Bebeklerimize her aldığımızı burada göstermek ne kadar doğru sizce?

casser

öğrenci anne...
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2007
399
0
Arkadaşlar bebeklerimiz ve cicileri bölümünde birşey dikkatimi çekti,bir arkadaş bebeğine çok gzl bir oda hazırlamış maşallah allah nazarlardan saklasın ve bebeğini büyütmeyi nasip etsin orada.Bende çok beğendim ve bu yorumlarımı o arkadaşın topiğinde yazmadım çünkü hamile birisi üzülür belki yanlış anlar yorumlarımı diye.Kaldıki çok kırıcı yorumlar yapan olmuş.
Şimdi ben çok şükür bebeğime istediğim herşeyi alabiliyorum,bende hamileyken sürekli gezip ona alışveriş yapmaktan ve odasını hazırlamaktan büyük keyif duyuyordum.
O hazırlıklar ve bebek heyecanı bambaşka.
Ama yavrusuna istediği halde ikinci bir kıyafeti alamayan bir sürü insan var.
O kadar özendirici şekilde çorabından tut kremine kadar her şeyin fotosunu çekip sergilemek ne kadar doğru bilemiyorum.Fikir vermek adına mobilya ve odanın dizaynı ok ama o kadar detay bence olmayan anneleri üzebilir.
Çünkü insanoğluyuz kimse nara atmasın ben özenmem kıskanmam diye..
Hele mevzu çocuğumuz olunca herşeyin en iyisi olsun isteriz.
Yazık değilmi alamayan annelere.
Çalışırken işim gereği işçilerle iç içe idim ve kimilerinin aile durumlarınıda ii bilirdim ve o kadar insan vardı ki çocuğuna yetemeyen ve bu mutsuzluğu yüzüne vurmuş,karın tokluğuna çalışan yada çocuğunu okuldan almak zorunda kalan.
Maalesef az gelişmiş ve fazkir bir ülke sayılırız ve herkesin koşulları aynı olamayabiliyor,özellikle hamileler ve yeni anneler hormonlarında etkisiyle hassas olabiliyor ve görüp özenip üzülebilirler.

Çok uzun bir yazı oldu belki yanlış düşünüyorum ama abartmamak gerekli bazen heyecanlarımızı.:1no2:

Bu konuda bende düşünüyorum ama karar hala veremedim..
Dediklerinizde çok haklısınız..Ablamla (nevinırmak) konuşuyoruz bunu..Bebeği olduğunda inşallah (5,5sene oldu daha gelmedi nazlı bebeğimiz) Ama o resimleri olan odalara bakmak çok zevk veriyor..Her detayına bakmak hoşumuza gidiyor..Bizde olsak her ayrıntıyı koyardık galiba..
Ama dediklerinizdede çok haklısınız..Hala karar veremedim..Doğru birde...

canım bebeklere kesin alınması gereken şeyler var zaten...Herkes kendi bütçesine göre ucuz veya pahalı bişeyler almak durumunda...Ben bunlara bakarken inan özenmekten çok haz duyuyorum kendi adıma...Detaylarını dahi incelemek hoşuma gidiyor..Belki benimde alamayacağım şeyler oluyor baktıklarımın arasında ama yine de bakmaktan zevk alıyorum...
Ayrıca Benim gibi acemi bir sürü hamiş var buralarda çok güsel fikirler alıyorum buradan...Ve gereli gereksiz kendim karar vererek almak istiyorum..Buradakilere bakıp illa benim de ondan olsun demiyorum..
Evet belki abartanlar oluyor bazı düşüncelerinde haklı olabilirsin ama genel olarak kendi adıma foruma renk katan şeyler bunlar diye düşünüyorum..Ve almadan bakmak dahi hoşuma gidiyor..Tabi bunlar kendi düşüncelerim başkaları ne der bilemem sevgiler..
.

dogru haklısınız allhım korusun kimi anne adaylarımızın hazırlıkları hüsranla bitiyor ülkemizde bebek ölümleride cok fazla ben büyük alışverişi doğumdan sonra yapılsın derim henüz hamileligi tatmamış biri olarak

bence burda insanlar sevinçlerini özene bezene aldıklarını bizlerle paylaşıyorlar bence böyle düşünmek yanlış şimdi eskisi gibi değil her bütçeye her keseye uygun ucuz pahalı herşey var paylaşmak kadar da güzel bişey yok şu dünyada üzüntülerimizi yazıp nasıl paylaşıyorsak yorumlarda bulunuyorsak bence bunada öyle kıskanç tavırlarla değil paylaşımcı davranmalıyız

Ben böyle düşünmüyorumi o bebişlere alınanlara baktıkça hem hoşuma gidiyor,hemde fikir almış oluyorum, Bende çocuğuma komple oda takımı alamayacağım ama burda alanları görünce hiçte kıskanmıyorum hatta hoşuma gidiyor,Bence paylaşamak her zaman daha iyi,üzüntümüzüde sevincimizide paylaşmak en güzeli,bizi bizim gibi anne olacaklar anlar en iyia.s.a.s.

abartmamak kaydıyla gösterilebilir tabi. fikir edinmiş olurlar anne adayları. ama dediğim gibi herşey dozunda olmalı.

