Bebek Beslenmesi Bebekleriniz gece kesintisiz kaç saat uyuyor.

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Evet zinco damla kullanıyorum ama oğlum yaklaşık 20.gününden beri bu şekilde.Doktorumuz kolik hala devam ediyor dedi,birgün geçecek inşallah...
Umarım canım, öyle kıvranmaları çok acı veriyor. :84:

benim bebeğim son üç dört gündür cozuttu ....tam ters yaşıyor,gündüz uyuyor,gece sabaha kadar ayaktayız...gündüzler çok kısa ve benim bakmam gereken bir evim ,bir kocam ,birde okula giden kızım var,farkındaysanız bu listede ben yokum,inşallah düzene girerde bende kendime zaman ayırabilirim...

Girer canım merak etme, daha minicikmiş bebeğin....

Karnına masaj yapıyoruz olmuyor,sallıyoruz olmuyor,ağlamaktan helak oluyor yavrum.

Ayy canım ya kıyamam ben ona... Sıcak havluyu denediniz mi? Başımıza geldiğinde elktrikli sobada ısıtıp karnıda koyup oyle masaj yapıyorduk. Ütüde de ısıttığımız oldu. Faydasını görüyorduk, ama bizimkiler gaz sancılrıydı. Kolik daha farklı birşey galiba...

Girer canım merak etme, daha minicikmiş bebeğin....

inşallah canım,meğer uyku ne kadar kıymetliymiş,8 saat kesintisiz uyuyabilsem ,başka birşey istemiycem,ev ve diğer kızımın sorumluluğuda var,yani gündüzde uyuyamıyorum,böylede çok zor,inşallah düzene girer bir an evvel...

Kızım 25 günlük. Neredeyse hiç uyumuyor. Karnı tok,altı temiz,gazını çıkarıyor,banyo yaptırıyorum ama uyumuyor. En fazla 10 dakika uyuyor,sürekli irkiliyor,kundak yapıyorum,saç kurutma makinasını deniyorum,olmuyor olmuyorrrr ( Karnı tam doymuyor mu acaba diye süt sağıp biberonla bile veriyorum. Emzirirken göğsümde uyuyor,memeyi ağzından alır almaz uyanıyor yine.Çok sinirlerim bozuldu. Gözümün içine bakıyor,cin gibi... Nolur aynı durumda olan varsa yazsın,ne yapmak lazım bilemiyorum.

Benim oğlum da öyle yapıyordu şimdi maşallah iyi kötü bir düzeni var
Kendiliğinden geçer. Uyumadığı için huysuzluk etmiyordur umarım.
Demişsiniz ya memeyi çekince uyanıyor. Memeyi çekince emzik takın ağzına belki meme sanıp uyumaya devam eder. Bilemiyorum emzikle ilgili tutumunuz nedir?

ceysen ne yazıkki bende aynı durumdayım kızım 47 günlük ve tam bir meme delisi mememde uyuyor yatağa bırakamıyorum anında çığlığı basıyor dün gündüz 1 saat uydu yatağında sonra hep kucak ve mememdeydi çıldırdım resmen gecede 12:30 da zorla memeden çıkartıp mayışıkken ayağımda sallayarak uyuttum sabah 5 te emmeye kalktı doğumdan sonra ilk kez bukadar uyumuşum saate baktığımda inanamadım ama gündüz uyumaması çok kötü oluyo hiçbir iş yaptırmıyo ne yapacağımı bilemiyorum Allah bize yardım etsin

Benimki de öyleydi işte , gündüz hiiç uyumuyordu. Ama düzene giriyor. Girdi hatta iyi kötü bir düzeni var artık Çok takmayın kafanıza sabredin... Ben çok üzülüyordum o zamanlar. Şimdi de neden üzülmüşüm ki diye üzülüyorum.

Bu günlerde de şöyle bir sıkıntımız var. Deli gibi yumruğunu emiyor . Tok olsa bile. Çok keyif alıyor belli halinden. Nasıl bırakacak bilmiyorum.

Umarım
Emzik vermeyi deniyorum ama almıyor,çok nadir en fazla 5-10 dk. emip atıyor. Genelde öğürüyor :) Bugün ilk kez 1-2 kaşık papatya çayı verdim,bakalım

40'ı çıkınca düzelir diyorlar ama senin o da olmamış. Umarım yakın zamanda düzene girer uykuları. İnsan elinde olmadan çok üzülüyor

gece uyanık gündüzuyuyan bebekler gece uykularını gündüz yaparlarmış. kesinlikle gündüz uyutmamalı oyalamalıymışız. en azından iki-üç saatte bir uyandırmak gerekmiş. bizimki de bi ara öyle oldu . Allah kolaylık versin. düzene girer inşallah çabucak. ben gündüz uyutmama yöntemini kullandım. altını açınca uyanıyo bizimki. ben bikaç kez değiştirdim ogün altını. gündüz de yorulunca gece çok iyi uyuyolar zaten.

benim oğlum o aylardayken gece 2,5 saatte, 3 saatte bir uyanırdı. şimdi 21 aylık, bazen 1, bazen 2 kez kalkıyor. bazende sabaha kadar uyuyoyr.

6.5 aylik kizim geceleri 10 15 defa kalkiyor gunduz huc uyumuyor hoppalada uyuya kaliuor aldigimcan uyaniyor cok zorlaniyorum ne yapnam gerek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…