaten hiç bişi kilo yapmıyo o ayrı cildimi de güzelleştirdi bekliyorz bakalım sonuçlar nolcak bebek ne zaman gelcek :1closedeyes:

hayır nurcum benim yazımın yanında inan çok konuşmuş olmadın baksan bende ne varsa hepsini yazmışım bende umarım sıkmamışımdır yazılarımla sizi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…