Tabii ki böyle paylaşım alanları çk gzl fikir oluyor hem.
Bende kk da çok şeyi okuyarak fikir edindim ve tecrübelerden yararlanarak oğluma bazı şeyler aldım.
Arkadaşın hazırladığı odayı çok beğendim hatta tam tarzım ve benimde benzer bir odam var zaten.
Aslında demek istediğim çok aşırı detayları göstermek ne kadar doğru idi.
Çünkü insan çocuğu konusunda hassas olabiliyor.Bende hamileyken akşama kadar sürekli oda dekorasyonu bebek alışveriş sitelerinde gezer dururdum.
Ama değinmek istediğim bambaşka bir şey.Kimisi çocuğuna ikinci bir kıyafeti alamazken 15 çift bebek ayakkabısını sergilemenin doğruluğundan bahsediyordum.
Hala eleştirel bakmıyorum sadece fikir merakı.
Herkesin doğrusu kendine.
Sonuçta Türkiyede yaşıyoruz ve gelir adaletsizliği herhün gözler önünde.
Kimi 550 lira asgari ücretle geçinmeye(!) çalışır kimi ise o para ile sadece bir çanta alır.Bu olan bir şey zaten kaldıki bu forumdada rastlanabilir.
Hay allahım konu nereden nereye.
Neyse işte.

canım seni çok ii anlıyoruz..Duyarlı ve ince düşünceli bir yaklaşım seninkisi..Ama hayatın her alanında var bu.O zaman hiçbir paylaşım yapmamız gerekiyor demktir bu..Bebeği olmayan bir sürü insan var içi bebk hasretiyle yanan.o zaman duygularımızı paylaşmayalım onları üzmeyelim diye...Hamiş gurupları açılmasın..
Eşya konusunda ise...12 çift ayakkabı alan biri hem israftadır hem gösteriş niyetinde olabilir..Bu onun sorunu..Abartıya giriyor haklısın...
He tabi nazar var göz var ..Aldıklarını kullanamayan sevinçleri kursağında kalan anneler var bunları kasdediyorsan haklısın...Ama hayattta böle..Ne zaman ne olacağını bilemeyiz ki..
Adaletsizlik desen yine öle..
Hep bu düşüncelerle de yaşanmaz ki...
Sen duyarlı olayım derken biraz detaylı düşünmüşsün fikrimce...

Canım iyi niyetinden çok ince düşünmüşsün bence,
Sonuçta internete girebilen her hamile kadınlar kulübü olmasa bile baska herhangi bir sitede yada alışveriş mobilya sitesinde zaten görür bunları

bencede herkesin zevki ve geliri farklı herkes kendi kesesine göre bişeyler yapar zzaten birde başlık açıyoruz yazıyoruz orda ne sergileyecegimizi isteyen girmeyebilir bence senin dedigin kıskançlıga giriyor hatta ben tedirgin bile oldum böyle düşünenler gerek yazdıklarıma gerek aldıgım şeylere nazar değdirebilir diye benim fikrimde böyle

Kıskançlıkla ilgisi yok bu demek istediğimin.
Sadece Türkiyede yaşıyoruz ve insanlar 2. çift ayakkabıyı çocuklarına alamazken 15 çiftin sergilenmesi kafamda soru işareti oluşturdu o kadar.
Benim şahsi görüşüm abartmamak paylaşım gzl tabii ki.

canım hassasiyetini anlıyorum vede haklısın alamayan anne adayları üzülebilir bir anne çoçuğuna dünyaları almak ister tabiki ama hayat ne yazıkki böyle ya herkes için aynı değil ne yazıkki
ayrıca ben şunda inanıyorum vede uyguluyorum hiç bişeyi abratmamak lazım mesela çoçuğa çok çok fazla kıyafet almıyorum çok oyuncak alıyorum çünkü oyuncaktan anlıyor vede onu geliştiriyor ama gerkesiz kıyafet almıyorum çünkü hemen küçülecek vede hep evdeyiz lüzümsüz vede abartı bence iyi değildir

