Bebekli olup böyle kafayı sıyıran bir ben miyim?

Her bebek farklı oluyo ben ilk 4 ay yaşamadım hayatta yoktum şu an 3 yaşımda hala yedikleri makarna pilav yoğurt çorbası ve patates kızartmasının dışına çıkamadı. Diş süreci bütün düzeni bozabiliyor uzun da bi süre. Uykusuzluk insanı çok zorluyor ama geçiyor beslenmeyi de kafanıza takmayın ben doktor doktor gezdim çare bulamadım artuk saldım yerse yer yemezse kendi bilir Allah hepimize yardım etsin

Ben de varım ben de. oğlum 16 aylık ve gün geçtikçe daha huysuz bir bebek olmaya başlıyor.
yemek yese ağlıyor ,uyusa ağlıyor , banyoya girerken ağlıyor, çıkarken ağlıyor, mütemadiyen hep ağlıyor.
ben de merak ediyorum daha ne kadar bu şekilde devam edecek umarım hızlıca düzelir çünkü ben ciddi yıpranıyorum
Kendimi kandırma seklimde şu azı dişleri çıkarsa rahatlayacağım.

Ben bunu şans meselesi olarak goruyorm benim kızımda dogdugu gunden uyku sorunu vardı abartısız hastanede bıle ilk gun uyumadı , kırkı cıktı uyumadı, altı ay oldu uyumadı şimdi ıkı yaşını gectı yeni uyku duzenı oldu tabı hala gevelerı kalkatçr arada . dayanmak cok zor gercekten eşin yardımcı olamıyr mu . arada ona bırak uyutsun ama ben ayakta sallıydm sadece uyusun da dıye zor ama gecıyo yemekte de hiç ısrarcı olmadm ekstra bişey yapmdm ben ne yaptysam ondan az az tattırdm . şimdi yıne yemek secer ama o kadar sorun etmıyrm acıkırsa yıyo sonucta sende biraz akışına bırak sana zarar canm

Hepsi normal.
Delirecek gibi hissetmeniz de normal.
Diş çocuktan çocuğa değişir, aylarca sürmesi, morarması, kanaması hepsi normal(miş, doktor dedi ama külahıma anlatsın neresi normal).
İştah da normal.
Geçecek, biraz süründürelebilir ama geçecek.

Kızım 25 aylıkken memeyi bıraktığında uzun uyumaya başladı, oğlum 21 aylık henüz hala kesintisiz uyumadı sabırla iki yaşının dolmasını bekliyorum. Ben kimi zaman sallayarak hafif bi şekilde kimi zaman emerek uyutuyorum hiç uyku eğitimi denemedim o an neye ihtiyacı varsa onu verdim,kayınvalidem sallayarak ninniyle hamak salıncakta uyutur mesela, bebek kimde neyi gördüyse onda ona alışıyor, bende hamağı onda karyolasını aramaz mesela. Şuna alıştırmayayım bunu öğrenmesin tarzında bi tavrım yok , karşılıklı strese sokmuyoruz birbirimizi. Bu yüzden sık uyansalar da hiç ağlayarak uyumadılar hep keyifliydiler.

Bebekleri düzen adı altında yetişkinin rahatını düşünen uygulamalara sokmayı doğru bulmuyorum, zeze bence senin sıkıntın bu onun bebek olduğunu unutup ısrarla bir rutine sokmaya çalışıyorsun sanırım.

Diş her bebekte farklılık gösteriyor ama genelde herkeste bir huzursuzluk uyku bozukluğu ek gıda reddine yol açıyor. Emme sıklaşır bu aralar dişten genelde emmek istiyorlar onları bu rahatlatıyor. 1 yaşına kadar kahvaltı yoğurt meyve püresi hariç hiç bir şey ağzına sürmedi oğlum öyle üzülürdüm ki ne çorba ne kıymalı sebzeli yemekler yediremezdim sonra işe başladım ananne babanne bakmaya başladı gündüz beni emme durumu olmadığından onları sevmeye başladı sanırım bir de kaya tuzu domatesli şeyler lezzetli geldi Zamanla ya diş etkisini ara ara gösterse de çok etkilemiyor ya da lezzetli şeylere geçtikçe büyüdükçe değişiyorlar bir de damak tadı cidden değişiyor ve atak diş dönemleri hariç uyumaları uzuyor biz başından beri sürekli uyanan bir bebeğiz uzun öyle 4-5 saatlik uykuyu sanırım 14 aylık olacağız 4-5 kez yaşadım yaşamadım Uyku eğitimi düşünmedim benlik değil sallayarak uyutuyorum gündüzleri hep ayağımdaydı işimi yapamazdım neyse ki babannesi alıştırdı şükür bırakılıyor şimdi gece de ilk geçerken sallanır sonra uyanır emer uyur ama inadı tutar bazen uyumak istemez bebek işte ama geçiyor geçecek hepsi normal büyüdükçe ballanıyorlar göz de görmüyor o an sinirlense de

Ben de iki tane şimdi biri 3 biri 4 yaşında ama bu zamana kadar iyi deliler hastanesine yatisim yapılmamış diyorum

Hepsi geçecek sabır.
Allah kalıcı dert vermesin.
Bazen dert sandığımız şeyler başkalarının hayalleri olabiliyor.

