Bebek Beslenmesi Bebekleriniz gece kesintisiz kaç saat uyuyor.

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bizim de son 1 aydır uykuları düzene girdi daha önceleri gaz sorunu olduğu için
bütün gece emmek isterdi emdikçe daha fazla gazı olurdu gaz çıkar falan derken
ben de zombiye dönmüştüm ama şu an iyi gece 12. 12.30 oln uyku saatini
yarım saat aralarla 9 a almayı başardım sonra 4-4.30 saat civarı uyuyor sonra
kımıldanmaya başlıyor alıp emziriyorum biraz kucağımda pışpışlayarak pazını çıkarmaya
çalışıyorum ve hemen yatağına yatırınca uyuyor sonra bu saat 2-3 e düşüyor derken 2 kez gece
beslemesi ve 8- 8.30 gibi uyanıyor. Gündüzleri benim oğlum çok az uyuyor 2-3 kez yarım
saatlık şekerlemeler ve gündüz hiç bir işimi yapamıyorum hep ilgi istiyor yalnız kalmak
istemiyor haftada 3 yardımcı alıyorum ama o da yetmiyor keşke gündüz de 1-2 kez olsun uzun uyusa
umarım o da yakında düzene girer......

bizim de son 1 aydır uykuları düzene girdi daha önceleri gaz sorunu olduğu için
bütün gece emmek isterdi emdikçe daha fazla gazı olurdu gaz çıkar falan derken
ben de zombiye dönmüştüm ama şu an iyi gece 12. 12.30 oln uyku saatini
yarım saat aralarla 9 a almayı başardım sonra 4-4.30 saat civarı uyuyor sonra
kımıldanmaya başlıyor alıp emziriyorum biraz kucağımda pışpışlayarak pazını çıkarmaya
çalışıyorum ve hemen yatağına yatırınca uyuyor sonra bu saat 2-3 e düşüyor derken 2 kez gece
beslemesi ve 8- 8.30 gibi uyanıyor. Gündüzleri benim oğlum çok az uyuyor 2-3 kez yarım
saatlık şekerlemeler ve gündüz hiç bir işimi yapamıyorum hep ilgi istiyor yalnız kalmak
istemiyor haftada 3 yardımcı alıyorum ama o da yetmiyor keşke gündüz de 1-2 kez olsun uzun uyusa
umarım o da yakında düzene girer......

Canım benim oğlumda aynı seninki gibi. Gündüz uyumuyor doğru düzgün bende evde hiç bir işe yapamıyorum. Ama gece uykusu iyi olduğu için razıyım bu şekilde olmasına çok şükür gece uyuyo.

benim kızımda gündüzleri artık yarım saatlik şekerleme yapıyor uzun uyumuyor..

Benim oğlumda 5 aylık gündüzleri yarım saatten fazla uyumuyor normalm acabaa çalışıyorum yanımda birlikte gidip geliyoruz işe gecede 10 da yatıyor 2 de kalkıyor emiyor sonra 5 de bi daha kalkıyor sonrada 6,30 da tekrar kalkıyor ve bir daha uyumuyor normalmi acaba:KK43:

benim bebişim de daha 1 aylık. geceleri 11 de emzirip uyuttuktan sonra 3 gibi kalkıyo. emzirip uyutuyorum 5 te tekrar kalkıyo yine emzirip gaz çıkartıp yatırıyorum sonra saat 8.30 gibi yeniden emiyo. altını da değiştirip güzelce uyutuyorum. 11 e kadar beraber uyuyoruz. galiba bizim bebek biraz uykucu. ) gündüzleri de tabi daha küçük olduğu için nerdeyse tüm gün uyuyo. genelde 3 saatte bir de emiyo. bazen daha sık istiyo tabi. gelişim de iyi bakalım şimdilik

2 aylık erkek bebeğim var gece yattıktan sonra 4-5 saat deliksiz uyuyo. Sonrasında kesik kesik yarım saat 1 saat arası uyuyo uyanıyo derken sabah oluyo. Bu süre azmı çokmu nasıl arkadaşlar. Özellikle gece için soruyorum.

