bebeklerinizin huyu suyu nasıl?

Karakuzucanan

Nirvana
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2007
72
2
41
slm kızlar,
26 martta doğum yaptım, 6 hafta erken geldi oğlum. Mayıs annersi olacaktım, mart annesi oluverdim işte. Oğlum çok yaramaz değil, çok da uslu değil. Bazen koyduğum yerde baka baka uyuyakalıyor, bazen kucakta bile bas bas bağırıyor. kendi kendine uyumasını istiyorum ama bazen çok zorluyor beni. bebekler ilk 3 ay kucak ister ve her istediğinde alınmalıymış. kazandırlacak alışkanlıklar 3 aydan sonraya ertelenmeliymiş deniyor. Çünkü merkezi sinir sistemi ancak o zaman gelişiyormuş. sizin bebeklerde durum nasıl? Kucak istiyorlar mı çok? Huysuzlanıyorlar mı?

a.s.merhaba canim bende 26 martta dogum yaptim ama benim kizim 10 gün gec dogdu,anlattigin gibi ayni benim kizimda öyle bazen kendi uyuyor bazen sallamak falan fayda etmiyor biraz cadi benim kizim ama yavas yavas düzeliyor gibi birde aksam saat 9 bucuk oldugu zaman altini degistiriyorum,karnini doyuruyorum yatagina koyuyorum kendi uyuyor en güzel huyu bu diyebilirim.tabiki sabahta 6 da gözlerini aciyor bazi günler sakin bazi günlerse tam tersine cok huysuz oluyor iste böyle zamanla düzelirler insallah:teselli:

a.s.merhaba canim bende 26 martta dogum yaptim ama benim kizim 10 gün gec dogdu,anlattigin gibi ayni benim kizimda öyle bazen kendi uyuyor bazen sallamak falan fayda etmiyor biraz cadi benim kizim ama yavas yavas düzeliyor gibi birde aksam saat 9 bucuk oldugu zaman altini degistiriyorum,karnini doyuruyorum yatagina koyuyorum kendi uyuyor en güzel huyu bu diyebilirim.tabiki sabahta 6 da gözlerini aciyor bazi günler sakin bazi günlerse tam tersine cok huysuz oluyor iste böyle zamanla düzelirler insallah:teselli:

canım kızın aksam 9 :30 dan sabah 6 ya kadar aralıksız mı uyuyor?

peki gün içinde ne kadar ve nasıl uyuyor, ne kadar sıklıkla emiyor?

peki gün içinde ne kadar ve nasıl uyuyor, ne kadar sıklıkla emiyor?

gündüz uykulari degisiyor bazi günler gündüzleri 1 saat uyuyup tekrar uyaniyor yaklasik 1 saate yakin oyalandiktan sonra tekrar uykuya daliyor ama bazi günlerde tam tersine hic uyumuyor 15 dakika uyuyor sonra tekrar uyanik.ben yaklasik 2-3saatte bir emziriyorum günde 1 yada 2 defada mama veriyorum mamayi genelde ögle yada aksam uyumadan önce veriyorumki gece uzun uyusun diye.birde kizim gündüz sik sik kisa süre emiyor ama geceleri az siklikta ama uzun süreli emiyor.benim tavsiyem arkadaslar bebeklerinize gece ile gündüzü ayirt etmeyi ögretin ben yurtdisinda yasadigim icin Türkiyeye göre burda hava gec karariyor yaklasik 9 bucuk 10 gibi ve sabahta 5-6 saatleri arasi aydinlanmaya basliyor kizimda bu saatlerde uzun uyuyor yani gece ile gündüzü ayirt edebiliyor benden nacizane tavsiye size inanin rahat edeceksiniz:))))))

Son düzenleme:
benim oğlumda 9:30 10:00 gibi uyuyor ama uyuyana kadar beni mahfediyo gece emmek için uyanıyor 2-3 defa, altını değiştiriyorum sabah 6 da uyanıyor gündüzde aralıklarla uyuyor fazla zorluğu olmuyor ama bazende hiç uyumuyo.......

X