Yalnız değilsiniz şu saat oldu hala gündüz uykusunu uyutmaya çalışan bir ebeveyn olarak yazıyorum , yeni bir düzen onlar için özellikle ek gıda vs gibi süreçlerde herşey şaşıyor ben bazen pusette uyutup beşiğe alıyorum hatta gündüz sadece pusette uyuttugum zamanlar oldu, birde odasında karartma perde kullanmanın faydası oluyor denemediyseniz öneririm. Sabır diliyorum ama hepsi geçecek zamanla içinizi ferah tutun...

Merhaba bebeğinizin dişleri çıktığı için ek gıdalar yaralarını yakıyordur ondan lyemek istemiyor karnı aç olduğu içinde geceleri sık uyaniyordur uyumadan önce tok tutacak şeyler yedirmeyi deneyebilirsiniz

Oncelikle 1 yasa kadar agirlik anne sutudur, ek gida tadimliktir.

ikincisi bebeginizin doymadigini dusundum, atak doneminde tahminimce ve dis bastiriyor ama karni da doymuyor olabilir.

regl donemlerinden ozellikle sut azaliyor, boyle bir durumunuz yoksa aylik kilo alimi normalse uyku pencerelerini dikkate alin.

Ben artık bebeklerin de şahsına münhasır olduğunu kabullendim. Gerçekten de çocuk büyütmek kitaplara ya da diğer annelerin anlattığına göre olmuyor. Her anne kendi çocuğu için en iyi anne.Bazı bebekler çok zordur. Uykusu, yemesi, içmesi sorundur. Bu zorlukları aşmak için ne kadar süre gerekir, neler yapmak gerekir gibi araştırma, uygulama ve beklenti içine girmek ise anneyi en çok yorandır. Ben hiç uyumadan işe gittiğim, tuvalete bile bebekle gitmek zorunda olduğum, bir lokma yemeğimi yiyemediğim zamanlarda çocuğumu değiştirmeye çalıştıkça daha çok yorulduğumu anladım. Günün sonunda çocuğumun bir gülümsemesi benim için her şeye değiyordu. İllaki bu süreçler de geçecek. Belki daha kısa belki daha uzun. Siz hep olumlu tarafından bakın. En azından anne sütü alabiliyor.Siz emzirdikçe aranızdaki fiziksel temas sizi daha çok birbirinize bağlıyor. İlerde büyüdükçe siz isteseniz de o sizinle bu vakit geçirmek istemeyecek. Size tavsiyem olduğu gibi kabullenip, güzel taraflarına odaklanmanız. Sonra bir bakmışsınız bebeğiniz birden büyümüş siz bu düşüncelerden çocuğunuzun en sevimli zamanlarını kaçırmışsınız.

Evet pütürlü gıda veriyorum en başından beri, meyve sebze eline veririm kemirir. Pekmez seviyor çok kullanıyorum o yüzden pankek, kek, muhallebi vs de. Toz ceviz de katıyorum muz da. Çorbalara muhakkak tane atıyorum şehriye vs. Bu ay ete ağırlık vermeyi düşünüyorum balık da vericem hatta.

Salçalı yemek vermek için 1 yaşını mı beklemek gerekiyor muhakkak?

Gündüz iki uyku yapıyor. Sabah 1,5 ya da 2 saat öğleden sonra 1 saat uyuyor. Toplam 2,5-3 saat yani.

Eşim uyutamıyor maalesef illa beni istiyor. Bir de ben erken uyutuyorum 8 de uyumuş oluyor eşim o saatte anca geliyor.

Ben de yemek sularından vermek istiyorum ama benim yemekler salçalı oluyor hep. 1 yaşından önce verilemez diye okudum salça için.

6. Aydan sonra hayatı kayanlarda bugün
1 yaş olacak nerdeyse benimki 6 dan sonra o güzel rüya bitti
Uykusuz geceler başladı
Çözüm bulursan sevabına beni de etiketle

Çok katı bir düzen olmasa da evet genel olarak uyku saatleri falan düzenli tuttum doğduğundan beri. Şu dişler gelene kadar sorun yoktu ama sonra alt üst olduk. Zaten ben şimdi düzeni de geçtim uyku uyumayı istiyorum sürekli stres halinde olmak çok kötü kendime ait bir hayatım kalmadı sanki.

Evet çok şükür sağlıklı bebeğim diyorum Allah sağlık sıhhat versin her şeyden önce.

Muzlu tarçınlı muhallebi yapıyorum normalde onu sever ama yine de uyanıyor. Bir de emziriyorum iyice diyelim ki sütüm de çoktur her zaman 1 saat sonra yine uyanıyor o yüzden açlıktan değil diye düşünüyorum canı acıdığı için olabilir.

Sütüm bol baya ama acıktığını sanmıyorum çünkü iyice emiyor baya diyelim. 1 saat sonra yine uyanıp ağlıyor yeni doğanken bile 1 saatte acıkmazdı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…