Bebeklerimiz neler yapabiliyor...

gulizgul

gulizgul.blogspot.com
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
4.581
9
Benim kızım 67 günlük artık agulara başladı..yattığı yerden kalkmak için hamleler yapmakta...anne babayı tanıyor.sesin geldiği yöne başını çeviriyo,,,ve bol bollll gülücük atıyoooa.s.:nazar::nazar::nazar::nazar: ya sizin bebişler kızlarrrr..????

benim kızım 6 aylık yere uzattığımda sürekli dönüyor karın üstü durmayı çok seviyor ablasının her hareketine kahkaha atıyor.

çok güzel bir başlık olmuş teşekkürler,

lokumum 2 ay 10 günlük oldu

yüzüstü yatırdığımda başını kaldırabiliyor, bir süre boynunu tutabiliyor ve başını bir taraftan diğerine çevirebiliyor

sesi ve nesneyi takip edebiliyor

beni ve babasını tanıyor

konuşunca gülücük yapıyor

boynunu 2 dakika kadar dik tutabiliyor

dönencesiyle konuşmaya bayılıyor:emir_bebek:

en çok sevdiğimde sabah acıkıp uyandığında mamasını hazırlayıp kucağıma aldığımda pozisyonu tanıyor ve mama yer gibi ağzını dilini oynatıyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim böcügüm 2 ay 24 günlük oldu..

Her konusmamda bana gülücükler atiyor.

Ellerini taniyor ve ikisini birden agzina almak istiyor.

Bizim el hareketlerimizi takip ediyor.

Babasini ve beni taniyor,basini istedigi kadar dik tutabiliyor.

Kendi sesini tanimaya basladi sürekli ciglik atip kendini dinliyor.

Aciktiginda yada kucak istediginda aglama seslerini degistriyor.

Yatirdigimda sürekli tekmeler atiyor:)

benim sarı tavşanım bol bol gülüyor hani konuşsakta gülse yani nesneleri takip edebiliyor çıngırakla oyalanabiliyor memeye doğru eğilmeye çalışıyor beni tanıyor uyku düzeni gitgide daha düzenli olmuş durumda bu arada kendisi 2 ay 20 gün.yalnız kaldığını anlıyor ve ağlıyor

Kızım 5 gün sonra 3. ayını dolduracak.

Agular,gu lar,ınne,buba,ba,a,e,ah, ınga çıkardığı sesler.

Yalandan ağlamayı öğrenmiş:)) Konuşur gibi ağlıyor bazen.

Yumuşak bir ses tonuyla karşılıklı konuşuyor,hecelerimiz uzuuun olacak:)))

Babasının onu kucağında gezdirdiğinin farkında onu görünce çırpınıyor beni al diye.

Babasındayken acıkmışsa ben seslenince ağlar gibi yapıp beni istiyo:)

Anneyi babayı yabancıyı biliyor.

Yanında mutlaka biri olsun istiyor.

Kucakçı:)

Memeyi görünce gözleri faltaşı gibi oluyor,bakışlar sabitleniyor:KK70:D

Dönencesiyle ve diğer oyuncaklarıyla konuşmak hoşuna gidiyor.

Müziğe tepki veriyor.

Salladığımda eee dediğimde o da eşlik ediyor.Ben unutursam söylemeyi bazen o bana hatırlatıyor.

Ellerini çop çop yalamaktan hoşlanıyor.Genelde yumruğunu sokuyordu yavaş yavaş parmakları sokmayı öğrendi.

Yüzüstü yatırdığımda göğüs ve kafa kalkık bakıyor.

sırtüztü yatırdığımda çığlığı basıp,kalkmak istiyor ve girişimlerde bulunuyor.ayaklardan destek alıp kafa ve çokk hafif göğüs kalkıyo.

babası eline vurur gibi yapıp ahh ahhh ahh dediğinde o da bazen ah diyor.

Kızlar aklıma gelenler bunlar.Bbeklerimiz büyüyor maşallah.
allahım esirgein hepsini.

