Premature Bebekler Bebeklerim kaç gun kuvezde kalır

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Evet ama mama kabul etmiyormus yani bu durumda serumla besleniyor demek değil mi
heh şimdi anladım cnm tabi mama kabul etmesi normal çok erken daha 32-33 haftadan önce kabul etmiyor ilk zamanda serumla bi hafta sora falanda hortumla beslicekler. emme refleksi gelişincede biberonla beslicekler

heh şimdi anladım cnm tabi mama kabul etmesi normal çok erken daha 32-33 haftadan önce kabul etmiyor ilk zamanda serumla bi hafta sora falanda hortumla beslicekler. emme refleksi gelişincede biberonla beslicekler
Sorularimla seni bunaltmiyorum değil mi öğrenmem gereken çok şey var daha teşekkür ederim

Merhaba arkadaşlar ben de 30+3te suyum geldiği için Doğum yaptım,bir oğlum bir gün,diğeri 8 gün solunum desteği aldı,bugün kuvözde geçen 14.günümüz,Emme refleksi için bekliyoruz ve tabi kilo problemimiz de var
Sizler nasılsınız,son durum ne kuzucuklrınızda?

Benim oglum 35 haftalik dogdu 1 hafta kaldı kizim 29 haftalik dogdu 55 gun kaldi gidişata göre değişir o allah sabır versin dua et bol bol hersey guzel olur ayrıca kendini üzme bebekler hissediyor annenin üzüntüsünü
Ayrıca benim oğlum izlersen sevinirim umut olsun

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kızımı aldım oğlumuda yılbaşından sonraki hafta alacağım

Ben kızımı aldım oğlumuda yılbaşından sonraki hafta alacağım
Aa gozun aydin canim. Unutmusum bu konuyu. Nasil kizin iyi mi? Bebekli hayat nasil gidiyor? Cumartesi kuzene gittim, ikizleri gormek icin. Anneanne, babaanne, kuzen hepsi onlara hizmet ediyordu. Sana yardimci olabilecek birileri var mi? Ben de onumuzdeki yil bebek dusunuyorum oyle gorunce baktim kaldim valla

canım kızım iyi bebekli hayatta eh işte :) biraz uykusuz biraz huzursuz ama keyifli bencede düşün çok güzel birşey ya :) evet annem bakıyor yarında oğlumu emzirmeye başlıcam yılbaşna kadar onuda alcaz sanırım

Allah yardim etsin ozellikle duble annelere. Bizim de olursa k.validem bakacak annem calisiyor. Ama ne yalan soyleyim kuzenimi gorunce gozum korktu benim. Bi biri bi digeri agliyor. Uc kadin kan ter icinde kosup duruyorlar. Ev almis basini gitmis. Ben de titiz biriyim cok darlanirim diye dusundum hemen. Allah gerci kolayini verir ama korktum iste

09.01.2018 de 33 haftalık 2140 gr.bir kız bebeği salı günü dünyaya getirdim ama bebeği hemen kovez E aldilar ve 5 gündür entube bebek pda damarında açıklık varmış ciğerler de tam gelismemis şuan 2006 grama geriledi aynı durumu yaşayan var mı bebekleri kaç gün kövezde kaldılar bir de bol bol dua edin minigimize lütfen

Geçmiş olsun canım ya solunum sıkıntısı çeken bebeğin entube miydi entube ise kaç gün entubede bağlı iddi benimki 5 gündür entube de bebekte pda acikligi varmış daha hiç kucağıma alamadım(

canım ya solunum sıkıntısı demissin entube miydi bebeğin kaç gün entube halindeydi??

canım ya solunum sıkıntısı demissin entube miydi bebeğin kaç gün entube halindeydi??
2 gun tamamıyle uyutuldu 4-5 gun entube edıldı galıba tam hatırlayamadım. Sürfaktan verıldı. Sonra oksıjen destegı verıldı ara ara sonra tamamen kesıldı. 18 gun kalmıstık kuvezde. Bende ılk zamanlar kucagıma alamadım. 1 hafta 10 gun sonra aldım kucagıma. Cok zor gunler bılıyorum ama sabırı ol yakında gecıcek ıns kucagıma alınca unutulup gıdecek ıns bu gunler.

Inşallah canim çok teşekkür ederim benim bugün 5.günde entubenin bekliyoruz yarın insallah doktoruyla detaylı görüşücem benim hem babam yoğun bakımda hem bebegim çifte acı yaşıyorum insallah geçecek

Allah sıfa versın. Yarın durumdan haberdar edermısın benıde.
Babanızın nesı var. Sız moralınızı yuksel tutun bebegınızın sızın sutunuze ıhtıyacı var.

Babanızın nesı var. Sız moralınızı yuksel tutun bebegınızın sızın sutunuze ıhtıyacı var.
Cok tesekkur ederim tabiki dort goz ile yarini bekliyorum babam kalp ameliyati gecirdi sonra beyine oksijen gitmedi diye 50 gündür uyanmadi ve yoğun bakımda iki yana ayrıldım resmen

Canım bugün entubede çıkartılmış nazal oksije veriliyor kanguru sistemi ile.kucagimiza verdiler gayet iyi çok şükür bebegim baya agliyordu ama :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…