Doğuma Hazırlık Bebek ismi tartışması...

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

ayseeren

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2009
135
4
42
merhabalar eşimle bebeğin adı yüzünden hiç anlaşamamıştık,bebek doğdu edı salih eren kondu.ama ben onu eren diye seviyorum diye tartışıp duruyor benimle.işin ilginç tarafı kendi aileside çocuğa hiç bi ismi ile hitap etmiyorlar.beni bebekden ve kendinden soğutacak diye korkuyorum.lütfen değerli yorum ve yardımlarınızı bekliyorumm...

salih kayınpederin ismi falan galiba.bence eşiniz salih siz eren derseniz çocuğunuza ilerde zararı olur. her ne kadar annenin doğurduğu çocuğa anlamlı olduğu sürece hangi ismi istiyorsa onu koymanın hakkı olduğunu düşünsem de problem çıkmaması için siz de bebek daha da büyümeden salih demeye başlayın. güzel anlamlı bir isim ayrıca her devirde kullanılabilecek bir isim. çok eski veya bir bebeğe ağır gelecek bir isim değil.ben böyle düşünüyorum.tabii karar sizin.

ama ilk isim koyarken salih ikinci ismi olur diğer adı kullanırız demiştik.benim ailemde eren diye seviyorlar bebeği.yani baştan deseydi kendisi babamın edı kullanılcak diye kabul ederdim ama baştan öyle demiyor ikinci ismi kullancaz diyor kullanıncada zoruna gidiyor.zaten lohusalık falan bide eşim öyle yapınca dayanamıyorum:KK43:

Salih de Eren de güzel isimler aslında isim konusunda fazla alıngan olmamaya bak bence benim ilgimi çeken onun ailesi neden ismi ile hitap etmiyor çocuğa üstelik ona takmıyor senin söylemene kızıyor tatlıkla bir sor istersen nedeni ni

Salih de Eren de güzel isimler aslında isim konusunda fazla alıngan olmamaya bak bence benim ilgimi çeken onun ailesi neden ismi ile hitap etmiyor çocuğa üstelik ona takmıyor senin söylemene kızıyor tatlıkla bir sor istersen nedeni ni

sorayım dedim,biz dedi öylemi konuşmuştuk dedi kararlara saygılı ol dedi bende dedimki ama sizinkiler demiyo bende ikisinide derim eren de derim salihde derim dedim.başka bişey konuşmama fırsat bırakmadı surat yaptı gitti akşamdan beri konuşmadık.çocuk ağlıyodu akşam bakmak istemedim beni soğutacak diye korkuyorum kırkımız da çıkmadı daha beni bunalıma sokuyo yaa
senağlama

salih kayınpederin ismi falan galiba.bence eşiniz salih siz eren derseniz çocuğunuza ilerde zararı olur. her ne kadar annenin doğurduğu çocuğa anlamlı olduğu sürece hangi ismi istiyorsa onu koymanın hakkı olduğunu düşünsem de problem çıkmaması için siz de bebek daha da büyümeden salih demeye başlayın. güzel anlamlı bir isim ayrıca her devirde kullanılabilecek bir isim. çok eski veya bir bebeğe ağır gelecek bir isim değil.ben böyle düşünüyorum.tabii karar sizin.

hayatım ben bir kanalda dinlemiştim erkekler baba olduklarında eşlerinden uzaaklaşıp tamamen bebeğe dönermiş sadece onunla ilgilenip eşleri yok gibi davranırmı fakat aradan bir süre geçtikten sonra eşlerine geri dönerlermiş ve eşlerini eskisinden daha fazla severlermiş ona bir evlat verdiği için umarım senin eşimde böyle olur

X