Bebek ve kayınvalide

Demek zorundasın veya eşin desin yoksa gelir o lohsualik öyle bir şey ki sana anlatamam.. Ben doğum yaptım odaya geldim bebek agliyo ben ağlıyorum ben hayatımda böyle bir psikoloji görmedim çok değişik bir kafa ve çok sinirliydim asla ama asla sinirlerime hakim olamiyordum hiç tanımadığım hemşireye bile kızdım canımı acittigi için falan uzun lafın kısası lohusayken sen sen olmuyorsun tahammül edemezsin
Yandım ya of:KK43:((

Herkese merhaba,
Hamileyim bir kaç ay sonra doğumum olacak. Ama beni endişe almış durumda. Hem kaygılıyım cocuğuma yetebilecek miyim diye hemde kayınvalide figürü var beni strese sokan.
Her şeye karışır aldığımız alacağımız ne varsa hepsine yorum yapıyor beğenmiyor.
Ben kaliteli olsun az olsun istiyorum o nerden buluyorsa bir sürü gereksiz ucuz şeyleri alıp kullanmam için emir veriyor. İstemediğimi zaten aldığımı söylediğimdede ne var ben babaannesi değil miyim alamaz mıyım her şey takım olacak bilmem ne triplerinde. Cok fazla sınırlarımın içine soktum belliki artık uyarsakta bişi ifade etmiyor.
Bir de şunu söyledi anlayamadım artık bebek doğduğundan itibaren iç içe yaşayacağız sürkli sizde olucam gibi bişi dedi tepkisiz kaldım konuyu değiştirdim o an emin olamadığım için eşimde
Evet öyle söyledi boş konuşup dedi ama sen anneni istiyorsun yanında ben ona uygun bi dille söyleyeceğim öyle şey yok biz kimseye güvenip cocuk yapmadık dedi.
Ki zaten öyle.. siz olsanız tepkiniz tutumunuz nasıl olurdu kızlar şimdiden önünü kesmezsem çok başım ağrayacak gibi geliyor
Böyle şeyler okuduğumda gerçekten kanım donuyor. Tabi ki babaanneler, anneanneler torunlarına hediye alabilir, fikir verebilir sonuçta onlarda çocuk büyüttü ama böyle emrivaki konuşmalar, kendi istediğini zorla yaptırmaya çalışmalar... Gerçekten okuduğumda çok üzülüyorum. İnsan kendi evladının mutlu olmasını ister bununda yolu evladının evlilik hayatının sorunsuz, stressiz geçmesidir. Neden sizi ve eşinizi strese sokuyor bu kadar hiç anlamış değilim. İstediğiniz zaman çocuk odası yaparsınız, çocuk sizin ev sizin. Aldığınız eşyalara yaptığı yorumları duymamazlıktan gelin. Mutlaka çok rahatsız edicidir memnuniyetsizlerini dinlemek ama sadece söylediği ile kalacak siz yine kendi istediklerinizi alacaksınız. Bırakın alsın istediklerini madem bu kadar heves etmiş. Siz yine kendi istediklerinizi kullanırsınız. "Sürekli sizde olacağım " konusu da çok garip. Daha doğrusu bunun dillendirilmesi çok garip. Tabi ki gidip gelir torununu görmeye, eğer sizde isterseniz yardımda edebilir ama en baştan şart koşar gibi, kendi kendine karar almış gibi böyle söylemesi gerçekten beni bile rahatsız etti buradan. Belki siz eşinizle baş başa daha çok geçirmek isteyeceksiniz bu dönemi... Eşiniz size biraz destek olması gerekiyor bu anne ile konuşma durumunda. Siz hamilesiniz sonra lohusa olacaksınız, sınır koyma yarışına girecek durumda olmayacaksınız. O sınırı eşinizin ayarlaması gerekiyor. Umarım daha fazla sorun yaşamazsınız.