Bebeklerinizin ilk kez yaptıklarını bu günlüğe yazabilirsiniz:
http://www.kadinlarkulubu.com/dogum-yapanlar/246681-bebeklerimizin-ilkleri-gunlugu.html

darkçım aynı şeylere bizde bayılıyoruz memeyi görünce gözleri fal taşı gibi açılıyor çok komik oluyor gülmeyi çok seviyor çırpınıyor müziğe tapıyor ben şarkı söyleyince bana eşlik ediyor :) özellikle evlilik müziğini her ağladığında söylediğimde hemen susuyor :KK70:

kızlar gerçekten çoğu şeyler aynı bizimde..
artık ses tonundan acıktığını altına kaka yaptığını yada uykusu geldiğini anlıyorum acıktıysa uzun bir ağlama şekli var ikisindede mmayı verene kadar susmuyorlar altlarına yaptıklarında biraz ıkınmalı biraz durup yine ağlamalar kesik kesik uykumuz geldiğinde ise nazlı nazlı eee sesleri inleme sesi gibi sesler mırıldanmalar yapıyorlar..
babalarını ve beni tanıyorlar ..
seslere bakıyorlar konuştuğumuzda kendilerine konuştuğumuzu anlayıp gülücük atıyorlar..
agu ınga anni buaaaaaaaaa diye ağlamalarımız vardedemiz var şu anda yanımızda bak yine anne dedi diyor arasıra anni diye ağlayınca..:))
kafalrımızı dik tuatabiliyoruz kıçımızı kaldırabiliyoruz anneanedeyken beni görmek için arkaya dönüp bakıyorlar..
mama vermeden önce gıdışlarına ağız bezi koyuyorum hemen susuyoruz mama verileceğini biliyorlar
iki elimizide kemirircesine emiyoruz.. bazen acıktıklarında bazende uykuları geldiğinde çok emiyorlar ellerini..
kucağı çok seviyoruz..kucağa alın diye yalandan ağlamaları çok belli oluyor.. birde kucağa alınca nazlı nazlı iç çekiyorlar..
birde ikiside kucakta uyumayı seiyorlar yüzüstü gece öyle yatırıpuyutuyoruz sonra dalınca normal yatırıyoruz..
şimdi bizim kokumuza çok alıştılar bazen mamadan sonra uyuklarken yatağa yatırınca uyanıyoruz ama ben kendi yatağıma yatırıp yanına uzanınca susuyor ve uyuyor.. bu her ikisi içinde geçerli...:))

kızım bugün 89günlük oldu.elleri ayakları hiç durmaz oldu sürekli tepiniyor.yabıncıları tanıyor,konuştukça gülücükler atıyor,azarlamadan anlıyor,oturmaya çalışıyor zorla yatırır pozisyona getiriyorum.dertlerini başka başka aglama tonlarıyla ifade ediyor.zaten genelde hepimizin bebişleri aynı şeyi yapıyorlar.Allah saglıcakla büyütmeyi nasip etsin.

benim kızımda beni ve babasını tanıyor yabancıları seçiyor,herşeyi takip edebiliyo özellikle ben odadan çıkarken ben kaybolana kadar bakıyor,onunla konuşulmasına bayılıyor hemen oda sesler çıkarmaya başlıyor,müzik dinlemeyi çok seviyor müzik kesilince bittiğini anlayıp sesler çıkarmaya başlıyor,başını tutabiliyor,yüzüstü yatırınca kafasını kaldırabiliyor,sırt üstü yatırınca da oturur pozisyona gelmeye çalışıyor,babasının göbeğinde yatmaya bayılıyor:)ellerini emiyor...bebişlerimiz artık büyüyor her geçen gün yeni şeyler öğrenecekler ne güzelll.

Kızım 5 gün sonra 3. ayını dolduracak.

Agular,gu lar,ınne,buba,ba,a,e,ah, ınga çıkardığı sesler.

Yalandan ağlamayı öğrenmiş:)) Konuşur gibi ağlıyor bazen.

