Bebeklerimize her aldığımızı burada göstermek ne kadar doğru sizce?

Cnm ben hamile değilim,7,5 aylık bi oğlum var. O topicteki arkadaş bazılarından kötü tepkiler almış ben o kötü tepkileri veren arkadaşlara istinaden bu konuyu açtım.

Boş ver canım kötü niyetli insanları zaten bizde birbirimizden negatif şeyler alsak bizde yazmayız.Maşallah sen büyütmüşsün hatta 2. için hazırlanmalısın.Arayı fazla açmamak gerektiğine inanıyorum ben.Kardeş kavramı daha kuvvetli oluyor.

tepkı verenlerden bırı benım nedenmı herkez cocuguna ayakkabı tulum vs bırsuru sey alıyor ben almasına bışı demıyorum bır tulum her yonden cekıp buraya yollanmaz o arkadas bır tulumu uzaktan yakından yandan vs cekıp yollaması bana görgusuzluk ve gösterışlık gelır su krız zamanı alan var alamayan bunları duşunmesı lazım.tırnak makazından tut yıkayacagı kavasına ayrıyetten lambasına kadar cekıp yollamış

ya sonuçta belki en ince ayrıntılara kadar konması gerekmez ama herkesde bir heyecan var.ben mesela bebişime oda yapmıyacağım 1 yıl sonra düşünüyorum ama kıskanmıyorumda aslında hoşuma gidiyor burdaki şeyler.tamam ekonomik kriz var ama 1 den fazla çocuğu olanlarda var zaten burdaki herkes hemen hemen iyi yada kötü bebeklerine bişey yapabilcek insanlar diye düşünüyorum.lütfen yorum yaparken arkadaşlarımızın kırılıp kırılmadığınıda düşünelim.ve genelde ekledikleri şeyler uçuk fiyatlı şeyler değil..

bu da bir heves..ben çok beğendim.çok takdir ettim.
bende detaylı hazırlanmadım o kadar..inanın içim geçmedi..
imrenmedim..
bu da bir zevk çünkü..
insanlar evlerini koyuyorlar..o da koyulmasın ozaman..
bilemiyorum ama bence herkesin durumu ve zevkini ilgilendirir bu durum..

Arkadaşım anladığım kadarıyla sen bebişini doğurmuşsun. Dolayısı ile bizi şu anda en iyi anlayanlardan biri de senin olman lazım. Neticede çoğumuzun ilk bebişi ve heyecanlıyız. İstiyoruz ki herkes sevincimizi paylaşsın. İstiyoruz ki hepimiz bebişlerimiz için yaptıklarımıza birlikte sevinelim. Şahsen bir arkadaşım bebeğine 10 tane tulum aldıysa ve 10'unun da resmini eklerse , ben hepsine zevkle bakarım. Beğenirsem markasını sorarım. Alamayacak gücüm varsa benzerini bulurum. Anlayacağın burda kim ne eklerse eklesin hepsi bizim sayılır. Dolayısıyla da aramızda kıskançlık hasetlik yok. Eğer benim aldığım birşeyi beğenen ve alamayacak bi arkadaşım olursa samimiyetime güvensin, seve seve aynısını alır yollarım... Biz burda kardeş diyoruz artık birbirimize. İnsan kardeşinde birşey varsa , kendi alamasa bile kıskanır mı?

evet o dönemlerden bende gectı bende aldım gıydırdım fakat resımlerı çok abartmış 1 tane esyayı yakın uzak yandan dolapta duruşunu çekmesı bana abartılı geldı yanı arkadasın resımlerı koymasında hıç bı sorun yok sadece bıraz abarttıya kacmış gerek yok bence

Ooooy oy oy.
İkinci bebeği çok istiyorum ama iş durumumdan ötürü mecburen ertelemek zorundayım.Yoksa çok isterim ikinci hamileliği kısmet başka baharlara napalım.

cassercim cok ince düşünmüşsün..gerçekten bukadar ince düşünebilen arkadaslari görmek cok güzel..ama sanirim bu konuda biraz gereksiz olmuş..

bende inşaAllah mayis 2009da anne olacagim..bircok arkadasim alişveriş yapmaya yeni yeni basladi..ben daha hiçbirşey almadim..ama onlarin aldiklarini görünce kendim almişcasina seviniyorum..

evet maalesef cocuguna 2.ayakkabiyi degil tek ayakkabi almakta bile zorlanan insanlar var..maddi olanagi olup cocuk özlemi cekenler var..ama bahsettiğin konu "gebelik" bölümünde acilmiş..forumun herhangi bir yerinde degil..konusu gecen şeylerde bebek gerecleri..bu tepkiyi "ev resimlerini" sergileyenlere yada pembe dolap bölümünde yapsaydin bir nebze anlardim..bebek gerecleriyle karşilaştirildiginda cok daha luzumsuz görünüyor cünkü..ben o bölümlerede karşi degilim..isteyen bakar isteyen bakmaz..burasi bir forum..bir forumun gebelik bölümü..

bir arkadasimiz cok güzel örnek vermiş..50tl'lik kapi süsünü 15tl'ye mal etmiş..kiminin bütcesi 500e yeter kiminin 5e..kimi bütcesi yetsede kendi emegini koymak ister kimi ne ugrascam haziri varken yada zamanim yok hazir alirim der..yani herkesin kendi secimi..