Sizin bebeklerinizin gece uyku durumu nedir.

merhaba canım,
benım bebısım de daha 9 gunluk,gece 4-5 saat delıksız uyuyor.Gece 1de doyurup altını aldıktan sonra,yatırıyorum.5bucuk gıbı kalkıyor,altını alıp emzırıyorum bı gogsumu uyukluyor bı 10-15 dk.Sonra dıger gogsumu verıyorum.uykusu acılıyor babasının uyanma saatıne denk geldıgı ıcın babasıyla bıraz konusuyorlar oyalanıyorlar.Bbabası ıse gıttıkten sonra 8e kadar uyumuyor 8bucuga dogru uyukluyor ve bı gogsumu emzırdıgım anda uyuyor.Su anda uyuyor 11 gıbı kalkıcak.Insallah boyle devam eder.Uyku sorunu yasayan tum anneler darısı basınıza canlarım

kizim 5.5 aylik ,gece 11-11.30 arasi uyur,sabah da kurulmus saat gibi ya tam 5 te yada 7.30 da kalkar.Yani en az gece uykusu uyudugu zaman bile 6 saat uyur masallah,ama cogunlukla 8 saati buluyor uyanmasi.Oglen en az 1.5 saat kesintisiz uyur,aksam uzeri de yine 1 saat kadar uyur,aralarda nadiren sekerleme yaptigi da olur cok yorulursa.2 ayliktan beri gece beslenmesi yok.

valla sizinkiler iyimis yine.. MASALLAH diyelim nazar degmesin.. benim 21 aylik kizim 1-2 saate bir uyanip meme istiyo.. :KK43: buda beni cok yoruyo.. emziriyorum ama bugünden itibaren birakmayi düsünüyorum basarabilirsem bakalim :) nasil alistirirsan öyle gidiyo galiba.. daha cok kücükken uykusu iyiydi hatta emzirmek icin ben kendim uyandiriyordum acikmistir diye.. 3 saate bir uyandiriyordum.. simdide onun acisini cekiyorum galiba... ben onu ozamanlar uykusundan ettim oda simdi bana yapiyo :KK70:

benimki de 3+3+1+1 saat şeklinde uyuyor. ben de gece emmeye uyandığı zaman gaz,alt değiştirme vs ile uğraşmıyorum,uykusu kaçmasın diye. ama sabaha karşı kıvranmaya başlıyor, kakasını yapana kadar ıh ıh sesler çıkarıyor. emzik sayesinde biraz daha uyuyabiliyor. sonra 1-2 saat ilgileniyorum, 2 günde bir banyo,diğer gün ise üstünü değiştiriyorum. emziriyorum ve 2-3 saat öğlen uykusu uyuyabiliyor

benimde kızım gündüz şekerleme yapıyor ama bazen 2-3 saat uyuyabiliyor akşamlarıda saat 11 gibi uyuyup sabaha karsı uyanıyor

ya arakadaşlar benim bebeğim 2 aylık.önceden uykularımız düzenliydi ama şu 15 gündür uyku düzenimiz bozuldu gündüzleri uyuyor çok fazla.2-3 saatte bir kalkıyor.ama gece 2 den itibaren hiç şaşmıyor sabah 10-11 e kadar oturuyor.arada 10-15 dk kestiriyor ve yine kalkıyor.bu kadar uzun süre küçük bir bebeğin ayakta kalması zor diye duymuştum ve işin kötüsü.kalkıyor kucakta gezmek istiyor yerinde yatınca bir süre sonra ağlamaya başlıyor.aslında uykularımız çok düzenliydi ama maalesef konu açıp yazmıştım doktor ihmalkarlığı yüzünden zatürre oldu ve 15 gün önce hastanede yattık 4 gün.orada bozuldu düzeni geceden sabaha kadar nerdeyse öğlene kadar oturuyor ve huysuzluk yapıyor.ne yapacağım yardım edin.sütümde kesildi hastanedeyken mama veriyorum mecburen..

ya arakadaşlar benim bebeğim 2 aylık.önceden uykularımız düzenliydi ama şu 15 gündür uyku düzenimiz bozuldu gündüzleri uyuyor çok fazla.2-3 saatte bir kalkıyor.ama gece 2 den itibaren hiç şaşmıyor sabah 10-11 e kadar oturuyor.arada 10-15 dk kestiriyor ve yine kalkıyor.bu kadar uzun süre küçük bir bebeğin ayakta kalması zor diye duymuştum ve işin kötüsü.kalkıyor kucakta gezmek istiyor yerinde yatınca bir süre sonra ağlamaya başlıyor.aslında uykularımız çok düzenliydi ama maalesef konu açıp yazmıştım doktor ihmalkarlığı yüzünden zatürre oldu ve 15 gün önce hastanede yattık 4 gün.orada bozuldu düzeni geceden sabaha kadar nerdeyse öğlene kadar oturuyor ve huysuzluk yapıyor.ne yapacağım yardım edin.sütümde kesildi hastanedeyken mama veriyorum mecburen..

canım bebeğin gece uykusunu gündüz uyuduğu için gece uyanık kalıyor..
bunu bir anda değiştiremezsin , gündüzleri çok uyumasına izin verme ağlamadığı sürece uyutma ne kadar uyanık kalırsa gece de o kadar uyumaya başlar...