canım senin hassasiyetini anlıyorum ama biz burda gördüklerimizle fikir alıyoruz internettende ve mağazalardan fiyat fikri alıp bütçemize ve evimize en uygun olanı alıyoruz.Mesela geçen gün bir topikte oda süsleri gördüm kızına almış arkadaş ve internetteki alışveriş sitelerinde baktım 50 civarında fiyatı, bende ona bakarak evde 15 e mal ederek yaptım.Bana örnek oldu yani.Ben görünce heyecan duyuyorum ve paylaşımdan yanayım.Zaten biz bu sitede rahatsızlıklarımızı güzel günlerimizi paylaşmıyormuyuz.Tabiki aldıklarımızı da paylaşıcaz ve uygun olanı kendimizde uyguluycaz.
Senin yazdıklarını yorumlarsak o zaman çocuğu olmayan bir çok insan da var (Bende çocuğum olsun diye uzun tedavileden geçtim ve olanları kıskanmadım) o zaman hamileliğimizide saklayalım doğunca kıskanırlar diye kimseye göstermeyelim hatta okula göndermeyelim arkadaşları kıskanır gibi bunlar uzar gider.

Sakın yazdıklarımı yanlış anlama sakınan göze çöp batar derler biz burda tanımadığımız kişilerle belki kimseye anlatamayacağımız sorunlarımızı paylaşıyoruz.Hepimiz birbirimiz için üzülüp seviniyoruz.Eğer rahatsızlık duyuyorsam bakmam zaten

Cnm sağol yazın için.
Yanlış anlıcak hiç bir şey yok.
Ama kimi insanlar hassas olabiliyor.Paylaşımdan bende yanayım ve burada gördüğüm çoğu şeyi bende araştırıp aldım çook fikir edindim.Ama aşırısını sergilemek yanlış die düşündüm sadece.Çocuğu olmayanlar var o zaman hamileliğimizi saklayalımmı demişsin tabii ki bu mümkün değil.Allah kimini bunla imtihan ediyor sabretmek gerekiyor bu durumdada ama şunu söyleyeyim benim bir kuzenim var ben üniversiteye başladığımda evlendi 8 yıl önce yani.Ben üniversiteyi bitirdim çalıştım evlendim çocuğum oldu o hala tedavi görüyor ve çevresinde bebek lafı duymak istemiyor psikolojisi çok bozulmuş sanırım kendini yemeğe vermiş ve aşırıda kilo almış çok mutsuz.
Demek istediğim herkes bazı istenmeyen durumlara karşı aynı dirayeti gösteremiyor.
Paylaşmak çok güzel hem sevin hem üzüntü hem deneyimler bunlar paylaşılınca güzel elbet.
Sadece aşırı gösteriş yapmak doğru değil fikrimce.

Ben bunu gösteriş olarak görmüyorumyasakkelime bu topik açıldıktan sonra heralde çoçuğuma bişey alsam bile koyup koymamakta tereddüt edicem,birisi beniim bu koyduğum fotoya ters gözle bakarmı diye..:1shok::1shok:
Bence bu kadar ince düşünme canım:1hug:

Son düzenleme:
casser'cim bence de sen biraz ince düşünmüşsün canım. Bebişlerimize neler aldık topiğine ben her yeni mesaj geldiğinde zevkle, merakla ve heyecanla bakıyorum. Sanki kendi bebeğime alınmış gibi mutlu oluyorum. Çok şükür herşeyini eksiksiz alabilecek gücüm var. Ama olmasa da burdaki şeylerden mutlu olur, beğendiklerimi araştırır kendi bütçeme uygun olanını bulurdum. Burda o kadar iç içeyiz ki , ben hiçbir arkadaşımın kıskanç gözlerle bakacağını sanmıyorum...

Aman allahım ne kadar ince düşünceliymişim ben meğer:)
Neyse arkadaşlar herkese teşekkür fikir paylaşımı için.

Aman allahım ne kadar ince düşünceliymişim ben meğer:)
Neyse arkadaşlar herkese teşekkür fikir paylaşımı için.

Casser cim sen ne kadarlık hamilesin?Seni hiç topiklerimizde görmedim.Belki bizimle paylaşım içerisinde olsan bu topiği açmazdın.çünkü bizler burda kardeşten de öte olduk.

Casser cim sen ne kadarlık hamilesin?Seni hiç topiklerimizde görmedim.Belki bizimle paylaşım içerisinde olsan bu topiği açmazdın.çünkü bizler burda kardeşten de öte olduk.

Cnm ben hamile değilim,7,5 aylık bi oğlum var. O topicteki arkadaş bazılarından kötü tepkiler almış ben o kötü tepkileri veren arkadaşlara istinaden bu konuyu açtım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…