bebelere gün içinde neler yediriyosunuz

L

liva1017

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi liva1017
kızım boy 67.5 cm kilo ise 8 .300 gr 5ay 8 günlük bebeğim beni emiyor drmuz çok fazla buldu kilosunu ve boyunu ekgıdalara geçtik fakat dahada kilo alacak diye çok fazla bişey vermiyorum kızım maaşallah ne bulsa yicekde sadece yoğurt meyve püresi ve çorba veriyorum cicibebeyide kestım.devam maması falan öyle şeyler zaten vermiyorum. sizin bebekler nasıl siz neler veriyosunuz düzenli olarak bişeyler veriyomusunuz mesela saatlemi doyuruyosunuz yavrularınızı drmuz verme sen bişey ya doyuyor bu çocuk seni emerek dedi.sütüm yarıyor herhalde.

• Konu Sahibi liva1017
canımcım sutun gercekten doyuruyor demek ki maasallah bebişine ek gıdaya fazla gecme bence de ama meyvesuyu falan vermek istersen ufak ufak tattır.Biz 5.ayda basladık ama benim sutum azaldıgı için.Benim emir 6. ayda 71 cm boy kilo 6.700 geldi.Senin bebiş te normalden 2 cm kadar uzun ben suanda 9-12 aylık giydiriyorum kucuk beye.Hazır mamadan ve bebe biskuviyi asırı vermekten kacın sisirir bebişini.optum.

• Konu Sahibi liva1017
canım ben sabah suyla cicibebeyi ezip veriyorum kahvaltı olarak ardından emziriyorum sonra uyuyo kalkınca biraz geçtikten sonra tarhana çorbası yapıyorum onu yediriyorum gene emziriyorum sonra 1 saat sonra uyuyo sonra kalkınca yoğurt veriyorum yada bebelacın muhallebisini veriyorum sonra uyuyo en son yatmadan tahıllı armutlu muhallebi veriyorum uyutuyorum gece uykusuna gecede hep emiyo geçen ay 6900 dü kilosu çok hareketli olduğu için benim bebeğim yakıyo herhalde fazla kilo almıyo boyuda 65 di geçen ay...

• Konu Sahibi liva1017
benim kızım tam 5 aylık yaklaşık 7,5 kilo , meyve suyuna başladım 2 gündür 6. ay sonuna doğru yavaş yavaş tam tekmil ek gıdaya geçicem artık ..

• Konu Sahibi liva1017
maşallah febicimm gelinime :))

• Konu Sahibi liva1017
benim kizim da olmustur belki 7 kilo falan ama daha tartilmaya goturmedikcunku ocak ayinda randevu vermedi ama ben gene gotururum subat icin verdi randevu,
bi de ben dah ek gidaya baslamadim tam olarak sadece azcik corba yapinca verriyorum ara sira, cunku agzimizin icine bakiyor, suya bayiliyor biz icince hemen agliyor agzini aciyor ona vercemizi saniyor, sonra ona da iciriyorum suyu, bi iki defa elma kompostusu verdim bebekler icin bayila bayila yedi ama
hic bi sey vermdim baska yani gunde
sadece benim memeyi emmiyor ve su iciyor o kadar yani

• Konu Sahibi liva1017
maşallah bebişine diyelim...
benimde kızım anne sutu alıyor ama yetmediği zamanlarda sütlü pirinçli kasık maması veriyoruz...kahvaltıda akşam yemeğinde felan ben yerken kasıgımı takip ediyor ozamanda agzına azıcık yiyebileceği şeylerden veriyorum..
kahvaltıda azda olsa pekmez veriyorum...dudaklarına suruyorum onu yalıyor...
1 ögunde meyve veriyoruz...
6.aydan itibaren bende tam olarak baslayacağım yani 23 ocaktan itibaren...
kilomuzu bilmiyorum bu ay doktora gitmedik..ocağa randevu verdi

• Konu Sahibi liva1017
bende arada gece yararken mama veriyorum, hafta da bir sebze corbasi,su,meyve suyu kendim yapiyorum bunlari....onun haricinde hep emiyor......bizde ocagin ortasinda randevumuz o zaman tartilicaz....8 kilo yakindir su an tahminimce....

• Konu Sahibi liva1017
ben sabahları kahvaltı 8 tahlılı veya sütlü bisküvili kaşık maması veriyorum arasırada az bişi cayla cicibebeyi ezip içine yumurta sarısı peynir katıp yeiriyorum uyuyo uyandıktan sonra sebze corbası veriyorum bazen kasık maması aralarda emiyo uyuyo 1 elma 1 armut 2 mandalina veriyorum cam rendede rendeleyip bazen yogurt yogurttun içine meyvede katıyorum bazen gene aralarda emer
10 11 gibi gece muhallebisi veriyorum yada ballı irmikli muhalebi gün bayu arasıra bazen su bazende sulugunda bulunur hep meyvesuyunu iciriyorum ve uyuyor gece uyandıgındada beni emer sabaha kadar bu böyle devam eder kızlar :)

• Konu Sahibi liva1017
sabah anne sutu+devam mamasi
kusluk sutlu pekmezli kahvalti mamasi
oglen sebze corbasi
ikindi meyve puresi
aksam farkli sebze corbasi
yatmadan anne sutu + devam mamasi
gece saat 4 civari devam mamasi..

doktorumun verdigi menu bu :))
uymaya calisiyorum ama genelde bir sebze ogununu atliyoruz..yerine mama veriyorum..