Arkadaşlar Böyle durumlarda lütfen kırın ya, Hayır siz kırılacağınıza neden karşı taraf kırılmıyor ki?
Her insanın anlayacağı bir dil vardır belilki bu kayınvalidenin anlayacağı dilde şirretlik Lütfen biraz şirret olmayı öğrenin kayınvalide 10 saniyede 100 kelime sayıyor diye bunu yenilge kabul etmeyin
Eşim beni ezdirmez diyorsunuz ama hala uygun bir dil kullanma peşinde annesi olacak hanımefendi size karşı uygun bir dil kullanıyor mu ?veya beyefendi annesi konuştuğu anda neden tepki vermiyor?
Bu kadınla şu anda gerekiyorsa kavga edin yoksa önünü alamazsınız Hatta aileniz de araya girsin böyle tipleri bilirim aklınca seni yalnız yakalıyor Annen karşısına çıksın ve kızımı üzmeyin desin
Evdeki sorunu ailelere yansıtmamak gerek diyenler olacaktır fakat kayınvalide bizzat evdeki sorun ve dış kapının mandalı
Eğer ailen de ciddi bir şekilde sana sahip çıkar ve uğradığın bu haksızlığa ses ederlerse gör bakayım bir daha konuşuyor mu ?
Varoş sahipsiz bulmuş aklınca, ağaç kovugundan çıkmışsın gibi tek anne benimcilik oynuyor

Çalıştığım için bakamadım arkadaslar kbkmayın anca müsait olabildim.
Eşimin tutumu bu kesinlikle ezdirmez ama inanılmaz bir annesi var. Yani hık desek 100 kelime saydırır 10 saniyede.
Onlar ne bilirmiş eskilere soracaksın. cocuk kucağa alınmaz alıştırılmaz daha neler var şimdiden direktif verdiği inanamazsınız.
Örneğin ben bebek odası yapmayı düşünmüyorm ilk planda belli başlı şeyleri alacağım sonrasında eşimle birlikte planlar peyder pey hallederiz diye konuştuk ne münasebetmiş insanlar gelince ne dermiş odasız cocuk mu olurmuş bla bla.
Kim benim cocuğumu benden fazla düşünebilirki?
Birde eşin seni oyalıyor bence diye bir yorum görmüştüm buna kesinlikle katılmıyorum. Elinden gelenin fazlasını yapıyor eşim cok mücadele ediyor ama karşı taraf duvardan farksız sen istediğin kadar konuş o yine bildiğini yapar
Dogum zamanını yanlış tarih soyle yada soyleme bu da bi seçenek en azından lohusalikta ilk bir iki hafta kötü oluyorsun o dönemi kurtarır 2 3 gunluggunede olsa bi anda doğdu deme şansın var mi acaba🤔 canım sen kucağa al dinleme bebek doğunca anlayacaksın ilk 3 ay kendini anne karninda zannediyor senin kokun kalbinin ritmiyle sakinelesiyor o senin evladın başkası anca konuşur uygulamak veya uygulamamak senin elinde.. başta ipleri verme yoksa mutsuz bir anne olursun

Arkadaşlar Böyle durumlarda lütfen kırın ya, Hayır siz kırılacağınıza neden karşı taraf kırılmıyor ki?
Her insanın anlayacağı bir dil vardır belilki bu kayınvalidenin anlayacağı dilde şirretlik Lütfen biraz şirret olmayı öğrenin kayınvalide 10 saniyede 100 kelime sayıyor diye bunu yenilge kabul etmeyin
Eşim beni ezdirmez diyorsunuz ama hala uygun bir dil kullanma peşinde annesi olacak hanımefendi size karşı uygun bir dil kullanıyor mu ?veya beyefendi annesi konuştuğu anda neden tepki vermiyor?
Bu kadınla şu anda gerekiyorsa kavga edin yoksa önünü alamazsınız Hatta aileniz de araya girsin böyle tipleri bilirim aklınca seni yalnız yakalıyor Annen karşısına çıksın ve kızımı üzmeyin desin
Evdeki sorunu ailelere yansıtmamak gerek diyenler olacaktır fakat kayınvalide bizzat evdeki sorun ve dış kapının mandalı
Eğer ailen de ciddi bir şekilde sana sahip çıkar ve uğradığın bu haksızlığa ses ederlerse gör bakayım bir daha konuşuyor mu ?
Varoş sahipsiz bulmuş aklınca, ağaç kovugundan çıkmışsın gibi tek anne benimcilik oynuyor
Zaten böyle kaynanalarin hakkından gelinin annesi gelir sonra gelin gelir.. dediğin gibi arkasında bakacak dağ gibi duranlar var sesini ciksrtsa bile nafile olduğunu anlayıp vazgececek

X