yavaş yavaş 1-2 saat derken geceyle gündüzü yer değiştirirsin...bu arada baya da yorulursun ama napalım artık:KK1:

benim oğlum da 6 aylık oldu artık ve yaklaşık 3 aydır maşallah gecelri hiç uyanmıyor..gece 11-12 gibi benimle yatıyor , sabah ben işe giderken 7 gibi uyanıyor..ama her gece mutlaka 12 gibi mamasını veriyorum , sabaha kadar hiç uyanmıyor.sabah da 7 de veriyorum mama.

gece bazen erken uyuyor mesela 10-10 bucuk gibi o zaman da kalkıp 12 gibi mamasını veriyorum yine uyurken..

bazı arkadaşlar gece de uyanıp uyuyan bebeğe mama veriyorlar ama bu cok sağlıksız , bebek acıkıp uyanmadığı sürece mama verilmez , onun da midesinin dinlenmeye ihtiyacı var sonuçta.

10 aylık oğlum hala saat başı uyanıyor.ve emip uyursa bi ohh çekiyoruz o sabahta bu gece çok iyiydi diyoruz.genellikle gece her uyanışında emer ağlar emer kızar bağırır bi türlü uyuyamaz , o telaş ve gürültü içinde herkez uyanır.tekrar uyutmak için ayağımızda sallarız.genelde 4 e kadar ben ,4 ten sonra eşim yapar bu işi.karı koca mor gözaltları ve baygın bakışlarla geziyoruz 10 aydır.halinize şükredin valla..

benim oğlum da 5.5 aylık gündüz fazla uyumaz toplam 2 buçuk saat kadar gece de 1 buçuk 2 gibi uyur arada 4 ve 6 da uyanır emziririm.sonra da 11 e kadar uyur önceleri gece 3 ya da 4 de uyurdu gündüz de taa öğlen 1 buçukta uyanırdı bunu biraz değiştirdik en sonunda.şimdi gündüz çok ağlamadıkça uyutmamaya çalışıyorum.

10 aylık oğlum hala saat başı uyanıyor.ve emip uyursa bi ohh çekiyoruz o sabahta bu gece çok iyiydi diyoruz.genellikle gece her uyanışında emer ağlar emer kızar bağırır bi türlü uyuyamaz , o telaş ve gürültü içinde herkez uyanır.tekrar uyutmak için ayağımızda sallarız.genelde 4 e kadar ben ,4 ten sonra eşim yapar bu işi.karı koca mor gözaltları ve baygın bakışlarla geziyoruz 10 aydır.halinize şükredin valla..

Eşlerin yardım etmesi çok iyi geliyor ama, Hem moral oluyor, anne olarak yalnız değiliz diye hem de dinlenme fırsatı buluyoruz. Hele sabahları pilim bitmiş oluyor. Eşim şehir dışında şimdilik yaalnızım bebişimle. Gelmesini dört, sekiz, hatta on iki gözle bekliyorum... :KK48:

arladaşlar bebeğim 3 ay 1 haftalık gündüz hiç uyumuyor an fazla toplasan bölük bölük 1 saat sızınkıler ne durumdaydı çok az değil mi ya

8 aylık ve taş çatlasın 3 saat uyuyor.Dün gece hiç uyumadı,gaz sancılarımız hala devam ediyor.Uykuya hasret kaldım desem yeridir,Allah tan eşim yardımcı oluyor yoksa ne yapardım bilmiyorum

Benim kuzumun girdiği düzeni seviyorum. Akşam biraz erken uyuyor ama, sonra emmeye uyanıyor iki üç kere. Sabah da çok erken kalkıyor, 4 buçuk 5 gibi. O saatten sonra uyumak istemiyor hiç.
Gündüzleri de bölük bölük.
Ama ilk aylarına göre daha iyi, hiç uyumuyordu o zaman, minicik bebek neden uyumuyor diye ağlıyordum ben... O yüzden diyorum ya beni yorsa da bu düzenini seviyorum
:nazar::nazar::nazar:

8 aylık ve taş çatlasın 3 saat uyuyor.Dün gece hiç uyumadı,gaz sancılarımız hala devam ediyor.Uykuya hasret kaldım desem yeridir,Allah tan eşim yardımcı oluyor yoksa ne yapardım bilmiyorum

Ek besinlere başlamışsınızdır siz. Belki gaz yapıyordur yedikleri. Gaz damlası kullanmıyor musunuz?

Ek besinlere başlamışsınızdır siz. Belki gaz yapıyordur yedikleri. Gaz damlası kullanmıyor musunuz?

Evet zinco damla kullanıyorum ama oğlum yaklaşık 20.gününden beri bu şekilde.Doktorumuz kolik hala devam ediyor dedi,birgün geçecek inşallah...

X