Yumuşak bir ses tonuyla karşılıklı konuşuyor,hecelerimiz uzuuun olacak:)))

Babasının onu kucağında gezdirdiğinin farkında onu görünce çırpınıyor beni al diye.

Babasındayken acıkmışsa ben seslenince ağlar gibi yapıp beni istiyo:)

Anneyi babayı yabancıyı biliyor.

Yanında mutlaka biri olsun istiyor.

Memeyi görünce gözleri faltaşı gibi oluyor,bakışlar sabitleniyor:KK70:D

Müziğe tepki veriyor.
.

Ellerini çop çop yalamaktan hoşlanıyor.Genelde yumruğunu sokuyordu yavaş yavaş parmakları sokmayı öğrendi.

Yüzüstü yatırdığımda göğüs ve kafa kalkık bakıyor.

sırtüztü yatırdığımda çığlığı basıp,kalkmak istiyor ve girişimlerde bulunuyor.ayaklardan destek alıp kafa ve çokk hafif göğüs kalkıyo.

benim bebişim de 2 ay 12 günlük darktan alıntı yaptım hemen hemen aynı bizim de
sadece tek bişey daha var birşeyi uzattığımda almaya çalışıyor ve ben elimle gel
gel yaptığım zaman o da eliyle gel gel yapmaya çalışıyor

benim bebişimde 2 ay 20 günlük
agucuklar gülmeler kücük cıglıklar yalandan aglamalar
anneyi babayı süreklı gordugu ve hıc gormedıgı kısılere karsı degısık tepkıler
meme anne al kelımelerıne hassasıyet :KK70:
iki elını bırden agzına sokmaya calısması
bebek seslerıne karsı ve muzıge karsı tepkı
bırının onu kucagına alacagını anladıgında el ve kollarda cırpınma
ve kendı yatagıyla anne koynunu ayırdedebılen sensor :KK70:

seda_1983;
Maşallah canım .

kızlar gerçekten çoğu şeyler aynı bizimde..
dedemiz var şu anda yanımızda bak yine anne dedi diyor arasıra anni diye ağlayınca..:))
Benimkide ınne deyince işte anne dedi diyoruz:))

eda1982;Maşallah bebeğine.

......bebişlerimiz artık büyüyor her geçen gün yeni şeyler öğrenecekler ne güzelll.
Maşallah Pirayeye.
Hergeçen gün daha çok eğleniyoruz ne güzel.
benim bebişim de 2 ay 12 günlük darktan alıntı yaptım hemen hemen aynı bizim de
sadece tek bişey daha var birşeyi uzattığımda almaya çalışıyor ve ben elimle gel
gel yaptığım zaman o da eliyle gel gel yapmaya çalışıyor
Ay maşallah Eylüle,bizimkine de ben sürekli bişeyler uzatıyorum ama henüz uzanıp almaya çalışmıyor.
bende sürekli gel gel yapıyorum öğrensin diye.Daha öğrenemedi.
heralde eldiveni geç çıkarınca ellerini daha az kullanıyor.
yeni yeni avcunu açık tutmaya başladı,daha yeni ellerini rahat hareket ettiriyor.
Ama ağız laf dolu:)

benim bebişimde 2 ay 20 günlük
.....
ve kendı yatagıyla anne koynunu ayırdedebılen sensor :KK70:
:roflol: O sensörden bizdede var kim takmış yafs:)

ooo bu konu süper olmuşş..
benim kızımın 3 aylık olmasına tam 7 gün var ve yürüyor :))))) deeerrrmişimmm...yürümesede henüz biçok meziyeti var yani..mesela

aguu,auuu,ooooo,uuuuu,ahhhh,ıngaa,gaaa,vuuu gibi anlamsız ama beni kendine hayran bırakan kelimeler
ilk ve tek oyuncağını uzattığında ellerini uzatıp tutmaya çalışıyor
eline verdiğin bişeyi uzun süre bırakmıyor
deli gibi gülüyor (özellikle bana )
babaya bayılıyor onunla konuşuyor
meme emmek için hazırlık yapılırken susuyor
eller ağızda :)
elma kemiriyor
dün ağzına danette sürdüm uzun süre yaladı :))
altını açınca çok gülüyor eller ayaklar durmuyor bezi bağlamak için epey uğraşıyorum bazen yamuk oluyor..
veee anneyi çok seviyor kucağımda sallarken burnumu tutuyor, yüzümü seviyor, sesimi ve beni takip ediyor..
bu yaptıkları beni çok mutlu ediyor..kızımı çok seviyorum