herkesin karakteri farkli..kimi ince düşünceli oluyor kimi hiç düşünmüyor..bu dogru..abartida olabilir..neticede herkes farkli yapida..buraya gelip gebelikte yaşadigi bir sorunu paylaşan arkadasimiz bazen cok iyi bazense cok kötü ayrilabiliyor değişik tipte insanlar oldugu için..forumun her köşesinde olabiliyor böyle şeyler..gönül kirmamak için dikkatli olmali tabi..ama konuda degil..bu konu zaten paylaşmak için açilmiş..dertler bölümünde degilki insanlar rast gele karşilaşip üzülsün..o konuyu acan bi insan neyle karşilalasacagini biliyor demektir bu..

birisi "kocam bana kötü davraniyor" konusunda "aaa benim kocam cok romantiktir,benim kocam hergün cicek alir böcek alir" yaziyorsa bu bana göre iyi niyet degildir..ama bu yorumu "kocasindan memnun olanlar" konusunda yazarsa hiçbir sorun yoktur..onda art bi niyet aranmaz..

tipki bu konuda da öyle..forumun herhangi bir yerinde yada dertler bölümünde "bakin bebişime neler aldim" gibi bi konu acilsa bende sizinle ayni tepkiyi verirdim..ama gebelik bölümünde bebeklerinize neler aldiniz konusuna yazarsa ben kötü bi niyet aramam..abarti oldugunu düşünmem..oraya bakan birininde böyle düşünmesini yanliş bulurum..neticede konu belli paylaşim belli..

bide tüm arkadaslarim katilirmi katilmazmi bilmiyorum ama mayis 2009 anneleri olarak genel bir forumda degilde sanki kendi aramizda (reelden bir arkadasimizla,akrabamizla) paylaşir gibi paylaşiyoruz..sanki bizden baska kimse oraya bakmazmiş gibi geliyor..oyuzden belkide bukadar rahatiz..gerçi ben hala hiçbişey paylaşmadim resim olarak ama genel topicte öyle hissediyorum,paylaşiyorum..

cok uzun oldu galiba..sustum

bencede çok gereksiz bir konu olmuş özelliklede senin belirttiğin gibi odaların resmini koyun ama ayrıntıya girmeyin demişsin bence tam tersi olması lazım sonuçta doğacak bebeğe illaki zıbın takımı hastane çıkışı giyecek bişiler mutlaka alınacak yani durumu olmayanda bunları almak zorundadır dimi çocugu kimse çıplak bırakamaz ama odaya gellince herkez almak durumunda olmaya bilir bence sen oda resmini koyduğun için oda koyulabilir düşüncesini savunuyorsun bence yanlışş yani durumu olmayan anne adayları bebeklerine oda alma olayına daha çok imrenir o yüzden yazdığın şeyleri tekrar bi gözden geçirmeni isterim

üstelik konuyuda çok yanlış yerde açmışsın sanki bu olayı sadece mayıs anneri yapıyormuş gibi
lütfen konunun taşınmasını rica et ve bebeklerimiz ve cicileri diye bir bölüm var oraya aldırr

Son düzenleme:

Ben oda resmimi koymadım.Benim kendi yapım gereği eşyalarımın fotosunu çekip göstermek istemiyorum.Bu demek değildirki ben bunu yapanları eleştiriyorum sadece kendim bunu yapmak istemiyorum o kadar.
Ayrıca bu konuyu burada açtım çünkü öncelikle o odayı hazırlayan arkadaş hamile ve belki açtığım topiğe üzülür die düşündüm ve ayrımcılık değil bu ama belkide 2008 mayıs annelerinde yazmalıydım bunu daha çok onlarla yazışıyorum.Paylaşacak daha çok şeyimiz olduğu için belki ltf kimse yanlış anlamasın.yorumlarını fikirlerini beğendiğim arkadaşlarım var onların yorum ve fikirlerini merak etmiştim.Tekrar söylüyorum kim neyini sergilerse sergilesin herkesin doğrusu kendine ben sadece genelin ne düşündüğünü merak etmiştim.

Bu olayı sadece mayıs anneleri yapmıyor ben özellikle mayıs annelerinin fikrini almak istemiştim.Forum o kadar genişki ben sadece mayıs anneleri hatta 2008 mayıs anneleri bölümüne zaman ayırabiliyorum bebekten nefes aldığım zamanlarda.

neden tartışıyoruz ki bu kadar anlamadım
ben de o topiğe çok beğendiğimi yazdım hakikaten beğendim fikir edindim hoşuma gitti yani.
ama olaya casser arkadaşımızın açısından bakarsak o da haklı olaya farklı bir açıdan bakıyor yani illa sabit mi düşüneceğiz hayır sen yanlışsın ben doğru:)
gereksiz bence tartışmak o arkadaşımız bebeğinin eşyalarını nasıl açıkça ve rahatlıkla paylaşabiliyorsa bu konuda farklı düşünen arkadaşlarımızda düşüncelerini paylaşabilmeli.

hoşgörülü olalım bence hepimiz anneyiz ve hepimiz de eğitimli insanlarız.kırıcı olmamak kaydıyla tabii..

Yok tatlım tartışmıyor kimse,herkes fikrini söylüyor zaten
a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…