Bebeklerinizle yalnız trafiğe çıktınız mı?

BubleGum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2008
199
0
Arkadaşlar ben oğlumu alıp artık yavaş yavaş arabayla biyerlere gitmek istiyorum ama cesaret edemiyorum. Siz hiç çıktınız mı? Acil bişey olur diye korkuyorum mesela sık sık tükürüğü boğazına kaçıyor oğlumun salyası da çok olunca. Ön koltuğa oturtan var mı? Anakucağında ön koltuğun hava yastığını iptal edin yazıyor. Bu konuda deneyimlerinizi yazar mısınız?

bebeklerin ön koltuğa oturtulması yasak
anakucağında olsa da,hava yastığı olsa da olmsa da yasak
ben öyle biliyorum

ben çıktım canım ana kucağı arka koltukta olacak şekilde ,zaten benim kızım arabaya bindiği anda uyuyor,isterse yol 2 saat olsun uyanmaz..ama senin bebeğin böyle bi durumu varsa bilemem tabi trafikte panik yapabilirsin,ön koltuğa koyma olayona ise sıcak bakmıyorum tabi ters şekilde koyup emniyet kemerini sağlam bağlarsan sorun olmaz heralde ,hava yastığı da önemli tabi..olmaması gerekli

Babamızla giderken Arda da uyuyor ama arada uyanıyor. Yalnız güneş çok rahatsız ediyor, cama güneşlik almak lazım bir tane.

amanın amanın ne desem nasıl desem , canım ne ön koltuğu , kendi kucağında bile alma sakın ön koltuğa , ben yanlız başıma çok gezdim oğlumla , sağ arka koltuğa ana kucağında yada araba koltuğu diyelim onda oturtman lazım , araba koltuğunu emniyet kemerine bağlaman lazım , bir de dikiz aynası al hatta bence çok kullanışlı bişey..
Panik olucak bişey yok , sakin sakin kullan arabanı , bebeğinle gezmenin keyfini çıkar :eek:

ben her sabah her akşam oğlumla trafikteyim
çok yol katediyorum hatta
arka sağ tarafta ana kucağı emniyet kemeri ile bağlı
müzik açıyorum hep şen şakrak
genelde arabada rahat ediyorlar bi sorun yaşamıyorum
eğer ağlarsa ama bu ağlama dayanılmaz olursa
müsait bir yere çekip sakinleştiriyorum
ama onun yolda çığrırından çıkmaması için
muhakka uykusunu almış karnı tok altı temizl olmasına dikkat ediyorum

seninde bi sorun yaşayacağını sanmıyorum
gezmenize bakın gamyoncuiremsu

senın gıbı henuz cesaret edemeyen bır de ben varım
belkı de zarurıyet dogmadıgı ıcın hazır hıssetmedım kendımı
ama ara sıra da olsa cıkmak zorunda kalsaydım esım olmadan alısırdım sanırım
yaza gezıp tozucaz bız oglumla ınsa allah

Ben kırkından beri trafige cıkıyorum tek eglencemız dolasmak oluyo ben ana kucagına koyup on koltuga yanıma oturtuyorum yuzunude bana ceviriyorum bakısarak gezıyoruz,on koltugu ıyıce one cekıp araya yerlestırıyorum,bide yavaş kullanıyorum

bende sadece bikez cesaret edebildim kızımı babannesi kucağına aldı arka koltukta aşıya gittik 2 ay felan önce gittiğimz yol 5 km felandı yalnız:))))daha da cesaret edemedim korkuyorum canım sakın ön koltuğa oturtma çok tehlikeli zeynanın dediği gibi uykusunu almış olup altı temiz ve tok olarak çıkar trafiğeee

Bende ilk günden beri trafiğe çıkanlardanım. Arka koltukta anakucağının kemereleri takılı, anakucağıda araba koltuğuna takılı bir biçimde gidiyoruz.
Arkadaşların dediği gibi karnı tok, altı temiz ve gaz sorunu yoksa hemen uyur zaten.
Ben yanımda rezene çayınıda bulunduruyorum, çok ağlarsa onu veriyordum ama şimdilerde o da alıştı galiba pek ağlamıyor. İlk doğduğundada ağlamıyordu, 2-4 ay arası biraz sorun yaşadım ama şimdi çok rahat gidebiliyorum heryere.
Hatta ben çekmeköyde oturuyorum ve işlerim hep avrupa yakasında olmasına rağmen idare ediyoruz.
Bebek ağlayabilir, çok fazla panik yapmadan kenara çek, onu ne sakinleştiriyorsa onu yap, yoluna devam et. Eninde sonunda bunu yapmak zorundayız. Nereye kadar yanımızda biri olacakki. Ben hiç sevmem etrafa minnet etmeyi, kendi işimi kendim görürüm.

Yolunuzda farınızda açık olsun. :lepi:

cok tesekkur ederim birz daha rahatladim bu konuda. Gerci esim de 1ay daha bekle falan diyo ama nereye kadar. Cok yakinlara gitmekle baslarim. Zaten bir iki kez ciksam alisirim heralde. On koltuk olayini da hava yastigini iptal ederek ve anakucaginin arkasi cama donuk olarak dusunuyorum tabi ki. Arka koltukta da bebegimden uzak onu korumasiz birakacagim gibi geliyor bana...
Bebeklerinizle iyi yolculuklar, yolunuz acik olsun.

X