Bebeklerde El ve Ayak Terlemesi

kelebek0312

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2024
99
19
31
Selam kızlar Bebeğim 2 aylıktan itibaren el ve ayaklarında Terme oluyor özellikle ayakları terleyip buz gibi oluyor doktora sordugumda bişey degil vitaminlerni ver yeterli demişti ancak 4 aylık oldu hala devam ediyor D vitaminini düzenli vermiyorum 2 günde bir bazen.ondan dolayı mı böyle acaba .ama bazıları da hiç kullanmıyor bir sorun olmuyor fikri olan va rmı

Sıcak.Hava çok. Aşırı sıcak. Terliyo. Ter soğuyor. Bedeni terleyerek kendini soğutmaya çalışıyor. Üşümüyor da soğuk olduğunda. Terden hararet yapıyor. Kıyafetini inceltin. Gün içinde dus aldırın. Küvete şu doldurup yatırın. Odasını serin tutmaya çalışın. Vitaminlerle ilgili olacağını zannetmiyorum.

Sıcak.Hava çok. Aşırı sıcak. Terliyo. Ter soğuyor. Bedeni terleyerek kendini soğutmaya çalışıyor. Üşümüyor da soğuk olduğunda. Terden hararet yapıyor. Kıyafetini inceltin. Gün içinde dus aldırın. Küvete şu doldurup yatırın. Odasını serin tutmaya çalışın. Vitaminlerle ilgili olacağını zannetmiyorum.
Bilmiyorum ki su gibi oluyor bazen .belkide dediğiniz gibi vücudu ısıyı dengelemek için öyle oluyordur

Sıcaktan oluyor klima kullanın oda maksimum 24 derece olsun geçiyor
Aslında vücudu terlediğinde olan bir durum değil . Yani sıcaktan olan bir durum gibi değil avucları ıslaklıktan beyazlıyor ayakları buz gibi oluyor . Sıcaktan terlediğinde hafif bir nem oluyor ama bunda dokununca elim ıslanıyor .

X