benim kız henüz 40ı çıkmadan başlamıştı agulamaya:nazar::nazar:bayağıdır da istediği zaman gülüyor ve kahkaha atıyor resmen:) 40ı çıkmayan çocuk henüz tam net görmez derler ama bizimki 1 aylıkken tv izliyordu.kayınvalidem inanmıyordu,henüz görmez diyordu.görünce o da şaşırmıştı.karşılıklı konuşmak istiyor.o aguladıkça ben bişeyler söylüyorum.bana cevaben tekrar tekrar aguluyor.elini corp corp emiyor.parmaklarını değil resmen elini.kaç parmak sokabilirse ağzına emiyor:) beni ve eşimi tanıyor.görür görmez gülücükler atıyor.nasıl sevimli oldular.maşallah hepimizin bebeklerimize:nazar::nazar::nazar:allah nazarlardan korusun...:nazar::nazar::nazar:

bizimkilerde tv ye bakıyorlar.. tvye ters dönük olsalar bile sesini takip edip geri bakıyorlar birde ya.. bende dönderiyorum hemen.. bu ters bakma olayını uyurken yani ayakta sallanırkende yapıyorlar bizde alttaki battaniyenin ucunu kaldırıp kapatıyoruz kafalarını yani bizi görüyorlar alttan ama arkayı göremiyorlar hemende uykuya geçiyorlar..
ellerimizde hiç durmuyor uykuya geçene kadar.. gece yanımda yatırdığımda bana dokunmak hoşuna gidiyor kerem beyin kaan beyde yeni ellerini kullanıyor o biraz ağır abi takılıyor..:))
ikiside şimdiden konuşulunca sanki cevap verir gibi agu bua sesler çıkarıyorlar sinirlenince tepki veriyorlar..
sesli bir şekilde gülüyorlar ağızları açık bir şekilde..
yürümek içinde can atıyorlar sanki öyle kıpır kıpır hareketliler başları kıçları hiç durmuyor bir ay daha kullanırız anakucağını sonra durmazlar dönerler gibi geliyor....

üc dört gündür emzigini vericegimde acc annecim diyordum aciyordu agzini.

önce refleks diye düsündüm ama baska seylerlede denedim acc diyince kocaman aciyor.

Birde meme icin hazirlik yaparken cikardigi sabirsizlik sesleri ve bana bakisini unutmamak lazim.

valla kızım 2 aylık ama şimdiki çocuklar acayip oğlum 11 yaşında hiç böyle kıpır kıpır değildi.kızım çok hareketli gülmeye başladı:)

kızlar belki inanmıycaksınız başka dediğim insanlar da inanmayıp gülmüştü bana ama duyduklarında şok oldular.oğlum yaklaşık 1 aydan beri çok net anne diyerek bana sesleniyor.ben söylediğimde hadi ordan ağlarken söylüyodur sana öyle geliyodur dediler hep.ama duyduklarında kaldılar resmen.ben yanında değilsem anne diye bağırıp beni çağırıyo yaa okadar tatlı ki.herkesi tanıyo herkese gülüyo agular diz boyu salyalar akıyo konuşcam diye tepinmekten.ayakta tuttuğumda yere basıyo ve adım atıyo.ellerimi tutuyo ben uzatınca.ben bazen emzirirken hiç konuşmuyom ozaman bana bakıp sesleniyo resmen benle konuş diye konuşunca gülmeye başlıyo.kızınca bana söylenişini bi görseniz ölürsünüz gülmekten.bi de gücenik ağlaması var biraz ilgilenmeyince içini çeke çeke dudak bükerek ağlıyo.şimdilik bukadar geldi aklıma

X