• Konu Sahibi liva1017
ağustos annesiyim..
ocağın 15 inde 5. ayımız bitecek şuan 8.700 kilosu boyu 68 cm. oğlum.şimdiye kadar anne sütü verdim ama beni emmiyor sağıp veriyorum.kilosu fazla olduğu için artık doymuyor takviye olarak doktorun tavsiyesiyle havuç ve patatesle çorbaya başladık bugün. 3.günden sonra 3 yaprak ıspanak katacakmışız çorbaya. birde bir küçük fincan kadarda yoğurt vermeye başladık. onun dışında süte devam. bu arada bunları öğlen verin dedi doktor. son olarak yoğurtta çorbada ev yapımı yine doktorun tavsiyesi.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi liva1017

canım oncelıkle kızına masallah.allah saglıkla buyutmeyı nasıp etsın.benım kızım da 5 aylıkken 7400 du.boyu da 69 du.sımdı bılmıyorum.benım kızıma ablam bakıyor.sabahları 3 bebe bıskuvıye bı kıbrıt kutusu buyuklugune peynırle karıstırıp kaahvaltıda verıyor.daha sonra bır elma ya da armut verıyor.tabı 250 ml cıvarında anne sutu de ıcıyor kızım oglene kadar..ogleden sonra yogurt aksam sebze corbası veya tarhana.o da bı kucuk kase kadar.bazen de yatmadan once ulker gogly verıyorum ogleden sonra da 150 ml cıvarında sut.aksam da 150 ml sut ıcıyor.kızım sadece gece emıyor malesef.bu hafta da yumurta sarısını azar azar vermeye baslayacagım ınsallah.ıste bır gunluk mönumuz....

• Konu Sahibi liva1017
canım şuan oğlum 8 kilo 200gr boyu 65cm biraz tombik
zaten sabah 12 1 gibi uyanıyo emiyo biraz oyalıyorum 1 saat sonra sebzeli çorba yediriyorum hazır milupanın falan saonra emziriyorum saonra yoğurt veriyorum ardından emziriyorum çok vermiyorum tadımlık o yüzden ardından emebiliyo akşam muhallebi falan veriyorum meyve suyu azar azar
gece 2 de uyuduğu için emziriyorum yatırıyorum
gece boyuncada sabaha kadar 2kez uyanıp emiyo öylede devam ediyoo

• Konu Sahibi liva1017
Sabah anne sütü aralarda anne sütü,akşam ve gece anne sütü yani fix menu hiç değişmiyor.o yüzden kafamda karışmıyor.ama siz bunları yazınca bende meraklanıyorum vallahi.dr bizede söylesede bizde başlasak yahu.

• Konu Sahibi liva1017
maşallah febicimm gelinime :))

ege yi biraz besle annesi cılız damat istemiyuuukk , maaş. iştahı ii mervenin şimdilik , benim kız ege yi bilem yer walla he he he cokacimcoook sırnaşık şey

• Konu Sahibi liva1017
ege yi biraz besle annesi cılız damat istemiyuuukk , maaş. iştahı ii mervenin şimdilik , benim kız ege yi bilem yer walla he he he cokacimcoook sırnaşık şey

walla besliyorum febicimm ama kilo almıyo çok malesef manken olcak benim oğlum herhalde iştahı egeninde güzel yiyor maşallah ama yemek yerken bile hareket halinde öle oluncada tabi yakıyor yediğini:)

• Konu Sahibi liva1017
ohhhh ohhhh ben kızıma bunları versem bir bu kadar daha liva olur herhalde bizden.maaşallah bebişlerinize teşekkür ediyorum hepinize kızlarrr.

• Konu Sahibi liva1017

biraz eskidi belki menünüz ama merak ettim tarhana çorbasını nasıl yapıyorsunuz? markette satılan toz tarhanaya pek güvenemiyorum. genelde sebze çorbası yediriyorum oğluma ama artık tarhanada vermek istiyorum. evde yapan var mı?:uhm:

• Konu Sahibi liva1017
ben kendim yapmayı düşünüyorum tarhanayı dışarda satılanlara bende pek güvenmiyorum ve içinde acı oluyo genelde. internette tarifi var. bakalım inşallah becerebilirim. yumurta peynir filan veren varmı. milupanın kitapçığında 6 aydan sonra kahvaltıda anne sütü yada biberon maması kibrit kutusunun yarısı kadar peynir yumurta sarısı yada pekmez verilebilir yazıyo... meyveleri doktor cam rendede rendeleyip ver dedi ama çok pütürlü oluyo öyle bende elmayı havucu haşlayıp rondodan geçiriyorum içinede muhallebi koyuyorum 1 öğün olmuş oluyo. haşladığım için vitamini kayboluyomu acaba. hazır kavonoz meyvaları nasıl o hale geliyo merak ediyorum acaba onlarda haşlanıyomu?

• Konu Sahibi liva1017
ben de kendim yapmak istiyorum. tarif arıyorum. önerebileceğiniz kolay ve besleyici tarif varsa deneyebilirim. ben yumurta ve peyniri bu hafta vermeye başladım. bu sabah 2 bebe bisküvisi, peynir, yarım yumurta sarısı ve ıhlamurla hazırladım minik kahvaltımızı. seviyor ve yiyor maşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…